OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Arnhem Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Arnhem   Arnhem, Hollanda’nın batı kesiminde bir şehirdir. Bu şehir, 9. yüzyılda ilk kez bahsedildi. O sırada Arnhem Oppidium Arnoldi Villa olarak adlandırıldı. Burası, ülkenin Otto II tarafından yönetildiği 1233’te kent statüsüne kavuştu. Arnhem, 19. yüzyılda meşhur olurken, şehir birçok ünlü Hollandalı ressamın kültür merkezi ve ev kenti haline geldi. Bu tür bir arıtma atmosferi birçok ünlü ve zengin insanı cezbetmeye başladı ve bu nedenle şehrin topraklarında çok sayıda lüks villa inşa etmeye başladılar. Bu binalar günümüze kadar kurtarıldı, bu nedenle turistler çoklu eski konaklarını ziyaret etmeyi ve büyük parklarda ve bahçelerde dolaşmayı sevebiliyorlar.
  Yerel halk, unutulmaz olaylardan müzik festivallerine kadar birçok tatil kutluyor. Şüphesiz, Kral Günü yerli halk arasında en sevilen kutlamalardan biridir. Daha önce Kraliçe Günü olarak biliniyordu. Geleneği … Açık
Koepelchurch, Arnhem’deki en çekici ve popüler cazibe merkezlerinden biridir. Kilise 13. yüzyılda Aziz John emri temsilcileri tarafından yaptırılmıştır. Saint Peters Guesthouse darphane yeri hemen yakınında bulunmaktadır. Ayrıca, iki harika binayı görebileceğiniz Grote Markt’ı ziyaret etmeyi de unutmayın. Bunlardan bir tanesi Duivelshuis ya da ’Devil’s House’ adında gizemli ve kasvetli bir binadır. Karanlık salonlarını ve dar koridorlarını gezerken, ilginç efsaneleri ve bu evin garip adını aydınlatan hikayeleri bulacaksınız. Duivelshuis’in tam karşısında, Maarten van Rossum’un evini göreceksiniz. Büyük Hollanda askeri lideri burada yaşıyordu.
Sözde Mısır kare bu kasabanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilir. Bu isim yüzyıllar önce ortaya çıktı, meydan, mısır tarlaları ve meyve bahçeleri ile çevrili küçük ticaret alanıydı. Arnhem’teki konaklamanız sırasında kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir başka ilgi odağı Sabelspoort kalesidir. Birçok tarihi olay bu bina ile bağlantılıdır. Kalesi 15. yüzyılın sonunda inşa edilmiş ve uzun süre bir cezaevi olarak kullanılmıştır. Bugün sadece birkaç kule bu kalenin kasvetli geçmişini hatırlatıyor. Bütün salonlar Ulusal Miras Müzesi için yere dönüştürülmüştür. Bakkerstraat Caddesi, zengin alışveriş deneyimi ile biliniyor. Caddenin adı ’fırıncıların sokağı’ olarak tercüme edilebilir, ancak bugün sadece pastanelerde değil, aynı zamanda birçok butik, ürün pavyonu ve kuyumcu bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Arnem, zengin tarihi mirasa sahip bir şehirdir. Günümüzde, sayısız simge yapılar ve yerler şehrin tarihi içerisinde birçok önemli olayı hatırlatmakta ve her turistin onları görmek için önerilmektedir. … Açık
  Eski surların bir kısmı Arnhem’de korunmuştu; Sabelsport kapıları ortaçağ zamanlarına benziyordu. Onların ilk tarihi sözü 1357’yi ifade eder, bu cazibe ilginç bir geçmişi vardır. 15. yüzyılda, birkaç konut bulunduğu ikinci katın kapısına bağlandı. Kapının bodrum katmanı uzun yıllar hapishane olarak kullanılıyordu. Daha sonra cezaevi kapatıldı ve bodrum zihinsel olarak hasta olanları tutmak için dönüştürüldü. 20. yüzyılın başlarında bu kapılarda tanınmış yerel sanatçılardan birinin bir atölyesi vardı; bugün birçok ilginç batıl inanç ve efsaneler bu eski kapılarla bağlantılı.
En güzel tarihi eserlerden biri postane olarak kabul edilir, 19. yüzyılda inşa edilmiş ve Jans Meydanı Meydanı’nda yer almaktadır. Bir zamanlar ünlü bir baronun malikanesinin evinde olan bu yer, 1883 yılında malikâneyle birlikte bu devlet tarafından satın alındı. Ardından daha sonra yerel posta yönetiminin yanı sıra bir dizi başka kamu hizmeti bürosunun bulunduğu yeni bir bina inşa etmeye karar verildi. Şimdi tarihi bina özel mülkiyete ait, 2011 yılında çekici bir kafe ve kitapevi açıldı.
  Arnhem, tarihi mekanlara yapılacak ziyaretlerin yanı sıra konuklarına sunacak çok şey var. Alışveriş hayranları Bakkerstraat’ı beğenecekler. Bu sokağın adı ’fırıncıların sokağı’ olarak tercüme … Açık
Reynstrat caddesi benzersiz bir tarihi nesne. 1996 yılına kadar bu meşgul alışveriş caddesi, mağazaların çeşitliliği dışında turist çekiyor. Söz konusu yıl boyunca araştırmacılar tarafından ortaçağ mahzeni ağları keşfedildi; bunlardan bazıları 13. yüzyılda inşa edildi. Restorasyondan sonra bu eski mahzenler toplam alanı yaklaşık 1200 metrekare olan ziyaretçilere açık hale geldi. Günümüzde bazı bodrumlar sanat sergileri ve çeşitli kültürel etkinlikler için kullanılmaktadır.
Nederlands Openluchtmuseum müzesi, adı ’Hollanda’nın açık gökyüzü altında’ kelimesi kelimesine çeviren, Arnhem’daki en alışılmışın dışındaki kültürel kurum olarak kabul edilebilir. Bugün bu müzede ülkenin farklı bölgelerinden getirilen güzel tarihi binalar görebilirsiniz ve her binada tarihi eserlerin bulunduğu bir koleksiyon vardır. Ayrıca müzede eski buharlı lokomotiflerin ve ünlü cazibe merkezlerinin küçük bir kopyasını görebilirsiniz.
Arnhem - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Arnhem ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Arnhem’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Steenstraat' Arnhem, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Ketelstraat' Arnhem, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Koningstraat' Arnhem, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bakkerstraat' Arnhem, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Arnhem kaleleri
♥   Kalesi 'Biljoen Castle' , 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Doorwerth Castle' , 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Doornenburg Castle' , 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bergh Castle' , 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slangenburg Castle' , 30.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Arnhem çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Veluwezoom' , 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Hoge Veluwe' , 12.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Utrechtse Heuvelrug' , 38.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Maasduinen' , 46.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sallandse Heuvelrug' , 52.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Arnhem ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kröller-Müller Museum' Otterlo, 14.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Arnhem ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kale Muiderslot

From the series “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
Yüzyıl geçtikten sonra, kalede hakim olan güzel, zarif atmosferin izi yoktu. Bahçeler tahrip edildi ve kale hapishaneye dönüştürüldü. 20. yüzyılda tarihi yapı restore edildi. Bugün kale, Amsterdam Devlet Müzesi'nin bir koludur. Son zamanlarda, alışılmadık ortaçağ tarzı cazibe merkezleri sarayda düzenlenmiştir. Tüm ziyaretçiler, eski silahlarla uğraşmayı öğrenen eski zırhını veya mahkemenin jestini kostüm deneyebilirler. Küçük avluda aristokrat eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz - falcon avına katılın. … Devamını oku

God Loftstory

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
Evin oda tasarımında, atmosferi çok sessiz ve sıcak yapan beyaz renk hakimdir. Çok sayıda büyük pencere sayesinde evin her zaman iyi aydınlatılmış olması ve bitki çeşitliliği çevredeki pitoresk tabiat ile uyumlu hale gelmesine neden olur. Orijinal evin iç bölümleri zengin değil, ferah odalar parlak renklerin şık tasarım mobilyalarla döşenmiştir. Birçok dekor elementleri, eski geleneklerin hatırlatıcısı olan değerli ahşaptan yapılmıştır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Arnhem’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

24.07.2024

Arnhem Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Arnhem Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Arnhem, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Arnhem’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Arnhem’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018