OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Łódź

Łódź’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Łódź asırlık tarihin ve hala ilgi çekici yerlerin korunduğu geleneklerin yer aldığı bir antik kenttir. II. Dünya Savaşı sırasında çok sayıda mimari ve tarihi eser yıkıldı. Yıkılan anıtların çoğu restore edilmiş ve yenilenmiştir ve bugün ziyaret edilecek en önemli turistik yerler arasındadır. En ilginç antik kayıtlardan biri, Lodz Politeknik üniversite yönetiminin inşasıdır. Güzel bir cennet mimarisi yapısı günümüze kadar iyi korunmuştur. Gökyüzüne doğru yükselen kuleli yüksek taretler, büyük zerafet tonları yaratmaya büyük katkı sağlar. Antik yapı, başlı başına kenti gören büyük bir bahçenin yeşilliklerinde batıyor.
  Lodz, büyük bir tekstil endüstrisi merkezi olarak bilinir. Burada açılan çok sayıda fabrika, kentin oluşumuna katkıda bulunmuştur. Bugün, yüksek kaliteli tekstil ürünleri ile ünlüdür, bu nedenle yerel dükkanları … Açık
Şehrin en ilginç yeri hala Piotrkowska Caddesi’dir. Yürüyüş için güzel bir yer yapan şehir ulaşımından tamamen mahrum. Gezinti sırasında kentin konukları yalnızca en popüler mağazaları ve restoranları ziyaret etmekle kalmaz, aynı zamanda sayısız görülecek yerlerin keyfini çıkarabilir. Ziyaretçiler her dönüşte, her biri kendine özgü bir tarihe sahip tarihi bina ve anıtlarla tanışacak.
En güzel anıtlardan biri, 19. yüzyılda Art Nouveau tarzında inşa edilmiş Petersi Evi’dir. İzrael Poznanski Sarayı, ilginç bir mimari yapı olan Lodz’daki en popüler gezi yerlerinden biridir. Tüm ziyaretçiler, sarayın koridorlarında yürüyebilir ve paha biçilemez antika eşya koleksiyonlarının keyfini çıkarabilir. Salonlar, değerli ahşaplardan ve zarif avizelerden, eski saatlerden, antik heykel ve heykellerden ve şaşırtıcı güzellikteki resimlerden yapılmış zarif vintage mobilyalarla dekore edilmiştir. Sarayın tasarımı ve dekorasyonu iyi düzenlenmiştir. İç çarpıcı ve lüks. Geceleri saray özel bir aydınlatma sistemi ile dekore edilmiştir. Bu yüzden birçok ziyaretçi sadece akşamları sarayı görmeye ve tadını çıkarmaya geliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Eğlence merkezlerinin, popüler alışveriş merkezlerinin ve mağazaların, restoranların ve kafelerin büyük kısmı Piotrkowska Caddesi olan kentin ana yaya caddesinde bulunmaktadır. Cadde 4 km’den daha uzun. … Açık
Izrael Poznanski fabrikası yakınlardadır. Bu, şehir içindeki şehir adında bir ölçek kompleksidir. Fabrikanın binaları tek bir mimari tarzda yapılmış ve kırmızı tuğladan yapılmıştır. Karmaşık dengeli ve etkileyici görünüyor. Lodz çok sayıda özel konut ve sarayı korumuştur. Leopold Kindermann’ın Villası, pitoresk doğal sokakta yer almaktadır. Eski bina yüksek taş bir çitle çevrilidir. Ziyaretçiler villanın topraklarında yürümeye ve tamamen korunmuş bağbozumu atmosferi olan dairelere bakmaya davetlidir.
  Marysin bölgesinde, Polonya tarihindeki ve tüm dünyadaki trajik olayları hatırlatan anıtlar bulacaksınız. Burada bulunan Litzmannstadt Gettosu’ndan bahsediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında kurulan Polonya’daki en büyük ikinci getto oldu. Yahudiler, komünistler, çingeneler burada izole edildi. Yavaş yavaş, küçük bir rezervasyondan, getto Wehrmacht için çalışan bir ’fabrika’ haline geldi. Bir zamanlar bu yerde bulunan sinagoglardan geriye hiçbir şey kalmamıştı. Üçüncü Reich yönetimi sırasında getto sakinlerinin hem dini hem de siyasi tatilleri kutlamaları ve dua etmeleri bile yasaktı. Yakındaki Stacja Radegast Müzesi’nde bu ve diğer gerçekleri öğrenin.
  1. Yerel halk en yüksek dine saygı gösterir. Dini mekanları ziyaret etmeyi tercih eden gezginler için kıyafet çok önemlidir. Aydınlık ve aydınlık olmamalıdır, kadınlar herhangi bir dini binaya girmeden önce … Açık
Biraz daha ileri giderek, özellikle II. Dünya Savaşı ve Holokost Anıtlarını göreceksiniz - mezarlık Cmentarz Żydowski. Burası yetmiş binden fazla Yahudi’nin idam edildiği ve gömüldüğü yer. Ancak, tüm mezarlar 1940’ların dönemine tanıklık etmemektedir. Aynı mezarlıkta, 20. yüzyılın başlarından kalma Art Nouveau heykellerinin yanı sıra güzel bir abdest evi de bulunabilir. Burada, özgün mimarisiyle dikkat çeken ev, Yahudiler için geleneksel olan birçok ilginç şey sunuyor (bildiğiniz gibi, Yahudi cemaati Lodz’da çok güçlüydü).
Lodz, Poland Lodz genellikle tekstil endüstrisi ile ilişkilidir. Bugün, yüksek gelişimine tanıklık eden birçok anıt görebilirsiniz. Bunlardan biri, 1824 yılında inşa edilen bir grup tekstil fabrikası olan Ksiezy Mlyn’dir. İsrail Poznan Fabrikası gibi, bu tarihi anıt da kırmızı tuğladan inşa edilmiştir - o zaman bu malzemenin en popüler olduğu kabul edildi. Genel olarak Lodz ve Polonya’da, bu tür birçok bina olduğunu fark edebilirsiniz. Bölgenin tekstil endüstrisi tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi’ye gidin.
  Pek çok alışveriş meraklısı, efsanevi Ptak Outlet’in alışveriş pavyonlarında dolaşmak amacıyla sadece Lodz’u ziyaret ediyor. Duvarlarında yaklaşık 2500 mağaza barındıran Polonya’daki en büyük … Açık
Şehir, en belirginleri Sobór isw olan kutsal mimarinin birçok ilginç anıtına sahiptir. Aleksandra Newskiego. Ivan Kakhanov’un girişimi üzerine Ortodoks tapınağı kuruldu. Mimar Hilary Mayevsky inşaatı 1884 yılında tamamladı. Bugün bina, turistlere Rus-Bizans mimarisinin muhteşem bir örneği olarak görünmektedir. Öne çıkan diğer bir dini anıt ise Archikatedra pw. św. Stanisława Kostki, 1912 yılına dayanıyor. Tapınak, ülkenin en yüksek kiliselerinden biri olması nedeniyle dikkat çekici.
Lodz - Poznanskis Palace Neo-Barok ve Neo-Rönesans unsurlarını birleştiren harika bir mimari anıt, 1893 yılında inşa edilmiş ticari binalara sahip bir apartman olan Kamienica Schmidtów’dur. Binayı görmezden gelmek çok zor - orijinal mimarisi hemen göze çarpıyor. Tıpkı Pasa Pas Róży gibi. Ayna parçaları (mozaikler) tarafından yerleştirilmiş dar bir kurulum hayal etmeye çalışın. Şimdi görmek ister misin? Sadece yap, çünkü manzara gerçekten buna değer. Pasajın yazarı 2013 yılında halka yaratılmasını sunan Joanna Raikovska’dır. 2010 yılında tamamlanan Centrum Dialogu Marka Edelmana, diğer modern yapılar arasında öne çıkıyor. Burada odak, kültürler arasındaki diyaloğa odaklanıyor - Polonya ve Yahudi.
  Lodz, ünlü bir şehir ve orta Polonya’nın en önemli sanayi merkezlerinden biridir. Eski belgelere bakarsak, eski ’Lodzia’ köyünden bahsettiğimizi göreceğiz. 1423’te Lodz bir kasabanın resmi … Açık
Lodz, turistlerin etrafındaki dünya hakkında birçok ilginç bilgi bulabilecekleri birçok iyi müzeye sahiptir. Yani, Muzeum Tradycji Niepodległościowych wododzi Polonya’nın bağımsızlık mücadelesini anlatan tarihsel bir yönelime sahiptir. 1939-1945 yıllarına özel dikkat gösterildi. Kültür kurumu, 1885 yılına dayanan eski bir hapishane binasını kapsıyor. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne’deki yerel kültürü tanıyın. Burada geleneksel kostümler, ev eşyaları ve geleneksel el sanatlarının yanı sıra yerel ustalar tarafından yaratılan sanat eserlerini göreceksiniz. İlkeli insanlara adanmış bir sergi ve kırsal yaşamı gösteren bir koleksiyon büyük ilgi çekiyor.
Muzeum Pałac Herbsta, 1877 yılında inşa edilmiş bir villa ve Neo-Rönesans kültür anıtıdır. Geçmiş yılların içini korudu, bu nedenle yerel soyluların geleneksel yaşam tarzlarını tanımak için harika bir fırsat. Polonya sinemasının tarihini anlatan Muzeum Kinematografii ile pek çok gezgin ilgilenirdi. Burada sunulan sergiler, kült Polonyalı filmler ve “SexMission”, “Znachor”, “Rex”, “Lolek ve Bolek” gibi çizgi filmlerle ilgili. Koleksiyon, başyapıtları oluşturmak için kullanılan kostümlerden, figürlerden, bebeklerden, film setlerinden ve ekipmanlardan oluşuyor.
  Lodz, birçok eşsiz manzara ve eğlenceye sahip çok güzel bir antik kenttir. Genellikle çocuklu gezginler için seçilir. Şehrin güzel bir iç mekan su parkı vardır - yılın herhangi bir zamanında dinlenebileceğiniz … Açık
Herhangi bir turist rotası, Merkez Nauki i Techniki EC1’e bir ziyaret içermelidir. Özellikle gezginler, yıldızlı gökyüzünün büyüleyici manzarasına hayran kalabilecekleri uzay sergisi ve planetaryumuna hayran kalacaklar. Çocuklarla seyahat edenler, müzede bulunan çeşitli gezintileri kesinlikle beğeneceklerdir. Kültür kurumu, 19. yüzyılda işletilen eski elektrik santrali binasında bulunuyor. Binanın tren istasyonunun yakınında olması, güzergahı turistler için daha da uygun hale getirmektedir. Bir diğer ilginç cazibe de demiryolu taşımacılığının evrimini anlatan Zajezdnia Muzealna Brus.
Poznanskis mausoleum Lodz ayrıca düzenli olarak harika performanslara ev sahipliği yapan mükemmel kültürel kurumların tadını çıkarabilecekleri tiyatral sanat hayranlarını da cezbeder. Bunlar arasında repertuar ve zarif dış görünümü ile çarpıcı Teatr Nowy Kazimierza Dejmka bulunuyor. Yakınlarda çocuklar için mutlaka olması gereken Arlekin Kukla Tiyatrosu var. Ziyaret etmeye değer başka bir yerel kültür kurumu, yalnızca tiyatro gösterilerinin değil, aynı zamanda senfoni konserlerinin ve operalarının yer aldığı Teatr Wielki’dir. Aynı amaç için (klasik repertuardan bir şeyi dinlemek), başka bir konser salonunu ziyaret edebilirsiniz - Filharmonia Artura Rubinsteina.
Aşağıdaki bölümde, Łódź ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Łódź ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Łódź - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Łódź gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Museum Of Art
Nerede: ul. Wieckowskiego 36, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 633 97 90;
Historical Museum Of Lodz
Nerede: ul. Ogrodowa 15, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 654 00 82;
Museum Of Cinematography
Nerede: plac Zwyciestwa 1, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 674 09 57;
Jewish Cemetery
Nerede: ul. Bracka 40, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 656 70 19; Metro: Take Tram 1 or 6;
Central Textile Museum
Nerede: ul. Piotrkowska 282, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 683 26 83;
Museum Of Ethnography And Archaeology
Nerede: plac Wolnosci 14, Łódź; Telefon: +48 (0) 42 632 84 40;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Łódź yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Nieborów Palace' , 54.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Łódź ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Muzeum Sztuki' Łódź, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Łódź’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

05.02.2023

Łódź’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Łódź’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Łódź Komşularında Kültürel Geziler

Łódź Kültür Rehberi. Łódź’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Łódź’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018