OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Hollanda Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Seyahatinizin başlangıç ​​noktası olarak hangi şehri seçeceğiniz önemli değil, Hollanda’daki tatiliniz de aynı derecede ilginç ve farklı olacak. Bu ülkede eski binalar, güzel botanik bahçeleri ve en yeni eğlence merkezleri bulacaksınız.
Hollanda tarihi yer işaretleri söz konusu olduğunda, nefes kesen ortaçağ kaleleri önce belirtilmelidir. 13. yüzyılda Friesland sınırını korumak için inşa edilen Radbound Kalesi hakkında ilginç bir efsane var. Birkaç yüzyıl boyunca, kale, kulelerinin bir kısmı ve koruyucu duvarları 1578’de tahrip edilene kadar yeri doldurulamayan bir tesistir. Böyle bir şekilde elde edilen taşlar bir deniz barajı inşa etmek için kullanılmıştır. Muiderslot Kalesi, Count Florice V’in emriyle 1280 yılında yaptırılmıştır. 1609’da, Pieter Corneliszoon Hooft kalenin sahibi oldu ve çeşitli tiyatro gösterileri, konserleri ve topları için bir mekan haline getirdi. Bir zamanlar şiddetli bir kale olan Muiderslot Kalesi lüks bir saray haline geldi. Günümüzde, kale salonları Devlet Müzesi koleksiyonlarını sergiliyor. Yolcuların orijinal tasarımı geleneksel Bavyera sarayını anımsatan De Haar Kalesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Yüzyıllar öncesinde kale birkaç kez yok edildi, ancak her seferinde dikkatli bir şekilde restore edildi. Günümüzde ziyaretçiler kaleyi, 18. yüzyılın ustalıklı ustaları tarafından restore edildiği şekilde görebiliyorlar.
Keukenhof ya da Avrupa Bahçesi, ülkenin sınırlarının ötesinde bilinen Hollanda’da ilgi çeken başka bir yer. Bahar özellikle 7 milyonun üzerinde farklı çiçek açmaya başladığında çok güzel. Laleler, sakura, sümbüller, narcissuses, güller, orkide, gerbera, zambak, açelyalı ve krokusler - parkta bunların hepsini ve daha fazlasını bulacaksınız. Keukenhof’un yetenekli çiçekçilerinin her yıl parkı yeni bir şekilde tasarlaması, her seferinde orijinal ve kesinlikle unutulmaz görünüyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Madurodam Interactive Miniature Park, hem yetişkinler hem de çocuklar için ilginç olacak harika bir mekan. Ziyaretçiler eski yel değirmenlerini, muhteşem Sarayını, Baraj Meydanı, Kraliyet Sarayı ve diğer ilginç binaları görebilecekleri büyük bir açık hava müzesidir. Şaşırtıcı mimari simgelere ek olarak, parkın topraklarında büyük bir peynir pazar var. Ülkenin hemen hemen tüm şehirlerinden peynir üreticileri, en iyi ürünleri sergilemek için pazara geliyor, bu yüzden en seçici peynir taraftarları bile memnun olacaktır. Çocuklarla seyahat eden konuklar, en sevdikleri peri masallarından karakterleri buluşturacakları, farklı gezintileri deneyebilir veya bebek tiyatrosunun performansını izleyecekleri Efteling Tema Parkı’na kesinlikle aşık olacaklar.

Tarih ve Eğlence

  Modern ülkenin bulunduğu yerdeki ilk yerleşimler, 2500 yıldan fazla bir süre önce ortaya çıktı. En ilginç arkeolojik bölgelerden bazıları, Oss’daki kaşifler tarafından bulundu. MS 1. yüzyılda, bugünkü bölge topraklarının bir kısmı Romalılar altındaydı. Üçüncü-4. Yüzyıllarda, Saksonlar ve Franks bu toprakları fethetmeye başladılar. 5. yüzyılda, bugünkü Hollanda topraklarının bir kısmı Büyük Petro imparatorluğu olarak adlandırılan büyük Frank devleti tarafından işgal edildi.
  Hollanda mutfağı özgünlüğü ve gelenekleri ile ünlüdür; balık hakkında çok şey var. Dünya genelinde peynir ve meyan likörlü tatlılarla ilişkilendirilir, …
Devamını oku
12. yüzyıla gelindiğinde, o zaman tam olarak bir çok yeni şehir ortaya çıktı. Yerel sakinlerin geçim kaynakları ticaret ve farklı el sanatlarıydı. Bazı zanaat gelenekleri hala hayatta ve yüz yılı aşkın bir tarihe sahip. 17. yüzyıl, devlet tarihinin bir dönüm noktasıydı ve laleler o zaman tam olarak ülkeye getirildi. Onların ıslahı hemen ana ekonomik bileşenlerden biri haline geldi. Ayrıca, bu dönemde Hollanda dünyanın en büyük köle ticaret merkezlerinden biri olarak biliniyordu.
Maastricht Wyck Günümüzde Hollanda, çiçekçilik ve bitki yetiştiriciliğinin en büyük merkezi ve zengin tarihi miras ve kültürel geleneklere sahip bir ülke olarak biliniyor. Dünyanın her yerinden gelen konuklar tarafından ziyaret edilen çok sayıda büyüleyici kutlama ve festival, her yıl burada düzenlenmektedir. Nisan ayının ikinci yarısında ülkemizi ziyaret etmek için etkinlik turizmi hayranları için ilginç olacaktır. Bu, konukların taze çiçeklerden yapılmış heykelleri hayranlıkla izleyebileceği geleneksel Çiçek Festivali’nin zamanı.
  Turistlerin Hollanda ile ilişkili olan ilk şey, kahve makinesindeki hafif uyuşturucuların yasal satışıdır. Amsterdam, önyargısız bir şehir, özgür ve açık …
Devamını oku
Bu festivanın en önemli noktası, çiçek tarhları ve çiçek tarhları ile yapılan alayların 80 km’nin üzerindeki mesafeyi kapsamasıdır. Bu rotanın tamamlanma noktası, heykellerin birkaç günlüğüne saklandığı Keukenhof parkıdır. 30 Nisan’da, en önemli ulusal bayramlardan biri - Kraliçe’nin Günü - kutlandı. Bu günlerde, şehrin sokaklarında komik turuncu kıyafetlerle binlerce insanı görebilirsiniz. Bayram gününün eğlencelerinin çoğu açık havada tutulur.
Hollanda, gıda turizmi destekçileri için popüler bir tatil beldesidir. Sadece en yüksek ödüllere sahip yerel restoranları değil, aynı zamanda çok sayıda eşsiz spesiyalite bulabilecekleri pitoresk pazarları ziyaret ediyorlar. Başlıca ulusal lezzetlerin bazıları Hollanda peyniridir. Bir başka önemli ulusal ürün de ringa balığı. Yıl boyunca ülkede birçok yiyecek festivali düzenleniyor.
Hollanda rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Hollanda’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Hollanda şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'De Biesbosch' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'De Groote Peel' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'De Hoge Veluwe' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'De Maasduinen' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Hollanda’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı '’t Pestengasthuys' Zwolle. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Plein' Joure. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Plenkske' Maastricht. Kategori - Mediterranean cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Raedthuys' Duiven. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı '’t Regthuys' Maarn. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Hollanda kaleleri
♥   Kalesi 'Brederode Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Burcht van Leiden' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Croy Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'De Haar Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Doornenburg Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Hollanda sarayları
♥   Sarayı 'Lange Voorhout Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Noordeinde Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Paleis het Loo' Apeldoorn. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Peace Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Royal Palace of Amsterdam' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Hollanda’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Roombeek Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Alışılmadık Roombeek caddesi, Hollanda'nın Enschede şehrindedir. Çoğu turist, onu Çatlak Taşlar Caddesi olarak biliyor. 2000'e kadar bu alışveriş cadde sadece ortalama. O yıl trajik bir olayla damgasını vurdu. Sokakta büyük bir piroteknik deposu patladı. Büyük bir patlamada 650'den fazla ev tahrip edildi. Caddeyi onarmak birkaç yıl aldı. Binaların ve kaldırımların yeniden inşası sırasında bir yeraltı akışı keşfedilmiştir. Akışı yüzeye çıkarmaya karar verildi.

Bugün, taş parçalarıyla olağandışı havuz, yeni inşa edilen caddenin ana süslemesidir. Taş plakaları üzerinde yürüyebilirsin. Taşlar, karla kaplı olduklarında kışın etkileyici görünürler. Yıllar önce olduğu gibi, günümüzde cadde birçok dükkana ve yeme alanına sahiptir, bu yüzden her zaman oldukça kalabalıktır. Birçok … Tümünü Oku

Keukenhof Parkı

Serimizden “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
  Dünyadaki en güzel çiçek parklarından biri olan Keukenhof, Hollanda'da. Burada, her baharda 32 hektarlık topraklarda yüz çeşitten fazla laleler dikilmiştir. Park sadece Mart ayından mayıs ayına kadar olan dönem boyunca halka açıktır. En tecrübeli turistler, Nisan ayında Keukenhof'u ziyaret etme eğilimindedirler. Yılın bu zamanında, park yıllık geçit töreni için bir mekan. Bu sitedeki ilk park, 19. yüzyılın ortalarında kuruldu. 15. yüzyılda bu alan, yüzlerce yıldır vahşi bir oyun, mantar ve şifalı çilek kaynağı olarak kullanılan yoğun ormanlarla doludur.

Geçen yüzyılın 40'ında, çiçek üreticileri ve ihracatçıları, sunulan malların görsel bir sunumu olacak orijinal bir tema parkı yaratmak için bir fikri vardı. Parkın resmi açılışı 1950'de gerçekleşti. Uzun yıllar boyunca lalelere ek olarak … Tümünü Oku

Schokland

Serimizden “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
  Hollanda'da gezginler şaşırtıcı Schokland Adası'nı ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Fantastik pitoresk manzara ve tarihi eserlerinden dolayı büyük bir ilgi uyandırıyor. Başlangıçta, Schokland bir yarımadaydı. Bununla birlikte, 15. yüzyılda, denizin başlangıcı nedeniyle anakaranın ana bölgesini birbirine bağlayan dar bir isthm tamamen su basmıştı. Ada stratejik bir öneme sahipti, ancak düşük irtifadan dolayı düzenli olarak yıkıcı unsurlara maruz kalmıştı.

1859'da sürekli sel nedeniyle, yerel sakinleri ülkenin daha güvenli bölgelerine yerleştirmeye karar verildi. Ada ıssız olduktan sonra, birkaç düzine kişiyi istihdam eden deniz feneri ve limanı aktif kaldı. Adadaki deniz feneri, 20. yüzyılın ortalarına kadar hizmet ettiler ve sonra parçalara ayrıldı.

Yetkililer, birkaç yıl içinde adayı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Hollanda
Ülke haritaları Hollanda haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Hollanda şehir haritası
Bölgelerin haritası Hollanda’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Hollanda gezi haritası
Kabartma haritası Hollanda’nın kabartma haritası

Radisson, İtalya'da İki Yeni Tesis Açacak

Radisson Hotel Group yakında İtalya'da şirketin markası Radisson Individuals altında faaliyet gösterecek iki otel açacak. Bunlar Sicilya, Syracuse'da bir otel ve Alagna Valsesia, Piedmont'ta bir otel daha. Her iki mülk de Mira Grubu ile ortaklaşa açılacak. Oku bunu

21.10.2021

Hollanda’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Amsterdam
Amsterdam Arena. Amsterdam Arena, yalnızca bir futbol taraftarsınız değil, ziyarete de değer. Yaz aylarında burası Rolling Stones ya da U2 gibi tanınmış gruplar tarafından konserlere ev sahipliği yapıyor ve orada performanslarını görmekten mutluluk duyuyorlar. Tabii ki ünlü futbol kulübü Ajax'ın katılımıyla ziyaretçiler de oyunları görebilecekler, tabii ki sadece yaz ya da kış tatili sırasında Amsterdam'a gelmek için o kadar şanssız değillerse. Bu arada, Ajax'ın gerçek hayranları, sevdikleri kulübün … Devamını Oku
Maastricht
Saint Jan Kilisesi Bu kilise, Aziz Servatius Bazilikası'nın önündeki XIV. Yüzyılın vaftiz şapeli alanına çıktı. Yıllar geçtikçe kilise büyüdü ve genişledi. 1632'de kilise Hollanda Reform Topluluğunun malı oldu. Kırmızı renkte boyanmış 70 metrelik kule, kilisenin en çarpıcı unsurudur. Conrad Perkins'in hazırladığı minberi ve muhteşem bir organı görmek için kilisenin içine girmeyi unutmayın. Dominik Kilisesi. Dominik Kilisesi XIII. Yüzyılın sonunda inşa edilmiştir. Kilise gotik mimari tarzda … Devamını Oku
Rotterdam
Tropicana. Meuse Nehri, Avrupa'daki en büyük tropikal su parklarından biri olan Tropicana 'nın yeridir. Bu, çok sayıda palmiye ağacı, muz ağacı, 30 ° C sıcaklık ve yetişkinler ve çocuklar için tropikal sürprizlerle dolu bir yerdir. Bu egzotik macerayı kendiniz keşfedin! Su parkının merkezi dalgalı büyük bir yüzme havuzuyla doludur. Lagün içinde yüzün, açık yüzme havuzuna ulaşacaksınız! Sonra Tarzan'ın Çığlık hızlı dalgaları havuzda görünür ve fırtınalı bir deniz bulacaksınız. Küçük … Devamını Oku
Lahey
Plein Meydanı. Mauritshuis. 13. yüzyılda Plein, Graven Kooltuin adlı büyük ve güzel bir bahçeydi. Knights 'Hall'ın hemen arkasında yer alıyordu. 16. yüzyılda bahçe sayısız savaş nedeniyle güzelliğini ve şanını kaybetti. Prens Maurits çiçek bahçesine dönüştürmek istediği 1600 yılına kadar terk edildi. 17. yüzyılda bu bölge satılmış ve orada inşaat çalışmaları başlatılmıştır. İlk olarak, bütün alanı inşa etmesi planlandı, ancak Vali Frederic Hendric bu fikre itiraz etti. Paris'te olduğu gibi … Devamını Oku
Delft
Eski Kilise. Kutsal Ruh'un bahçesinde olan Eski Kilise, 13. yüzyılın başında inşa edildi ve zaman geçtikçe farklı gotik stillerde büyük bir kilise haline geldi. Kilisede yüzlerce insan gömüldü, bunların arasında korseler Pit Hine ve Martin Tromph, bilim adamı Anthony van Levenhuk ve sanatçı Vermeer gibi ünlü insanlar var. 14. yüzyılın kilise kulesi 75 m yüksekliğindedir ve biraz eğiktir. Üstte, 16. yüzyılın çanları yerleştirilmiştir; Çok ağırlar ki sadece özel durumlarda yara alıyorlar. Mill de Roos … Devamını Oku
Groningen
Şehir, dünyanın en eski üniversitelerinden birine sahiptir. 2014 yılında 400. yılını kutladı. Büyük pencereleri ve zengin bir şekilde dekore edilmiş bir cepheye sahip üniversitenin tarihi binası lüksünü hayrete düşürüyor. Binanın etrafında çok güzel bir bahçe. Bu üniversitede yaklaşık 28.000 kişi sürekli eğitim görmekte ve orada yaklaşık 5.000 kişi çalışmaktadır. Groningen'in hemen yakınında, benzersiz bir tarihi anıt var - Fort Bourtange. Bu görkemli kale 1593 yılında kurulmuş ve sıradışı … Devamını Oku
Haarlem
Çok sıradışı bir tarihi yer Berkenrode Kalesi'nin kalıntıları. Bu tahkimat tarihi çok ilginç. Kalenin ilk resmi sözü 1284 yılına kadar uzanıyor. Yüzlerce yıldır şehri fatihlere karşı korudu. 1572 yılında kentin bir sonraki ana kuşatması sırasında kale tamamen yakıldı. Sadece iki yıl sonra yerine yeni bir tahkimat yapıldı. Ondan sonra kale birkaç kez tahrip edildi ve yeniden yapıldı ve 1857'de tamamen kaybedildi. Kalenin kalıntıları üzerinde yerliler güzel geleneksel evler inşa etmeye karar verdiler. … Devamını Oku
Breda
Breda'nın tarihi semtinin kalbinde, Pazar Meydanı yer almaktadır. Yakınlarda eski et sıraları da dahil olmak üzere birkaç ilginç eski bina var. Uzun yıllar boyunca, bu pitoresk meydan ilginç festivaller ve fuarlar için kalıcı bir mekan olmaya devam ediyor. Özellikle ulusal bayram günlerinde meydanda gezmekten keyif alacaksınız. Yürüyüş için cazip bir yer limandır; Burada turistlere Breda kanalları boyunca büyüleyici tekne gezileri sunulmaktadır. Limanın hemen yakınında çok sayıda çekici restoran ve kafe … Devamını Oku

Hollanda’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018