OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Haarlem Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Haarlem   Haarlem, Hollanda’nın batısında, Amsterdam’ın 20 kilometre uzağında, ülkenin batısında bir şehirdir. Bu Kuzey Hollanda’nın başkentidir. Haarlem nüfusu 149 bin insanı tahmin ediyor.
  Harlem’de, ülkenin sınırlarının çok ötesinde bilinen dini bir dönüm noktası var - Saint Bavo Katedrali. Eşsiz mimari tarzı ile öne çıkan yapı, zamanının oldukça karmaşık ve iddialı bir projesiydi. … Açık
Haarlem, öncelikle çiçek yetiştiriciliği ile ünlüdür (özellikle dünya çapında ünlü laleler). Şehir, Hollanda’nın sanayi bölgesinin merkezinde yer aldığından, çiçek yetiştiriciliğinin yanı sıra burada gelişmiş makine yapımı ve tekstil, parfümeri ve kimya endüstrileri vardır.
Haarlem’e “çiçeklerin şehri” denir. Bu aynı zamanda Hollanda’nın en eski şehirlerinden biridir. Şehir, muazzam heykel ve resim koleksiyonları sergileyen muhteşem ortaçağ binaları ve galerileriyle gerçekten gurur duyabilir. Haarlem’de Hollanda’daki en eski sanat galerisi bulunmaktadır - Teylers Müzesi. Bu müzenin salonlarında Altın Yüzyıl eserleri ve Flaman ressamların eserleri bulunmaktadır. Şehrin sanat koleksiyonu, ünlü Hollandalı ressam Hals müzesinde bulunuyor. Grote Markt adlı şehrin merkezi meydanında bir yürüyüş yaparsanız, XIII yüzyılda inşa edilmiş harika bir belediye binasını ve gotik tarzda tasarlanmış St Bavo Katedrali’ni göreceksiniz. Pazartesi ve cumartesi günleri bu sakin meydan canlı bir pazara dönüşüyor. Turistler için diğer ilgi çekici yerler arasında Grote Kirk kilisesi, Piskopos Müzesi, et satan pazar sıraları ve daha fazlası bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Harlem, konuklarına birçok heyecan verici tatil fırsatı sunmaktan mutluluk duyar. Kentin en büyük avantajlarından biri, her turist için ilginç olacak olan gezintiye ve pazar yerlerinin bolluğu. Winkelcentrum Schalkwijk, … Açık
  Kentteki korunmuş tarihi yapılar arasında Welgelegen bulunmaktadır. Bu bina, neo-klasik tarzda inşa edilmiş olup Hollanda için tipik değildir. Yapının montajı 1769 yılında başlamış ve 15 yıl sürmüştür. İlk sahibi ünlü Amerikalı bankacı Henry Hope’du. Yıllar sonra bina orijinal cazibesini korumayı başardı. Günümüzde bakımlı büyük bir bahçe ile çevrilidir.
Haarlem Çok sıradışı bir tarihi yer Berkenrode Kalesi’nin kalıntıları. Bu tahkimat tarihi çok ilginç. Kalenin ilk resmi sözü 1284 yılına kadar uzanıyor. Yüzlerce yıldır şehri fatihlere karşı korudu. 1572 yılında kentin bir sonraki ana kuşatması sırasında kale tamamen yakıldı. Sadece iki yıl sonra yerine yeni bir tahkimat yapıldı. Ondan sonra kale birkaç kez tahrip edildi ve yeniden yapıldı ve 1857’de tamamen kaybedildi. Kalenin kalıntıları üzerinde yerliler güzel geleneksel evler inşa etmeye karar verdiler. Bugün eski bir kalenin kalıntıları yerine, bu alanda minyatür konakların bulunduğu pitoresk şehir sokaklarını görebilirsiniz. Kalenin uzun süredir var olmamasına rağmen, yerel halk evlerinin ne kadar olağanüstü bir yerde durduğunu hala hatırlıyor.
  Haarlem, çeşitli ihtisas mağazaları ve alışveriş merkezleri ile turistleri ve müşterileri memnun edecek. Çay içicileri ve çikolata severler, gerçekten özgün bir tasarıma sahip olan De Kale Jonker mağazasının … Açık
Şehirde ve çevresinde birkaç eski villa var. Her birinin tarihi benzersizdir. En pitoresklerden biri 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan ve yıllarca Lennep ailesine ait olan Manpap Villa Hughes’tur. Tarihi mülkün kendisinden daha az ilgi çekici olmayan, etrafını saran bahçe. Dikkatlice beslenmeye devam ediyor. Bahçede çok güzel antik ağaçlar var.
Kentin çevresinde 1693 yılında inşa edilmiş ve zengin bir bankacıya ait güzel bir Villa Hartkamp var. Bu villanın temel özelliği sadece eşsiz bir mimari görünüm değil, aynı zamanda çevresindeki bahçedir. 17. yüzyılın sonlarında burada büyük bir sera kuruldu. Tarihsel verilere göre, konağın sahibi dünyanın dört bir yanından 1.200’den fazla egzotik bitki ve çiçek topladı. Bu en ilginç sera şimdi bile var. Temsil edildiğinden bu yana temsil edilen yaklaşık 250 bitki türü korunmuştur. En ilginç olanı bu pitoresk villa ve çevresindeki botanik bahçesini yaz aylarında ziyaret etmek olacak.
Haarlem - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Haarlem ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Haarlem kaleleri
♥   Kalesi 'Huis ter Kleef' , 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Heemstede' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brederode Castle' , 6.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Huys Dever' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Teylingen' , 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Haarlem çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Zuid-Kennemerland' , 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Utrechtse Heuvelrug' , 60.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Biesbosch' , 68.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Duinen van Texel' , 79 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' , 85.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Haarlem ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Frans Hals Museum' Haarlem, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Stedelijk Museum' Amsterdam, 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Van Gogh Museum' Amsterdam, 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cobra Museum' Amstelveen, 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Rijksmuseum Amsterdam' Amsterdam, 16 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Haarlem ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pythonbrug

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Köprünün rengi tesadüfen seçildi ve sembolik bir karaktere sahip değildi. Birkaç yıl içinde Amsterdam'ın birçok gezi programı için 'Python' Köprüsü şart koştu ve sadece meraklı turistleri değil aynı zamanda farklı ülkelerden inşaat işçilerini de cezbetti. Hollanda'nın diğer köprüleri gibi 'Python' da sağlam ve güvenlidir. Köprünün inşası sırasında sadece yüksek mukavemetli çelik kullanıldı. … Devamını oku

Sauna Deco

From the series “Dünyadaki En Sıradışı Kaplıcalar, Hamamlar ve Saunalar”
1970'li yıllarda, zarif iç tasarımı ile tanınan mağaza yenilendi. Yenilendikten sonra çoğu dekor unsuru kaldırıldı. Tarihi mağazanın bu muhteşem dekor öğeleri Amsterdam'ın saunasına getirildi. Bugün ziyaretçiler, havuza, eşsiz bir ahşap merdivenle gidebilirler ve üzerinde birkaç on yıl önce Paris'ler alışverişe çıktı. Hollanda'daki en ünlü ve popüler saunayı ziyaret etmeye karar veren turistler, saunada mayo giymenin önemli bir kuralına uymak zorundadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Haarlem’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

24.07.2024

Haarlem Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Haarlem Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Haarlem, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Haarlem’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Haarlem’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018