OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Brno

Brno’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Brno   Brno, misafirlerini şehrin sayısız cazibe merkezini ziyaret etmeye davet ediyor. Burada birçok ilginç ve heyecan verici gezi güzergahı bulacaksınız. Spielberg Kalesi, şüphesiz, önemli bir tarihi nesnedir. Barok tarzında yapılmış güzel bina bir tepe üzerinde yer almaktadır. Günümüzde güzel kale, Brno tarihinin en önemli olaylarını ziyaretçilere anlatan Tarih Müzesi sergisine ev sahipliği yapıyor. Kalenin geçmişi oldukça karanlık ve karanlıktır. 1858’e kadar Avusturya İmparatorluğu’nun ana hapishanesi kaldı. Burada pek çok farklı ülkeden kaleye getirilmiş serbest serbest düşünenler vardı.
  Uzun zamandır en popüler şehir turlarını ve Brno’daki ikonik yerleri keşfettiyseniz, şehirle bağımsız bir tanışmaya başlama zamanı. Bazı yerlerin zaman zaman radikal olarak değişme eğilimi vardır. Böylece, … Açık
Aziz Peter ve Paul Kilisesi gezilerin bir daha ilginç hedefidir. Modern kilisenin yerindeki ilk tapınak, 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Açılıştan hemen sonra bir kript kiliseye nakledildi. Günümüzde kript, kilisenin ana dini eseri olarak bilinir. Kilisenin kulesi eski bir saatin yeridir. Bu saatle bağlantılı ilginç bir hikaye de var. Her gün saat tam olarak bir saat önce alarm verir. Bu gelenek, kilise çanı zilinin şehrin dış mahallelerindeki İsveçli istilacıları fark etmesiyle 1645’te gerçekleşen önemli bir olayın anıdır. Zili çalmaya başladı ve uyarısı kasaba halkını uyardı. Şehrin zekası ve ilgisi sayesinde kurtuldu.
Özgürlük Meydanı, acelesiz yürüyüşler için mükemmel bir yerdir. Yakınında bulunan güzel eski binalar tarafından hayran kalacaksınız. Ancak birkaç yüzyıl önce meydan, tüccar ve zanaatkârların buluşma yeriydi. Günümüzde satış noktaları ve tezgahlar yerine rahat restoranlar ve kafeler göreceksiniz. St John Kilisesi’ne yapılan ziyaret, herhangi bir turistin gezi programının zorunlu bir parçasıdır. Kilisenin duvarları, yaşı yüz yıldan fazla olan güzel bir organdır. Görme, genç çiftler arasında çok popülerdir çünkü antik çağlardan başlayarak St. John, tüm sevgililerin koruyucu azizi olarak kabul edilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gerçek bir sanat tasarımı çalışması, Sebze Pazarı’nda lüks bir tarihi binaya sahip olan Hotel Grandezza iç mekanıdır. Nadir ormanlar ve mermerden yapılmış otel, geniş salonunun ana dekorasyonu cam el boyaması … Açık
Capuchin Manastırı, Ortaçağ’ın bir başka çarpıcı anıtıdır. Manastır, kendi topraklarında bulunan mumyaların Mezarı ile ünlüdür. Manastır 1651 yılında inşa edilmiştir; Daha sonra Capuchin Düzeni’nden keşişler, topraklarında ve bazı soylu ailelerin temsilcilerinde gömüldü. Doğal ilgi çekici yerlerle ilgileniyorsanız, Moravyalı Karst’ı ziyaret etmeyi unutmayın. Burada gezginler, bir yeraltı nehri boyunca bir tekneye binmek, harika güzellikteki mağaraları, derin kanyonları ve mağaraları görmek için eşsiz bir fırsat sunuyor.
Aşağıdaki bölümde, Brno ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Brno ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Brno - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

İki günlük Brno gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Špilberk Castle (hrad Špilberk)
Nerede: Špilberk 1, Brno, Brno; Telefon: +420 542 123 611;
Brno City Museum – Měnínská Brána
Nerede: Měnínská 7, Brno, Brno; Telefon: +420 542 214 946;
The Cathedral Of St. Peter And Paul
Nerede: Biskupská and Petrská, Brno; Telefon: +420 543 235 030;
Capuchin Monastery And Crypt
Nerede: Kapucinské náměstí 5, Brno; Telefon: +420 42 213 232;
Old Town Hall (Stará radnice)
Nerede: Radnická ulice, Brno;
Villa Tugendhat
Nerede: Černopolní 45, Brno; Telefon: +420 545 212 118;
Brnenská prehrada (dam and huge reservoir)
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Brno yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katedrála sv. Václava, Olomouc, 63.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého, Žďár nad Sázavou, 65.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše, Žďár nad Sázavou, 65.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kostel sv. Kříže, Litomyšl, 78.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çek Cumhuriyeti’nin İkonik Kültürel Yerleri

Smržovka, Liberec Bölgesi'nde, nisandan ekime kadar açık olan büyük Zırhlı Makine Müzesi var. Askeri taşımayla ilgilenenler için bir tanrıça olurdu. Talep üzerine ve ek ücret karşılığında, müze binasında gerçek bir depoya binebilirsiniz. Avrupa, Amerika, Sovyet ve İngiliz tanklarının en geniş koleksiyonlarından biri olan müze. Burada İkinci Dünya Savaşı'nın diğer askeri araçlarına ve daha yakın zamanlara da bakabilirsiniz. …
OrangeSmile araç kiralama Brno’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

07.10.2022

Brno’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Brno’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brno Komşularında Kültürel Geziler

Brno Kültür Rehberi. Brno’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Brno’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018