OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Vysoke Tatry

Vysoke Tatry’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Tesisin her semtinde kendine has tarihi semboller vardır. İstisnasız tüm konuklar, burada çeşitli turistik mekanları değerlendirmelidir. Tatil bölgesinin tarihi merkezi bir ’Stary Smokovec’ bölgesidir. ’Spis Şatosu’, 7 yüzyıldan uzun bir süredir başlıca tarihi sembolü olmuştur. 13. yüzyılda inşa edilmiş ve uzun yıllar boyunca çok sayıda işgalciden yerel halkı korumuştur. Yapının bu güne kadar orijinal haliyle ayakta kalmayı başaramamış olmasına rağmen, hala çok etkileyici ve etkileyici görünüyor.
  Vysoké Tatry, Slovakya’da kayak ve diğer kış eğlencelerinin hayranları arasında iyi bilinen bir tatil beldesidir. Tesisin alanı, ülkenin diğer bölgelerinden çok daha fazladır. 1947 yılında birkaç küçük dağ … Açık
Stary Smokovec eşsiz doğa cazibe merkezlerinin gerçek bir hazinesidir. Yürüyüş tutkunları kesinlikle burada vakit geçirmekten hoşlanacaklar. En çok ziyaret edilen site ’Belianska Mağarası’ dır. Bölgenin merkezinden kolayca ulaşılabilecek muhteşem ormanlar ve çeşitli muhteşem şelaleler vardır. Doğrudan eski beldenin topraklarında, çoğu 19. yüzyılda inşa edilmiş olan güzel ahşap yapıları görebilirsiniz. Günümüzde, eski binaların önemli bir kısmı, çok sayıda ulusal ürün ve hediyeye sahip popüler oteller, restoranlar ve dükkanlar tarafından işgal edilmektedir.
’Strbske Pleso’ beldesi de tarihi mekanlardan mahrum değildir. Bu ünlü sağlık tesisi rakipsiz mimarisi ile dikkat çekicidir. Şehrin pitoresk sokakları yavaş yürüyüşler için mükemmeldir. Her yerde, ilginç hediyelik eşya dükkanları ve atölyeler, banklar ve büyük anıtlarla küçük meydanlar görebilirsiniz. Anlamlı doğa cazibe - ’Poprad - Spišská Sobota’ - tatil bölgesi yakınında yer almaktadır. Ziyaret ederek yerel flora ve faunanın özellikleriyle ilgili birçok ilginç şey öğrenebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bir çok tatil yeri 10 yılı aşkın bir süredir konuklarını ağırlamaktadır. Bunlardan biri olan popüler otel Grandhotel Starý Smokovec, güzel eski binada yer almaktadır. Tesis, en prestijli yerlerden biridir. Otel, … Açık
’Tatranska Lomnica’ beldesi de tur meraklılarını memnun edecek. Bölgenin en çok ziyaret edilen kültür merkezi olan ’Tatra Milli Parkı Müzesi’ tam olarak burada yer almaktadır. Tüm aile için ilginç ve yerel doğanın özelliklerine adanmıştır. Yerel sakinlerin ulusal özellikleri hakkında çok şey öğrenmek isteyenler, ’Zdiar’ rezervini ziyaret etmelidir. Bu muhteşem açık hava müzesi, ahşap mimarinin sanatına adanmıştır. Rezervin topraklarında, ulusal tarzda eşsiz güzel yapılar görebilirsiniz. Bazı evlerde geçmişin muhteşem atmosferi var, bu da rezerv boyunca yürüyüş yapmayı daha da heyecan verici hale getiriyor.
1510 Kolový štít Kuşkusuz, bölgenin en önemli cazibesi muhteşem ’Vysoke Tatry Dağları’ dır. Tatilciler, yüzlerce ilginç gezi yolunu deneyebilir. 20. yüzyılın ortalarında, modern tatil bölgesinin topraklarında 15 küçük dağ yerleşmesi yer alıyordu. Her birinin kendine özgü gelenekleri ve tarihi sembolleri vardı. Beldenin tüm ilçelerinin kendine has tarihi mekanlara sahip oldukları söylenebilir.
Aşağıdaki bölümde, Vysoke Tatry ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Vysoke Tatry ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Vysoke Tatry - rehber bölümleri 1 2 3 4
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Vysoke Tatry yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Bazylika Matki Bożej, Ludźmierz, 40.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrála sv. Martina z Tours, Spiš, 40.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, Rožňava, 57.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Kolegiacka św. Małgorzaty, Nowy Sącz, 64.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Matki Boskiej Bolesnej, Limanowa, 65.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Vysoke Tatry ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Morske Oko

From the series “Gezegendeki En Yüksek Dağ Gölleri”
Antik zamanlardan beri güzel göl birçok efsaneye bağlı. 17. yüzyılda bile, maceraperestler hazineleri aramak için bu bölgeyi ziyaret ettiler. Bazıları göldeki büyülü balıkları yakalamaya çalışıyordu. Gölün taslağı insan gözünü anımsatıyor. Birçok gezgin gölden otlatmak için doruk noktalarından birine tırmanıyor. Kuş gözleminde unutulmaz bir panorama açılıyor. Birkaç yıl önce göl çevresindeki bölge korunan alan ilan edildi. Buradaki turistler, heyecan verici rekreasyon için birçok varyasyona sahiptir. Gölün bazı ilçelerine balık avına erişilebilir. Yaz aylarında yürüyüşçüler yaban mersini deniz ortamında seçebilirler. … Devamını oku

Slovakya’nın İkonik Kültürel Yerleri

200 metrelik bir kayalığın üzerinde bulunan Devin Kalesi, Bratislava'nın başlıca cazibe merkezlerinden biridir. Bir zamanlar görkemli ortaçağ yapısının kalıntıları ve “Kız Kulesi” olarak bilinen gözetleme kulesi, atlayan ve burada kilitli kalmaktan ötürü çökmüş olan birkaç hizmetçi hakkında birçok efsaneye yer verdi. 1809'da kale Napolyon'un emri ile tahrip edildi. Ziyaretçiler, Tuna Nehri'ne bakan kuleye tırmanarak efsaneye dokunma şansının yanı sıra, nehir boyunca ve binanın kalıntıları arasında geçmişini gururla yaşayarak antik döneme hayran kalacaklar. …
OrangeSmile araç kiralama Vysoke Tatry’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

09.02.2023

Vysoke Tatry’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Vysoke Tatry’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Vysoke Tatry Komşularında Kültürel Geziler

Vysoke Tatry Kültür Rehberi. Vysoke Tatry’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Vysoke Tatry’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018