OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Türkiye Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Galaxy Boat   Türkiye’deki tesisler ne olursa olsun popülerliklerini korumayı başarıyor. Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Edirne - milyonlarca gezgin için bu isimler harika kumsalların, lüks oteller ile hem konforlu hem de büyüleyici tatil eşanlamlıdır. Birincil hedef ilginç tarihi turistik gezilere katılmak ise, ülkenin başkenti birçok ünlü anıt, kültürel ilgi çekici yerler ve tarihi mekanlara ev sahipliği yaptığı için tatilinizi İstanbul’dan başlatmalısınız.
  Türkiye, çocuklu gezginler için her zaman popüler bir destinasyon olmuştur. Ancak, çocuklar dahil her yaştan ziyaretçiye çeşitli animatör gösterileri ve diğer …
Devamını oku
Şehrin birçok ünlü eski sarayı vardır, ancak Myrelaion Sarayı en güzellerinden biri olarak kabul edilmektedir. İmparator Romanos Lekapenos tarafından yaptırılmıştır. İmparatorun hükümdarlığı sona erdiğinde, saray bir kadın manastır haline getirildi. İç mekanların görkemli ortaçağ tasarımları kayboldu, ancak cephe tasarımı günümüze kadar neredeyse orijinal görünümde ayakta kaldı. Şu anda bina Bodrum Camii olarak biliniyor. Çırağan Sarayı, ortaçağ döneminin ünlü bir başka binasıdır. Şu anda bina lüks otel olarak biliniyor. 20. yüzyılın başına kadar bina hükümetin ikametgahı olarak kullanılıyordu. Bununla birlikte, 1910 yılında yapı yangınla ciddi hasar gördü ve yeniden yapılanma çalışmaları sonrasında sarayı bir otele dönüştürmeye karar verildi. Otelin modern tasarımı ve mobilyası binanın orijinal görünümüne olabildiğince yakın yapılır.
Güzel saray ve kalelerin yanı sıra, gezginler İstanbul’da bir düzineden fazla görkemli camileri görecek. Molla Zeyrek Camii, kentin en güzel camilerinden biri olarak kabul edilir. Caminin inşaatı 12. yüzyılda başlamış ve yüz yıldan uzun bir süredir devam etmiştir ve bu nedenle tasarım o tarihlerde popüler olan çeşitli mimari üslupların birleşimidir. Türkiye’de arkeolojik kazılar hiç bitmiyor ve antik Olimpos kenti bunun kanıtı. Burası Roma İmparatorluğu zamanlarında çiçek açan ve müreffeh bir şehir oldu. Arkeologlar burada koruyucu duvarların kalıntıları, eski bir Roma tiyatrosu ve şimdi çalılarla kaplı birkaç ev buldular. Kasaba aynı adlı ulusal parkın merkezinde yer almaktadır, bu nedenle yürüyüşler için mükemmel bir yerdir. Yürüme ve yer işaretlerini izlemekten bıktığınızda çok sayıda rahat restoran ve kafeden birinde dinlenebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pek çok gezginin görüşüne göre Türkiye’nin sahil kenarında rekreasyon ve ’her şey dahil’ oteller için harika bir yer olmasına rağmen, …
Devamını oku
Belek’te bulunan Troy Aqua Park, daha az ilginç bir yer. Park 2015’te açık; eğlence kompleksinin merkezinde Truva atının dev bir heykeli var ve at vücudu en yüksek sürüş için başlangıç ​​noktası. Ziyaretçiler burada parkın en genç ziyaretçileri için sayısız cazibe merkezi, yüzme havuzu, suni nehirler ve özel oyun alanları bulacak.
Kusadasi Basilica of St. John

Tarih ve Eğlence

  Türkiye’de pek çok önemli arkeolojik bölge var. Bu alandaki buluntular, ilk yerleşimlerin binlerce yıl önce burada ortaya çıktığını kanıtlamaktadır. 11. yüzyılın ikinci yarısında, şimdiki Türk topraklarının önemli bir kısmı Rum Sultanlığı altındaydı. Çok güçlüydü ve neredeyse Küçük Asya topraklarını fethetti. Sultanlık, 13. yüzyılın ortalarına kadar var olmuş ve daha sonra birçok özerk prenslere ayrılmıştır.
Türkiye’nin lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Tourkia Krallığı’na yapılan ilk referanslar 1284 yılına dayanmaktadır. Kral Alfonso X’in kronolojisinde bahsedilmiştir. 1299’da krallık, Türk hükümdarı Ertuğrul’un mirasçısı Osman tarafından yönetilmiştir. Bu olay Osmanlı İmparatorluğu’nun resmi oluşumunun başlangıcı olarak kabul edilir. Yüzlerce yıldır, gücü güçlendirildi. İmparatorluk şimdiki Asya’nın birçok ülkesini fethetti. 14. yüzyılın ikinci yarısında, Avrupa topraklarını fethetmeye başladı. Suriye, Arabistan, Mısır, Macaristan - bunlar Orta Çağ’da Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilen ülkelerden bazıları.
Alanya Trip İstikrarlı İmparatorluk tarihinin dönüm noktası, 17. yüzyıldan başlayıp 19. yüzyıla kadar süren Rus İmparatorluğu ile bir savaştı. Savaş, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüyle ​​birden çok askeri çatışmanın çözülmesiyle sona erdi. Türkiye resmen 1923’teki çöküşünden sonra cumhuriyetin statüsünü kazanmıştır.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Günümüzde, Türkiye öncelikle lüks plaj rekreasyon için bir yer olarak bilinir. Tropik flora, çok sayıda en iyi otel, restoran ve kulüp ile güzel tatil köyleri vardır. Dikkat çekici bir şekilde, ülkede her zevke uygun olarak tatil köyleri bulunmaktadır. Alanya ve Kemer, burada 24 saat eğlenebilecekleri için gençler ile çok popüler.
Kocatepe Mosque, Ankara, early morning Aileler genellikle sıcak huzurlu plajları ile Side’yi seçerler. Belek aktif yaşam tarzı tutkunları ile popülerdir. En prestijli tatil yerlerinden biri Antalya. En lüks oteller ve restoranlar var. En huzurlu ve en sessiz tatil yerlerinden biri Fethiye. Güzel tatil yerlerinin yanı sıra, tüm tatil köyleri tarihi cazibe merkezleri ve doğal güzellikleri ile gezginleri cezbeder.
Türkiye rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Türkiye’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Türkiye şehir parkları ve milli parklar
♥   World Heritage Site 'Hierapolis-Pamukkale' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Türkiye kaleleri
♥   Kalesi 'Rumelihisaru' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Yoros Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Türkiye sarayları
♥   Sarayı 'Feriye Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Hatice Sultan Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Ihlamur Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Khedive Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Küçüksu Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Türkiye’nin Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Göreme Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Göreme, Türkiye'nin sınırlarının çok ötesinde bilinen eşsiz bir şehirdir. Dünya şöhreti olağandışı kaya oluşumuyla bölgeye getirildi. Roma İmparatorluğu döneminde ilk yerleşimciler evlerini oradan indirdiler. Kayalar dayanıklı ve güvenilir, bu nedenle birkaç ev bin yıldan sonra hayatta kalmayı başardı. İnsanlar hâlâ orada yaşıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler bu alışılmadık yerleşime hayran oluyorlar.

Minyatür kasaba aynı adı taşıyan milli parkın bir parçasıdır. Bu gerçek bir açık hava müzesi. Kayalara oyulmuş olağandışı evlerin yanı sıra gezginler eski mağara kiliselerini ziyaret edebilir ve paha biçilmez eserlere hayran olabilirler. Turistler dünyanın en eski manastırlarından birini ziyaret edebilecekler. Kiliselerin çoğu yüz yıllar boyunca eşsiz mobilyalarını … Tümünü Oku

Kayaköy

Serimizden “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
  Türkiye'nin güney-batısında, Toros dağlarının eteklerinde, Kayaköy hayalet kasabası var. Bugün, sadece kalıntılar onun canlı yaşamı hatırlatıyor. Yüz yıl önce, bu şehir büyük bir Yunan topluluğunun eviydi; Birkaç sakin yaklaşık 20 000 kişiydi. Şehir iç savaş sırasında terk edildi. Arazi yeniden dağıtılması sırasında yerliler zorla yeniden yerleşime tabi tutuldu ve bundan sonra evleri yok edildi. Bugün harabe şehirdeki yaklaşık 350 taş bina görebilirsiniz. İki kilisenin kalıntıları da var.

Birkaç yıl önce Karaköy'de trajik bir tarihe adanmış bir müze açıldı. Bu terk edilmiş alan her yıl giderek daha fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir terk edilmeden önce yaklaşık 3 000 ev yapıldı. Eczaneler, çok sayıda dükkan ve hatta bir yerel gazete basımı yapan bir matbaa var. Buna ek … Tümünü Oku

Bin vadi ve bir hikaye

Serimizden “Dünyanın 10 Doğa Harikası”
  Türkiye'de, Kapadokya'da pek çok şaşırtıcı doğal cazibe merkezi bulunmaktadır. En inanılmaz şekil ve ebattaki kayalık oluşumlara sahip dağlık bölge. Burada, mantar anımsatan bir kapak ve çadır benzeri inanılmaz oluşumlar ile dev taş kulenin görebilirsiniz. Kapadokya'da pitoresk vadiler var. Aşk Vadisi, Elfler Vadisi, Gül Vadisi ve Bin Vadisi ve Bir Gecelik gibi romantik isimleri vardır.

İkincisi, en ilginç ve ziyaret edilenlerden biridir. Orada oryantal masalın illüstrasyonlarını andıran yüzlerce taş çadır görebilirsiniz. Benzersiz manzaranın tarihi çok şaşırtıcı; 70 milyon yıl önce geriye gidiyor. O günlerde, Kapadokya'nın modern bölgesi tamamen volkanları patlayan lavlar tarafından sular altına alındı. Daha sonra, volkanik kayaçlar soğutulmuş ve sertleşmiştir. Yine de çok yumuşaktı, kolaylıkla … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Türkiye
Ülke haritaları Türkiye haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Türkiye şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Türkiye gezi haritası
Kabartma haritası Türkiye’nin kabartma haritası

Dünyanın En Büyük Gözlem Çarkı Dubai'de Açılıyor

250 metrelik gözlem çarkının eklenmesi, emirliğin dünyanın en büyük turizm ve eğlence merkezlerinden biri olma vizyonuyla uyumludur. Ain Dubai'de turistler çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Lüks etkinlik kabinlerinden veya aile dostu kabinlerden gece veya gündüz büyüleyici şehir manzaralarını görebilir, kaliteli yemeklerin tadını çıkarabilir, partiler veya romantik tarihler yapabilirler. Gözlem çarkı, yakında açıklanacak daha fazla ayrıntıyla büyük bir açılışa sahip olacak. Genel olarak, yeni cazibe Dubai'ye daha fazla ziyaretçi getirmelidir - bu, emirlik liderlerinin hesaba kattığı şeydir. Oku bunu

26.09.2021

Türkiye’nin Popüler Şehirlerinde Geziler

İstanbul
Sultan Ahmet Camii. Sultan Ahmet Camii Ayasofya'ya yapılan İslami bir cevaptır. Mimar Mehmet Ağa Sedefkar, Ortodoks bazilikanın ihtişamını aşmak istedi ve birçok kişi bunu başarmış olduğuna inanıyor. Sultanahmet Camii, Ayasofya'dan yaklaşık 1100 yıl sonra 1609-1617 yılları arasında inşa edilmiştir. Merkezi kubbe 33 metre çapında olup küçük kubbe ile çevrilidir. Sultanahmet Camii, en çok 6 Cami minaresine sahiptir. Numaralarının sultanın zenginliğini sembolize etmesi gerekiyordu, fakat minarelerin … Devamını Oku
Antalya
Herkes Antalya'nın sadece güzel kumsallardan ve su parklarından değil, aynı zamanda harika bir kayak merkezi Saklikent'e sahip olduğunu da bilmiyor. Konforlu bir konaklama için tüm koşulları sunar; tesisin topraklarında çeşitli zorluk seviyeleri, spor malzemeleri kiralama ve kayak okullarının izleri vardır. Burada harika günler geçiriyorsun; ve tesisteki turistler için mini oteller ve çeşitli yatılı evler var. Gezi programına çeşitlilik katmak istiyorsanız, Antalya'nın hemen yakınında bulunan Karain … Devamını Oku
Ankara
Eskiçağ tarihi ile ilgilenen herkes Antik Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni ziyaret etmelidir. Bu müzede, arkeolojik ve tarihi eserlerden oluşan büyüleyici bir koleksiyon bulunduğu için, Türkiye'nin en önemli kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu müze de aynı zamanda tarihi bir merkezdir, 1921'de kurulmuştur ve müze Kemal Atatürk döneminde zirve noktasına ulaşmıştır. Bugün müzede dünyanın farklı yerlerinden getirilen binlerce benzersiz sergi bulunmaktadır. Müzenin en sıra dışı ve değerli … Devamını Oku
Alanya
Alanya civarında birçok önemli arkeolojik alan vardır ve orada bulunan eserler yerel arkeoloji müzesinde görülebilir. Kolonları olan çok güzel bir bina ve müzenin en değerli sergileri, 1800 yılı aşkın tarihe dayanan zemin mozaikleri olarak kabul edilir. Bazı sergiler müzede sergilenirken diğerleri çevredeki alana dağılmış durumda. Bahçede antik mezarların parçaları ve eski heykeller gözlemlenecek. Alanya civarında, turistler arasında da popüler olan küçük bir tatil köyü Konaklı var. Çeşme ve antik … Devamını Oku
Kuşadası
Tarih meraklıları, resepsiyonların arkeolojik alanlarıyla ilgileneceklerdir. Bir zamanlar bu yerde antik bir Yunan kenti vardı. Başlangıçta, bu şehir geniş bir ovanın üst kısmında kurulmuş ve zamanla toprak, yeraltı suyu nedeniyle sarkmıştır. Bu birçok cadde yıkıma yol açtı. Modern araştırmacılar sadece iki sokağın parçalarını bulmayı başardılar. Artık bu bölgenin ziyaretçileri antik binaların ve diğer antika binaların temelini görebilir. Tarihi yerlerdeki yürüyüşleri çeşitlendirmek için, … Devamını Oku
Bodrum
Bodrum'da doğa severler için yakındaki ada Kara Ada'ya ilginç geziler düzenlenmektedir. Birincil değeri, eşsiz terapötik özelliklere sahip olan kaplıcalardadır. Adada düzenlenen birçok farklı havuz ve çamur banyosunun yanı sıra ilginç yürüyüş turları da vardır. Bu ada, yoğun turistik yerlerden uzaklaşmaktan hoşlananlara kesinlikle hitap edecek. Kentte, en ünlü antik amfitiyatrolardan biri olan bazı eşsiz arkeolojik alanlar bulunmaktadır. Göktepe'nin yamacında 20. yüzyılın sonlarında keşfedilmiştir. … Devamını Oku
İzmir
Gezinin zorunlu bir kısmı, Atatürk Müzesi'ni gezmek olmalı. Bu müze Konak Meydanı'nda bulunur ve güzel bir tarihi binada. Bu yapı, Atatürk’ün şehre yaptığı ziyaretlerde defalarca durdu. Bu müzenin koleksiyonu çok çeşitlidir; tarihi heykellerin yanı sıra antik heykel ve resimlerden oluşan geniş bir koleksiyon sunar. Çağdaş sanatçıların sergileri genellikle müzede düzenlenir. Şehir, Celsus kütüphanesi de dahil olmak üzere pek çok şaşırtıcı antik atraksiyonu korumuştur. Tarihi verilere göre, 2. … Devamını Oku
Marmaris
Akşam yaklaşırken, tatil köyü konukları kesinlikle bir başka dönüm noktasını - şarkı söyleyen bir çeşmeyi ziyaret etmelidir. 2012 yılında, daha önce tanınmış bir süpermarket Tansas'ın bulunduğu sitede inşa edildi. Akşamları, bu harika çeşme müzik ve ışığın gerçek bir ekstravaganzasına dönüşür. Müzik programının asla tekrarlamaması dikkat çekicidir. Büyüleyici gösteri her akşam saat 9'da başlıyor. Turistler ve yerliler, izlemek için geliyorlar. Olağandışı gezilerin hayranları Hare … Devamını Oku

Türkiye’nin Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018