OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kalimantan Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kalimantan, Endonezya’nın sahip olduğu Borneo Adası’nın bir parçasıdır. Bu eşsiz yerler binlerce gezgin çekiyor. Bu egzotik ada özellikle plaj rekreasyonu ve eko-turizm hayranları arasında popüler. Kalimantan’ın her şehri, ilgi çekici cazibe merkezlerinin ve kültür merkezlerinin bulunduğu bir depodır. Bu nedenle, tatillerinde gezi hayranları sıkılmayacaktır.
  Kalimantan, Malezyalı Borneo, Endonezya, Malezya ve Brunei olmak üzere üç devlet arasında bölünmüştür. Çocuğunuzla en iyi zamana sahip olmak istiyorsanız, Sabah ve Sarawak Devletlerine ulaşmak için elinizden gelenin en … Açık
Pontianak, gezi için çok ilginç bir yer olurdu. Hemen hemen ekvatora yerleştirildi ve bunun hakkında hatırlatan uygun bir anıt işareti var. Şehrin ana tarihi değeri, 18. yüzyılda inşa edilen güzel cami Mescid Abdurrakhman’dır. Cami en iyi ulusal geleneklerin ardından yaratıldı; bir yüzyıl sonra özgün özelliklerini korumayı başardı. Aynı derecede önemli mimari anıt, bir zamanlar zengin bir sultana ait olan saray olan Istana Kadriyah’dır. Bu günlerde saray paha biçilmez eşyaların bulunduğu bir müzeye dönüştü. Pontianak’ın ana kültür merkezi Negeri Pontianak Müzesi’dir; zengin koleksiyonu inanılmaz derecede ilginç. Geniş odaları antika seramik ve porselen ile dekore edilmiştir ve yerli halkın kültürü ve gelenekleri ile ilişkili birçok ilginç sergi vardır.
Pitoresk Banjarmasin şehri yürüyüşçüler için mükemmeldir; Mescid Sabilal Muhtadı uzun yıllardır mekanın ana sembolüdür. Caminin yükselen minareleri, şehrin hemen her bölgesinden görülüyor; cami, en yüksek binadır. Şehrin diğer önemli sembolleri sayısız kanalın yanı sıra inanılmaz yüzen pazarları Pasar Lokbaintan ve Pasar Kuin’dir. Bandjarmasin de meraklı turistlerin ilgisini hak ediyor. İnanılmaz derecede zengin bir sergiyle büyük ölçekli bir etnografik müzeye sahip olabilir. Sömürgecilik dönemini anımsatan Hollandalı silahlar ve yerli halkın eserleri, aynı zamanda birçok ilginç dini eşya ve kültür objesi var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Borneo mutfağının Çin, yerel ve Endonezya ve Hint mutfak gelenekleri izleri vardır. “Nasi” pirinci genellikle burada ana derslerden biri olarak sunulmaktadır. Yöre halkı, et için bir garnitür olarak ve ayrı bir tabak … Açık
En alışılmamış turistik bölgelerden biri, Champak köyüne yakın konumda bulunan Elmas Madeni’dir. Turistler, her gün buraya gelip madeni bulmayı ümit eden madencilerin sıkı çalışmasını izleme fırsatı buluyor. Ana cazibe merkezlerinden biri, yaşamları çağlar boyunca değişmeyen Dayaks köyüdür. Yüzlerce yıl önce olduğu gibi bugün de, kültürlerini ve yüzyıllık geleneklerini özenle koruyan orman yasalarına uymaya devam ediyorlar. Dayak kabilelerinin turistlere çok dost olduğunu belirtmek gerekir, bu yüzden antik köylere geziler yabancılara düzenli olarak düzenlenir.
Kalimantan’ın paha biçilmez doğal manzaraları fark edilmeden gidemez. Kanibalu Milli Parkı boyunca yürüyüş yapmak unutulmaz bir macera olacak. Orada sadece yüzlerce nadir hayvan ve bitki türünü değil, aynı zamanda dünyanın en büyük çiçeği olan Rafflesia’yı da görebilirsiniz. Parkın gerçek dekorasyonu yüksekliği 10 metreden fazla olan Kipungo Şelalesi’dir. Ziyaretçiler için rahat yüzme havuzları ile donatılmış şifalı kaplıcalar da bulunmaktadır. Kalimantan misafirlerine çeşitli aktiviteler için mükemmel koşullar sunmaya hazırdır.
  Kalimantan’ın ana dönüm noktası ormanlar veya nadir hayvanlar ve bitkiler değildir. Burada, binlerce yıl önce olduğu gibi, adanın yerel sakinleri - Dayaks, pratik olarak ilkel koşullarda yaşıyorlar. Aborjinlerin … Açık
  Kalimantan aktif rekreasyon hayranları için gerçek bir cennet. Bu gezgin gezginler için, Bukit Raya Dağı bölgenin başlıca simge yapılarından biridir. Yöre halkı için, dağ binlerce yıldır kutsal bir nesne olmuştur. Bu dağın yüksekliği 2000 metreden fazladır. Eski efsanelere göre, dağın tepesinde bir ruhlar ordusu yaşıyor. Bukit Raya’nın yamaçlarında çok sayıda ilginç yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Bazıları basit ve herhangi bir özel eğitim gerektirmez. Kutsal dağ alpinistleri çekmeye asla son vermez, ancak yamaçlarının bazıları deneyimli sporcuları bile etkilemektedir.
Kalimantan Benzersiz flora ve fauna, dağ bölgesinin başlıca özellikleri arasındadır. Tropik çiçekler ve bitkileri hayranlıkla seyretmek ve elbette egzotik kuşları izlemek için harika bir yerdir. Sıcak bir günde yürümek için bir ruh halinde değilseniz, kano keyfi için doğru zaman. Bölgede nehirlere binen motorlu çok sayıda kano var. Küçük bir ücret karşılığında tekneler yolcuları Kalimantan’daki en pitoresk ve ilginç bölgelere götürür. Kural olarak, bu su yolları nadir maymun ve kuş türlerine ev sahipliği yapan mangrov ormanları ile çevrilidir.
Kalimantan Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kalimantan Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Kalimantan Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Bukit Baka - Bukit Raya' , 124.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Betung Kerihun' , 142.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Endonezya Gezisi: Görülecek Yerler

Dini kutsal alanların yanı sıra, Endonezya'da birçok doğa rezervi, park, müze ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Tabanan'da bulunan Subak Müzesi, çok ilginç bir yer. Müze, çiftçiliğe adanmış ve köylü araçları, yeni sulama sistemleri modelleri ve diğer önemli öğeleri sergiliyor. Yakınlarda bir tane daha ilginç turistik nesne bulunmaktadır. Burası, ülkenin farklı bölgelerinden gelen güzel yaratıkların nadir türlerini barındıran Kelebekler Parkı. Küçük uçlu kelebekler ve kanat yayılımı 10 cm'yi aşan oldukça büyük kelebekler vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Kalimantan’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

23.04.2024

Kalimantan Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kalimantan Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kalimantan Adası, Endonezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kalimantan’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kalimantan’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018