OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zwolle Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Isala Zwolle   Overijssel eyaletinin en büyük şehri olan Zwolle, Ijssel Nehri kıyısında yer almaktadır. İl geniş bir tarım bölgesi olarak bilinir; burada geniş tarlalar, göller ve ormanlar bulacaksınız. Ancak, Zwolle çok sayıda güzel bina, anıt ve otel ile modern bir şehirdir. Zwolle’yi ilk kez ziyaret eden turistler, kentin hangar banliyöleriyle modern müreffeh görünümü arasındaki zıtlıktan şaşırıyor.
  Zwolle, muhteşem doğasının yanı sıra sayısız tarihi ve mimari simge yapı nedeniyle gezginler arasında inanılmaz derecede popüler oldu. Bu nispeten küçük şehri keşfetmenin en iyi yolu yaya. Bu şekilde … Açık
Kentin set Zwolle merkezinde bulunmaktadır. Başbakan Thorbeke - Ünlü Hollandalı bir politikacıyı onurlandırmak için seçildi. Henüz genç ve küçük kasabanın gelişiminde önemli bir rol oynadı. Ne yazık ki, Zwolle’de yalnızca birkaç tarihi eser ayakta kalmayı başardı. Diğerleri yok edildi. Meryem Ana Bazilikası kulesi, kentin en ünlü manzarasını koruyor. Bu kilisenin binası 15. yüzyılın ortalarında gerçekleşmiştir. Kulenin tepesi, kuleye takma isim veren küçük bir yeşil kubbe ile süslenmiştir - yerel halk arasında “biberlik” olarak bilinir.
İlgi çekici yerlerden biri de şehir surlarının kalıntılarından çok uzakta olmayan Sakson Kapıları. Bu mimari kompleks 1406 yılında inşa edilmiş ve kapılar kentin ana girişinin rolünü üstlenmiştir. Dini yerler arasında en dikkat çekici olanı, eski bir organı saklayan St Michael Kilisesi’dir. Enstrüman sıklıkla büyük konserlerde ve performanslarda kullanılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zwolle, zengin mirası ve biraz antika atmosferiyle konukları çeken Avrupa şehirlerini seven gezginler için mükemmel bir destinasyondur. Şehrin sokaklarında yürürken, modern dünyayı unutmak ve Orta Çağların … Açık
Şehrin banliyölerinde iki eski yel değirmeni ziyaret bakış açısından ilginç. Gökyüzünün altında küçük bir müze etraflarında düzenlenir. Müze, ziyaretçilerine 17-19 yüzyıllarda Zwolle’un tarihini anlatacak. Meraklı turistlerin çoğu, biyoloji, coğrafya, ekoloji ve birçok teraryum ve akvaryum bulabilecekleri köşkler bulunan Ecodrom Park’ı ziyaret etmelidir.
  Tarihi Zwolle bölgesinin kalbindeki güzel kilise Grote Kerkplein’dir. Yanında birçok ilginç eski bina var. Meydanın ana dekorasyonu “Adam” heykeli. Yürümek için bir başka ilginç yer ise “Grote pazarı”. Ana dekorasyonu, 17. yüzyılda inşa edilmiş olan Hoofdwacht binasıdır. Başlangıçta, bir güvenlik görevlisi barındırıyordu ve şimdi muhteşem tarihi bina bir karakolun yeri. Pazar Meydanı yakınında, turistler arasında popüler olan hediyelik eşya dükkanları da dahil olmak üzere pek çok ilginç mağaza bulunmaktadır. Ayrıca burada bulunan birçok çekici ulusal restoran bulunmaktadır.
  1. Yumuşak ilaçlar tüm ülkede yasallaştırılmıştır. Zwolle’de, ilaçlara izin verilen özel yerler vardır. Bu yüzden, sokakta yumuşak uyuşturucu almanın faydası yok. Turistler ayrıca pes etmeyi deneyebilir - … Açık
Zwolle’nin ana kültür kurumu Tarih Müzesi’dir. Sergileri koleksiyonu çok çeşitli ve ilginç. En sıradışı sergi 18. yüzyılın yeniden inşa edilmiş mutfağı. Bu müzede gerçek bir matbaa atölyesi ile donatılmıştır. Müzede birkaç oda var. Bunlardan biri Rönesans tarzında dekore edilmiş ve benzersiz eserler saklamak için kullanılır.
Eski şehrin mahalle tarihi yerler için de dikkat çekicidir. Burada 17. yüzyılda inşa edilmiş birkaç eski değirmen görebilirsiniz. İki fabrika şehir içinde korunmaktadır ve bugün turistlerin ziyaret etmeleri için uygundur.
  Zwolle’deki birçok dükkan gerçek atraksiyonların tadını çıkarır. Waanders In De Broeren kitabevi bunlardan biri. Birçok eski süs eşyası ve iç öğesinin korunmasının mümkün olduğu kanıtlanmış eski bir … Açık
Şehrin çok ilginç bir sembolü, ülkenin en ünlü ve özgün restoranlarından biri olan De Librije restoranı. Adı tam anlamıyla “Kütüphane” olarak çevrilebilir. Dominik manastırı topraklarında, eskiden kütüphane olarak kullanılmış bir odada bulunur. Bu restoran ülkedeki sadece iki restorandan biri, Michelin yıldızı.
Zwolle sadece muhteşem ortaçağ manzaraları için değil, aynı zamanda zengin kültürel hayatı için de ünlüdür. Her yıl burada ilginç bir gastronomik festival düzenleniyor ve kışın geleneksel Buz Heykel Festivali. Şehrin şekilsiz buz parçalarını kesmek ve katı bir jüriye sunmak için tüm ülkelerdeki zanaatkarlar tarafından birleştirilir. Lüks heykellere ek olarak, birkaç gün geçirebileceğiniz ve bu şehrin eşsiz kış atmosferini tam olarak deneyimleyebileceğiniz gerçek bir buz oteli inşa edilmiştir.
Zwolle - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Zwolle ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zwolle kaleleri
♥   Kalesi 'Huis te Ruurlo' , 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Biljoen Castle' , 56.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Doorwerth Castle' , 62.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slangenburg Castle' , 62.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Doornenburg Castle' , 67.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zwolle çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Weerribben-Wieden' , 21.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sallandse Heuvelrug' , 28 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Dwingelderveld' , 36.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Drents-Friese Wold' , 44.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Hoge Veluwe' , 49.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Zwolle ve Çevresindeki Turistik Yerler

Koningsdag

From the series “En Büyüleyici ve Canlı Festivaller”
Kraliçe Günü olası tüm şeyleri ticaret için bir fırsattır. Çoğunlukla sokak pazarlarında benzersiz antikalar ve sanat eserleri satın alabilirsiniz. En kapsamlı şenlikler geleneksel olarak Amsterdam'da yapılır. Şehir merkezi kalabalık olduğundan, orada ulaşım mümkün değildir. Binlerce ziyaretçi yürümek zorunda. İlginç süslemeler ve portakal giysileri, heyecan verici sokak gösterileri ve birkaç kilometre boyunca uzanan pazarlar gerçekten görülmeye değer yerler. … Devamını oku

Roombeek Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Yerliler için Hafıza Akışı, 23 kişinin öldüğü 2000 yılı trajik olaylarıyla ilgili bir hatırlatmadır. Anıt, trajik olay anısına kuruldu. Yerlilerin rahatlamayı sevdikleri güzel bir park da anma yeri olarak hizmet ediyor. Sadece popüler mağazaların değil, her hafta şaşırtıcı etkinliklerin düzenlendiği bazı modern kültür merkezleri, günümüzün en orijinal Hollandalı caddelerinden birinde bulunabilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zwolle’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Zwolle Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zwolle Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zwolle, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zwolle’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zwolle’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018