OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leeuwarden Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

LEEUWARDEN, THE NETHERLANDS   Leeuwarden Hollanda’da bir kasabadır. Aynı zamanda Friesland eyaletinin idari merkezidir. Kasabanın nüfusu 1970 yılında 88,7 bin kişiyi tahmin ediyordu.

Leeuwarden, demiryolu hatlarının ve kanallarının önemli bir geçişidir. Bu yerde, metal işleme ve gıda (çoğunlukla süt) endüstrisi gibi endüstriler oldukça gelişmiştir. Leeuwarden da Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi yer almaktadır.
  1. Leeuwarden’e ulaşmanın en kolay yolu, şehirler demiryolu ile birbirine bağlı olduğundan Amsterdam’dan geliyor. Birçok turist, baraj boyunca araba sürmeyi tercih eder ve bu da önemli bir yerel cazibedir. 2. … Açık
Modern Leeuwarden bölgesi zaten X yüzyılda yaşardı (ancak, kazılardan elde edilen en yeni veriler bu kasabanın II. Yüzyılda zaten var olduğunu kanıtlamaktadır). Leeuwarden, kasabanın statüsünü ancak 1435 yılında aldı. Kasabanın kaybolan Middelzee Nehri’nde (nehrin denize aktığı alanda) yararlı bir konumu olduğundan, hızla hızla büyük bir ticaret merkezi haline geldi. Ancak, XV’de nehir boşaldı ve bu da kentin ekonomik olarak azalmasına neden oldu. II. Dünya Savaşı sırasında bu yer Almanlar tarafından işgal edildi.
Leeuwarden’ın başlıca turistik yerleri arasında eski avukatlık binası Kanselarij, Waag adlı kasabanın eski pazarı, St. Boniface Kilisesi ve düşen bir kasaba Oldehove vardır.

1954’te kasabaya bir inek adanmış anıt kuruldu. Anıtın temeli “annemiz” olarak adlandırılan bir özlem duyuyor - Leeuwarden’deki bu hayvana yaklaşımın kısa ve net bir tanımı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leeuwarden birçok ilginç uzmanlık mağazasına sahiptir ve en popüler gastronomik uzmanlıklar için Priuw Friese Streekwinkel mağazasına gitmeye değer. Popüler peynirler ve et lezzetlerinin yanı sıra, çevresindeki en … Açık
Her yıl Leeuwarden’de büyük bir domino festivali düzenleniyor. Bu gün burada domino prensibine sahip düşen domino parçalarının sayısı ile ilgili uluslararası kayıtlar düzenlenmektedir. Etkinliğin katılımcıları, günlerini düşmek yerine domino parçalarının dizilerini inşa ederek geçiriyorlar. En son dünya rekoru 2009’da kuruldu. O yıl düşen domino parçaları sayısı 4 491 863’e eşitti.
Ljouwert \/ Leeuwarden   Kentte eski belediye binasının binası korunmuştur. Inşaat 1715 yılında Klas Bokes Balk adlı yetenekli bir yerel marangoz tarafından başladı. Şimdi Belediye Binası oldukça geniş ve karmaşık bir mimari merkez. Yüzlerce yıldır varlığı için, birkaç ek konut tamamlanmıştır. Tarihi binanın ayırt edici bir özelliği, büyük pencerelerdir;
  Leeuwarden’de çocuklarıyla tatil yapmayı planlayanlar, gezi programında Aqua Zoo Friesland’ı ziyaret etmelidir. Bu hayvanat bahçesi oldukça sıra dışı. Tüm sakinleri büyük peyzajlı çevrelerde yaşıyor. … Açık
Belediye binası uzak olmayan bir başka ikonik tarihi tesis - Fletcher Hotel - Paleis Stadhouderlijk Hof. Bu şehirdeki en eski otellerden biridir. 1971 yılına kadar kraliyet ailesinin elinde idi. Otelin önünde, seçkin sayıları ve kent sakinlerine adanmış birkaç güzel anıt var. Tarihi otelin ana sembolü, 1898’de Wilhelmina’ın taç giyme töreni onuruna kendi topraklarına dikilen bir ağaçtır. Şimdi bu ağaç güzel bir çitle çevrili. Yerliler için önemli bir ulusal sembol olmaya devam ediyor.
Leeuwarden’in ilginç bir özelliği sıradışı anıtların çeşitliliğidir. Her biri ile ilginç bir hikaye olması zorunludur. Bu tür anıtların araştırılması genellikle turistler için büyüleyici bir arayışa dönüşür. Pazar meydanında, 1981 yılında açılan ve İzlanda atına ithaf edilmiş Het Friese Paard anıtını görebilirsiniz. Yakınlarda, tereyağını çırpan bir kadını gösteren De Karnster’in anıtı. Bu anıtın açılması 1979 yılında gerçekleşti. Kentin yerlileri ve misafirlerine, 16. yüzyılda, yakındaki Ticaret Odasında tartılan ana ürün olduğunu hatırlatıyor. Kanal Korfmakerspijp’den çok uzakta olmayan, evi Leeuwarden şehri olan ünlü dansçı-casus Mata Hari’a bir anıt bulabilirsiniz.
  Leeuwarden, Friesland eyaletinin başkentidir, bu nedenle geleneksel Hollanda yemeklerinin yanı sıra, yerel restoranlarda orijinal Friezya yemeklerini de deneyebilirsiniz. Bunlara klasik Edam peyniri ile geleneksel olarak … Açık
Tarihi Voorstreek Caddesi boyunca yürürken, parlak sarı cepheli çok sıradışı eski bir bina olduğunu fark edebilirsiniz. Bu bina 1904 yılında inşa edilmiş olan ana kent eczanesidir. Bu binanın inşaatından bu yana, neredeyse hiç değişmeden kalmıştır. Birinci katında hala bir eczane yer almaktadır. Bu eczane içinde ziyaret etmek ilginç olacaktır. Kadınları kayıtsız bırakmayacak mükemmel doğal kozmetik ürünleri satıyorlar.
Leeuwarden - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leeuwarden ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leeuwarden kaleleri
♥   Kalesi 'Schierstins' , 12.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Menkemaborg' , 62 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ilpenstein Castle' , 100.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Muiderslot' , 108.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Leeuwarden çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'De Alde Feanen' , 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Lauwersmeer' , 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Schiermonnikoog' , 42.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Drents-Friese Wold' , 48.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Weerribben-Wieden' , 58.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leeuwarden ve Çevresindeki Turistik Yerler

Schokland

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Yetkililer, birkaç yıl içinde adayı kültür merkezi haline getirmeye karar verdiler. Bu nedenle, bugünkü Schokland Müzesinin bulunduğu eski kilisenin inşası restore edildi. Natuurlijk Schokland şirketi, kaybolan manzaraları ve adanın mimari mirasını yeniden canlandırıyor. Bir sürü yaprak döken ağaç dikildi, eski sokaklarda ve bazı binalar masraflarına geri yüklendi. Eski limana ve deniz feneri yenileme planları var. Schokland, yerliler için büyük bir ulusal ve vatansever önem taşıyor. Ada, insanlar ve su unsuru arasındaki mücadelenin sembolü olmaya devam ediyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leeuwarden’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023

Leeuwarden Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leeuwarden Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leeuwarden, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leeuwarden’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leeuwarden’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018