OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Denpasar Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Fourgon de police [EXPLORE]   Denpasar, güneydeki Bali adasının merkezinde bulunan bir şehirdir. Bu aynı zamanda 1958’den başlayarak başkentidir. Burada banliyö de dahil olmak üzere yaşayan insanların sayısı 700 bine ulaşmaktadır. Bu yerin Denpasar kralları tarafından yönetildiği zamandan yola çıkarak, şehir çok sayıda antik ev ve mimari yapı, kültür merkezi - Bali Sanat Merkezi ve Bali Müzesi ile temsil edilen mirasını dikkatle koruyor. Bu merkezler, adanın antik tarihi (resimler, heykeller, maskeler, hançerler) ve M.Ö 2. yüzyılda lahitler gibi yaratılmış eserler ile bağlantılı geniş koleksiyonlara sahiptir. Burada ayrıca kentin tapınaklarının ve saraylarının mimarisinin restore edildiği etnografya ve antropoloji pavyonları da bulunmaktadır.
  Popüler Bali tatil beldesinin konukları için ana eğlence plaj rahatlamasıdır ve pitoresk yerlerde yürür. Bununla birlikte, diğer ilginç etkinliklerle birlikte Denpasar’daki çocuklarla eğlenceyi … Açık
Denpasar, şık villaların, modern idari binaların, tapınakların ve sarayların pirinç tarlaları ve geniş bahçelerle huzur içinde birleştiği bir şehirdir. Kentin merkezi meydanı Puputan olarak adlandırılmıştır ve ondan Denpasar’ı komşu kasabalara bağlayan ana caddeleri bulunmaktadır. Denpasar, tarihi anıtlar, heykeller ve diğer ilgi çekici yerler bakımından zengindir. Heykellerden biri Brahma adında bir tanrıya adanmıştır. Heykel volkanik taştan yapılmış ve tanrıya şehrin sokaklarını izleyen dört başlı gösteriyor. Pura Jagatnata tapınağı yerel turistik yerlerden biridir. Mercanlardan yapılmış ve ejderhalarla çevrili, bir kaplumbağa üzerinde duruyor. Tapınak, Bali tanrısı Sang Hyang Widi’ye adanmıştır. 1953 yılında inşa edilmiş ve dünyanın oluşumunu simgelemektedir.
  Endonezya Dans Akademisi, eşsiz bir kültür merkezidir. Herkesin katılması mümkündür. Bu akademi çalışmasında, sadece dans sanatı değil, aynı zamanda ulusal çalgı çalması da öğretilen yüzlerce öğrenciye çalışılmaktadır. Sabahları bu akademiyi ziyaret edecek gezginler, öğrencilerin provalarını izleyebilecekler. Akşamları her zaman ilginç performanslar vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ulusal mutfağı sadece hafif ve egzotik olarak tanımlanabilir. Popüler ulusal yemekler, özellikle Avrupa yemeklerine alışkın gezginler için olağandışı görünebilir. Orijinal baharat ve baharatlarla birlikte eşsiz … Açık
Çok ilginç bir manzara Raj Sarayı. Bu tarihi binada prestijli bir otel. 20. yüzyılın başlarında, bu tarihi anıt neredeyse tamamen ateşle tahrip olmuştur. Ancak, en kısa sürede tamamen restore edildi. Muhteşem bir kapı da dahil olmak üzere tarihi binanın bazı unsurları güvende kalmıştır. Şimdi saray inanılmaz güzel tropik bahçe ile çevrilidir. Binanın bir kısmı, başlıca sergileri eski kitaplar olan bir müzedir.
House Of Kebaya Gezinin hayranları için Center of Arts Verdi Budaja’yı ziyaret etmek ilginç olacak. Bu merkezde çok ilginç bir resim koleksiyonu depolanıyor ve sıklıkla modern sanatçıların sergileri burada yapılıyor. Bu sergileri ziyaret edenler sadece sanat eserlerine hayran kalmayıp aynı zamanda istediklerini alma fırsatı bulacaklar.
  Denpasar, her yolcunun evde hissedebileceği, renkli, çok ırklı bir şehirdir. Burada her zaman çok canlı bir atmosfer var, sokaklarda duygusal olarak sohbet eden, yüzlerini her zaman gülen vatandaşlar görebilirsiniz. … Açık
En büyük tarihi manzara, güzel tapınak Pura Maospakhit. Bu binanın inşaatının kesin tarihi bilinmiyor. Bazı bilgilere göre, 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Gezginler bu tapınağı herhangi bir gün ziyaret edebilir. Ancak, merkezi kapının sadece büyük tatil günlerinde açıldığı dikkate alınmalıdır. Varlığının tarihi için birkaç kez yeniden yapılan bu antik tapınak, lüks dekorasyonu ile hayrete düşürüyor. Hint tanrılarının güzel figürleriyle dekore edilmiştir. Tapınağın duvarlarında birçok ilginç eski süslemeler korunmuştur.
Tuhaf bir şehir manzarası Pasar Badung Market. Üç katlı tarihi bir binada yer almaktadır. Bu pazar bölgesinde, taze ürünlerden kıyafetlere ve el yapımı eşyalara kadar en çeşitli ürünler satılmaktadır. Bu tarihi pazar da kendi bölgesinde küçük bir tapınak olduğu için dikkat çekicidir. Egzotik deniz ürünleri bulmak için birçok turist pazarı ziyaret ediyor.
Denpasar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Denpasar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Denpasar çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kutai' , 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Sangeh' , 18.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Panelokan' , 47.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Bangko-bangko' , 71 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Recreation Park 'Pelangan' , 79.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Denpasar ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tegallalang Pirinç Terasları

From the series “Dünyadaki En Gerçeküstü Yerler”
Ada'nın konukları, geniş Reisplantagen'den rahat yollarla dolaşma imkânı buluyorlar. Üst terasta rahat rekreasyon yerleşimleri ve popüler ulusal pirinç yemeklerini tadabileceğiniz birkaç mükemmel restoran bulunmaktadır. Ada yerleşim yeri olduğu için yerli halk, pirinç tarımı için erişilebilir her araziyi kullanıyor. Adadaki manzara oldukça karmaşık olduğu için yerli halk, Reisplantagen'i dağ yamacında ve kayalıklarda bile yerleştirmek zorunda. Bu karmaşık koşullar gerçek dünya-toprak oluşmasına yol açtı - Reisterrassen Tegallalang dünyanın en güzelleri olarak kabul ediliyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Denpasar’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.06.2024

Denpasar Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Denpasar Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Denpasar, Endonezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Denpasar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Denpasar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018