OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Endonezya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Kraton   Endonezya, birçok doğal ve kültürel manzaraya sahip konuklarını şaşırtmamak için Güneydoğu Asya’nın en pitoresk ülkesidir. Endonezya geleneklerini ve yaşam biçimini tarif ederken, çeşitliliklerinden bahsetmeyi başaramamak imkansızdır. Bu konuda garip bir şey yok, çünkü Endonezya yüzlerce farklı ulusa ev sahipliği yapıyor. Sonuç olarak, tarihi anıtlar da çok farklı ve benzersizdir.
Endonezya’nın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Buda’nın tapınağı olan Borobudur, takımadaların en bilinen kutsal yeri. Tapınak çok özgün bir tasarımla ayırt edilir. Borobudur birçok adımdan oluşan bir piramit gibi görünüyor. Tapınak çok sayıda taş bloktan yapılmış gibi görünüyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu yamaçlar andezin blokları ile döşenen bir tepenin bir parçası. Komplekste, yolculara Buda’nın hayatı hakkında daha fazla bilgi verecek muhteşem teraslar, güzel heykeller ve galeriler bulacaksınız. Java Adası’ndaki tek ünlü tapınak Borobudur değil. Lara Jonggrang Tapınağı Kompleksi de turistler için çok popüler. Komplekste üç büyük tapınak, birkaç kule ve beş tapınak bulunmaktadır. Siva Tapınağı, kompleksin en güzel binası olarak kabul edilir.
Dini kutsal alanların yanı sıra, Endonezya’da birçok doğa rezervi, park, müze ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Tabanan’da bulunan Subak Müzesi, çok ilginç bir yer. Müze, çiftçiliğe adanmış ve köylü araçları, yeni sulama sistemleri modelleri ve diğer önemli öğeleri sergiliyor. Yakınlarda bir tane daha ilginç turistik nesne bulunmaktadır. Burası, ülkenin farklı bölgelerinden gelen güzel yaratıkların nadir türlerini barındıran Kelebekler Parkı. Küçük uçlu kelebekler ve kanat yayılımı 10 cm’yi aşan oldukça büyük kelebekler vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Air Panas yayları en ünlü doğa harikaları listesine eklenir. Kaynaklardaki su, bir insan için bir yıl boyunca rahat bir sıcaklıktır. Kaplıcalara yakın çocuklar için yüzme havuzları, restoranlar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.
Tranquility To The Tired Soul At Padang Padang Beach, Bali Songan, ülkenin en ilginç şehirlerinden biri olmaya devam ediyor. Aynı zamanda antik tapınak Pura Ulun Danu Batur’un bulunduğu yerdir. Dağlarda ziyaretçilerin Lombok Adası ve Agung Yanardağı’nın panoramik manzaralarını görebilecekleri çeşitli gözlem güverteleri vardır. Her ikisi de popüler turistik yerler olarak bilinir. Sangsit kasabası, eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır - Pura Beji Tapınağı. Tapınak, ülke için çok sıradışı bir materyal olan pembe kumtaşından yapılmıştır.

Tarih ve Eğlence

  Endonezya topraklarındaki ilk yerleşmeler, MS 1.-3. Yüzyıllarda kuruldu, ancak bu devletlere sadece birkaç tane yazılı referanslar var. 7. yüzyılda, Srivijaya’nın büyük ülkesi, mevcut Endonezya topraklarının tamamını oluşturdu ve kontrol etti. Sonuç olarak, toprakları ve birkaç komşu krallık, 16. yüzyılda sömürgeci döneme kadar var olan Majapahit İmparatorluğu tarafından fethedildi.
Orta Çağ’da, bu topraklar, Avrupalı ​​sömürgecileri, baharatların geniş tarlaları ile çekti; bunların bir kısmı, Avrupa’da gerçekten altın değerinin ağırlığını taşıyordu. İlk kolonyal yerleşimler 1512’de Portekizliler tarafından kuruldu. O zamanlar ilk kez baharatlar Avrupa’ya teslim edilmeye başlandı. 17. yüzyılda Hollanda, baharat satmak için ülke ile savaştı. Birkaç yıl sonra, Portekizli sömürgeciler sadece Timor adasını kontrol etti. Daha sonra Portekiz bu hakkı atadı, bu yüzden Endonezya 1945’e kadar Hollanda kolonisi olarak kaldı.
Endonezya’nın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Şu anda, Endonezya sadece şaşırtıcı geziler ve egzotik doğa hayranları değil, aynı zamanda plaj rekreasyon hayranları çekiyor. En ünlü plajlar Bali’de yer almaktadır. Bu tesis, tüm dünyadaki şık oteller ve spa merkezleri ile ünlüdür. Bali, egzotik manzaraları nedeniyle dünyadaki romantik tatil yerlerinden biridir.
En gürültülü ve en kalabalık plajlar Kuta’da. Genç turistler ve bütçe rekreasyonunun taraftarları tarafından ziyaret edilir. Bu plajlar sörf yapmak için mükemmeldir. Yakınlarında çok sayıda restoran, pub ve gece kulübü vardır. Seminyak da seçkin tatil köyü statüsünü kazanmıştır. İyi donanımlı sahili, lüks oteller ve restoranları ile dikkat çekicidir.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Alışveriş meraklıları, Endonezya’da birçok hoş sürprizle etkilenecek. Burada, batikin güzel kıyafetlerini, hediyelik eşyalarını ve doğal sedef aksesuarlarını satın alabilirler. Her hediyelik eşya mağazasında, yerel ustalardan aksesuarlar bulacaksınız. Buradaki en popüler hediyelik eşyalar el yapımı çekmeceler ve rattan çantalar. Endonezya’da, uçucu yağlar ve bitkisel özler üzerinde yapılan inciler ve mükemmel doğal kozmetik ürünleri ile ucuz mücevher satın alabilirsiniz.
Endonezya rehberi bölümleri 1 2 3 4

Endonezya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Endonezya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Alas Purwo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Recreation Park 'Angke Kapuk' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bali Barat' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Baluran' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Recreation Park 'Bangko-bangko' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Endonezya sarayları
♥   Sarayı 'Istana Gunung Tabur' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Indragiri' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Kadriyah' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Kantor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Kubu' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Endonezya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Cemoro Lawang Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Endonezya'daki en küçük ve en güzel kasabalardan biri Cemoro Lawang'dır. Kasaba, ününe borçlu olduğu yanardağ Bromo'nun yakınında bulunuyor. Turistler çevredeki gezi turları çerçevesinde şehri ziyaret ederler. Çoğu gezgin, dağlarda yürüyüşe başlamak ve şafak söktükten sonra görkemli yanardağların tadını çıkarmak için bir gece burada kalıyor.

Kasabanın birinci sınıf otelleri yok. Hemen hemen tüm hanlar, turistlerin onlara bir veya iki gece harcayacakları şekilde tasarlanmıştır. Volkanların yanı sıra, bu pitoresk kasabada birçok ilginç cazibe merkezi bulunmaktadır. Birkaç antik Hindu tapınağı vardır. Ayrılmış mekanlara yürümek ve yerel faunayı görmek mümkündür. Cemoro Lawang, Bromo yanardağına en yakın yerleşim yeridir. Şehir, deniz seviyesinden 2217 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Tümünü Oku

Cava

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Java adasında yer alan yerleşim, en uç noktadan bahsedilmeye değer. Burada insanlar tam anlamıyla yanardağda yaşıyorlar. Ada, Endonezya'daki 128 yanardağın en aktif olan dünyaca ünlü Merapi yanardağına sahiptir. Ortalama olarak yapı yılda iki kere patlar ve her yedi yılda büyük yıkıcı patlamalar meydana gelir. Kelimenin tam anlamıyla, böyle bir patlama hayatları alır ve yerleşimleri yıkar. Yanardağın hemen yakınında yaklaşık 500 000 kişi yaşıyor.

Java Adası yaklaşık 132.000 km2'dir, adanın nüfusu 140 milyondan fazla insanı aşmaktadır. Turistler arasında çok popüler bir yer; pitoresk yağmur ormanları, eşsiz tarihi mekanlar, muhteşem kumsallar ve tatil köyleri ile çekici. Hayat dolu olan bu pitoresk bölgenin yakınında insanların kelimenin tam anlamıyla ölüm tehlikesine maruz kaldıkları son derece … Tümünü Oku

Pura Tanah Lot

Serimizden “En Fantastik 15 Doğa Oluşumu”
  Çevremizdeki dünya, yalnızca doğal cazibe merkezleriyle değil, insan eliyle yapılan meyvelerle de sürpriz olabilir. Buna iyi bir örnek, Endonezya'da bulunan Tanah Lot Tapınağıdır. Bali'deki bu eşsiz tapınağı görebilirsiniz. Su üzerinde yüksekte duran kayalık bir oluşum üzerinde bulunur. Bir kaya üzerinde inşa edilen tapınak, ilk bakışta gizemli bir gemiyi andırıyor. Sayısız ilginç efsane, bu dinsel simgeyle ilişkilidir.

Onlardan birine göre, bir kaya uzun süre kutsal bir yer olmuştur. İlk tapınak bir Hindu Brahmin tarafından bir kayaya yapılmıştır. Fularını, tapınağı, kötü düşünceleri olan davetsiz misafirlerden ve insanlardan koruyan bir yılana çevirdi. Kayalık adanın şu anda çok sayıda zehirli yılanla yaşadığı dikkat çekicidir. Başka bir efsaneye göre, efendim kutsal bir kaynaktan gelen … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Endonezya
Ülke haritaları Endonezya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Endonezya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Endonezya gezi haritası
Kabartma haritası Endonezya’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.07.2024

Endonezya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Cakarta
Dini yerler arasında, güzel İstiklal Camii görülmeye değer. Güney-Doğu Asya'daki en büyük camidir. Bu muhteşem cami, Özgürlük Meydanı'nda yer almaktadır. Yerliler için, ülkelerinin bağımsızlığının bir simgesidir. Güzel cami sadece dini bir anıt olarak değil, aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklerin düzenlenebileceği bir yer olarak da ilginçtir. Birçok turistin cephesi muhteşem ışıklarla süslendiğinde, akşam camiyi incelemeleri önerilir. Jakarta'da, antik çağın en büyük anıtlarından biri … Devamını Oku
Bandung
Ormanda yürüyüş yapmaktan hoşlananlar, Maribayya ormanını ziyaret etmelidir. Bölgesinin uzunluğu 5 km'den fazla olan çok ilginç yürüyüş yolları ile doludur. Lembang civarında başlar ve Dago şelalesine yol açar. Yolda, yerel ormanların tipik sakinlerinin yanı sıra çok sayıda nadir bitki görebiliyorsunuz. Genellikle yürüyüş birkaç saat sürer, bu yüzden tüm günü adamak daha iyidir. Doğrudan şehirde bulunan güzel Camii Bandung Büyük Camii de dahil olmak üzere bir dizi önemli gezi siteleri vardır. Cami, … Devamını Oku
Denpasar
Çok ilginç bir manzara Raj Sarayı. Bu tarihi binada prestijli bir otel. 20. yüzyılın başlarında, bu tarihi anıt neredeyse tamamen ateşle tahrip olmuştur. Ancak, en kısa sürede tamamen restore edildi. Muhteşem bir kapı da dahil olmak üzere tarihi binanın bazı unsurları güvende kalmıştır. Şimdi saray inanılmaz güzel tropik bahçe ile çevrilidir. Binanın bir kısmı, başlıca sergileri eski kitaplar olan bir müzedir. Gezinin hayranları için Center of Arts Verdi Budaja'yı ziyaret etmek ilginç olacak. Bu merkezde … Devamını Oku
Bali
Tarihi mekanlara yürüyüş yapmak isteyenler için Tanah Lot antik tapınağı ziyaret etmeye değer. Küçük bir kayalık tepenin kıyısında sahile yakın konumdadır ve tapınağa sadece gelgit sırasında erişilebilir. Yılanlardan korkanlar, ikincisinin tapınağın yakınında çok sayıda yaşadığını bilmelidir. Yolcuları gezerken, yerlilerin hayvanları için kutsal bir yere adım atmamaya dikkat etmelisiniz. Adadaki en güzel yerlerden biri, Tirtaganga suyundaki bir saray olarak kabul edilir. Bu sarayın en ilgi çekici … Devamını Oku
Cava
Adanın kültür merkezi Yogyakarta kasabasıdır. Benzersiz Budist tapınakları (Borobudur ve Prambanan dahil), güzel doğa ve birçok kültür merkezi, herhangi bir gezgin tatmin edecek. Koloni kasabası Malang, Yogyakarta'nın tam tersi olarak kabul edilir; Eski, 18. yüzyılın başlarında Hollandalı tarafından kuruldu. Hollanda'nın lüks villa ve ülke konutları burada bulunmaktadır; Bazıları günümüze ulaşmış ve önemli mimari yapılardır. Sukarno Sarayı, tarihi yapılar arasında özel bir ilgiyi hak ediyor. Malang … Devamını Oku
Sumatra
Başkent - Medan şehri - adanın tarihi ve kültürel merkezidir. Kent, 19. yüzyılın başlarında kuruldu. Bu günlerde, yüzlerce en değerli mimari anıtlar burada bulunuyor. Istana Maimon Sarayı, modern anıtlar ve tapınaklar, Masjid Raya - bunlar her gezgin için önerilen en dikkat çekici yerlerdir. Doğa severler Toba Gölü'ne bir geziye çıkabilir ve pitoresk etekleri, şelaleleri ve kahve tarlalarını keşfedebilirler. Toba, Güneydoğu Asya'nın en büyük gölüdür. Gölün merkezinde, yerel sakinlerin tarihi ve hayatı … Devamını Oku
Sulawesi Adası
Bazı ulusal lezzetler yabancı misafirler için kesinlikle egzotik ve sıradışı görünebilir. Kore'de olduğu gibi, Sulawesi'nde köpek eti ile yemek oldukça yaygın. Deneyimli gurmeler, köpek etinin domuz etinden çok farklı olmadığını biliyor. Ayrıca, tüm et yemekleri adada geleneksel olarak çok baharatlı ve kokulu. Kemiri fındık da gıdaların dikkatini çekiyor. Bu fındıklar, tatlılarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve klappertart pastasındaki temel bileşenlerden biridir. Vejetaryen konuklar da aç olmayacaklar. … Devamını Oku
Kalimantan Adası
Benzersiz flora ve fauna, dağ bölgesinin başlıca özellikleri arasındadır. Tropik çiçekler ve bitkileri hayranlıkla seyretmek ve elbette egzotik kuşları izlemek için harika bir yerdir. Sıcak bir günde yürümek için bir ruh halinde değilseniz, kano keyfi için doğru zaman. Bölgede nehirlere binen motorlu çok sayıda kano var. Küçük bir ücret karşılığında tekneler yolcuları Kalimantan'daki en pitoresk ve ilginç bölgelere götürür. Kural olarak, bu su yolları nadir maymun ve kuş türlerine ev sahipliği yapan … Devamını Oku

Endonezya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018