OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cakarta Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Old Dutch building in Jakarta   Jakarta, çok çeşitli harika yerler, eğlenceli ve kültürel olanaklar ile ünlüdür. Pek çok gezgin Jakarta’yı sadece bir destinasyondan diğerine transfer ederken ziyaret ediyor, ancak bu harika şehir çok daha fazla ilgiyi hak ediyor.
  Jakarta, çocuklarını turistlerle bu Endonezya şehrine çeken çeşitli eğlence merkezleriyle ünlüdür. Küçük çocuklar için eğlence merkezi Kidzania mükemmel bir rekreasyon merkezi olacak. Büyük ve renkli, genç … Açık
Tarihsel açıdan, 19. yüzyılda Hollandalılar tarafından kurulan Batavia bölgesini ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Bu sömürge zamanlarından birçok ilginç ev kalmıştır. Bazı antik konaklar şimdi müze ve galeri olarak kullanılıyor, bu yüzden kesinlikle bu yerdeki yürüyüşünüzün tadını çıkaracaksınız. Tarih Müzesi, Jakarta’nın gelişimi hakkında çok yeni bilgiler öğrenmek için harika bir yer. Müzenin salonlarında kostümlere, zırhlara, ev eşyalarına ve hatta toplara ait çeşitli koleksiyonlar sergileniyor. Müze topraklarında geniş bir yeraltı kanalı sistemi var. Daha önceki yıllarda mahkumların hücreleri olarak kullanılıyorlardı.
Antik olanaklarla ilgilenen gezginler, Candra Naya konağı gezisine katılmalılar. Şehir merkezinden uzakta, modern otellerden birinin yakınında bulunur. Ev büyük bir durumda ve tüm yüzyıllar boyunca kalan tüm mobilya ve dekorasyonlara sahip. Mescid Istiqlal, Jakarta’nın en güzel yapılarından biridir. Bu, Güney-Doğu Asya’nın en büyük camilerinden biridir. Bina mermerden yapılmış ve bu da daha görkemli görünmesini sağlar. En sıcak günlerde bile camide hava serin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Empire Grill kesinlikle şehirdeki ulusal mutfağın restoranları arasında öne çıkıyor. Bu restoran modern bir gökdelenin içinde yer almaktadır. Salonu art deco tarzında dekore edilmiş şirin restoran, gökdelenin 35. … Açık
Ayrıca, mezar taşlarına adanmış Taman Prasasti Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu, eski Hollanda mezarlığının bulunduğu bölgede açılan açık gökyüzü altında göreceli olarak büyük bir kompleks. 18. yüzyılda buraya birçok asil ve zengin insan gömüldü, bu yüzden birçok mezar taşı ünlü heykeltraşlar tarafından yaratılmış gerçek sanat eserleriydi. Jakarta’nın limanı, en şaşırtıcı olanı Sunda Kepala olan çok sayıda güzel gemiyi bulabileceğiniz bir diğer muhteşem yer.
Jakarta   Kentin en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri Taman Mini Park. 100 hektardan fazla alana sahip devasa bir açık hava müzesidir. Bu devasa parkın alanı, her biri Endonezya’nın belli bir bölgesinin kültürüne adanmış 14 tematik bölgeye ayrılmıştır. Parkta, yerel halkın kopyaları inşa edildi. Bu binaların her birinde ilginç bir sergi koleksiyonu sunuldu. Burada, yerli halkın, el sanatlarının ve şaşırtıcı sanat eserlerinin günlük yaşamının öğelerini görebilirsiniz.
  Yerliler arkadaş canlısı oldukları için bilinir, insanlara yardım etmeleri önemlidir, bu yüzden yardım istemekten korkmamanız gerekir. Konukseverlik geleneği, bu insanların kafasında kök salmaktadır, öyle ki, ikinci … Açık
Dini yerler arasında, güzel İstiklal Camii görülmeye değer. Güney-Doğu Asya’daki en büyük camidir. Bu muhteşem cami, Özgürlük Meydanı’nda yer almaktadır. Yerliler için, ülkelerinin bağımsızlığının bir simgesidir. Güzel cami sadece dini bir anıt olarak değil, aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklerin düzenlenebileceği bir yer olarak da ilginçtir. Birçok turistin cephesi muhteşem ışıklarla süslendiğinde, akşam camiyi incelemeleri önerilir.
Jakarta’da, antik çağın en büyük anıtlarından biri olarak kabul edilen dünyaca ünlü tapınak kompleksi Borobudur var. Şu anda, kalan Budist anıtlarının en büyüğüdür. Tapınak kompleksi 8. yüzyılda inşa edilmiştir. Yıllar önce olduğu gibi görkemli tapınak şu anda sadece meraklı turistleri değil, hacıları da cezbediyor.
  Jakarta, çok çeşitli tarihi ve mimari cazibe merkezleriyle, kesinlikle ilginç gezilerin hayranlarını memnun edecektir. Bu şehirde, Jakarta Tarih Müzesi gibi çeşitli cazip müzeler bulacaksınız. Bu müzenin koleksiyonu … Açık
Cakarta civarında, başka görkemli bir tapınak kompleksi daha var - Prambanan. Bu Budist kompleksinin merkezi kısmı Shiva Tapınağı. Yüksekliği 47 metredir. Bu tarihi binalar güzel kabartmalar ile dekore edilmiştir ve tapınağın duvarlarında birçok ilginç Budist tapınağı vardır.
Masjid At-Taubah Jakarta’nın birçok ilginç kültür merkezi ve müzesi vardır. En sıradışı müzelerden biri Purna Bhakti Pertiwi Müzesi olarak kabul edilir. İçinde bir zamanlar Endonezya Devlet Başkanına diğer devletlerin ve iş adamlarının yöneticileri tarafından sunulan çeşitli inanılmaz hediyelik eşyalar görebilirsiniz. Bu müzede, tek bir nüsha halinde var olan birçok eşsiz sanat eseri ve değerli şeyler toplanmıştır. Kesinlikle herkes bu lüks şeylere bugün hayran olabilir.
Cakarta - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cakarta ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Çakarta’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Pasar Baru' Jakarta, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Kemang' Jakarta, 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Satrio Shopping Belt' Jakarta, 5.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Blok M' Jakarta, 8.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cakarta çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Recreation Park 'Bipolo' , 9.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Gunung Merapi' , 10.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Angke Kapuk' , 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Cawang I/II' , 13.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Klamono' , 15.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cakarta ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Indonesia' Jakarta, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Indonesia' Jakarta, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Fine Art and Ceramic Museum' Jakarta, 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cakarta ve Çevresindeki Turistik Yerler

Krakatoa Volkanı

From the series “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
19. yüzyılın sonlarında meydana gelen stratovolkan'ın güçlü bir patlamasından sonra çevredeki bölgeler dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları cezbetmeye başladı. Bilim adamları Krakatoa'nın dünyadaki en eski volkanlardan biri olduğunu ve tarih öncesi çağda aktif olarak patladığını keşfetti. Öyle ki, en güçlü patlamalardan birisi MS 6. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Bu, gezegende ciddi bir iklim değişimine neden olabilir. O zaman bile, her patlama ciddi jeolojik değişikliklerle sonuçlandı. Araştırmacılar, Sumatra ve Java adalarını ikiye bölen Sunda Boğazı 6. yüzyılda kuruldu. … Devamını oku

Gunung Padang

From the series “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
İlk kez Padangberg, dağın içinde anormal jeolojik oluşumları keşfeden Hollandalı bilim adamları tarafından yüzyıllar önce keşfedildi. Piramidal duvarlarda keşfedilen, bazıları çözülemeyen yazıtlar daha da fazla ilgi görmüştür. Gunung-Padang piramitinin devam eden araştırması bir asırdan fazla sürdü. Bununla birlikte, kökeninin sırrını tahmin etmek henüz mümkün olmadı. Bu durumda, piramitin dünyevi kökenine inanan araştırmacıların iddialarının çoğunlukla gerçekçi olduğu görülüyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Çakarta’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Cakarta Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cakarta Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cakarta, Endonezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Çakarta’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Çakarta’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018