OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Polonya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Polonya, farklı ilgi çekici yerler ve yer işaretleri ile dolu muhteşem bir ülkedir. Zengin geçmişi ve görkemli doğası olan bu ülke ziyaretçileri kayıtsız bırakamaz. Varşova şehrinin başkenti olan Polonya’yı keşfe başlayın. Burada yolcular her zaman 14. yüzyılda inşa edilmiş olan Kraliyet Sarayı’nı ziyaret etmeye ve bu tarihten itibaren statüsünü birkaç kez değiştirmeye bekliyorlar. 17. yüzyıla kadar saray koruyucu bir tesis olarak kullanılmış, daha sonra kralın ikametgahı olmuş ve bina kültür ve sanat merkezi haline getirilmiştir. Günümüzde Bernard Belotte, Jan Bogumił Plersch, Marchello Bachiarelli, heykel koleksiyonları ve bronz heykelciklerin eserlerini sarayda görmek mümkündür.
  Polonya çok dini bir ülkedir. Yerel nüfus Katolikliğe bağlıdır ve kiliselerde düzenli olarak hizmetlere katılır. Dindarlık, Polonya halkını karakterize eden en …
Devamını oku
Varşova Büyük Tiyatrosu, ülkedeki en ünlü kültür simgesi olmayı sürdürüyor. Tiyatronun açılışı 19. yüzyılın başında gerçekleşti; 1939’da yapı ciddi hasar gördü ve sonra restore edildi. Günümüzde tiyatro, bir asır kadar muhteşem görünüyor. Büyük Tiyatro, Uluslararası Vokalist Yarışması gibi önemli etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve salonlarından bir tanesi Polonya’daki tek Tiyatro Müzesi haline dönüştürülmüştür.
Gdansk’ı ziyaret etmek için daha ilginç mimari yer işaretleri görmek isteyen gezginler önerilir. Şehrin ana cazibe merkezi çok değişmeden kalır. Burası, 15. yüzyıla kadar uzanan Abbey Sarayı’dır. Zaten 20. yüzyılın başında saray müzeye dönüştürüldü ancak savaş esnasında tüm değerli eşyalar kayboldu. Günümüzde restore edilen manastır salonları, modern sanatın koleksiyonlarını sergilemek için kullanılmaktadır. Ulusal Müze ve Tiyatro Galerisi de burada. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tarihte ve mimaride yapılmış çok sayıda anıt, Polonya’daki turistleri bekliyor. Polonyalıların zorlu yaşamı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sayısız …
Devamını oku
Altıncı yüzyılda inşa edilen Altın Kapı, ortaçağ döneminden daha az güzel bir dönüm noktasıdır. Sözde ’kralın yolu’ kapıdan başlar. Yüzyıllar önce, kings şehre girmek için kapıyı kullandı ve güzel villalarla tüccarların evlerini gezdi. İsmin tahmin edebileceği gibi, kapı yaldızla süslenmiştir; kapının yanındaki ideal vatandaşların özelliklerini taşıyan heykeller de vardır. Birçok güzel kilise ve sarayları görebileceğin Krakow’u ziyaret ederek Polonya’daki seyahatine devam et. Wawel Ejderha Heykeli şehrin en seçkin simgelerinden biridir. Wawel Dragon ile bağlantılı birçok geleneksel Polonya efsanesi vardır. 12. yüzyılda insanlar vahşi bir ejderhanın burada yaşamış olduğuna inanırdı. Bununla birlikte, 17. - 18. yüzyıllarda orada ünlü bir lokali açıldı ve yerel aristokrasiyle hızla popüler oldu.
Zakopane

Tarih ve Eğlence

  Modern ülke, 9. yüzyılda oluşmaya başladı. O zaman, çeşitli egemen prenslerin birliği olarak kabul edildi. 1454’e kadar, ülke krallar tarafından yönetilmişti, ancak daha sonra cumhuriyet statüsü kazanmıştı. Orta Çağ’da Polonya, Teutonic Order ve yakınlardaki princedom’larla birçok savaşı gördü. Daha önceki zamanlar, ülke topraklarının tekrar tekrar dağıtılmasıyla karakterize edildi. Polonya tarihinde 10 yıldan uzun süren ve 1667’de sona eren Rus-Polonya savaşı büyük rol oynamıştır. Ülke ayrıca 1795’ten 1918’e kadar süren sözde vatansızlık dönemini gördü. O zamanlar, Polonya toprakları Prusya, Avusturya ve Rusya gibi farklı ülkelere aitti. Polonya, Kasım 1918’de bağımsızlığını kazandı.
  Polonya’nın en zengin doğal kaynakları var. Baltık kıyısının kıyıları kuzeydendir. Tüm bölgenin üçte biri pitoresk ormanlar ve çayırlar tarafından …
Devamını oku
Zengin tarihi mirasının yanı sıra, Polonya da birçok cazip özelliklere sahiptir. Baltık kıyısında, sadece doğal güzelliği için değil, aynı zamanda az sayıda tatilci için de dikkate değer mükemmel plaj tatil yerleri vardır. Baltık Denizi oldukça soğuktur, bu nedenle sadece Temmuz ayında yüzmek için yerel plajlar mevcuttur.
Sağlık tesisleri plajlardan daha ünlüdür. Ülkede 40’tan fazla tatil köyü var. Polonya, lüks balneolojik merkezlerin yer aldığı maden kaynaklarıyla dikkat çekiyor.
  1.Poland Avrupa Birliği’nin bir parçasıdır, ancak ülkenin kendi parası vardır - Polonya zlotisi. Küçük bir para Polonya grosz’dur. 2. Tren …
Devamını oku
Etkinlik turizmi hayranları genellikle kışı ülkeyi ziyaret ediyor. Aralık ayı başında bir dizi ilginç tatil kutlanıyor. Buradaki en sıra dışı olaylardan biri, her yıl 6 Ocak’ta düzenlenen Three Kings Festivali. Bu festivalin “kralları” Yeni Ahit’te bahsedilen üç bilge kişidir. Onurlarındaki güzel tatil birkaç yüz yıl önce kutlanmaya başladı. Şu anda, festival günü güzel sokak alayı anlamına gelir. Festivalin ana özelliği sokak tiyatrosu gösterileridir.
Alışveriş meraklıları Ağustos ayında Gdańsk’ı ziyaret etmelidir. Ülkenin en büyük ve en ilginç fuarı burada düzenleniyor. Fuarda, Polonya’nın tüm bölgelerinden gelen en iyi ustalar ürünlerini tanıtıyor. Kehribar rengi kumaşlar, kumaşlar ve yerel üretim kıyafetleri, seramik eşyalar ve antikalar, fuarı ziyaret edenler tarafından özellikle popülerdir. Sunulan sanat eserleri de var. Fuarda bazı pavyonlar sanat galerilerine benziyor.
Polonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Polonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Polonya şehir parkları ve milli parklar
♥   Landscape Park 'Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Białowieski Park Narodowy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Białowieża Forest' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Biebrzański Park Narodowy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Landscape Park 'Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Polonya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Farina' Kraków. Kategori - Seafood. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Hana Sushi' Kraków. Kategori - Japanese|Korean. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Hoża' Warszawa. Kategori - Meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Jarema' Kraków. Kategori - Polish. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Kieliszki na Próżnej' Warszawa. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Polonya kaleleri
♥   Kalesi 'Bobolice Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Budzin Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chuciny Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Grodziec castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Imperial Castle' Poznau. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Polonya sarayları
♥   Sarayı 'Jabłonna Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kielce Palace' Kielce. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kozłówka Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Krasiński’s Palace' Warsaw. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Królikarnia' Warsaw. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Polonya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Chrystusa Krola Anıtı

Serimizden “En Görkemli Heykeller ve Anıtlar”
  Dünyaca ünlü siteler olarak da anılabilecek anıtlar Polonya'da da bulunabilir. Bu simgelerden biri, gezginlerin dünyanın en büyük İsa Heykeli'ni görme fırsatı bulacakları Swiebodzin'de bulunuyor. Kral İsa veya Pomnik Chrystusa Krola, şehrin güneydoğu kesiminde yer alır. Heykelin yüksekliği 33 metre. Heykelin yapımı, Sylvester Zawadzki adlı yerel rahip tarafından başlatıldı. 2001'de benzersiz bir anıt inşa etmeyi önerdi. Sadece on yıl sonra, yeni ikonik dönüm noktası Swiebodzin'de ortaya çıktı. Heykel betonarme yapılmıştır; Ağırlığı 440 ton civarındadır.

Heykelin ana özelliklerinden biri, Mesih'in başında yaldızlı bir taçtır. İnşaat sırasında proje sürekli değişiyordu. En zor aşamalarından biri kafanın yerleştirilmesi idi. Başlangıçta, anıtın diğer kısımları gibi betonarme hale … Tümünü Oku

Dünyadaki En Kötü Ev

Serimizden “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
  Dünyadaki en yakın ev Varşova'da bulunabilir. Bu cazibe için arama biraz zaman alabilir. Kelimenin tam anlamıyla 'iki yüksek mülk arasında' itilen alışılmadık bir yapıda, konut evini hemen anlayamaz. Sıradışı projenin yazarı, en küçük yüzeyde modern ve konforlu bir ev inşa etmeyi başaran Polonya mimar Jakub Schesny'ydi.

Evin maksimum genişliği 122 cm, en az 72 cm'dir. Mütevazı genişliğe rağmen ev gerekli tüm ihtiyaçlarla donatılmıştı. Odalarının derinliği 7.5 metreye ulaştı. Dolayısıyla modern mobilyalar, ev teknolojisi ve hatta dekor unsurlarını evin içine yerleştirebiliyordu. Dünyadaki en dar ev üç katlıdır ve banyosu, oturma odası, oldukça orijinal yatak odası ve rahat mutfağı vardır.

İsrailli yazar Edgar Keret, dünyanın en sıra dışı evlerinden birinde birkaç gün geçiren ilk kişi … Tümünü Oku

Morske Oko

Serimizden “Gezegendeki En Yüksek Dağ Gölleri”
  Polonya Tatra Dağları'nda bulunan Morskoe Oko Gölü, dünyanın en güzel göllerinden biridir. Göl, deniz seviyesinden 1.395 metre yükseklikte, maksimum derinliği 50 metreden fazla. Gölü çevreleyen çam ormanları o kadar harika ki antik zamanlardan beri rütbeli insanlara yaklaşıyorlar. Gölün kıyılarında Papa 2. Jean Paul, iyileşmeyi severdi. Özellikle onun için 10 km'den fazla uzunluğa sahip olan bir asfalt yolu gölden çıktı.

Şu anda, küçük otel gölün kıyısında yer almaktadır. Tüm konuklar bu harika bölgede birkaç gün geçirebilirler. Birçok turist ilkbaharda pitoresk noktaları ziyaret etmeye çalışıyor. Gölü çevreleyen dağ yamaçlarının bahar uyanışında çok sayıda çakılan ve ince beyazlarla kaplı olması gerçeğidir. Gölün çevresinde yüzlerce bitki nadir bitki türü büyüyor, bunların … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Polonya
Ülke haritaları Polonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Polonya şehir haritası
Bölgelerin haritası Polonya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Polonya gezi haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

24.05.2024

Polonya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kraków
Bununla birlikte, tarihi eserlere ve sayısız efsaneye ek olarak, Krakow ziyaretçilere sunacak çok şey var. Alışveriş hayranlarının Pazar Meydanı (Rynek) ziyaret etmeleri önerilir. Ayrıca, Kumaş Salonunda (Sukiennice) başarılı bir satın alma imkânı bulacak, burada tarihi hediyeler, süslemeler ve diğer güzel öğelerin geniş bir seçkisi gelecekteki sahipleri için beklemektedir. Kumaş Salon, atmosfer ve ürün yelpazesi sayesinde Ortaçağ'ın ticari dünyasına bakmaya yardımcı olan eşsiz bir yer. Aziz Mary … Devamını Oku
Varşova
Dini turistik mekanların çeşitliliğinde Aziz Anne Kilisesi'ne dikkat etmek gerekir. İnanılmaz derecede güzel bir tasarıma ve bu katedralin duvarlarına ait birçok eşsiz dini eserler ve antikalar bulunuyor. Şık avizeler, vintage ikonlar, altın ve nadir mermer dekorasyon unsurları arasında. Bu Kilise şehrin en güzellerinden biri olarak kabul edilir. Bugünkü çan kulesi, tarihi Varşova'nın panoramik manzarasını sunan muhteşem bir gözlem terası ile donatılmıştır. Kentin kültür merkezleri arasında, bilim Müzesi … Devamını Oku
Zakopane
Mantarlar, ulusal mutfakta önemli bir malzemedir. Mantarları kesinlikle farklı yemeklerde bulabilirsiniz. Farklı dolgular içeren börek ve krepler hem yerel halkın hem de turistlerin sipariş etmeyi sevdikleri en tipik tatlılardır. Beigel denemeyi unutma, bu kokulu halka biçimli ekmek ruloları, turistlerin arkadaşları ve aileleri için satın almayı sevdikleri popüler bir hatıra haline geldi. Sözde süt çubukları, tesisin ilginç bir özelliği. Bu yemek mekanları, bir önceki yüzyılın ortalarında Zakopane'de ortaya … Devamını Oku
Wrocław
Wroclaw'ın en ilginç özelliklerinden biri, şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan gnome heykelleri olduğu söylenebilir. İlk kez, bu minyatür bronz heykeller 2001 yılında şehrin sokaklarını süsledi. Bu tür alışılmadık bir hediye, Wroclaw tarafından yerel sanat organizasyonlarından birine yapıldı. Bugün, şehrin en beklenmedik yerlerde bulunabilecek 270'den fazla minyatür heykel bulunmaktadır. Aramaları, gezginler arasında popüler bir eğlence haline geldi, onlar için özel seyahat rehberleri yayınlandı ve … Devamını Oku
Gdańsk
17. yüzyılın olağanüstü bir mimari anıtı Büyük Arsenal'dir. Bu görkemli bina Rönesans tarzında inşa edilmiştir. 19. yüzyıla kadar bu bina bir cephane olarak kullanıldı ve bugün Güzel Sanatlar Akademisi tarafından işgal edildi. Bu tarihi anıt turistler arasında çok popüler, çünkü birinci katında çok ilginç bir alışveriş merkezi. Gdansk'ta kalan en eski tarihi binalardan biri Büyük Değirmen'dir. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Kurucuları Teutonik Düzen'in Şövalyeleridir. İnşaat zamanında, bu … Devamını Oku
Łódź
Kentin topraklarında Lęczyca Kraliyet Kalesi olan antik surlar korunur. Yerindeki ilk savunma çalışmaları 14. yüzyılın ikinci yarısında yapıldı. Şimdi görülebilen kale 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Başlangıçta kale sadece savunma amaçlı değil, aynı zamanda önemli olaylar için de kullanılıyordu. Duvarlarında birçok önemli tarihi belge imzalandı. Uzun yıllar boyunca kale ıssızdı. 20. yüzyılın ortalarında, Polonya hükümetinin önderliğinde restorasyonu tamamlandı. 1964 yılında şatoda bir müze … Devamını Oku
Katowice
Kosciuszko Parkı topraklarında eşsiz bir tarihi yer görülebilir. Başmelek Aziz Michael Kilisesi buradadır. Şehrin en eski binası. Kilise 1938'de parka taşındı. 1510 yılında inşa edildi ve 400 yıldan fazla bir süre Syrynia köyünde bir kilise kilisesi olarak hizmet etti. Antik kilise, sadece şaşırtıcı görünümüyle değil, aynı zamanda korunmuş eski dekorasyon unsurlarıyla da dikkat çekiyor. Ziyaretçileri, ahşap üzerine ustaca oymaya hayran olabilir, ayrıca 17. yüzyılda kiliseye kurulan lüks ahşap sandalyeyi … Devamını Oku
Białystok
Bialystok Kilisesi'nin St. Roch şehrinin dini cazibe merkezleri arasında yer almakla birlikte, aynı adı taşıyan tepenin üstünde yer almaktadır. Tapınağın inşaatı 1925'te başladı, ancak İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasından önce tamamlanamadı. Savaş sırasında, askerlerin barakaları tapınak binalarına yerleştirilmişti; Sadece 1945'te Katolik kilisesi nihayet inşa edildi. Tapınak tutumu, bu güne kadar yerliler arasında farklılık göstermektedir; 20. yüzyılın başlarında eski mezarlığın yerine inşa … Devamını Oku

Polonya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018