OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Belek

Belek’te Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Türkiye’nin en yeni tatil beldelerinden biri olan Belek, zengin kültür mirası ve asırlık tarihiyle gurur duyamamaktadır. Manzaralarının çoğu doğal kökenlidir. Bu nedenle Belek, sadece plaj tatilinin hayranlarını değil, aynı zamanda eko-turizm hayranlarını da kendine çekiyor. Güzel Kurşunlu Şelalesi Belek’in ana sembolü olarak kabul edilir. Kural olarak, şelaleye yapılacak bir geziye genellikle, nadir görülen kuşları görebileceğiniz ve egzotik bitkilerin manzarasının tadını çıkarabileceğiniz yakındaki ormanlardan geçerek eşlik edilir. Açık hava rekreasyon hayranları daha uzun kamp gezilerine katılabilirler - turistlere bu tropik cennette kalmak ve güzelliğinden birkaç gün zevk alma fırsatı verilir.
  Belek, dünyanın dört bir yanından sahil dinlenicilerinin hayranlarını çekmeyi hiç bırakmıyor. Altın kumlu plajları, eşsiz güzelliklerinden ve berrak sularından dolayı çeşitli ün ve ödüller kazanmıştır. … Açık
Köprülü Kanyon adı verilen ve 500 hektarlık tahmini olan rezervde, Belek’in eşsiz doğasıyla tanışmaya devam edin. Rezervin toprakları güzel bir okaliptüs korusu, fıstık ağaçları ve görkemli selvi ağaçlarının yeridir. Dev kaplumbağalar bu yerlerin ana sakinleridir. Tabii ki, diğer birçok hayvanı göreceksiniz, örneğin, turistler genellikle onlarca türden nadir kuş tarafından hayrete düşer. Belek banliyöleri, zorunlu gezi programında da yer alan ilgi çekici tarihi mekanların yeridir. Tatilciler Perge denilen yeri ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Bu yerleşimin topraklarında, M.Ö. 4. yüzyılda burada bulunan antik yapı kalıntılarını bulacaksınız. Burada gezginler antik bir tiyatro ve bir forum kalıntılarını görebilir.
Belek’e arabayla birkaç saat uzaklıktaki Aspendos ilçesinin zengin tarihi ve mimari cazibe merkezleri. Küçük Aspendos kasabası da popüler gezilerden biridir. MÖ 2. yüzyılda inşa edilen Zeno sarayı kalıntıları burada bulunmaktadır. Likya’daki antik Myra kasabası, güzel tarihi mekanlarla dolu gerçek bir hazinedir. Bir efsaneye göre, bir zamanlar Saint Nicolas’ın bir katedralin önceliği olarak çalıştığı yer burası. Bugün şehrin toprakları önemli arkeolojik kazıların yeridir. Yerel müzelerden birinde değerli bulguları görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerel halkın fotoğrafını çekmeden önce, kesinlikle onlardan izin almalısınız. Siyah şal giyen kadınların fotoğraflarına izin verilmez. 2. Ayakkabılarınızı camiye veya özel bir eve girişte unutmayınız. … Açık
Eğer otantik bir antik Bizans şehri görmek istiyorsanız ayaklarınızı Kekova Koyu’na doğru hareket ettirin. Side adı verilen küçük bir kasaba, korsanlarla ilgili heyecan verici hikayelerle ilgilenen turistlerin geri kalan yeri haline gelecek. Dalaman Nehri de tarihi ve doğal bir rezerv ve çeşitli tarih öncesi yapıların kalıntılarının bulunduğu yerdir. Nehir şifalı çamuruyla ünlüdür. Sağlıklarını iyileştirmek için her yıl binlerce turist buraya geliyor. Pamukkale Gerapolis kasabası, topraklarında hayatta kalan antik Roma hamamı kalıntıları nedeniyle uluslararası olarak ünlenmiştir. Bu, Belek’e yakın olağanüstü yerlerdir. Onları ziyaret etmek kesinlikle herhangi bir gezgin için ilginç olacaktır ve birçok olumlu anı bırakacaktır.
Belek City Center   Belek şehrine uzak olmayan, Perge adında başka bir antik kent var. “Parşömen” isminin şehir isminden gelmesi dikkat çekicidir - burada malzemenin üretimi gelişti (M.Ö. II. Yüzyılda). Ayrıca, kentin Truva Savaşı’ndan sonra Truva atları tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Her durumda, şehrin çok zengin bir tarihi var - Büyük İskender tarafından fethedildi, Pergamon krallığının bir parçasıydı ve daha sonra Romalılar tarafından fethedildi. Topraklarındaki ilginç binalar tüm bunlara tanıklık ediyor.
  Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri çeşitli tasarım otellerine sahiptir. Zarif iç mekan Regnum Carya Golf & SPA Resort öne çıkan özelliklerinden sadece bir tanesidir. Mekanın tasarımı, ahşap ve … Açık
Bunların arasında, 15.000 seyirci için tasarlanmış Perge tiyatrosu var. Bir noktada, burada yüzlerce tanrı ve üst düzey yönetici heykeli görülebilir. Ayrıca tiyatronun sahnesinde tiyatronun sahibini öven sahneler vardı; şarap tanrısı “Dionysos”. Perge Nymphaeum anıtsal çeşme, bir zamanlar bir akropol, bir çeşme ve zarif sütunları olan ana caddeydi. Çeşme, bu arada kentin güzel manzaralarını sunan akropolde bulunuyordu. Perge El Sanatları Mer’de sık sık konserlerin ve performansların düzenlendiğini belirtmekte fayda var, bu nedenle hiçbir şeyi kaçırmamak için Belek’teyken billboard ile güncel olmak gerekiyor.
Şehirde, en azından turistlerin elverişli bir bakışına layık birkaç cami var. Vurgulamaya değer ilk kişi, küçük ama çok geniş bir cami olan Mecek Camii. Tapınağın içi burada hissedilebilecek huzur ve sükunete katkıda bulunur. Başka bir ilginç dini anıt olan Kadriye Cami, hem iç hem de dış mekandaki sadeliği ile ayırt edilir. ’Paphos’ ile eşanlamlı olarak kabul edilirse, iddialılıktan hoşlanmayanlar, burada beğenecektir. Ancak, iç kesinlikle dikkat hak ediyor - görünüşte sadeliği rağmen, binanın içinde hala güzelliği ile şaşırtıyor. Stone Aqua Park adındaki şehirde, taşlar üzerindeki yanardöner suyu düşünerek huzurun tadını çıkarabileceğiniz çok ilginç bir yer var.
Aşağıdaki bölümde, Belek ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Belek ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Belek - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9
OrangeSmile araç kiralama Belek’te araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Belek’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Belek’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Belek Komşularında Kültürel Geziler

Belek Kültür Rehberi. Belek’te ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Belek’te 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018