OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ostrava

Ostrava’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Ostrava’daki çoğu gezi rotasının başlangıç noktası, merkezi meydanı Masarykove’dir. Çeşitli dönemlere ait güzel bir tarihi bina topluluğu ile çevrilidir. Meydana kurulan bir sütun 1702’de veba salgınının sonunu işaretlemek için oluşturuldu. Aynı meydanda birkaç sembolik anıt görebilirsiniz ve en son süslemelerden biri 2007’de açılan muhteşem bir çeşmedir.
  Ostrava’da geleneksel Çek mutfağı hakimdir ve kasaba halkı tarihsel olarak kurulmuş mutfak geleneklerine kayıtsız değildir. Yerel restoranlarda tadabileceğiniz yemeklerin çoğu, yüzlerce yıldır değişmeyen … Açık
Orta çağda, mevcut ana meydanın bulunduğu yerde ahşap konutlar vardı. 19. yüzyılda bunların yıkılıp yerine taş ve tuğladan yeni köşkler yapılmasına karar verildi. Bu dönemde alan önemli ölçüde genişletildi ve şehirde sokak lambalarının kurulduğu ilk yerlerden biri oldu. İkincisi yüzlerce yıl hayatta kaldı ve şimdi bir tür şehir cazibesi.
Masarykove Meydanı’nın yakınında Ostrava’nın en güzel mimari anıtlarından biri olan Eski Belediye Binası (Stará Radnice) bulunur. Güzel bir kuleye sahip pitoresk bina 1539’da inşa edildi ve 1930’a kadar amacına hizmet etti. 20. yüzyılın ilk yarısında şehir yeni bir Belediye Binası binası aldı, bu nedenle eskisinde bir müze açılmasına karar verildi. Binanın son büyük rekonstrüksiyonu 1875’te gerçekleştirildi. İkincisi, o zamandan beri neredeyse hiç değişmedi. Şu anda, tüm bina, çeşitli konularda binlerce sergiyi saklayan Ostrava Müzesi’nin sorumluluğunda. Burada kent ve çevresinde keşfedilen arkeolojik buluntuları, tarihi eserleri, el sanatlarını ve geniş bir sanat koleksiyonunu görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ostrava sakinleri çok sakin ve ölçülü bir kişilik ile ayırt edilir. Görünüşe göre hiçbir olay onları rutin yaşam ritminden alıkoyamaz. Asla acele etmezler ve aynı zamanda tüm işleri ve sorumlu işleri zamanında … Açık
Ostrava’nın hemen yakınında birkaç güzel tarihi kale korunmuştur ve en görkemlisi Zamek Kravare’dir. 14. yüzyılda inşa edilmiş ve aslen muhteşem bir Gotik yapıydı. Yıllar boyunca, orijinal özelliklerinin çoğunu kaybettiği çok sayıda yeniden yapılanma ve tadilattan geçmiştir.
Ostrava tiltshift 1 Eski kale bir düzineden fazla sahibini değiştirdi. Dünya Savaşı’nın patlak vermesine kadar özel mülkiyetteydi. Savaştan sonra tarihi bina devlet malı oldu ve içinde bir okul açıldı. 20. yüzyılın ortalarında, yıkıcı bir yangın, neredeyse tüm tarihi iç mekanlarını yok etti. Sadece kale arazisinde bulunan eski bir şapel sağlam kalmıştır. Restorasyondan sonra kalede tarihi bir müze açıldı.
  Ostrava, cazibe merkezleri kadar eğlence açısından da zengindir. 2004 yılında şehirde açılan Svet Miniatur Miniuni, şimdi Avrupa’nın en popüler minyatür parklarından biri. 1,5 hektarlık bir alanı kaplar ve … Açık
Şehrin turistlerin en sevdiği yerlerden biri, birkaç yıl önce büyük bir müze kompleksine dönüştürülmüş eski bir sanayi bölgesi olan Vitkovice. 19. yüzyılda burada çok sayıda cevher işleme fabrikası kuruldu. Zamanla, şehir büyük bir sanayi merkezi statüsünü kaybetti, ancak eski sanayi bölgesi asla yıkılmadı.
Hayatta kalan binalar, çoğu Çek Cumhuriyeti’nin teknik ve endüstriyel başarılarına odaklanan müzelere dönüştürüldü. Burada yüz yıldan daha uzun bir süre önce yerel tesisler tarafından kullanılan eski yüksek fırınları ve diğer endüstriyel ekipmanları görebilirsiniz. Sanayi kompleksinin ziyaretçileri ayrıca tarihi bir demir cevheri madeninde gezinme fırsatına sahip olacak.
  1. Ostrava’nın düzenli olarak Milano, Londra ve Dubai’den uçuşlar yapan küçük bir uluslararası havalimanı vardır. Şehre Prag, Brno, Viyana, Bratislava, Moskova ve Krakow’dan hızlı trenlerle … Açık
Ostrava’da eski dini anıtlar da korunmuştur. Katedrala Bozskeho Spasitele, şehrin en güzeli olarak kabul edilir. Bu katedralin inşaatı altı yıl sürdü ve 1889’da tamamen tamamlandı. Mimari projenin ana yazarı Gustav Marett idi. Aynı anda 4.000 kişiyi ağırlayabilen bir salonu olan bu tapınak, Çek Cumhuriyeti’nin en büyüklerinden biridir. Katedral sadece muhteşem görünümüyle değil, şık iç tasarımıyla da dikkat çekiyor. Birçok değerli dini eser şu anda duvarlarında saklanmaktadır. 1998 yılında kiliseye tarihi tarzda tasarlanmış yeni bir org yerleştirildi, bu nedenle burada düzenli olarak org konserleri düzenleniyor.
Bölgenin kültürel geleneklerine dalmak isteyen gezginler, Galerie Vytvarneho Umeni v Ostrave’yi ziyaret etmelidir. Bu müze, bölgesel sanat ve zanaat geleneklerine adanmıştır. Galeri koleksiyonu 1952’de şekillenmeye başladı. Bu zamana kadar, Galerie Vytvarneho Umeni 20.000’den fazla tablonun yanı sıra şehirdeki en büyük zanaat koleksiyonunu topladı. Bira severler, 19. yüzyıldan kalma tarihi bir bira imalathanesine ev sahipliği yapan temalı bir müze olan Pivovar Ostrava’yı ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Bu güne kadar burada eşsiz biralar üretildi ve tadımları turun önemli bir parçası.
Ostrava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Ostrava yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Pszczyna Palace' , 49.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Żyrowa Palace' Żyrowa, 69.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Ostrava yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Bazylika Narodzenia NMP, Pszów, 24.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, Opava, 29.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Antoniego Padewskiego, Rybnik, 35.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Wniebowzięcia NMP, Rudy, 41.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła, Gliwice, 57.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Wojciecha, Mikołów, 58.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP, Katowice-Panewniki, 65.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çek Cumhuriyeti’nin İkonik Kültürel Yerleri

Güneydoğu Moravia'da şık iç mekanlar, Fransız barok tarzı bir bahçe ve bir İngiliz parkı ile neo-Barok 18. yüzyıldan kalma bir kale, güzelliğiyle dikkat çekiyor. Hradec Králové'de bir İngiliz parkıyla çevrili muhteşem bir 19. yüzyıl kalesi olan Hrádek u Nechanic'i keşfedebilirsiniz. 16. yüzyılın mobilyalarını görmek için içeri girin ve 19. yüzyılda ne kadar zengin insanların yaşadığını öğrenin. Konukların bir şapel, kütüphane, Şövalye Salonu, konuk odaları ve diğer salonlarda gezindikleri 30 dakikadan bir saate kadar süren rehberli turlar vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Ostrava’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

09.12.2023

Ostrava’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Ostrava’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ostrava Komşularında Kültürel Geziler

Ostrava Kültür Rehberi. Ostrava’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Ostrava’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018