OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bandung

Bandung’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Bandung sakinlerinin çoğunluğu Müslüman geleneklerin taraftarlarıdır. Yerliler, atalarının geleneklerini ve çeşitli dini gelenekleri derinden onurlandırırlar. Konukların aynı zamanda yerleşik düzene saygı duymayı ve yerlilerin geleneklerini hiçbir şekilde etkilemeyi unutmamalıdırlar. Örneğin, açık ve parlak kıyafetler ya da abartılı kıyafetler giymek için yürümemelisiniz. Banyo takımları da sadece plajda yapılacaktır. Onlarla bağlantılı çok fazla kural olduğu için yerel dini yerleri ziyaret ederken özellikle dikkatli olmalısınız. Örneğin, kesinlikle ayakkabılarınızı girişten çıkarmalısınız. Erkekler de sahip oldukları herhangi bir başlığın çıkarılması gerekir. Bir cami veya başka bir yerde bir gezi sırasında turistler yüksek sesle konuşamaz veya başka bir ses çıkarmazlar. Devlet kurumlarını ziyaret etmeyi planladığınızda tercih ettiğiniz kıyafetlere özellikle dikkat edin. Kadınlar kısa etek giymemelidir. Optimal uzunluk diz seviyesinin altındadır. Giysinin üst kısmı mutlaka kollu olmalıdır. Omuzlar da örtülmelidir. Erkekler ayrıca kıyafetlerinden şort ve kolsuz gömlek gibi kıyafet detaylarını çıkarmamalıdır.
  Bandung, Endonezya’nın en büyük ekonomik ve kültürel merkezlerinden biridir. Batı ve Avrupa geleneklerinin unutulmaz karışımıyla kent binlerce turisti kendine çekiyor. Şehir 1810 yılında kuruldu; Ancak, bir mimari … Açık
Yasal eşler bile şehir sokaklarında el ele yürümemeli. Kişisel hislerin herhangi bir şekilde gösterilmesi yasaktır çünkü bu yanlış yorumlanabilir ve yerliler arasında karışıklığa neden olabilir. Yerel sakinlerle iletişim kurduğunuzda, konuşmalarınıza eşlik etmeyen jestlerle eşlik etmediğinizden emin olun ve birisine parmağınızı işaret etmeyin. Bu davranışlar, bir hor görme işareti olarak kabul edilecektir. Yerel sakinler çok sayıda turist ve yolcuya alışmış durumdalar, bu yüzden çok arkadaş canlısı ve hoşgörülü davranıyorlar. Örneğin, Müslüman oruç sırasında yerliler belirli kısıtlamalara uyuyorlar, ancak turistlere yayılmıyorlar. Şehrin restoranları ve kafeleri, Bandung’a gelen yabancılara çeşitli lezzetler ve alkollü içecekler sunmaya devam edecek.
Bandung’un birçok sakini bir bakışta biraz yavaş görünebilir. Ancak, çok çalışkan ve çalışkan. Kamu kurumlarının, alışveriş merkezlerinin ve diğer organizasyonların büyük çoğunluğunun çalışma günlerinde, sabah saat 7’de çok erken başlar. Kural olarak, çalışma günleri en geç saat 15: 00’e kadar sona ermektedir. Yerli halkın geri kalanı, eve ve aileye adanmış. Gezginler, yerel sakinlerden onlara yardım etmelerini isteyebilir. Kural olarak, yerliler çok arkadaş canlısı ve yabancı ziyaretçilere yardım etmek için her zaman istekli. Tek şey - Bandung’da tabu sayılan siyasi ve dini konuların tartışılmasından kaçınmanız gerekiyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bandung’daki çocuklu gezginler hayal kırıklığına uğrayacaktır. Bu şehirde eğlence seçimi takdire şayan değil. Şehrin en inanılmaz ve ilginç eğlence parkı Trans Studio Bandung. Bu eğlence kompleksi neon … Açık
  Mart ayında Bandung gezisi planlananlar, ilk bahar ayının sonunda gerçekleşen en parlak yerel tatillerden - Bandung Lautan Api’den zevk alma şansını kaçırmamalılar. Festival boyunca, Torch geçit töreni ve eğlenceli karnavallar içeren otantik şenlik programına şahit olacaksınız. İlk alay Tegallega vilayetinden başlar ve Bandung Belediye Binası’na doğru yol alır. Festival çok sayıda katılımcıyı toplar: yerel halk ve turistler, öğrenciler ve okul çocukları. Her okul, şarkı yarışmasında yer alacak ve seyircileri büyülemek için yerel sahnede yer alacak olan temsilcisini gönderdiği sürece, yerel okullardan çocuklar bu festivitede önemli bir rol oynamaktadır. Bu festivalin ana amacı 1946 yılında Bandung Lautan Api anını onurlandırmaktır.
Bandung şehri, kalitatif bir tekstilin tanınmış bir üreticisidir, bu nedenle Bandung Giyim Fuarı her yıl burada gerçekleşmektedir. Örneklerden birini satın almak isterseniz, onu Anıt Perjuangan Bandung ve Jalan Dipati Ukur Bandung’da ziyaret ettiğinizden emin olun. Seyahatinizi Eylül ayında Bandung’a planladıysanız, Braga Festivaline ziyaretinizi takviminize eklemeyi unutmayın. Bu yıllık etkinlik sanat sergilerine, yetenek performanslarına ve gastronomi etkinliklerine adanmıştır.
  Bandung restoranları kesinlikle en zor olan gurme müşterilerini bile şaşırtacak. Restoranın menüsü, ulusal mutfağın gerçek başyapıtlarının yanı sıra birçok imzalı ve egzotik yemek içermektedir. En ünlü ulusal … Açık
Sanatseverler, Bandung Geleneksel Sanat ve Kültür Festivaline tanıklık etmekle de ilgilenecekler. Her yıl gerçekleşir ve geleneksel sanat ve yerel kültürün yok oluşu olarak önemli bir sorunu ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Festivalin ana ve tek mekânı, geleneksel sanatlar sergileyen çok sayıda katılımcı ve oyuncu göreceğiniz Ujungberung Public Square’dir.
Bandung - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bandung ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Bandung yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katedral Santo Petrus, Bandung, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Bandung ve Çevresindeki Benzersiz Kent Simgeleri

Gunung Padang

From the series “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
  Endonezya'daki adadaki Java, gizemli Gunung Padang piramidi. Uzun yıllar boyunca, piramit Pandang Dağı'nın toprak tabakasının altında gizlenmiştir. Yerel halk, dağ doğal kökenli olduğunu düşünüyordu ve onu özenle yetiştirmişti ve sebze bahçeleri dağ yamaçlarında yetişmişti. Modern araştırmacıların şaşkınlığına göre, dağ delik olduğunu kanıtladı. Kalın toprak tabakasının altında, yaşı en az 15.000 yıl olan büyük bir piramit keşfedilmiştir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bandung’da araba kiralama

Bu Yaz İsviçre'de Bisikletli Seyahat Talebi Artabilir

Koronavirüs krizi, dünya çapında seyahat endüstrisi üzerinde büyük bir etki yarattı ve İsviçre de bir istisna değil. Zürih veya Cenevre'de bir otel rezervasyonu yapmak ve lüks bir şehir tatilinin tadını çıkarmak gibi geleneksel eğlenceler yerine, turistler bu günlerde daha fazla açık hava aktivitesi istiyor. Bu, bisikletle seyahatte keskin bir artışa neden oldu. Bazı yerler halihazırda trenlerde bisikletler için kapasite ve boş alan sıkıntısı olduğunu bildiriyor. Oku bunu

23.06.2021

Fotoğraflarla Bandung’un Renkleri

Bandung Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bandung’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Bandung’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Bandung’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Bandung’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018