OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brno Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Fuente barroca de Parnas - Mercado de verduras en Brno   Brno, farklı gelenek ve görenekler bakımından zengin olan eski bir Çek kentidir. Burası ayrıca ülkenin en büyük şarap imalathanesi olarak bilinir. Brno uzun bir tarihe sahiptir ve bazen burası “yanlış zaman şehri” olarak adlandırılır. Bu isim ilginç bir tarihsel gerçekle bağlantılı. 17. yüzyılda şehir Swede tarafından saldırıya uğradı. Brno sakinleri ellerinden geldiğince direnmeye çalıştılar. İsveçli askerler birkaç gün boyunca şehre kuşattılar ve sonra Brno’nun öğlene kadar teslim olup olmadığını söylerlerdi, giderlerdi. O gün yerel belediye binasının çanları bir saat önce çaldı ve İsveçli birlikler gitti. Şehir kurtarıldı. Bu olayın anısına Brno, “yanlış zamana” sahip olma geleneğini sürdürür - her gün 11’de belediye binasındaki zil çalar on iki kez ilerler.
  Uzun zamandır en popüler şehir turlarını ve Brno’daki ikonik yerleri keşfettiyseniz, şehirle bağımsız bir tanışmaya başlama zamanı. Bazı yerlerin zaman zaman radikal olarak değişme eğilimi vardır. Böylece, … Açık
Yukarıda belirtilen belediye binası, şehrin en önemli manzaralarından biri olarak da bilinir. Belediye binası, doldurulmuş bir timsah olan Brno’nun sembolünü saklıyor. Böyle egzotik bir hayvan neden Brno’nun sembolü oldu? Bir timsah ilk olarak 17’nci yüzyılda Türkiye’den getirildiği şehirde ortaya çıktı. Yöre halkı, bilinmeyen hayvanın ürkütücü görünüşü karşısında çok şaşırdılar, küçük bir ejderha olarak gördüler ve bu güçlü hayvanı kentlerinin sembolü haline getirmeye karar verdiler. Bir kez daha uzun bir süre şehrin ana hapishanesi olan Hrad Spilberk. Bu kalede bir yürüyüşe çıkarken, bu cezaevinde meydana gelen gerçek olaylarla ilgili gizemli efsaneleri anlatacak bir rehberden çok ilginç hikayeler duyacaksınız.
Aziz Peter ve Paul Katedrali, neo-gotik mimari tarzın harika bir örneğidir. Kilise uzun ve ince kuleler, Brno’daki diğer binaların üzerinde gururla kuleler. Aziz John Kilisesi, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Geleneksel olarak zengin dekoru ve el yapımı süslemelerle insanları cezbeder. Kilise çiftler arasında özellikle popülerdir, çünkü burası şans getiriyor ve sonsuza dek sevgi dolu yürekleri birleştiriyor. Ayrıca, şehrin tarihi hakkında çok şey anlatacak ve unutulmaz anılar getirecek Brno’da sayısız müze ve galeri var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gerçek bir sanat tasarımı çalışması, Sebze Pazarı’nda lüks bir tarihi binaya sahip olan Hotel Grandezza iç mekanıdır. Nadir ormanlar ve mermerden yapılmış otel, geniş salonunun ana dekorasyonu cam el boyaması … Açık
  17. yüzyılda kurulan kentte eski bir Capuchin manastırı vardır. Manastır ile ilgili birçok harika hikaye ve efsane var. Yıllar boyunca keşişler, hiçbir ek aracı olmaksızın bedenlerini inanılmaz bir şekilde mumyalamış olan manastır kriptlerine gömüldü. Bu kriptler ilk kez keşfedildiğinde, keşişler birkaç saat önce başka bir dünyaya gitmiş gibi görünüyordu. Modern araştırmacılar bu fenomeni, kriptlerde neredeyse hiç doğal hava dolaşımı olmadığı gerçeğini açıklamaya meyillidirler. Bugünlerde herkes kesinlikle bu gizemli yeraltı mağaralarını ziyaret edebilir.
Castillo Real de Spilberk - Brno Brno’da birçok ilginç mimari anıt görebilirsiniz; Modernist tarzın güzel örneği Villa Tugendhat’dır. 1930 yılında inşa edilmiş ve bugün UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı olup, birçok benzersiz özelliğe sahiptir. Binanın şu anda şehirde teknik olarak en donanımlı olanıydı, şimdi villaya bakıyordu, neredeyse 100 yıl önce inşa edildiğini hayal etmek zor. Büyük pencerelere sahip bu lüks villa çok modern görünmektedir.
  Barcelo Brno Palace, Brno’daki en lüks otelin adını güvenle taşıyabilir. Silingrovo Meydanı’nda şehrin kalbinde yer almaktadır. Otel eşsiz bir tarihi binaya sahiptir - Městský dvůr. Otel, özgün dekorasyonun … Açık
Bir daha orijinal ilgi alanı Marketplace’ti, 13. yüzyılın başlarında sebze pazarı burada çalışmaya başladı. Yerel çiftçiler bugünlerde de taze meyve ve sebze satıyorlar; Piyasada birkaç ilginç anıt var ve yakındaki güzel tarihi binaları görebilirsiniz. Tam olarak bu meydanda 17. yüzyılda inşa edilmiş ve ana dekorasyon Heracles tasvir eden heykel kompozisyonu olan harika bir Parnassus çeşmesi vardır.
Catedral de San Pedro y San Pablo - Brno En ilginç şehir müzelerinden biri, Moravya toprakları müzesidir ve birçok lüks saray kompleksini kaplar. Tarihi binaların duvarları içinde, eski arabaları, ortaçağ silahlarını ve sanat eserlerini ve ayrıca bazı doğal bilim sergilerinin meraklı koleksiyonlarını görebileceğiniz çok sayıda tarihsel sergi koleksiyonu var.
  Brno’da, eşsiz konumu ve eşsiz koleksiyonları ile müşterileri cezbeden eşsiz tarihi oteller bulabilirsiniz. Örneğin, 1596 yılına uzanan görkemli bir Barok yapıyı işgal eden Royal Ricc. Çok sayıda … Açık
Brno zengin kültürel yaşamı yaşıyor, yıl boyunca birçok büyük festival var. Birçok turist ilk yaz günlerinde şehri ziyaret etmeyi tercih ediyor çünkü havai fişek gösterisi bu zamanda gerçekleşiyor. Yazın tiyatro ve sanat festivalleri birbiri ardına düzenleniyor, çoğu açık hava etkinliği.
Brno - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Brno ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Brno kaleleri
♥   Kalesi 'Burgruine Falkenstein' , 53.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Hardegg' , 68.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burgruine Kaja' , 68.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Branč Castle' , 80 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Korlátka Castle' , 88.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Brno çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Thayatal' , 68.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Geras' , 83 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Eichenhain' , 104.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Sandstein-Wienerwald' , 115.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Śnieżnicki Park Krajobrazowy' , 116.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çek Cumhuriyeti Gezisi: Görülecek Yerler

Konopiste Kalesi, daha önce bahsedilen ikiden daha az güzel ve ihtişamlı değildir. Kale, Elbe ve Vltava nehirlerinin yakınında bulunmaktadır. Kalenin stratejik açıdan faydalı bir yeri olduğu için, yakınında birçok konaklar ve saraylar yapılmıştır. Birkaç yüzyıl boyunca Konopiste Kalesi, Çek prensleri ve krallarının ikametgahı olarak kaldı. Prag banliyöleri, bir başka dönüm noktası olan Terezin Kalesi'nin yeridir. Kalenin adı, Maria Theresa imparatorluğunun adını almıştır. Terezin Kalesi 18. yüzyılda inşa edilmiştir; bu, başlangıçta Prusya ordusuna karşı bölgeyi korumak için kurulmuş büyük bir garnizon kentidir. …
OrangeSmile araç kiralama Brno’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

02.10.2022

Brno Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brno Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Brno, Çek Cumhuriyeti Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Brno’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Brno’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018