OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Den Bosch Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Den Bosch, Hollanda’nın güneyindeki en güzel kasaba ve Kuzey Brabant eyaletinin başkentidir. Kasaba, 12. yüzyılın sonunda, Brabant Dük’ün eski avlanmalarına dayanarak iki küçük nehir Aa ve Dommel’in ağızları arasında kuruldu. Kasabanın adı, “Dük’ün Ormanı” olarak çevrilebildiği için bu gerçeğe dayanıyor.
  Den Bosch, misafirlerini ilginç ikramlar ve spesiyallerin bolluğuyla zenginleştirebilecek çekici restoran ve kafeleri ziyaret etmeye davet ediyor. Şehirdeki en popüler restoranlardan biri, menüsü esas olarak Hollanda … Açık
Den Bosch’un çok fazla ilgi çeken yeri yok, ancak bu kasaba, yerel müzelerden birinde sergilenen Hieronimus Van Aeken’in (Bosch’un takma adıyla bilinir) muhteşem resimleri ile ünlü. Ayrıca Bosch tarafından iç dekorasyon ve vitray pencerelerinin taslaklarının oluşturulduğu güzel bir St John Katedrali de vardır. Aziz John Katedrali’nin mimarisi gotik bir tarzı temsil eder. Burada mızrak biçimli gotik kabartmaları, kemerler, pencereler ve dış dekorun sıradışı ayrıntılarını bulacaksınız - katedralin zirvesini taşıyan figürler. Bu kilise, Hollanda’daki en güzel kilisesidir ve bunun nedenlerinden biri de uzun binadır. XIV’de başlayan inşaat süreci sadece yüz yıl sonra sona erdi. Eski şehrin sokaklarında yürürken, Van Gogh ve diğer Hollandalı sanatçıların eserlerini sergileyen müzeler, Seramik Müzesi ve Hollanda’da karnaval adanmış tek müze göreceksiniz. Den Bosch’un banliyölerinde çalışırken, eski kale imkanlarını, duvarları ve şehrin fostosunu bulacaksınız.
  Den Bosch sadece resimlerle ünlü değil. Kentte çok ilginç bir Seramik Müzesi var. Seramikleri, bir zamanlar yerel fabrikalarda üretilen, farklı dönemlerden toplar. Bu müzenin sergilenmesi, ustaların atölyelerinde bir kez kullandıkları eski enstrümanlardan oluşuyor. Bu özgün tematik müze, çocuklarla ziyaret etmek için ilginç olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Den Bosch, yüzyıllar sonra kendine özgü ulusal kültürüyle öne çıkan eski gelenekleri koruyan az sayıdaki modern şehirden biridir. Her yıl şehirde gerçekleşen renkli bir karnaval, meraklı gezginleri çekmek için hiç … Açık
Şehir sadece kültürel manzaraları için değil aynı zamanda eski gelenekleri için de güzeldir. 500 yıldan fazla bir süredir, her yıl “Aptallar Festivali” olarak adlandırılan ilginç bir festival düzenleniyor. Şubat ayının ikinci yarısında kutlanır. Tatil günü, şehrin sokaklarında birçok ilginç eğlenceli etkinlik yer alır. Festival günlerinde, eğlenmek ve gecenin geç saatlerine kadar mutlu olmak gelenekseldir. Kutlamak için tüm yerlilere karnaval kostümleri dikilmekte ve ana meydandaki turistlere çok sevimli karnaval maskeleri sunulmaktadır. Bu kutlamanın yapıldığı gün şehri ziyaret etmek mümkün değilse, herhangi bir zamanda karnaval adanmış müzeye bakabilirsiniz.
Kültürel etkinliklerin hayranlarının Jerome Bosch’un Sanat Merkezini ziyaret etmesi ilginç olacak. Anavatanı Den-Bosch şehri olan 15. yüzyılın en iyi sanatçısı seçildi. Bu kültür merkezinde, modern resme adanmış ilginç etkinlikler, fotoğraf ve tasarım düzenli olarak düzenlenmektedir.
  Den Bosch, ilk adımı 5. yüzyıla kadar uzanan ilginç bir tarihe sahip bir şehir. Yerli halkın saygılı tutumu sayesinde şehir, dünyanın her yerinden binlerce yolcunun görmeyi istediği birçok ilginç tarihi eseri … Açık
Tren istasyonunun yakınındaki ana meydanda, kentin ana sembollerinden biri, altın bir ejderha figürü ile süslenmiş zarif bir çeşme. Bu rakam, 1903 yılında, bir zamanlar görkemli ve ulaşılmaz kentin sembolü olarak kuruldu.
Kentin en hareketli yeri pazar meydanı. Yanında birçok seçkin mimari anıt bulunmaktadır. 16. yüzyılda bu yere inşa edilen belediye binasının güzel bir binası da var. Bu binanın son ana rekonstrüksiyonu 17. yüzyılın sonlarındaydı. O zamandan beri pratik olarak değişmeden kaldı ve muhteşem bir klasik tarz örneği. Meydanın yakınında farklı dönemlerde yoğunlaşmış binalar var. Birçoğunda, bugün çok ilginç mağazalar ve restoranlar bulunuyor. 1422 yılında inşa edilmiş olan ünlü De Leouvenborg binası da bulunmaktadır. Halen prestijli bir tarihi otele ev sahipliği yapmaktadır.
Den Bosch - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Den Bosch ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Den Bosch’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Arena' Den Bosch, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Hinthamerstraat' Den Bosch, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Markt' Den Bosch, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Kerkstraat' Den Bosch, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Vughterstraat' Den Bosch, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Den Bosch kaleleri
♥   Kalesi 'Heeswijk Castle' , 9.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nemerlaer Castle' , 13.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Loevestein' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Duurstede Castle' , 30 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Croy Castle' , 30.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Den Bosch çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' , 14 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Utrechtse Heuvelrug' , 38.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Biesbosch' , 38.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 53.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Hoge Veluwe' , 55 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Den Bosch ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Hofje van Mevrouw Van Aerden' Leerdam, 26.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Van Abbemuseum' Eindhoven, 31.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Den Bosch ve Çevresindeki Turistik Yerler

Erasmusbrug

From the series “İnanılmaz ve Görkemli Köprü ve Viyadükler”
Köprünün yapımı 163 milyon avrodan fazla. Kraliçe Beatrix tören açılış törenlerine katıldı. Açılıştan bu yana, köprü 'aktif bir sosyal ve kültürel yaşama' sahip. Yönetmen ve ana aktör Jackie Chan, 'Ben kimim?' Dizisinin çekim yeri olarak köprüye sahip. 1998'de çekimler seçildi. 2005 yılında dünyaca ünlü DJ Tiesto'nun konseri güzel köprünün arka planında gerçekleşti. Erasmus Köprüsü, modern Rotterdam'ın simgelerinden biridir ve şehir merkezini en yeni ve en aktif bölgelerden biri olan Kop van Zuid'le birleştirir. … Devamını oku

Koningsdag

From the series “En Büyüleyici ve Canlı Festivaller”
Kraliçe Günü olası tüm şeyleri ticaret için bir fırsattır. Çoğunlukla sokak pazarlarında benzersiz antikalar ve sanat eserleri satın alabilirsiniz. En kapsamlı şenlikler geleneksel olarak Amsterdam'da yapılır. Şehir merkezi kalabalık olduğundan, orada ulaşım mümkün değildir. Binlerce ziyaretçi yürümek zorunda. İlginç süslemeler ve portakal giysileri, heyecan verici sokak gösterileri ve birkaç kilometre boyunca uzanan pazarlar gerçekten görülmeye değer yerler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Den Bosch’ta araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

30.11.2023

Den Bosch Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Den Bosch Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Den Bosch, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Den Bosch’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Den Bosch’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018