OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Gdańsk Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Main street   Gdansk, Polonya’nın kuzeyindeki bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 500 bin kişiyi tahmin ediyor.

Gdansk, Baltık Denizi’ndeki büyük bir limandır. Aynı zamanda gelişmiş makine yapımı ve petrokimyaya sahip bir sanayi merkezidir. Dahası, gemi yapımı ve gıda endüstrisi bu kentin diğer özellikleridir. Elektronik, telekomünikasyon, eczacılık ve kozmetik gibi alanlarda henüz oluşum aşamasında. Kehribar işleme de ekonomi açısından önemli bir sektördür çünkü Baltık Denizi dünyanın en büyük kehribar kaynağıdır. Yaz aylarında Gdansk büyük bir turizm merkezine dönüşüyor ve plajları yalnızca Polonya’dan gelen turistler tarafından değil, diğer ülkelerden gelen insanlar tarafından da kalabalıklaştırılıyor.
  Gdansk kesinlikle gastronomik turizmin hayranları tarafından sevilecek. Şehir çok sayıda çekici restorana ve şirin kafeye ev sahipliği yapmaktadır. Popüler bir sinemanın yanında Bar Bados’u bulacaksınız. Bu … Açık
Eski Şehir evleri, esas olarak XIII-XVIII yüzyıllar boyunca inşa edilmiştir. Gdansk’ın en ilgi çekici yerlerinden biri, tuğladan yapılmış Avrupa’nın en büyük kilisesi olarak da bilinen St Maria Kilisesi’dir. Gezginler ayrıca şehrin ana girişi olan Royal High Road’u ziyaret etmekten hoşlanıyor. Dlugi Targ, Rönesans döneminin birçok anıtını görmek için harika bir yerdir - ana kentin belediye binası, Neptün Çeşmesi, Artus Yard, Yeşil Kapılar ve Altın Ev. Ayrıca Liman Adası ve Opatovsky Sarayı’nı ziyaret etmenizi de öneririz.
Gdansk müzeler açısından çok zengindir. Bunlardan en ilginci Arkeoloji Müzesi ve Denizcilik Müzesi. Zhurav tesisi son müze denir. XV. Yüzyılda inşa edilmiş ve aynı anda birçok amaç için kullanılmıştır - şehrin kapıları, koruma kulesi ve liman vinci. Bu, şehrin XX yüzyıla kadar olan en büyük vinci olan sembollerinden biridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gdansk, her zaman unutulmaz anılar bırakacak güzel mimari anıtları ve tarihi mekanları ziyaret etmek isteyen birçok gezgin tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir, her biri çok sayıda ilginç eğlence aktivitesinin eşlik … Açık
Gdansk banliyölerinde bir hayvanat bahçesi de vardır.

  Yürümek için en ilginç yer, günümüzde tamamen yayaların kullanımına açık olan Maria Caddesi. Bir zamanlar bu caddede en zengin evler ve konaklar vardı, ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse hepsi tahrip edildi. Daha sonra, tarihi evler tamamen yeniden inşa edildi. Bugün ilginç dükkanlar, el sanatları atölyelerinin yanı sıra turistler arasında popüler olan ulusal restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları var.
Gdansk 17. yüzyılın olağanüstü bir mimari anıtı Büyük Arsenal’dir. Bu görkemli bina Rönesans tarzında inşa edilmiştir. 19. yüzyıla kadar bu bina bir cephane olarak kullanıldı ve bugün Güzel Sanatlar Akademisi tarafından işgal edildi. Bu tarihi anıt turistler arasında çok popüler, çünkü birinci katında çok ilginç bir alışveriş merkezi.
  Turistler, kentin yerel cazibe merkezlerini ziyaret etmesini gözlemlemeye başlamalıdır. Kural olarak, ziyaretçilerin Dlugi Targ ve Dluga caddelerinde yürüyüş yapmaları önerilir. Sadece bu sokaklarda yer alan her bina … Açık
Gdansk’ta kalan en eski tarihi binalardan biri Büyük Değirmen’dir. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Kurucuları Teutonik Düzen’in Şövalyeleridir. İnşaat zamanında, bu değirmen Avrupa’daki en büyüğü idi. II. Dünya Savaşı’nın sonuna kadar, bu amaç için kullanıldı. Savaş bitmek üzereyken, fabrika ciddi hasar aldı, ancak restore edildi ve 1990’lara kadar mümkün olan en kısa sürede çalışmaya başladı. Daha sonra tarihi bina restore edildi. Bugün aynı zamanda bir alışveriş merkezine ev sahipliği yapmaktadır.
Gdansk Canal Vistula Nehri’nin nehir yatağında, bir zamanlar kentin büyük ölçekli surlarının korunmuş bir parçası olan eski bir Wisloujscie kalesi vardır. Bu kale 15. yüzyılda inşa edilmiş ve tekrar tekrar yıkılıp yeniden inşa edilmiştir, bu yüzden bugün farklı mimari tarzların bir birleşimidir. Tarihi binada, 18. yüzyılın ortalarına kadar bir fener olarak kullanılan merkezi bir kule var. Bugün antik kale, ulusal öneme sahip tarihi bir anıttır. Gdansk’ın orijinal demiryolu sembolü, 19. - 20. yüzyılların başında inşa edilmiş eşsiz bir tarihi sembol. Kırmızı tuğladan oluşan zarif bina Rönesans tarzında inşa edilmiştir. Başlıca ayırt edici özelliği 50 metreye kadar yükselen saat kulesidir.
Gdańsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gdańsk ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Gdansk’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Długi Targ Mariacka' Gdańsk, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bohaterów Monte Cassino' Sopot, 10.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Gdańsk çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Landscape Park 'Trójmiejski Park Krajobrazowy' , 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Kaszubski Park Krajobrazowy' , 36.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana' , 47.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Nadmorski Park Krajobrazowy' , 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Wdzydzki Park Krajobrazowy' , 60.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Gdańsk ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Muzeum Narodowe' Gdańsk, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya Gezisi: Görülecek Yerler

Varşova Büyük Tiyatrosu, ülkedeki en ünlü kültür simgesi olmayı sürdürüyor. Tiyatronun açılışı 19. yüzyılın başında gerçekleşti; 1939'da yapı ciddi hasar gördü ve sonra restore edildi. Günümüzde tiyatro, bir asır kadar muhteşem görünüyor. Büyük Tiyatro, Uluslararası Vokalist Yarışması gibi önemli etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve salonlarından bir tanesi Polonya'daki tek Tiyatro Müzesi haline dönüştürülmüştür. …
OrangeSmile araç kiralama Gdansk’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.08.2022

Gdańsk Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gdańsk Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Gdańsk, Polonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Gdansk’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Gdansk’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018