OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Wrocław Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Polonia, Wroclaw   Wroclaw, Polonya’nın güneybatısındaki Aşağı Silezya eyaletinin başkentidir. Şehir Oder Nehri üzerinde yer alır ve Varşova’ya 310 kilometre ve Alman Dresden’e 200 km uzaklıktadır.
  1. Eğer bir araba kiralamayı planlıyorsanız, şehirde ücretsiz park yeri bulmanın oldukça zor olduğu dikkate alınmalıdır. Otoparkların çoğu ödenir ve bu yüzden bunları kullanmadan önce özel bir park bileti satın … Açık
Wroclaw, bir köprü sistemi ile birbirine bağlanan on iki adadan oluşan bir şehirdir. Toplamda toplam 112 köprü var. Wroclaw, günümüze kadar ortaçağ mimarisinin güzelliğini korumayı başarmıştır. Burada, örneğin, Gotik zamanlara ya da Polonya’nın barok tarzındaki en büyük bina olarak ünlenen Leopoldina Salonu’na ait muhteşem bir bina olan Belediye Binası’nı bulacaksınız. XVII yüzyılda bu bina, şehrin üniversitesine dayanıyordu.
Wroclaw, nüfusu 700 bin kişiyi aşan Polonya’nın dördüncü büyük şehridir. Bu ülkenin büyük bir sanayi, iletişim, bilim ve sanat merkezi. Burada ayrıca Polonya’daki en büyük un değirmeni yer almaktadır. Wroclaw’da, gıda endüstrisine dahil olan birçok makine inşa tesisi ve kuruluşu var. Ayrıca Wroclaw, bakır üretimi ve üretimi konusunda uzmanlaşmış “Hutmen” fabrikasıyla ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Wroclaw’daki en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Magnolia Park’dır. Alanı yaklaşık 100000 m2’dir. Magnolia Park 250 mağaza ve bir dizi restoran ve kafeye ev sahipliği yapmaktadır. Orada hem büyük … Açık
Şehrin muhteşem ulaşım sistemi, uluslararası bir havaalanı, iki büyük demiryolu geçidi, büyük otomobil yolları ve 2 nehir limanı var.

Wroclaw’da ilgi çekici yerlerin arasında 9 müze, ünlü tiyatro gösterileri (Opera, Müzik Tiyatrosu, Filarmoni), resim galerileri, Wroclaw savaş panoraması, St John Katedrali, St Elisabeth Kilisesi ve daha fazlasının altını çizmeliyiz.
Şehrin tarihi merkezi, güzel parkları, otelleri ve lüks restoranları ile turistleri geleneksel olarak çekiyor. Bir şey daha söylenecek - yerliler çok samimi ve misafirperver.

  Wroclaw’ın görülecek cazibe merkezlerinin çoğu, Pazar Meydanı’nın etrafında toplanmıştır. Bu meydan, 13. yüzyılda atılmıştır. Bugün, çeşitli dönemlerin tarihi binaları ile çevrilidir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, tarihi binaların önemli bir kısmı tahrip edildi ve mümkün olan en kısa sürede ustaca yeniden inşa edildi. Bu meydandaki lüks belediye binasına ek olarak, birkaç görkemli konak görebilirsiniz. Yüzlerce yıl önce konuk evleri olarak hizmet verdiler, en seçkin insanlar onlar içinde kaldılar.
  Wroclaw, Polonya’da aile tatili için en popüler şehirlerden biridir. Birçok eşsiz ilgi çekici yer ve eğlence merkezi, burada çocuklu gezginler için mevcuttur. Yetişkin turistler arasında talep edilen en çok ziyaret … Açık
Wroclaw’ın en ilginç özelliklerinden biri, şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan gnome heykelleri olduğu söylenebilir. İlk kez, bu minyatür bronz heykeller 2001 yılında şehrin sokaklarını süsledi. Bu tür alışılmadık bir hediye, Wroclaw tarafından yerel sanat organizasyonlarından birine yapıldı. Bugün, şehrin en beklenmedik yerlerde bulunabilecek 270’den fazla minyatür heykel bulunmaktadır. Aramaları, gezginler arasında popüler bir eğlence haline geldi, onlar için özel seyahat rehberleri yayınlandı ve heykelleri bulmak daha kolay olurdu.
Wroclaw Tarihi yerler arasında, en ilginçlerinden biri, 13. yüzyılın sonlarında inşa edilen Ksiaz Kalesi’dir. 400 yıldan uzun bir süredir, bu görkemli kale Hochberg ailesine aitti ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler’in merkezi uzun bir zamandı. Bugün yanında önemli bir gezi yeri olan karmaşık tüneller ağı kurdular. Eski kalenin eski değerlerini tamamen yitirmesine rağmen, daha az ilgi çekmedi. Şimdi, ziyaretçileri en lüks odalara hayranlıkla gidebilir, ayrıca pitoresk bahçede gezebilir ve kalenin bir kısmını kaplayan rahat bir restoranda yemek yiyebilirler. Kalenin bazı salonları çeşitli sergiler düzenlemek için kullanılıyor ve ayrıca topraklarında popüler bir binicilik merkezi de var.
  Ulusal mutfağa hizmet veren restoranların yanı sıra Wroclaw, çok çeşitli kurumları ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Sadece burada her restoranın kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır. Akropolis restoranı, … Açık
Wroclaw’ın doğal cazibe merkezleri arasında, Dünya Fuarı’ndan önce 1913’te kurulan Japon Bahçesi’ne dikkat çekmek gerekir. Savaş yıllarında, bu güzel bahçe tamamen terk edilmiş ve 1994’e kadar ıssızlık içinde kalmıştır. Japonya’dan yüksek sınıf bahçıvanlar bahçeyi süslemelerine yardımcı oldu. Bugün, süs bitkileri ve çiçekleri hariç, bahçede Japon tarzı en güzel köprüler, fenerler ve heykelleri görebilirsiniz.
Wrocław - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Wrocław ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Wrocław kaleleri
♥   Kalesi 'Rydzyna Castle' , 80.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Wrocław çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy' , 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Ślężański Park Krajobrazowy' , 35.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy' , 40.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Książański Park Krajobrazowy' , 60.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Gór Sowich' , 60.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya Gezisi: Görülecek Yerler

  Polonya, farklı ilgi çekici yerler ve yer işaretleri ile dolu muhteşem bir ülkedir. Zengin geçmişi ve görkemli doğası olan bu ülke ziyaretçileri kayıtsız bırakamaz. Varşova şehrinin başkenti olan Polonya'yı keşfe başlayın. Burada yolcular her zaman 14. yüzyılda inşa edilmiş olan Kraliyet Sarayı'nı ziyaret etmeye ve bu tarihten itibaren statüsünü birkaç kez değiştirmeye bekliyorlar. 17. yüzyıla kadar saray koruyucu bir tesis olarak kullanılmış, daha sonra kralın ikametgahı olmuş ve bina kültür ve sanat merkezi haline getirilmiştir. Günümüzde Bernard Belotte, Jan Bogumił Plersch, Marchello Bachiarelli, heykel koleksiyonları ve bronz heykelciklerin eserlerini sarayda görmek mümkündür. …
OrangeSmile araç kiralama Wrocław’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

25.09.2023

Wrocław Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Wrocław Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Wrocław, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Wrocław’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Wrocław’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018