OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Varşova Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

The Palace of Culture and Science   Varşova, uzun tarihi ve zorlu kaderi olan bir şehir. I. Dünya Savaşı’ndan sonra şehrin binalarının yaklaşık% 85’i yok edildi ve tüm güç eski şehrin ve tarihi mekanların gelişimine atıldı. Heykellerin, anıtların ve binaların çoğunluğu neredeyse hiçbir şeyden geri yüklendi ve Varşova’yı daha mucize ve eşsiz hale getirdi. Şehir, ülkenin kültür merkezi olarak bilinir. Şehirde 25 tiyatro, 43 müze ve bir Filarmoni vardır. Geniş turistik mekanlarda kaybolmamak için, bu harika şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen gezginlerin kültürel programlarına kesinlikle dahil edilmesi gereken birkaç ana destinasyondan bahsetmeliyiz.
Kuş bakışı görünümünden Varşova’nın mimarisini keşfetmek! Kraliyet Kalesi, Carmelite Church, Baths Palace, St. Anne Church, Czapski Palace, tüm bu anıtlar Varşova imajını tanımlıyor. … Açık
Şehrin eski ve yeni kısımları Barbakan adlı bir görkemli taş duvarla ayrılıyor. Duvar 14. yüzyılda inşa edilmiş ve 18. yüzyıla kadar Varşova merkezini korumuştur. Eski şehrin merkezi genellikle Plac Zamkowy tarafından tanımlanır. Bu meydanda Varşova’nın en eski heykellerinden biri olan Sigismund III anıtı kuruldu. Kutsal Haç Kilisesi, şehrin en ünlü dini görüşü olarak bilinir. Kilise, daha önce burada bulunan küçük bir ahşap şapel yerine 16. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir.
En güzel şehir parklarından biri Lazienki Parkı olarak adlandırılır ve şehir merkezinin yakınında bulunur. Bu parkta yürümeye karar verdiğinizde, şehrin en büyük kültürel tesislerinden biri olan Lazienki Sarayı’nı veya Sudaki Saray’ı ziyaret etmeyi unutmayın. Sarayda konuklar muhteşem seralar, amfitiyatro ve çeşitli ticaret pavilyonları bulabilirler. Modern kültürün merkezi - Pazar Meydanı - müzisyenleri ve ressamları görmek, ilginç dükkanları görmek ve Varşova’nın geleneksel restoranlarından birinde yemek yemek için en iyi yerdir. Sergi salonları arasında en büyük ilgi geleneksel olarak Zacheta Ulusal Galerisi, Sanat Galerisi ve Modern Sanat Merkezi’dir. Gezginler ayrıca Tarih Müzesi, Varşova Başpiskopos Müzesi ve Kraliyet Sarayı’nı da sever. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kültür ve Bilim Sarayı, Holy Cross Church, Grand Theatre, St. John Archcathedral, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Varşova için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
  En güzel mimari cazibe merkezi, Jan Jan Sobieski ve eşi için 17. yüzyılda inşa edilen Wilanów Sarayı’dır. Barok tarzındaki bu lüks Palace, ihtişamı ve zarafeti ile etkileyicidir. Cephesini bitirirken altın ve kırmızı renk boya kullanılmıştır ve Sarayın kuleleri parlak turkuaz renginde boyanmıştır. 19. yüzyılda, şehrin ilk sanat müzesi devasa bir sarayın topraklarında açıldı, ancak savaş sırasında tamamen yağmalandı. Müzenin başyapıtlarının bir kısmı iade edildi ve bugün tüm Varşova ziyaretçileri onları hayranlıkla izleyebilir.
Royal Castle, Warsaw Dini turistik mekanların çeşitliliğinde Aziz Anne Kilisesi’ne dikkat etmek gerekir. İnanılmaz derecede güzel bir tasarıma ve bu katedralin duvarlarına ait birçok eşsiz dini eserler ve antikalar bulunuyor. Şık avizeler, vintage ikonlar, altın ve nadir mermer dekorasyon unsurları arasında. Bu Kilise şehrin en güzellerinden biri olarak kabul edilir. Bugünkü çan kulesi, tarihi Varşova’nın panoramik manzarasını sunan muhteşem bir gözlem terası ile donatılmıştır.
  Varşova, sadece heyecan verici bir aile tatili için yaratılmıştır; Kent, çocuklar için birçok eğlence parkına ve ilgi çekici yerlere sahiptir. Şehir merkezinden çok uzakta olmayan Ursus - Rope Park Varşova orijinal … Açık
Kentin kültür merkezleri arasında, bilim Müzesi Copernicus özellikle öne çıkıyor. Farklı yaşlardaki çocuklara yöneliktir. Bu interaktif müzede, ziyaretçiler ilginç deneyler yapabilir ve çevrelerindeki dünya hakkında birçok yeni ve ilginç şeyler öğrenebilirler. Bu bilimsel müzenin açılışı 2010 yılında yapıldı. İlk iki yıl boyunca iki milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Bugün, Copernicus Avrupa’nın en gelişmiş ve güzel bilim müzelerinden biri olarak kabul edilir. Ziyaretçilerine çeşitli konuların salonlarını sunuyor.
Evening in Warsaw Heyecan verici gezilerin hayranları mutlaka Avcılık ve Binicilik Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Bir zamanlar kışla ev sahipliği yapan iki tarihi binadan oluşan bir komplekstir. Bugün, bu muhteşem Müze Varşova’nın en güzellerinden biri olarak kabul edilir. Onun paha biçilemez eserler arasında avcılar ve antikacıların yanı sıra avcılar ve biniciler tarafından kullanılan çeşitli cihazlar vardır. Serginin çok sıra dışı bir bileşeni antika araba ve vagonların bir koleksiyonudur ve Müze’de avcıların hayvanları çekmek için kullandıkları eski altın kaplı boynuzları görebilirsiniz. Eski binaların korunmuş mimarisi, müzeye özel bir çekicilik kazandırmaktadır.
Varşova - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Varşova ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Varşova kaleleri
♥   Kalesi 'Royal Castle' , 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ujazdowski Castle' , 4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Varşova çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Chojnowski Park Krajobrazowy' , 22.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Mazowiecki Park Krajobrazowy' , 27.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kampinoski Park Narodowy' , 33 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Nadbużański Park Krajobrazowy' , 55.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Chełmiński Park Krajobrazowy' , 63.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Varşova ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Lanckoroński Collection in the Royal Castle' Warsaw, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Academy of Fine Arts Museum inside Czapski Palace' Warsaw, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum' Warsaw, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Varşova ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dünyadaki En Kötü Ev

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
İsrailli yazar Edgar Keret, dünyanın en sıra dışı evlerinden birinde birkaç gün geçiren ilk kişi oldu. Orijinal ev sanatçılar tarafından çok talep görüyor, bu yüzden sahibi ilgili tüm taraflara bir süre olağandışı atmosferde yaşama olanağı sunuyor. Mimar dar evdeki hayatı uzay gemisindeki yaşamla karşılaştırabileceğini düşünüyor. Rahat yaşamanız için kesinlikle ihtiyacınız olan her şey var, ancak evin misafirleri alışılmadık koşullara alışmak için biraz zamana ihtiyaç duyuyorlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Varşova’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

18.07.2024

Varşova Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Varşova Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Varşova, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Varşova’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Varşova’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018