OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bandung

Bandung Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Bandunv visit   1. Anadile ek olarak, şehrin nüfusunun büyük bir kısmı terbiyeli Çince konuşur. Kural olarak, genç insanlar da iyi derecede İngilizce konuşabiliyorlar, bu yüzden yerel insanlarla iletişim kurmak zor olmayacak.
2. Döviz kurları için en uygun yer, genellikle en uygun oranları sundukları için yerel bankalardır. Bankaların büyük çoğunluğu hafta içi 07: 00-08: 00-15: 00 saatleri arasında açıktır. Cuma günü genellikle kısa bir çalışma günü olarak kabul edilir. Uzmanlaşmış eşanjörler, haftanın yedi günü saatlerce çalışabilir, ancak değişimden daha az avantajlı şartlar sunarlar ve genellikle daha yüksek komisyonlar talep ederler.
3. Kredi kartı ile büyük lokantalarda, otellerde ve alışveriş merkezlerinde kolayca ödeme yapabilirsiniz, bu nedenle büyük miktarda nakit taşımak kesinlikle gerekli değildir.
4. Otobüs, şehrin etrafında hareket etmek için en uygun ve en ucuz yoldur. Bandung’daki toplu taşıma ağı oldukça iyi gelişmiştir ve sizi şehrin başlıca turistik mekanlarına getirebilir.
5. Taksiyi kullanmayı planlayan turistlerin, bir seyahat ücretini önceden görüşmeleri tavsiye edilir. Kural olarak, taksi ücretleri hafta içi en düşüktür, ancak saat 22: 00’den sonra ve hafta sonları önemli ölçüde artabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Araba kiralamayı planlayan turistlerin uluslararası ehliyete ve kredi kartına sahip olmaları gerekmektedir. Kira fiyatı genellikle değişir ve belirli bir kiralık ofise bağlıdır. Kural olarak, ofisin daha yakın olduğu ofis, şehrin havaalanına daha yakındır.
7. Güç kaynağı voltajı 220 V’dir. Birçok ekonomi sınıfı otellerde sık sık elektrik kesintilerine izin verilmesi dikkat çekicidir. Kural olarak, lüks otel komplekslerinin kendi özel elektrik jeneratörleri vardır, bu nedenle konuklar bu rahatsızlıktan dolayı acı çekmezler.
  Bandung sakinlerinin çoğunluğu Müslüman geleneklerin taraftarlarıdır. Yerliler, atalarının geleneklerini ve çeşitli dini gelenekleri derinden onurlandırırlar. Konukların aynı zamanda yerleşik düzene saygı duymayı … Açık
8. Yerel alışveriş merkezlerinde çok cazip fiyatlarla sunulan kaliteli kıyafet ve ayakkabı bulacaksınız. Birçok büyük alışveriş merkezi haftada yedi gün çalışmaktadır ve cumartesi ve pazar günleri saat 21: 00’den önce kapalı değildir.
9. Restoranlar ve kafelerdeki ipuçları genellikle toplam faturanın% 5 - 10’unu tahmin eder ve nadiren siparişin toplam miktarına dahil edilir. Taksi şoförü de hizmetleri için küçük bir nakit ödül almalıdır. Üç bin rupi toplamı yeterli olacaktır. Onların yardımı için mutlaka ipuçlarını alması gereken rehberleri unutmayın. Kural olarak, kılavuzlara 4000 - 5000 rupi verilir.
10. Yolcuların musluk suyu içmekten sakınmaları tavsiye edilir. Bu amaçla ziyaretçilerin mağazalarda şişelenmiş su almaları önerilmektedir.
11. Bandung’un oldukça sessiz bir şehir olmasına rağmen, uzak bölgelerinin büyük bir şirkette veya bir rehberle birlikte araştırılması daha iyidir.
12. Pazarlık yerel pazarlarda tipiktir. Çoğu zaman ürünün fiyatını birkaç kez azaltmaya yardımcı olur. Turistler ayrıca küçük mezheplere daha fazla para getirmeyi de unutmamalıdır. Bu herhangi bir sorun olmadan bir satıcıya ödeme yapmanıza yardımcı olacaktır.
Bandung - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bandung’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Argo Gede Tren Demiryolları

From the series “Dünyadaki En Tehlikeli Tren Yolları ”
Bu sektöre olan güven yolculuğu hiç desteklenmiyor; köprü açıklıksız. Tüm passangers, bu demiryolu hattı bölümündeki pencereden bakmaya cesaret edemez. Modern tasarımcılar köprünün bütünüyle güvenliğini savunmalarına karşın, çökmelerin tersini gösteriyor. Cikurutug köprüsündeki son büyük kaz, trenin bir bölümünün raydan çıktığında 2002'de meydana geldi. Ancak, mucizevi bir şekilde, herkes kurtuldu. … Devamını oku

Bandung ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Bandung’da araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

Sürdürülebilir turizm, son yıllarda sıcak bir trend haline geldi. Gittikçe daha fazla sayıda gezgin, yalnızca yeni yerler keşfetmek ve yerel topluluklarla iletişim kurmakla kalmayıp, aynı zamanda ziyaret ettikleri yerlerin çevresi üzerinde de olumlu bir etki yaratmak istiyor. 2021 itibariyle, küresel tüketicilerin% 66,4'ü seyahat ederken çevreye duyarlı kalmanın önemli olduğunu düşünüyor. ITB Berlin NOW gösterisi sırasında, Euromonitor International (küresel bir araştırma şirketi), dünyanın sürdürülebilir destinasyonları arasındaki sıralamasını sundu. Oku bunu

23.06.2021

Bandung Fotoğrafları

Bandung haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bandung Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Bandung Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Bandung’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018