OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bohemya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Loreta, Prague   Bohemya, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük bölgesi olup Prag, Liberec, Plzen, Usti nad Labem, Hradec Kralove ve Ceske Budejovice gibi büyük şehirleri içermektedir. Bölgedeki şehirlere turlar çok popüler. Her biri sayısız yerlerinden, eğlence mekanlarından ve dükkanlardan temsil edilmektedir.
Prag şehirler arasında tartışmasız liderdir. Cazibe merkezlerinin çoğu Eski Şehir’de yoğunlaşmıştır. Tyn, Belediye Binası, Prag Kalesi, Golden Lane, Josefov’un eski mahallesi, Strahov Manastırı ve Petrin Gözetleme Kulesi öncesi Meryem Ana Kilisesi, Prag’da görülebilecek paha biçilmez tarihi eserler arasında. Sadece olağanüstü yerlerde dolaşmakla kalmaz, aynı zamanda yerel restoranlara da bakabilirsiniz. Bira severler, yerel barlarda sunulan harika biraları takdir edecektir.
Plzen, aynı zamanda mimari özellikleriyle ünlüdür. Bunların arasında Aziz Meryem Ana Kilisesi, Bakire Meryem’in Göğe Kabulü Kilisesi, Rönesans tarzında inşa edilmiş eski 17. yüzyıl binası ve Eski Sinagog en önemlileridir. İşte binlerce paha biçilmez tarihi eseri saklayan ünlü Batı Bohemya Müzesi. Liberec ayrıca, gezileri sevenleri ve renkli pazarları ve mağazaları ziyaret etmek isteyenleri de heyecanlandırıyor. Gerçek şu ki, şehrin birkaç büyük tekstil fabrikası var. Başka bir Çek kasabasında böyle bir kumaş ve giysi seçeneği bulamayacaksınız. Sanatseverler sanat galerisini ziyaret etmek isteyecekler, çocuklu aileler ise yerel hayvanat bahçesini sevecektir. Turistler arasında en popüler yerlerden biri Babilon eğlence kompleksidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Usti nad Labem şehri ayrıca hayvanat bahçesini ziyaret etmek ve pitoresk parklar ve meydanlarda gezintiye çıkmak için idealdir. Bakire Meryem’in eski kilisesi, bu yerin en çarpıcı mimari cazibesi olarak kabul edilir; Birçok önemli tarihi olaya tanıklık etmiştir. Ceske Budejovice, Dominik Manastırı ve Demir Kız Kulesi ile ünlüdür; Hradec Kralove, her sokakta görülebilen mükemmel bir su parkı ve birçok eski binaya sahiptir. Bohemia her sene güzelliğinden korkan daha fazla turist çekiyor.

Bohemya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Bohemya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Karkonoski Park Narodowy' , 112.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Gemeindeau-Heidenreichstein' , 113.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'České Švýcarsko' , 118.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Schremser Hochmoor' , 121 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Blockheide-Eibenstein' , 122.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bohemya ve Çevresindeki Turistik Yerler

Prazsky Hrad

From the series “Günümüze Kadar Korunmuş İlginç Eski Kaleler”
Bazı evlerde önceki yılların iç kısımları restore edildi. Bu evlerde antika mobilyalar, eserler, eski kitaplar ve belgeler koleksiyonları korunmaktadır. Eski binaları ve kiliseyi ziyaret ettikten sonra Royal Gardens'da yürüyebilirsiniz. Prag Kalesi'ni küçük çocuklarla ziyaret eden turistler Golden Caddesi'ne gidebilirler. Burada oyuncakların ilginç müzesi renkli evlerden birinde açıldı. Boyalı galeriler, eski çeşmeler, boyalı kapılar ve yüz yıllık heykeller - tüm bunlar muhteşem eski kale surlarının arkasında görülebilir. … Devamını oku

Çek Cumhuriyeti Gezisi: Görülecek Yerler

Konopiste Kalesi, daha önce bahsedilen ikiden daha az güzel ve ihtişamlı değildir. Kale, Elbe ve Vltava nehirlerinin yakınında bulunmaktadır. Kalenin stratejik açıdan faydalı bir yeri olduğu için, yakınında birçok konaklar ve saraylar yapılmıştır. Birkaç yüzyıl boyunca Konopiste Kalesi, Çek prensleri ve krallarının ikametgahı olarak kaldı. Prag banliyöleri, bir başka dönüm noktası olan Terezin Kalesi'nin yeridir. Kalenin adı, Maria Theresa imparatorluğunun adını almıştır. Terezin Kalesi 18. yüzyılda inşa edilmiştir; bu, başlangıçta Prusya ordusuna karşı bölgeyi korumak için kurulmuş büyük bir garnizon kentidir. …
OrangeSmile araç kiralama Bohemya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

02.03.2024

Bohemya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bohemya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bohemya, Çek Cumhuriyeti Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bohemya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bohemya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018