OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sulawesi Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Sulawesi   Endonezya Sulawesi adası, dünyanın en muhteşem bölgelerinden biri olarak güvenle çağrılabilir. Burada her şey eşsizdir: manzara çeşitliliği, zengin kültürel gelenekler ve tarihi miras. Bu hoş bir ek yerli halkın samimi ve misafirperver tavrıdır. Adaya bir kuşun gözünden bakarsanız, o zaman bir orkide andırır. Toprakları, her biri kendi ilginç kültürel ve tarihi özelliklerine sahip dört vilayete ayrılmıştır.
  Sulawesi Adasından ayrılan Toraja denen etnik bir grup insan var. Onların cenaze törenleri misyonerlerin çabalarına rağmen, eski çağlardan beri değişmedi. Olağandışı şeyleri seviyor musun ve güçlü sinirlerin var … Açık
Yerel halkın geleneklerini öğrenmek için Tana Toradja eyaleti en uygun olanıdır; Orijinal ayinleri ile ünlüdür. Yüzlerce yıldır değişmeden kaldılar, en sıra dışı cenaze törenlerinden biri orada kaldı. Kayalara oymak için özel mağaralar oyulmuştur; Girişteki heykeller nedeniyle normalden kolayca ayırt edilirler. Bu mağaralar, il çevresindeki turun ana nesneleridir. Yerliler, yabancı misafirlerine harika geleneklerini tanıtmaktan mutluluk duyarlar. İllerin herhangi bir köyünde görülebilen orijinal konutlar özellikle ilgi çekicidir. Olağandışı yükseltilmiş çatılı ahşap evler kazıklar üzerine oturtulmakta ve tüm evlerin girişi her zaman kuzeye bakmaktadır.
Heyecan verici gezilerin hayranları, adanın başkenti Makassar şehrini ziyaret edeceklerdir. Bölgede çok sayıda sömürge dönemi anıtı varlığını sürdürdü. Başkentin en ilgi çekici yerlerinden biri, şimdi ilginç bir tarihi müzeye dönüştürülen Fort Rotterdam’tır. Başkentin hemen yakınında, ilginç bir cazibe merkezi olan Gowa krallarının mezarlığı ve lüks bir saray var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Egzotik şeyleri seviyorsanız, Torajaland’ı ziyaret edin. Burada, aynı teknolojiyi, atalarının sahip olduğu eşsiz bir mezarlığı inşa eden yerel halkın şaşırtıcı biçimde şekillendirilmiş evlerini … Açık
Bu lüks tarihi kompleks, gezinti sırasında göreceğiniz gibi, şelaleli tropikal ormanlarla çevrilidir. Doğal cazibe merkezlerinin yanı sıra, adanın ilk sakinleri tarafından yapılan paha biçilmez tarihi eserlere ve kaya resimlerine hayran olabilirsiniz. Bunaken Adası’ndaki doğal cazibe merkezleri hayranı Manado Körfezi tarafından çekilmektedir. Körfez, değerli deniz hazineleri, mercan resifleri bir depo olduğu için bu yerler dalgıçlar arasında çok popüler.
Sulawesi Eşsiz tropikal ormanlar adanın kuzeyini işgal eder; bunlar nadir türdeki kuş ve hayvan türlerine ev sahipliği yapar. Bu ormanlarda yürümek sadece bir rehberle mümkündür. Yukarıda belirtilen yerlerden yeterince uzak olmayan gezginler, yakındaki ıssız Buton Adası’na gitmelidir. Tüm bölge bir rezerv olarak kabul edilir; çok çeşitli flora ve faunaya ek olarak ada, plaj tatilleri çerçevesinde dikkat çekicidir.
  Sulawesi’ye geldiğinizde, en az bir kez dalış yapma fırsatını kaçırmayın. Kıyıda 6 bin kilometre boyunca eşsiz bir güzelliğe sahip olan resifler, burada zengin bir duygusal deneyim yaşatır. Deneyimli … Açık
  Adalıların gastronomi gelenekleri de sıra dışı ve eşsizdir. Gezginler adanın farklı bölgelerinde çeşitli sıra dışı lezzetler sipariş edebilir. Sulawesi Adası’nın ulusal mutfağı, geleneksel Endonezya mutfağından oldukça farklıdır. Yerel şefler genellikle domuz eti kullanır ve et yemeklerine çeşitli otlar ve baharatlar eklerler. Ragi adadaki en popüler et yemeklerinden biridir. Bunlar, gezginlerin ulusal mutfakta uzmanlaşmış hemen hemen her restoranda bulabilecekleri küçük şişlerdir.
Sulawesi Bazı ulusal lezzetler yabancı misafirler için kesinlikle egzotik ve sıradışı görünebilir. Kore’de olduğu gibi, Sulawesi’nde köpek eti ile yemek oldukça yaygın. Deneyimli gurmeler, köpek etinin domuz etinden çok farklı olmadığını biliyor. Ayrıca, tüm et yemekleri adada geleneksel olarak çok baharatlı ve kokulu. Kemiri fındık da gıdaların dikkatini çekiyor. Bu fındıklar, tatlılarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve klappertart pastasındaki temel bileşenlerden biridir. Vejetaryen konuklar da aç olmayacaklar. Yerel restoranların çoğunun menülerinde bulunan tinutuan’ı sevecekler. Bu doyurucu yulaf lapası pilav, erişte ve balkabağından pişirilir.
  Sulawesi Adası, hemen hemen her yerde sahilin cazip kısımlarına sahip olduğu için plaj tatilleri için mükemmel koşullar sunmaktadır. Sandy Pijar Plajı, özellikle çocuklu aileler için çekici bir yerdir. Bu geniş ve … Açık
Gastronomi lezzetlerinin yanı sıra, Sulawesi, yeni yerleri keşfetme hayranları için harika bir eğlence programı sunuyor. Adanın görkemli güzel dağ bölgesini keşfedecek ve gür yeşilliklerle çevrili muhteşem göllere hayran kalacak ya da binlerce yıldır tören amaçlı kullanılan eski mağaraları ziyaret edebilecekler. Sonunda, Buton denen adada ilginç bir doğa tesisi var. Bu bölgenin nadir bitki ve faunasını görmek için muhteşem bir yer.
Sulawesi Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Sulawesi Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Endonezya Gezisi: Görülecek Yerler

Air Panas yayları en ünlü doğa harikaları listesine eklenir. Kaynaklardaki su, bir insan için bir yıl boyunca rahat bir sıcaklıktır. Kaplıcalara yakın çocuklar için yüzme havuzları, restoranlar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Sulawesi’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

14.07.2024

Sulawesi Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sulawesi Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sulawesi Adası, Endonezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sulawesi’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sulawesi’nden birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018