OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Amsterdam Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Amsterdam   Amsterdam, dünyanın dört bir yanından tanınan çeşitli ilgi çekici mekanlarla dolu bir şehir değil. Bununla birlikte, şehrin kendisi aslında büyük bir ilgi alanı - atmosferi, uluslararası ruhu, hoşgörüsü ve tabii ki harika kanallar Amsterdam’ı olağanüstü bir şehir yapmış durumda. Orada gezinin tadını çıkaracaksanız, tüm ziyaretçilere seyahat programlarına tekne turları dahil etmelerini şiddetle tavsiye ederiz.
Kraliyet sarayı, Westerkerk, National Monument, State Museum, Church of St. Nicholas, South Church, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Amsterdam için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
Amsterdam ziyaretçilere ne sunabilir? Bu şehirdeki gezginler, sadece Kraliyet Sarayı veya Rijks Müzesi gibi çok sayıda tarihi ve kültürel yerleri değil, aynı zamanda Hash-Marijuana-Kenevir Müzesi gibi eşsiz ve eğlenceli yerleri de bulabilir. Genel olarak Amsterdam, her yıl milyonlarca turisti cezbetmeye devam eden müzeleri ile ünlüdür. Muhtemelen, Van Gogh Müzesi’ni ya da Anne Frank Evi’ni hiç duymamış bir insanın bulunması neredeyse imkansızdır ve bunlar kentteki popüler işyerleri değildir. Amsterdam’da 50’den fazla farklı müze göze çarpmayacak kadar harika sanat galerileri var.
Kraliyet Sarayı. Bitişikteki Kraliyet Sarayı ve Baraj Meydanı, şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Amsterdam’ın kalbi olarak adlandırılacak tam hakkı vardır. Uluslararası ünlü Madame Tussaud’un Wax Müzesi yakınlardadır. Bir zamanlar Kraliyet Sarayı bir belediye binasıydı ve Napolyon kardeşi Louie’ye Hollandalı tahtını işgal etmesine yardım edinceye kadar değil, Kraliyet Sarayı haline getirildi. Günümüzde, herkes saraya girme ve iç mekan görünümünden keyif almaya ve koridorlarında yürüyüşe çıkma şansına sahip. Elbette, tüm geziler sadece saray kraliyet ailesi tarafından kullanılmadığı zaman yapılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Amsterdam, çocuklu gezginler için Avrupa şehirleri arasında en iyi yerlerden biridir. Hoş bir sürpriz ve ilginç eğlence, havaalanından başlayarak ziyaretçileri her yerde kolayca beklemektedir. Schiphol Havaalanı … Açık
Oude Kerk. Birçok turist, Oude Kerk’in tam Red Light District’in merkezinde olduğunu öğrendiklerinde oldukça şaşırırlar. Kırmızı ışıklı pencerelerde hizmet veren fahişelerle çevrili Oude Kerk, ortaçağ görünümünden kurtulmayı bir şekilde yapmıştır. Kilisenin yakınında parkur taşıyor ve yağmur yağarken kaymaya oldukça basit oluyor. Reform döneminde kilisenin dekorasyonu kaldırılmıştır. 13. yüzyılın kilise ile bağlantılı bir efsanesi var. Bir zamanlar bir erkek yaşıyordu. Bir gün çok hasta oldu ve çok yakınında öldü. O andan bu yana, Efkarecede kendisine verilen bir gofret, evinde görünmeye başlamıştı. Adam yakmaya çalıştı, ancak yardım etmedi. Adamın ölümünden sonra gofret şapellerin birinde tutuldu. Bir süre sonra şapel tamamen yanıyordu, ama gizemli tabaka tekrar bu ateşten kurtuldu. O zamandan beri, birçok kişi o mucizenin anısına Oude Kerk’e hac yaptı. 15 Mart’ta burada özel bir yıllık tören alayı düzenleniyor. Alay geleneksel olarak Oude Kerk yakınlarında sona eriyor.
Amsterdam canals Red Light District. Ünlü Kızıl Işık Bölgesi’nde yürüyüş yapmadan Amsterdam’ı ziyaret etmek hiç mantıklı değil. Özel atmosferi orada yalnızca gece değil, aynı zamanda gündüz hüküm sürüyor. Red Light District’de para için seks açıkça kesinlikle herkese sunuluyor. Kırmızı ışıklarla süslü devasa pencereler her yaştan ve milletten kadın görecek. Bununla birlikte, ziyaretçilerin, özellikle hafta sonları Kırmızı Işık Bölgesi turistlerle dolup taşarken yankesiciliklerini unutmamaları gerekir.
  Amsterdam’daki restoranlar ve kafeler genellikle çeşitlilik gösterip turist çalar. Bu şehir mutlaka gastronomik turizm hayranlarıyla takdir edilecektir. Café Pacifico Restaurant, şehirde en iyi Meksika yemekleri servis … Açık
  Amsterdam Kanalları. Neredeyse her yerde Amsterdam’da su göreceksiniz ve bu gerçek, ziyaretçiler geleneksel olarak şaşırtıyor. Çok sayıda kanaldan (bunların tam sayısı 165’tir) dolayı bazı insanlar şehri ’Kuzey Venedik’ olarak bile adlandırıyorlar. Amsterdam’ın ana kanalları Singel, Herengracht, Keizergracht ve Prinsengracht’tır. Hepsi Amsterdam’ın orta kesimini geçiyor. İstasyondan ve Damrak’dan uzak olmayan kanallarda tekne gezileri düzenleyen birçok firma da bulacaksınız. Onları birbirinden farklı kılan tek şey kuyrukların uzunluğudur.
Amsterdam buildings and skyline Amsterdam Arena. Amsterdam Arena, yalnızca bir futbol taraftarsınız değil, ziyarete de değer. Yaz aylarında burası Rolling Stones ya da U2 gibi tanınmış gruplar tarafından konserlere ev sahipliği yapıyor ve orada performanslarını görmekten mutluluk duyuyorlar. Tabii ki ünlü futbol kulübü Ajax’ın katılımıyla ziyaretçiler de oyunları görebilecekler, tabii ki sadece yaz ya da kış tatili sırasında Amsterdam’a gelmek için o kadar şanssız değillerse. Bu arada, Ajax’ın gerçek hayranları, sevdikleri kulübün logosuyla çeşitli malları alabilecekleri büyük bir dükkânı ziyaret etmekte başarısız olmazlar.
  Amsterdam sakinleri her zaman dürüstlük ve samimiyetle ve aynı zamanda tasarruf için ünlüdür (bu, birçok konuda, örneğin çevreye saygı ile ilgilidir). Burada zengin bir adam asla yüksek konumunu göstermeyecek ve dikkat … Açık
Madame Tussaud’un Balmumu Müzesi. Madame Tussaud’s Wax Museum, Amsterdam’ın merkezinde harika bir binada yer almaktadır. Müzede dört mağazası var; Bunlardan biri tamamen Amsterdam’ın tarihine ayrılmıştır. Ziyaretçilerin, çeşitli Avrupalı ​​ünlülerin, sporcuların, kültür figürlerinin ve kraliyet ailelerinin üyelerinin becerikli şekilde yapılmış balmumu figürlerini görebileceği yer burası. Balmumu figürlü Hollywood yıldızlarıyla dolu bir salon ve diğeri de Gandi veya Einstein gibi tanınmış kişilerin figürlerine sahip bir salon var. Idolunuza gerçekten yakın durma şansınızı istiyorsanız, bu müze ziyaret etmeniz gereken bir şeydir! Bu arada, mutlaka bir çok komik fotoğraf yapacağınız için, bir fotoğraf kamerası almayı unutmayın.
Stad Amsterdam Demiryolu istasyonu binası. Amsterdam tren istasyonu binası 1889 yılında inşa edildi. Başlangıçta, malların nakli için bir istasyon olarak kullanıldı. İstasyon, tanınmış bir mimar Pierre Cuypers tarafından tasarlandı ve Rijksmuseum’un yapımı da planlandı. Binanın nemli bir yerde bulunduğu için vakıf 8 687 ahşap direkten oluşuyor. Binanın orijinal yapımı, hızla artan bir taşıma miktarı nedeniyle sürekli değişti. Kısa bir süre önce istasyonun önü restore edilmiş ve bugün herkes güzelliğinden ve ihtişamından yararlanabilir.
Amsterdam - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Amsterdam ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Amsterdam’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Kalverstraat' Amsterdam, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Utrechtse straat' Amsterdam, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Leidse straat' Amsterdam, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' P.C. Hooftstraat' Amsterdam, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Amsterdam kaleleri
♥   Kalesi 'Ilpenstein Castle' , 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Muiderslot' , 12.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Huis ter Kleef' , 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Heemstede' , 18.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brederode Castle' , 19.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Amsterdam çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Zuid-Kennemerland' , 21.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Utrechtse Heuvelrug' , 48.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Biesbosch' , 69.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Hoge Veluwe' , 71.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Duinen van Texel' , 78.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Amsterdam ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Hermitage Amsterdam' Amsterdam, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Rijksmuseum Amsterdam' Amsterdam, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Van Gogh Museum' Amsterdam, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Stedelijk Museum' Amsterdam, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cobra Museum' Amstelveen, 8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Amsterdam ve Çevresindeki Turistik Yerler

Keukenhof Parkı

From the series “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
Şu anda park alanı 32 hektarlık bir alanı kaplıyor. Her yıl yaklaşık 7 milyon çiçek topraklarında ekilmektedir. Buna ek olarak, park, yapay göller, göletler, kanallar ve derelerin yanı sıra 90'dan fazla ağaç türüne sahiptir. Keukenhof yürümek için yapılır, bu nedenle tüm patikaların uzunluğu yaklaşık 15 km'dir. Romantik doğalar, göller ve kanallar çevresinde tekneyle dolaşabilecektir. Farklı çağların heykellerinden oluşan zengin bir koleksiyona sahip olduğu için sanatseverler parkı da sevecekler. En genç konuklar, bir eğlence kompleksinin yanı sıra hayvanlarla dolu bir çiftlikten de keyif alacaklar. … Devamını oku

Kale Muiderslot

From the series “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
Yüzyıl geçtikten sonra, kalede hakim olan güzel, zarif atmosferin izi yoktu. Bahçeler tahrip edildi ve kale hapishaneye dönüştürüldü. 20. yüzyılda tarihi yapı restore edildi. Bugün kale, Amsterdam Devlet Müzesi'nin bir koludur. Son zamanlarda, alışılmadık ortaçağ tarzı cazibe merkezleri sarayda düzenlenmiştir. Tüm ziyaretçiler, eski silahlarla uğraşmayı öğrenen eski zırhını veya mahkemenin jestini kostüm deneyebilirler. Küçük avluda aristokrat eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz - falcon avına katılın. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Amsterdam’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

30.11.2023

Amsterdam Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Amsterdam Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Amsterdam, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Amsterdam’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Amsterdam’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018