OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ankara

Ankara’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Ankara Views   Hacı Bayram Camii, Ankara’nın en ünlü cazibe merkezidir. 15. yüzyılın başında inşa edilmiş ve halen ülkenin en tanınmış ve en saygın dini anıtlarından biri olmaya devam etmektedir. Caminin yakınlarında antik Augustus ve Roma Tapınağı kalıntılarını bulacaksınız. Tarihçilere göre, tapınak İmparator Augustus’un saltanatı sırasında inşa edilmiştir. Bina çok güzeldi ama günümüzde bu açık hava müzesinin ziyaretçileri, bir zamanlar görkemli tapınağın pitoresk kalıntılarını görebiliyorlardı. Bir efsaneye göre, imparatorun vasiyeti tapınağın duvarlarına uygulandığında. Mesajında ​​torunlarına talimat verdi ve büyük işlerine saydı.
  Ankara’da eşsiz bir tasarıma sahip doğru oteli seçmek zor olmayacaktır. Lüks otel Divan Ankara, istisnasız tüm konukları ağırlamaya hazırdır. Alışveriş caddesi Tunalı Hilmi’nin yakınında yer alır ve … Açık
Tapınağın kalıntılarından uzak olmayan bir önemli tarihi site var - Julian Sütunu. Şehrin ziyaretçileri kesinlikle önemli tarihi olaylara tanık olan Hisar kalesini ziyaret etmelidir. Güzel Atakule Kalesi, güçlü sur duvarlarının çevreleriyle çevrilidir. İç dairesel duvarın 6. yüzyılda, dışta bir - üç yüzyıl sonra inşa edildiğine inanılmaktadır. Eski bir efsaneye göre, kentin tüm güçleri surların inşasında atılmıştır. Eldeki tüm malzemeler, imha edilmekte olan eski binaların taşları bile kullanıldı.
Aladdin Camii, daha az parlak bir dini cazibe merkezi. Caminin inşası henüz Selçuklu döneminde gerçekleşti. Cami kare bir şekle sahiptir ve belirli lükslerle ayırt edilmez, ancak unutulmaz tasarımında cazip ve eşsiz bir şey vardır. Belki de, turistler bu antik binanın zengin tarihinin ilgisini çekmektedir. Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezisinde şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilir ve Ankara’nın ilk yerleşimcileri hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Müze, 15. yüzyılda inşa edilmiş güzel eski binalarda yer almaktadır. Bulunan arkeolojik eserler arasında Paleolitik döneme ait eşyalar bile bulacaksınız. Müzenin ana sergi, sekiz bin yılı aşkın bir sürede tahmin edilebilecek kendi duvarında kalıyor. 1997’de müzede Avrupa’da ’Yılın Müzesi’ adıyla onur konusu verildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ankara’nın en lüks ve tanınmış otelleri arasında Aktif Metropolitan Hotel. Şehrin kalbinde benzersiz bir fütüristik gökdelen kaplar. Lüks iç mekanlara ek olarak otel, çeşitli sauna ve masaj odalarına sahip … Açık
Atatürk’teki meşhur türbe, yalnızca tarihi ve dini değil, aynı zamanda mimari açıdan da büyük ilgi görür. Bu ince tasarımlı sütunlar ile üst üste gelen güçlü bir tasarıma sahip güzel bir bina. Türbe, Ankara’nın tam kalbindeki en yüksek tepelerden birinde bulunur. Türbenin kentin ana sembollerinden biri haline geldiği ve konut sakinlerine ve ziyaretçilere Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilan eden en önemli tarihi olayları hatırlattığı bir yer tutuyor.
Anit Kabir   Atatürk Mozolesi’ne ek olarak, tarikat reformcusunun ev müzesini ziyaret edebilirsiniz. Turistlerin yanı sıra yerli halk, politikacının nasıl yaşadığını keşfetmek her zaman büyüleyici olmasından dolayı bu müzeyi ziyaret etmeyi ilginç buluyor; hayatının atmosferi burada yeniden yaratıldı. Bu, muhtemelen Türk reformcuya adanmış en eksiksiz müze ve pek çok insanı çekiyor. Bir başka ilginç müze, eski Ulucanlar Cezaevinin yapımıdır. Yer tamamen çelişkili duygular veriyor. Burada bulacağınız sergiler arasında suçluları gösteren balmumu figürleri var. Hapishane 1925 yılında inşa edilmiştir.
  Tarihi bir ortamda birkaç gün geçirmek isteyenler, Ankara’daki harika otellerden birini seçebilecekler. Ankara Evi Park’ta yer alan muhteşem Osmanlı tarzı bina Angora House Oteli’nde yer almaktadır. … Açık
Ankara kentinde çok sayıda dikkat çekici cami ve her birinin kendine özgü bir tadı var. En büyük ve en güzel camilerden biri olan Kocatepe, hem içte hem dışta çekici. Sadece 1987 yılında inşa edilmesine rağmen, modern bir görünüme sahip değil, “antiklik benzerliği” olması planlandı. Üstelik Türkiye’nin bir başka büyük şehri olan İstanbul’da bulunan Sultan Ahmet Camii görüntüsünde inşa edilmiştir. Büyüleyici başka camiler de var, örneğin 15. yüzyılda inşa edilmiş küçük bir türbe olan Hacı Bayram Camii. Dervişler Nişanı kurucusu Hacı Bayram-e Wali’nin onuruna seçildi.
Ankara’daki Hristiyan yerlerin konuşmasından bahsedersek, Aziz Clement Kilisesi’nin kalıntıları dikkat çekiyor. Piskopos Clement’in gömüldüğü yer üzerine inşa edildi. Bir zamanlar, Bizans mimarisinin canlı bir örneğiydi. Bununla birlikte, bugün yalnızca birkaç duvar ve binadan kalan mermer sütunun küçük bir kısmı vardır. Kilise ilk olarak MÖ 3. yy’ın sonunda inşa edilmiştir. Hamam binası görülmeye değer başka bir yer. Bu muhtemelen bir yürüyüş için en iyi yerlerden biri. Burası, Türkiye’nin kalbindeki atraksiyonların çoğunun bulunduğu yer. Ayrıca hediyelik eşya alabileceğiniz harika restoranlar, kafeler ve dükkanlar bulacaksınız. Hamam, Türkiye’nin başkentinin en renkli yeridir, yani burada “ruhunu” hissedebileceğiniz anlamına gelir.
  Ankara’da harika bir romantik otel seçmek uzun sürmez. No: 19 Boutique Hotel, farklı yaştaki çiftler arasında talep görüyor. Geniş odaları beyaz ve krem ​​renklerde boyanır ve son işlem ceviz yapılır. Tüm … Açık
Yapım zamanı 13. yüzyılın başlarına dayanan bir köprü var. Akköprü denir ve ziyaret edemediğiniz bir yer. Köprü, tüm bölgedeki en ilginç tarihi eserlerden biridir. Büyük bir alışveriş merkezi olan Crowne Plaza’nın karşısındadır. Şehrin tam merkezinde bulunan bir gözlem kulesi olan Atakule, 125 metreye kadar tırmanmanıza ve Türkiye’nin başkentine tüm açılardan - yani 360 dereceden bakmanıza - olanak tanıyor. Şu anda Ankara avucunuza sığabilecek kadar küçük görünüyor, ama yine de açık kalpli hissediyor, daha da güzelleşiyor - böyle bir sonuç imkansız gibi görünse de.
Aşağıdaki bölümde, Ankara ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Ankara ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Ankara - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İki günlük Ankara gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Ankara Kalesi
Nerede: Kaleici, Ankara;
Museum Of Anatolian Civilizations
Nerede: Gözcü Sokak No:2 - Ankara, Ankara; Telefon: + 90 (312) 324 3160;
Museum Of Painting And Sculpture
Nerede: Opera Meydanı-Ulus, Ankara; Telefon: +90 (312) 310 2094;
Museum Of Ethnography
Nerede: TalatPasha Bulvari Opera, Ankara; Telefon: +90 (312) 311 3007;
Kocatepe Mosque
Nerede: Olgunlar Sokagi, Kocatepe, Kizilay, Ankara;
Ataturk Mausoleum
Nerede: Anıtkabir, Anıttepe, Ankara; Telefon: +90 (312) 231 1861;
Karagol
Ataturk Farm And Zoo
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Ankara ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Hacettepe Museum' Ankara, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'State Art and Sculpture Museum' Ankara, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Ankara’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.01.2023

Ankara’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Ankara’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ankara Komşularında Kültürel Geziler

Ankara Kültür Rehberi. Ankara’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Ankara’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018