OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Łódź Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lodz, ünlü bir şehir ve orta Polonya’nın en önemli sanayi merkezlerinden biridir. Eski belgelere bakarsak, eski ’Lodzia’ köyünden bahsettiğimizi göreceğiz. 1423’te Lodz bir kasabanın resmi statüsünü aldı. Kentin adı aynı zamanda “tekne” anlamına geliyor. Bu şehir, birçok işçi sınıfı bölgesi, fabrikası ve fabrikası ile hızlı gelişen bir sanayi bölgesi olarak bilinir. Burada aynı zamanda eski Poznan kompleksi de bulunur - Avrupa’nın en büyüğü, aynı zamanda ülkenin mimari, entelektüel ve kültürel mirasının büyük bir deposu olarak ünlü.
  Łódź gezginleri yalnızca ilgi çekici yerler ile değil aynı zamanda birçok restoran ve kafe ile tanıştıracak. Her gastronomik tesis konuklara ilginç yemekler ve ev spesiyaliteleri sunmaktadır. İtalyan mutfağına … Açık
Lodz’da geleneksel olarak çok sayıda kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Bunlar arasında her Eylül ayında düzenlenen Polonya ve uluslararası tekno müzik grupları festivali; Lodz ayrıca sık sık ’Polonya sinemasının başkenti’ olarak adlandırılır. Kindermann Villa, ’Ksiezy Mlyn’ ve diğer birçok saray gibi mimari kompleksler bu yere unutulmaz bir çekicilik katıyor. Bunların çoğu şimdi müze haline getirildi. Lodz’da, farklı dinleri temsil eden çok sayıda kilise bulacaksınız. Burada ayrıca Avrupa’nın en büyük Yahudi mezarlığı bulunmaktadır. Diğer popüler turistik mekanlar arasında kesinlikle Tarihi Müze, Sanat Müzesi, Ludwik Geiler Beyaz Fabrikası ve daha pek çok şeyden bahsetmeliyiz.
Lodz’un birçok mimari mekanı Barok tarzında inşa edilmiştir ve iç mekanların ve bina cephelerinin zengin süslemelerine sahiptir. Muhtemelen, buradaki en popüler süs bitki motifleridir. Şehrin bazı bölgeleri ve ayrı evlerin yanı sıra yeşil parklar vardır, bu nedenle modern tarzda inşa edilmiş bütün bir mimari kompleks oluştururlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lodz, büyük bir tekstil endüstrisi merkezi olarak bilinir. Burada açılan çok sayıda fabrika, kentin oluşumuna katkıda bulunmuştur. Bugün, yüksek kaliteli tekstil ürünleri ile ünlüdür, bu nedenle yerel dükkanları … Açık
  19. yüzyılın sonlarına ait aydınlık bir mimari anıt, 1884 yılında inşa edilen ve Neo-Bizans tarzında bir anıt olan St. Alexander Nevsky Katedrali’dir. Başlıca özelliği renkli bir cepheler ve kubbeler olup, katedrali diğerleriyle karıştırmak zordur. Savaş sırasında katedralin inşası ciddi şekilde hasar gördü. İlk projeye tam olarak uygun şekilde geri yüklemek mümkündü. Yıllar önce olduğu gibi, şimdi katedral şehrin ana dini anıtıdır.
Lodz, Poland Kentin topraklarında Lęczyca Kraliyet Kalesi olan antik surlar korunur. Yerindeki ilk savunma çalışmaları 14. yüzyılın ikinci yarısında yapıldı. Şimdi görülebilen kale 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Başlangıçta kale sadece savunma amaçlı değil, aynı zamanda önemli olaylar için de kullanılıyordu. Duvarlarında birçok önemli tarihi belge imzalandı. Uzun yıllar boyunca kale ıssızdı. 20. yüzyılın ortalarında, Polonya hükümetinin önderliğinde restorasyonu tamamlandı. 1964 yılında şatoda bir müze açıldı.
  Łódź asırlık tarihin ve hala ilgi çekici yerlerin korunduğu geleneklerin yer aldığı bir antik kenttir. II. Dünya Savaşı sırasında çok sayıda mimari ve tarihi eser yıkıldı. Yıkılan anıtların çoğu restore … Açık
Uzun yıllar boyunca, Lodz’un başlıca endüstriyel üretim türlerinden biri tekstil endüstrisidir. Güzel eski bir binada, 1960 yılında açılan Merkez Tekstil Endüstrisi Müzesi bulunmaktadır. Bu müzede çok güzel bir ulusal kıyafet koleksiyonu vardır. Yüzlerce yıl önce bazı kostümler dikilmişti. Müze ziyaretçileri, yerel fabrikalarda üretilen en lüks kumaşları görebilir ve ayrıca ilginç ustalık sınıflarına katılabilir.
Öne çıkan mimari yapılar arasında Leopld Kindermann Villası yer almaktadır. Art Nouveau tarzında canlı bir anıttır. Bu villanın cephesi, bina inşa edildiğinden beri tamamen korunmuş olan lüks alçı kalıplarla dekore edilmiştir. Bugün villa bir sanat galerisi olarak kullanılıyor. Günümüzde sanatla ilgili ilginç sergilere ve temalı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.
  Eğlence merkezlerinin, popüler alışveriş merkezlerinin ve mağazaların, restoranların ve kafelerin büyük kısmı Piotrkowska Caddesi olan kentin ana yaya caddesinde bulunmaktadır. Cadde 4 km’den daha uzun. … Açık
Şehrin merkezinde, 19. yüzyıl sonlarında inşa edilmiş olan güzel Izreal Poznanski Sarayı yer almaktadır. Zengin yerel sanayicilerden birine aitti. Şimdi bu saray duvarları içinde çok çeşitli sanat eserleri ve antika koleksiyonuna sahip bir şehir müzesi.
Łódź - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Łódź ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Łódź’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Piotrkowska Street' Łódź, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Łódź kaleleri
♥   Kalesi 'Besiekiery Castle' , 56.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Łódź çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki' , 52.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Spalski Park Krajobrazowy' , 55.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Chełmiński Park Krajobrazowy' , 56 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Sulejowski Park Krajobrazowy' , 56.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Załęczański Park Krajobrazowy' , 84.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Łódź ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Muzeum Sztuki' Łódź, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya Gezisi: Görülecek Yerler

Gdansk'ı ziyaret etmek için daha ilginç mimari yer işaretleri görmek isteyen gezginler önerilir. Şehrin ana cazibe merkezi çok değişmeden kalır. Burası, 15. yüzyıla kadar uzanan Abbey Sarayı'dır. Zaten 20. yüzyılın başında saray müzeye dönüştürüldü ancak savaş esnasında tüm değerli eşyalar kayboldu. Günümüzde restore edilen manastır salonları, modern sanatın koleksiyonlarını sergilemek için kullanılmaktadır. Ulusal Müze ve Tiyatro Galerisi de burada. …
OrangeSmile araç kiralama Łódź’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

27.02.2024

Łódź Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Łódź Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Łódź, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Łódź’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Łódź’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018