OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ostrava

Ostrava’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Ostrava-Přívoz   Ostrava sakinleri çok sakin ve ölçülü bir kişilik ile ayırt edilir. Görünüşe göre hiçbir olay onları rutin yaşam ritminden alıkoyamaz. Asla acele etmezler ve aynı zamanda tüm işleri ve sorumlu işleri zamanında yapmayı başarırlar. Yabancı turistler, yerli halktan gençlerin yabancı dilde çok iyi olmadığını göz önünde bulundurmalıdır, bu yüzden onlarla Çekçe veya Almanca konuşmak en iyisidir. Ancak, yaşlı insanlar genellikle sadece İngilizce’yi değil, aynı zamanda Rusça ve diğer yabancı dilleri de akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Yine de, yaşlı insanlar da Çekçe konuşmayı tercih ediyor, bu yüzden seyahatten önce ana dillerinde birkaç basit cümleyi hatırlamakta fayda var.
  Ostrava’da geleneksel Çek mutfağı hakimdir ve kasaba halkı tarihsel olarak kurulmuş mutfak geleneklerine kayıtsız değildir. Yerel restoranlarda tadabileceğiniz yemeklerin çoğu, yüzlerce yıldır değişmeyen … Açık
Telaşsız doğasının yanı sıra, vatandaşların çok batıl inançları olduğu da bilinmektedir. Burada, bebekten uzun ömürlü asırlıklara kadar herkes eski efsanelere inanır ve cesur şüphecileri bile korkutabilecek hayaletler hakkında birçok hikaye anlatabilir. Bu tür hikayeler ve efsaneler, kelimenin tam anlamıyla buradaki her antik kale ve sarayla bağlantılıdır. Meraklı turistler için özel hayalet avı turları bile düzenliyorlar. Turistler her türlü inanca ve efsaneye saygı duymalı ve kesinlikle onlara gülmemelidir - bu tür davranışlar rahatsız edici olabilir.
Ostrava, tatildeyken kendini tipik kasaba halkı gibi hissetmek ve yerel halkın günlük yaşamını yakından tanımak isteyen turistler için harika bir yerdir. Şehir nispeten yakın zamanda büyük bir turizm merkezi statüsünü aldı ve henüz tamamen turist odaklı restoran ve dükkanlarla dolu değil. Çoğu restoran geleneksel yöresel yemekler ve en sevilen yerel içecek olan bira sunar. Akşamları birçok şehir restoranında masalar tamamen dolu. Restoran ve barları ziyaret etmek de burada bazı ilginç geleneklerle bağlantılıdır. Restoranın boş masaları yoksa ancak masalardan birinde boş bir koltuk varsa, yeni ziyaretçiler onu alabilir - bu davranış burada tamamen normal kabul edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ostrava’daki çoğu gezi rotasının başlangıç noktası, merkezi meydanı Masarykove’dir. Çeşitli dönemlere ait güzel bir tarihi bina topluluğu ile çevrilidir. Meydana kurulan bir sütun 1702’de veba … Açık
Yıl boyunca, Ostrava birçok güzel ve ilginç tatili kutlar ve yerel halk tarafından en sevilenlerden biri Noel’dir. Gelmeden bir ay önce şehir gözlerinizin önünde değişmeye başlıyor. Sokaklar şenlikli çelenklerle süslenir, geleneksel bayram fuarları açılır ve ana meydanlara Noel ağaçları kurulur. İyi geleneklerden birine göre, özellikle Noel için özel türde tatil tatlıları pişirmek gelenekseldir. Vanilyalı simit ve ballı kekler her zaman şenlik masasında. Tüm popüler tatlılar Noel pazarlarından satın alınabilir.
Noel genellikle evde kutlanır. Noel arifesinde, tüm aile üyeleri, ana tatil yemeklerinin sunulduğu şenlik masasında toplanır. Bayram şöleni aynı zamanda birçok güzel inanç ve gelenekle bağlantılıdır. Bir tanesi masada çift sayıda misafirin bulunması gerektiğini söylüyor. Kişi sayısı tek ise, masaya bir tabak daha konur. Ziyafete katılan tüm katılımcılar tabaklarının altına bir bozuk para koymalı ve ardından onu iyi şanslar tılsımı olarak saklamalıdır. Tüm yemekler son kırıntıya kadar bitirilmelidir. Tüm aile üyeleri aynı anda masadan kalkmalıdır.
  Ostrava, cazibe merkezleri kadar eğlence açısından da zengindir. 2004 yılında şehirde açılan Svet Miniatur Miniuni, şimdi Avrupa’nın en popüler minyatür parklarından biri. 1,5 hektarlık bir alanı kaplar ve … Açık
Ostrava halkı, kesinlikle tüm geleneksel tatillere eşlik eden yüzlerce benzer geleneği gözlemler. Bununla birlikte, vatandaşlar pek muhafazakar olarak adlandırılamaz. Modern kültürün tüm eğilimlerine kayıtsız değiller ve her zaman yeni bir şeye açıklar. Bu, son yıllarda Ostrava’da ortaya çıkan çok sayıda ilginç tatil ve festival tarafından doğrulanmaktadır. Temmuz ayında düzenlenen yıllık çağdaş müzik festivali Ostrava’nın Renkleri, olası tüm müzik türlerinin temsilcilerini tek bir sahnede bir araya getiriyor.
Festival için özel olarak şehir, en büyüğü 15.000 seyirci için tasarlanmış birkaç açık hava sahnesi hazırlar. Her gün onlarca konser üzerlerinde gerçekleşiyor. Ayrıca festival süresince kentte çağdaş sanatın çeşitli alanlarında tiyatro gösterileri ve ustalık sınıfları düzenlenmektedir. Çocukların müzik festivaline her zaman aktif olarak katılmaları ve çocuk gösterileri için ayrı bir sahnenin donatılması dikkat çekicidir. Ostrava’daki yıllık müzik festivali artık o kadar popüler ki, dünyanın her yerinden sanatçılar buna katılmaya can atıyor. Şehri yaz mevsiminde ziyaret ederseniz, her türlü ilginç sokak performanslarının ve gastronomik eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.
Ostrava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ostrava ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Ostrava yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katedrála Božského Spasitele, Ostrava, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazilika Navštívení Panny Marie, Frýdek-Místek, 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Narodzenia NMP, Pszów, 24.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, Opava, 29.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Antoniego Padewskiego, Rybnik, 35.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Wniebowzięcia NMP, Rudy, 41.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła, Gliwice, 57.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ostrava kaleleri
♥   Kalesi 'Budatín Castle' , 73.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Súľov Castle' , 76.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Považský Castle' , 77.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lietava Castle' , 80.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Strečno Castle' , 84.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çek Cumhuriyeti’nin Milli Gelenekleri

Evde, erkeklerin ve kadınların rolleri açıkça bölünmüştür. Kadınların çocukları yetiştirmek ve ev ve kocayı önemsemek için kariyerlerini feda etmeleri beklenir, erkekler geleneksel olarak ekmek severler. Bununla birlikte, çoğu kadının işi vardır. Erkekler ve hatta küçük çocuklar kamuya ağlamamalıdır. Çekler yabancılara, yabancılara ve ihtiyarlara karşı kibar bir form kullanırlar. Aynı yaştaki veya küçük yaştaki insanlar hızlı bir şekilde resmi olmayan bir forma geçer. Eğer bunlar farklı cinsiyetten insanlarsa veya yaşlarında büyük bir fark varsa, bir kadın veya daha yaşlı bir kişi genellikle ilk isim terimlerine gitmeyi önerir. …
OrangeSmile araç kiralama Ostrava’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.11.2023

Fotoğraflarla Ostrava’nın Renkleri

Ostrava Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ostrava’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Ostrava’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Ostrava’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Ostrava’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018