OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ostrava

Ostrava Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Ostrava’nın düzenli olarak Milano, Londra ve Dubai’den uçuşlar yapan küçük bir uluslararası havalimanı vardır. Şehre Prag, Brno, Viyana, Bratislava, Moskova ve Krakow’dan hızlı trenlerle ulaşılabilir.
2. Ostrava’da ılıman bir iklim hüküm sürer, bu nedenle yaz aylarında bile burası asla çok sıcak değildir. Mevsim ne olursa olsun, açık hava rekreasyonu ve gece yürüyüşleri hayranları seyahate çıkarken yanlarına biraz sıcak giysiler almalıdır.
3. Ostrava’da Çek Cumhuriyeti’ndeki en ünlü bira fabrikalarından bazılarını ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllardır ülkenin en iyilerinden biri statüsünü elinde tutan birçok özel bira ürettiler.
4. Şehir, gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Otobüsler, troleybüsler ve tramvaylar ile her türlü ilgi alanına ulaşabilirsiniz. Turist bilgi merkezinde rotaların zamanlamasını ve özelliklerini belirleyebilirsiniz.
5. Toplu taşıma biletleri ya doğrudan sürücüden ya da otobüs duraklarından satın alınabilir. Ayrıca otomatlarda, gazete bayilerinde ve tütün dükkanlarında satılmaktadır. Aktif turistler, birkaç saat veya gün boyunca bir geçiş kartı satın almaktan faydalanacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Ostrava, çeşitli kategorilerde oteller sunar. Ancak lüks otellerde bile uygun fiyatlı odalar bulunabilir. En pahalı oteller şehrin merkezi caddelerinde yer almaktadır.
7. Tarihsel olarak, yerel sakinler başkentin sakinlerini ve bir bütün olarak sermaye kültürünü sevmezler. Yapmanız gereken son şey şehirleri karşılaştırmaktır - bu, kasaba halkını büyük ölçüde rahatsız edebilir.
  Ostrava’daki çoğu gezi rotasının başlangıç noktası, merkezi meydanı Masarykove’dir. Çeşitli dönemlere ait güzel bir tarihi bina topluluğu ile çevrilidir. Meydana kurulan bir sütun 1702’de veba … Açık
8. Yerel lehçe, başkent bölgesinde yaygın olandan çok farklıdır. Çekçe bilenler bile bazı kelimeleri ve deyimleri anlamayabilir.
9. Alışveriş tutkunları, Swarovski kristal takılarının yanı sıra yerel Eblonex markasının takılarına da dikkat etmelidir. Yüksek kalitelerini ve oldukça cazip fiyatlarını takdir edeceğinizden emin olun.
10. Tutumlu turistler şehirde bulunan pastane ve pastaneleri aramalı. Sabahın erken saatlerinden itibaren açıktırlar ve ziyaretçilere makul fiyatlarla çok çeşitli sandviç ve hamur işleri sunarlar.
11. Ostrava, her biri kendine özgü bir ortama sahip olan gece kulüpleri, barları ve pub’ları ile ünlüdür. Tarihi tarzda dekore edilmiş barlar ve publar özellikle çekicidir.
12. Bir akşamı gürültülü kulüplerden uzakta geçirmeyi tercih ediyorsanız, yerel planetaryuma dikkat etmeye değer. Genellikle canlı konserlere ev sahipliği yapar ve ziyaretçiler, yıldızların müziğin seslerine hayran kalmaya davet edilir.
13. Festival hayranları, yaz aylarında şehri ziyaret etmekle ilgilenecekler. Yaz aylarında, çoğu tarihi bölgede gerçekleşen tarihi festivaller ve fuarlar düzenlemektedir.
14. Ostrava’da hava yılın herhangi bir zamanında çok rahat ve ılımandır. Kışın ortasında bile hava sıcaklığı nadiren -5 °C’nin altına düşer. Noel ve Yeni Yıl kutlamaları sırasında şehri ziyaret etmek harika bir fikir olacaktır. Aralık ve Ocak aylarında özel eğlence programları düzenlenmektedir.
15. Şehrin kötü çevresel durumu, yaygın bir efsaneden başka bir şey değildir. Hatta hemen hemen tüm eski sanayi tesisleri uzun süredir çevreye zarar vermemek için kapalı durumda.
Ostrava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ostrava ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Çek Cumhuriyeti: Seyahat Tavsiyeleri

4. Halka açık yerlerde sesin seslendirilmesi ve seslendirilmesi kötü davranış ve başkalarına karşı saygısızlık olarak kabul edilir. Aynı şey telefonda yüksek sesle konuşmak için de geçerlidir.
5. Çok sayıda turistin bulunduğu bölgelerde, taksi almaktan kaçınılmalıdır. Taksi sürücüleri, yerel fiyatlar hakkında fazla bilgi sahibi olmayan turistlere para harcayarak onları aşırı şarj ediyor. Bunun yerine, mevcut taksi hizmetlerini önceden aramalı ve orada aramalı veya çevrimiçi taksiye sipariş vermelidir. Ayrıca geçen bir taksiyi de yakalayabilirsiniz. Ödemeyi önceden yapmak daha iyidir.
6. Çek Cumhuriyeti'nde, yaşlılara, hamile kadınlara ve okul öncesi çağındaki çocuklara toplu taşıma araçlarını vermek gelenekseldir. Bu kuralı göz ardı etmek diğerlerinin arasında kırgınlığa neden olabilir.
7. Dükkanlarda, metrolarda, otobüslerde, meydanlarda ve diğer kamusal alanlarda, cüzdanlarınızı, çantalarınızı ve ceplerinizi izlemek önemlidir. Yankesiciler asla uyumazlar. Önemli belgeler, otel odasının güvenliğinde tutulmalıdır. …
OrangeSmile araç kiralama Ostrava’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.12.2023

Ostrava Fotoğrafları

Ostrava haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ostrava Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Ostrava Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Ostrava’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018