OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kraków Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Krakow in June   Hiç şüphesiz, Eski Krakow sadece Polonya’nın değil, aynı zamanda Avrupa’nın tamamının en güzel şehirlerine aittir. Vistula Nehri’nin kıyısında bulunan güzel metropol, kültürel ve tarihi eserleriyle dünya çapında biliniyor. Bu şehirde yaklaşık 5.000 ortaçağ binası ve iki milyondan fazla sanat eseri bulunmaktadır. Ayrıca, yıl boyunca Krakow birçok kültür festivaline ev sahipliği yapıyor. Birçok kişi bu şehrin büyülü bir gücü olduğunu söylüyor.
  Krakow’da unutulmaz bir alışveriş yapmak isteyenler kesinlikle Sukiennice pazarını ziyaret etmelidir. 1257’de ortaya atılmış tarihi bir eserdir ve dünyadaki en eski pazarlardan biri olarak güvenle görülebilir. … Açık
XIII. Yüzyılda ortaya çıkan Eski Kent, ’Polonya Floransa’, oldukça küçüktür ve yürüyerek dolaşmak yaklaşık yarım saat sürer. Eski sokaklar ve binalar, Venedik’teki Piazza San Marco ile birlikte, Avrupa’nın en büyük ortaçağ meydanı olarak bilinen merkezi Rynek Glowny Meydanı civarında bulunur. Kentin kompakt merkezi Planty’nin yeşil alanı ile çevrilidir . Şehrin güneybatı yüzü, yüzyıllarca Polonya krallarının ikametgahı olan Wawel Kalesinin bulunduğu yerdir. Güneye doğru ilerlerseniz, Vistula’ya ulaşırsınız.
Wawel Kalesi.
Wawel Castle Ensemble Krakow’un en önemli sembolüdür. Bir kireçtaşı tepesinin merkezinde inşa edilmiş ve yıllar önce Piast Polonya hanedanının aile koltuğu olmuştu. Bu, altı yüz yıl boyunca Polonya’nın kaderinin kararlaştırıldığı yerdi, çünkü Krakow XVII. Yüzyılda Polonya’nın başkentiydi. Tabii ki, çok sayıda efsane kilise ile bağlantılıdır. En ünlü kişi bize ’Wawel Ejderhası’ hakkında bilgi verir. Bu efsane hâlâ ülke genelindeki çocuklara anlatılıyor. Kalenin altındaki mağarada yaşayan ve bütün şehri korku içinde tutan bir ejderhadan bahsediyor. Sadece cesur ayakkabı imalatçısının çırağı onu durdurabildi. Koyun koyun kükürt ile doldurdu ve ejderhanın dibinin önündeki ahşap bacaklara koydu. Canavar ’koyunları’ yutup öldü. Kral çırağa dilediği her ödülü teklif etti ve adam yenilmiş ejderhanın derisinden bot yapmaya karar verdi. Günümüzde bile, daha önce olduğu gibi kötü canavarın yaşadığı mağarayı ziyaret ederek efsaneler ve masal dünyasına herkes girebilir. Ancak, bu sefer yalnızca bir heykel şeklinde sunuluyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kuş bakışı görünümünden Krakov’un mimarisini keşfetmek! Church at Skalka, Cloth Hall, Barbican, Kazimierz Belediye Sarayı, Belediye Sarayı Kulesi, Stara Synagoga, tüm bu anıtlar Kraków imajını tanımlıyor. … Açık
Wawel’in sadece bir kale değil, bir kale topluluğu olduğunu unutmayın. İçinde hem kraliyet dairelerini hem de en ünlüleri Sigmund Şapeli olan bir dizi küçük şapel bulacaksınız. Binanın kendisi, Tanrı’nın tapınağı yerine, Toskana’daki Rönesans tarzında bir bina gibidir.
Krakow in June   Dar geçişler ve dik merdivenler sizi ziyaretçilerin büyük bir Sigmund zili göreceksiniz çan kulesi, getirecektir. Polonyalılar çok batıl inançlara sahipler ve bu yüzden bu ilgi yeri ile ilgili bir efsane bulmuşlar. Bir kişinin dilediği kadar çan borusuna bakmasına izin verilir. Ancak, zilin dokunulması sadece bir kez ömür boyu yapılabilir. Bunu yaparken, dokunmak için kullandığınız elin hayati önemi vardır. Ziline sağ elinizle dokunursanız, şansınız ve sevginize ulaşacaksınız. Sol elinizle dokunursanız, para konularında şanslı olursunuz. Böylece ziyaretçiler, hayatlarında sevgi ve para arasında seçim yapmaya davet ediliyor. Aşk ve parayı elde etmek için hile yapan ve iki elle zili tutmaya karar veren turistler, hiçbirini ya da ikinci birini almaz. Bu eski efsane, gençlerle çok popüler kalır.
Wawel, St. Mary Church, St. Peter and St. Paul Kilisesi, Juliusz Slowacki Theatre, İlahi Mercy Sanctuary, Tapınak Sinagogu, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Kraków için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
Bununla birlikte, tarihi eserlere ve sayısız efsaneye ek olarak, Krakow ziyaretçilere sunacak çok şey var. Alışveriş hayranlarının Pazar Meydanı (Rynek) ziyaret etmeleri önerilir. Ayrıca, Kumaş Salonunda (Sukiennice) başarılı bir satın alma imkânı bulacak, burada tarihi hediyeler, süslemeler ve diğer güzel öğelerin geniş bir seçkisi gelecekteki sahipleri için beklemektedir. Kumaş Salon, atmosfer ve ürün yelpazesi sayesinde Ortaçağ’ın ticari dünyasına bakmaya yardımcı olan eşsiz bir yer.
Krakow in June Aziz Mary Kilisesi.
Aziz Mary kilisesi Kumaş Salonu’nun yakınında bulunmaktadır. Orta Çağda kilise, şehir muhafız kulesi işlevini yerine getirdi. Kilisenin ana sunağı esas olarak Meryem’in hayatına adanmıştır ve yalnızca birkaç saat boyunca açılmaktadır. Bununla birlikte, kapılar kapalı olsa bile sunak çok güzel ve eşsizdir. Rakamları yaşam boyunda yapılmıştır ve bu nedenle sunak eski kilisenin atmosferinde ’canlı’ görünmektedir.
  İlginç müzeleri, çeşitli popüler eğlence merkezlerini ziyaret etmeye ya da pitoresk parklarda dolaşmaya karar verirseniz, Krakow’da bir aile tatili daha da büyüleyici olabilir. Belki de Manga Müzesi, … Açık
Her gün bir tramvay St Mary’s çan kulesi adımlarını yukarı gider ve ’Hejnal’ sesler şehrin her yerine yorucu. Bu ses Krakow’un müzik sembolü olarak bilinir. Bu ritüelin yaşı 750 yılı aşıyor. Bu, tehlike alarmını gönderirken XIII. Yüzyılda öldürülen bir nöbetçi memurun anısına saygı göstermenin bir yoludur. Böylesine eski bir gelenek, on iki sene St. Mary Church’ın çan kulesi trompetinin sesi tüm Polonya’daki radyo istasyonları tarafından yayınlanmaktadır.
Krakow Cathedral Krakow Akademisi.
Bugünkü Krakow zengin ve eski tarihe sahip bir şehir değil aynı zamanda Polonya’nın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Krakow Akademisi (Universytet Jagielonski) sayesinde kozmopolit bir Avrupa kentidir. İşte, 17 farklı fakültede, dünyanın dört bir yanından öğrencileri okumak. Stanislaw Lem, ünlü eğitim kurumunun en ünlü mezunlarından biri olarak bilinir. Akademi, yalnızca içinde bulunduğu yapı nedeniyle ziyarete değer. Ev XIV yüzyılın mimarisine güzel bir örnektir. Etraflı avlu ve çok sayıda küçük parça Gotik bir tarzda yapılır. Buradaki oluklar gargoyleler ile süslenmiştir. Akademi’nin ziyaretçilerin eski bir oditoryum, bir kütüphane ve diğer şeylerin yanı sıra tarihi eserlerin koleksiyonunu görebileceği kendi müzesi var.
Kraków - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kraków ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kraków kaleleri
♥   Kalesi 'Wawel Castle' , 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sielecki Castle' , 61.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Budzin Castle' , 64.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bobolice Castle' , 68.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bielsko-Biaua Castle' , 69.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kraków çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy' , 6.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Dłubniański Park Krajobrazowy' , 14 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ojcowski Park Narodowy' , 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie' , 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Tenczyński Park Krajobrazowy' , 24.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kraków ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Czartoryski Museum' Kraków, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'MOCAK Museum of Contemporary Art' Kraków, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kraków ve Çevresindeki Turistik Yerler

Wieliczka Tuz Madeni

From the series “Dünyadaki En Korkunç Madenler”
Tünelin toplam uzunluğu 300 kilometreden biraz daha az, bu yüzden orada refakatsiz yürümesi yasak. Heyecan arayanlar, eski madenlerin koridorlarında gezinip toplanamazlar. Tavanları destekleyen kirişler harap olmuş ve bazen yıllar içinde tamamen tahrip olmuştu, bu yüzden karanlıktaki dar koridorlarda yürümek, muhteşem sergileri keşfetmekten çok turistleri cezbetmiyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kraków’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

04.03.2024

Kraków Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kraków Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kraków, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kraków’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Krakoldan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018