OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zakopane Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Zakopane Polonya’da bir dağ kentidir ve popüler bir kayak beldesidir. Ülkenin güney kesiminde yer almaktadır. Tatil beldesinin ana değerlerinden biri, elverişli iklim koşullarını korumaktadır. Kışlar burada çok yumuşak ve karlı. Böylece, Zakopane bir aile tatili için popüler bir mekandır. Aralık ayında kış sporları hayranlarına kayak pistleri sunulacak. Ancak, bazı yamaçlar Nisan ortasına kadar bile mevcut olacak.
  Zakopane’nin her oteli kendi yolunda benzersiz ve çekici. Gezginler, benzersiz bir ulusal karakter ve konfor atmosferinde dinlenmeyi dört gözle beklemelidirler. En lüks tatil yerlerinden biri bir otel Marilor. Asırlık … Açık
Kayak tesisinin 19. yüzyılda yolcuları çekmeye başladığı dikkat çekicidir. Altyapısı yüz yıldan fazla bir süredir geliştirildi. Şimdi neredeyse mükemmel. Tatil sadece kış aylarında değil gezginlerin dikkatini çekiyor dikkat çekicidir. Yaz aylarında yürüyüş meraklıları burada rahatlamayı tercih ederler. Onlar yürümek için güzel yerler iyi bir seçim var.
Zakopane eşsiz bir ulusal atmosfere sahip muhteşem bir şehirdir. Polonya’nın kültürel geleneklerini tanımak için hayal edenler için harika bir yerdir. Burada her şey muhteşem: tipik yerel mimari, inanılmaz güzel halk etkinlikleri ve mutfağı. Birçok otel, restoran ve diğer eğlence mekanlarının bulunduğu birçok güzel ahşap ev bulunmaktadır. Turist sezonunun doruk noktasında, en iyi folklor grupları ile ulusal tarzda güzel festivaller ve fuarlar her gün turistler için düzenlenmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zakopane, profesyonel sporcularla her zaman popüler olan eşsiz bir kayak beldesidir. Yine de, yeni başlayanlar için de mükemmeldir. Toplamda, tatil bölgesi on kayak kompleksini içerir ve her birinin kendine özgü özellikleri … Açık
Yüz yılı aşkın bir süredir bu harika şehir antik geleneklerini koruyor ve yabancı ziyaretçilere aktif olarak tanıtıyor. Ayrıca, Zakopane’nin kış sporları müsabakaları için düzenli bir mekan olduğunu da belirtmek gerekir. Böylece, uluslararası tanınmış sporcular bile burada vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Ekolojik turizmden hoşlanan insanlar için cazip bir yer haline gelen ’Tatra Milli Parkı’ na yakın bir konumdadır. Sığınağın en görkemli yerlerinden yürüyor tüm yıl boyunca tatil misafirler için kullanılabilir. Kış aylarında rota seçimi önemli ölçüde sınırlıdır.
Zakopane Zengin tarihi ile doğal şehir, önemli simge yapıların varlığına da sahiptir. Bu nedenle, tatilleri sırasında gezi turizmi hayranları sıkılmayacaktır. Şehrin birkaç ilginç müzesi var ve inanılmaz ilginç bir botanik bahçesi var. Yerel ormanlarda görülebilen zengin bir bitki koleksiyonunu temsil eder. Bir yılın hangi saatinde tesisi ziyaret edeceğiniz önemli değil, turistler için zengin ve heyecan verici bir eğlence programı garanti edilir. Kışın kesinlikle bir köpek kızağına binmek ve heyecan verici folklor etkinliklerinden birine katılmak mümkün olabilir. Ancak yaz aylarında tesis gün boyu doğal yürüyüşler yapmakta ve muhteşem dağ manzaralarına hayran kalmaktadır.
  Zakopane mimari ve tarihi mekanların yanı sıra bazı alışılmadık müzelere de sahiptir. Belki de en sıra dışı kültür kurumlarından biri de ’Villa Atma’ olarak turistler arasında da bilinen ’Karol … Açık
  Zakopane kesinlikle ziyaret etmek için çok ilginç olan ulusal mutfak restoranları açısından zengindir. Bölgede oscypek, füme koyun peyniri gibi birçok özel yemek vardır. İnanılmaz bir tada sahiptir ve hiçbir kimyasal madde içermeden daha uzun süre taze kalabilir. Yerel mutfak, doyurucu çorbalar ve et yemekleri açısından zengindir. Örneğin, zurek çorbası popüler bir ulusal yemektir. Bu yemeğin ana bileşeni, çavdar unuyla yapılan özel mayalanmış mayadır.
Mantarlar, ulusal mutfakta önemli bir malzemedir. Mantarları kesinlikle farklı yemeklerde bulabilirsiniz. Farklı dolgular içeren börek ve krepler hem yerel halkın hem de turistlerin sipariş etmeyi sevdikleri en tipik tatlılardır. Beigel denemeyi unutma, bu kokulu halka biçimli ekmek ruloları, turistlerin arkadaşları ve aileleri için satın almayı sevdikleri popüler bir hatıra haline geldi.
  Şehrin en canlı ve en ilginç yeri olan ’Krupowki Caddesi’ Zakopane’nin merkez caddesi. Aktif rekreasyon severler bu yerden eğlenmeye başlar. Pitoresk sokak, popüler oteller, restoranlar, gece kulüpleri ve … Açık
Sözde süt çubukları, tesisin ilginç bir özelliği. Bu yemek mekanları, bir önceki yüzyılın ortalarında Zakopane’de ortaya çıktı. Birçok çubuk çok başarılı ve o zamandan beri çalışıyor. Bu mekanlar yakındaki çiftliklerden çeşitli süt ürünleri sunmaktadır.
Yüzlerce yıl boyunca, koyun yetiştiriciliği yerel halkın başlıca mesleklerinden biri olmuştur. Süt ürünlerinin çoğunluğu koyun sütünden yapılır. Bununla birlikte, bölgede kuzu yününden üretilen ürünlerin neden bu kadar yaygın olduğu ve gezginlerin bu ürünleri satın almasının neden bu kadar garip olduğu hiç de garip değil. Bu tür hediyelik eşya alışverişi yapmanın en iyi yolu, cazip fiyatlarla geniş bir ürün yelpazesi sunduğundan özel atölyeleri ziyaret etmektir. Kuzu yününün sadece giysi yapmak için değil, aynı zamanda geometrik desenlerle güzel halılar üretmek için kullanıldığını da belirtmek gerekir. Sault lambaları bir başka popüler hediyelik eşya kategorisidir. Bu lambalar yakındaki Velichka madenlerinde üretilir.
Zakopane - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Zakopane ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zakopane kaleleri
♥   Kalesi 'Liptovský Hrádok Castle' , 33 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kežmarok Castle' , 38.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Orava Castle' , 44.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Likava Castle' , 52.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ľubovňa Castle' , 53.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zakopane çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Tatrzański Park Narodowy' , 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Gorczański Park Narodowy' , 31.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pieniński Park Narodowy' , 33.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Babiogórski Park Narodowy' , 45.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Popradzki Park Krajobrazowy' , 56.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Zakopane ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tatra Ulusal Parkı

From the series “Dünyadaki En Büyük Sit Alanları”
Bu şaşırtıcı hayvanlar, biraz Pleistosen döneminde gezegenimizde yaşayan devasa marmotlara benziyor; bugün onlar yok olma eşiğinde. Doğal güzelliği tercih edenler, Kmet'in şelalesini görmek ya da mucizevi bir şekilde güzel dağ çayırlarıyla dolaşmak ve doruk noktalarına tırmanmak için bir fırsata sahiptir. Parkta ayrıca birçok mağara bulunur; bunların en ilgi çekici kısmı Polonya topraklarında bulunan Wielka Sniezna mağarasıdır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zakopane’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

27.02.2024

Zakopane Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zakopane Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zakopane, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zakopane’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zakopane’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018