OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lublin Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Lublin   Lublin, Polonya’nın doğu-orta kesimindeki en büyük şehirlerden biridir. Şehir, VI. Yüzyılda Czwartek tepesindeki yerleşimciler tarafından kurulmuştur. Zaten X yüzyılda Lublin bir kale kasabasıydı. Burayı doğudan gelen tehlikelerden kurtarmak için birçok koruyucu tesis yapıldı. Sadece I. Dünya Savaşı sırasında Lublin, Almanya ve Avusturya-Macaristan’ın bir parçası olur.
  Lublin’de birçok tarihi ve mimari mekan korunmuştur. Kentin ana sembollerinden biri Archikatedra św. Jana Chrzciciela ben. Jana Ewangelisty. 16. yüzyılda inşa edildiğinden bu yana, Barok tarzının en iyi geleneklerinde … Açık
Sözde Lublin Eski Kenti, ziyaretçilerin çeşitli mimari tarzların birleşiminden hoşlanacağı en güzel yerlerden biridir. Eski zamanlardan beri burada çok sayıda taş ev ve tapınak yaşamıştır. Kentin tarihi kısmı, Krakov Kapısı ile kale arasındaki alandır. İşte Lublin’in görülmesi gereken yerler, içinde Kraliyet Mahkemesi’nin bulunduğu Eski Belediye Binası; Aslen Gotik tarzda tasarlanmış, ancak yeniden yapılanma sırasında Rönesans motifleri kazanmış olan Babalar Dominicans Kostel; Bir hapishane olarak kullanılan Lublin müzesi, şimdi sadece Gotik bir şapel, o zamanları hatırlatıyor, şapelin iç kısmı, Rus-Bizans tarzına sahip olan değerli fresklerle dekore edilmiştir.
Lublin’den çok uzak olmayan turistik yerler arasında: kalp hastalıklarında uzmanlaşmış bir Naleczow spa merkezi, Pulawy adlı bir sanayi merkezi ve çok sayıda eski Rönesans evinin bulunduğu bir kasaba, ünlü sanatçıların evleri, etkileyici bir Rönesans Kostel ve kalıntıları Eski bir kale www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lublin’i ziyaret edenler için ana eğlence pitoresk parklarda ve bahçelerde yürümek. Ayrıca, şehirde çeşitli ilginç eğlence merkezleri açıktır. Şehirdeki en güzel yerlerden biri, şu anda yerel üniversitelerden … Açık
  Şehrin ilginç özelliklerinden biri de fıskiye içmek. Bazıları aynı zamanda değerli tarihi eserlerdir. Şehir ilk içme çeşmesini elinde tutuyor. Krakowskie Przedmiescie’de bulunabilir. Lublin’in ana sembolü olan keçi şeklinde yapılır. İmajı refah ve refahı simgeliyor. Bu sevimli çeşme bronzdan yapılmıştır. Etkinleştirmek için özel bir düğmeye basmanız gerekir. Bu gizli heykel tüm turistler tarafından bilinmemektedir, çünkü ilk bakışta önünüzde bir içme çeşmesi olduğunu tahmin etmek zordur.
Lublin Lublin’deki en yüksek bina, Trinitarian Kule’dir. Bu kule 17. yüzyılda inşa edilmiş ve 19. yüzyılda büyük bir yeniden yapılanma geçirmiştir. Bu kulenin yüksekliği 64 metredir. Bugün şehirdeki en popüler izleme noktası zirvede. Şimdi kulede, eski kiliselerden aktarılan değerli kalıntıları görebileceğiniz çok ilginç bir Dini Sanat Müzesi var.
  1. Şehirde, komşu ülkeler için her gün hızlı trenlerin kalktığı bir tren istasyonu bulunuyor. Lublin ayrıca birçok eyaletle düzenli otobüs bağlantılarına sahiptir. 2. Lublin’deki başlıca toplu taşıma … Açık
Çocuklu gezginler, HH Andersen’nın adını taşıyan Kukla Tiyatrosu’nu ziyaret etmekle ilgilenir. Antik Dominik Manastırı Kompleksi’nde bulunur. Tiyatronun açılışı 1945’te gerçekleşti. Şimdi ise Andersen’in masallarına dayalı ilginç gösteriler düzenleniyor. Tiyatro genellikle çeşitli sergiler ve festivaller için kullanılır.
Lublin Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi turistler için çekici bir sitedir. Bitişik topraklarında, çok ilginç bir botanik bahçesi bulunur. Bahçe Çehovka Nehri vadisinde çok pitoresk ve ilginç bir doğal alanda yer almaktadır. Burada çok çeşitli bir manzara var. Bahçenin engin bölgesinde, kuzgunlar, orman yolları ve diğer doğal oluşumlar vardır. Botanik bahçesinin resmi açılışı 1965 yılında yapıldı. Şimdi, ziyaretçileri güzel nadir bitkilerin yanı sıra, görkemli taş bahçesini de görebilirler.
  Lublin’in harika alışveriş merkezleri vardır ve Lublin Plaza müşterilerine 100’den fazla uzmanlık mağazası sunmaya hazırdır. Modaya uygun modern kıyafetleri tercih edenleri memnun edeceksiniz. Bu alışveriş … Açık
Klasik tarzın aydınlık bir anıtı Lubomirski Sarayı. 16. yüzyılda inşa edilmiş ve şehrin kalbinde yer almaktadır. Şimdi saray en ünlü sahiplerinden bazılarının adını taşıyor. 18. yüzyılın başında, en büyük yeniden yapılanma öncülüğünde gerçekleşen Lubomirski ailesine aitti. Halen, tarihi bina Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi tarafından işletilmektedir.
Lublin - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lublin ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Lublin çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Kozłowiecki Park Krajobrazowy' , 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Poleski Park Narodowy' , 43.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Kazimierski Park Krajobrazowy' , 43.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Lasy Janowskie' , 67.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Sobiborski Park Krajobrazowy' , 73.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya Gezisi: Görülecek Yerler

Altıncı yüzyılda inşa edilen Altın Kapı, ortaçağ döneminden daha az güzel bir dönüm noktasıdır. Sözde 'kralın yolu' kapıdan başlar. Yüzyıllar önce, kings şehre girmek için kapıyı kullandı ve güzel villalarla tüccarların evlerini gezdi. İsmin tahmin edebileceği gibi, kapı yaldızla süslenmiştir; kapının yanındaki ideal vatandaşların özelliklerini taşıyan heykeller de vardır. Birçok güzel kilise ve sarayları görebileceğin Krakow'u ziyaret ederek Polonya'daki seyahatine devam et. Wawel Ejderha Heykeli şehrin en seçkin simgelerinden biridir. Wawel Dragon ile bağlantılı birçok geleneksel Polonya efsanesi vardır. 12. yüzyılda insanlar vahşi bir ejderhanın burada yaşamış olduğuna inanırdı. Bununla birlikte, 17. - 18. yüzyıllarda orada ünlü bir lokali açıldı ve yerel aristokrasiyle hızla popüler oldu. …
OrangeSmile araç kiralama Lublin’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Lublin Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lublin Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lublin, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lublin’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lublin’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018