OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ankara Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Ankara Views   Ankara sadece Türkiye’nin başkenti değil aynı zamanda unutulmaz mimari mekanlarına, modern eğlence merkezlerine ve iyi gelişmiş altyapısına sahip olan gezginleri cezbeden, popüler bir tatil kentidir. Bu şehir, 7. yüzyılda ilk defa bahsedildi. Başlangıçta Ansira olarak anılmaya başlanan Ankara, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan önemli güzergahların kavşağında bulunan ünlü bir ticaret merkeziydi.
  1. Gezilere vakit ayırmayı planlayan turistlerin sezon dışı dönemlerde Ankara’yı ziyaret etmeleri önerilir. Yaz aylarında çok sıcak burada. 2. Bakırdan yapılmış el yapımı ürünler en yaygın hediyelerden biri … Açık
Kent, farklı çağlarda yaratılan sayısız ilginç tarihi mekanı muhafaza etmektedir. Roma İmparatorluğu zamanları, Augustus Tapınağı tarafından temsil edilmektedir. Yakınında Hacı Bayram Camisi bulacaksınız. Eski kutsal yerlerde, Aladdin Camii’nin altını çizmeliyiz. Bu iki yer, Ankara’daki en güzel İslam tapınaklarıdır ve muhtemelen tüm Türkiye’de de çok güzel ve zarif bir tasarıma sahip başka bir bina bulmak çok zor. Tepelerden birinde duran mahalle Kalesi ve Kalesi de kesinlikle görülmeye değer. Binalar çift koruyucu duvarla çevrilidir ve 6. yüzyılda inşa edilmiş olan tüm mimari kompleks bu şehrin en eski yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tepesinde bir görüş alanı inşa edilmiş ve buradan harika camileri, modern ticaret merkezleri ve meydanlarıyla şehrin görkemli bir manzarasını görebilirsiniz.
Şehrin çevresi manzarasının keyfine varabileceğiniz bir diğer yapıya, Atakule Kulesi denir ve merkezi meydanda yer alır. Bu kulenin uzunluğu 125 m ve bu en unutulmaz modern binalarından biridir. Ankara’nın eğlenceleri hakkında konuşma zamanı gelince akla gelen ilk şey Su Şehri su parkıdır. Bu parkta her gün binlerce konuk hizmet vermektedir. Burada suni şelale, slaytlar, havuzlar, spor alanları, tenis kortları, golf sahaları ve her zevke uyacak diğer eğlenceler bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ankara’da eşsiz bir tasarıma sahip doğru oteli seçmek zor olmayacaktır. Lüks otel Divan Ankara, istisnasız tüm konukları ağırlamaya hazırdır. Alışveriş caddesi Tunalı Hilmi’nin yakınında yer alır ve … Açık
  Ankara, Maltepe semtinde bulunan lokomotif müzesi gibi olağandışı cazibe merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu açık hava müzesi 1924’te kuruldu ve farklı çağların eski portajlarını görmek ve hatta içeriye girmek mümkündür. Müzenin bir kısmı, 680 metrekare toplam alana sahip, eski bir iki katlı binadır. Bu bina, eserlerin farklı bir koleksiyonunu temsil etti, burada eski ışıkları, antik belgeleri ve demiryolu tarafından kullanılan cihazların bölümlerini görebilirsiniz.
Anit Kabir Eskiçağ tarihi ile ilgilenen herkes Antik Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Bu müzede, arkeolojik ve tarihi eserlerden oluşan büyüleyici bir koleksiyon bulunduğu için, Türkiye’nin en önemli kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu müze de aynı zamanda tarihi bir merkezdir, 1921’de kurulmuştur ve müze Kemal Atatürk döneminde zirve noktasına ulaşmıştır. Bugün müzede dünyanın farklı yerlerinden getirilen binlerce benzersiz sergi bulunmaktadır. Müzenin en sıra dışı ve değerli sergilerinden biri, 8000 yıl öncesine dayanan Neolitik Çağ duvarının bir parçası olarak düşünülür. Müze, antik Yunan ve Roma tarihi üzerine sergilenen tematik koleksiyonları sunuyor.
  Ankara’nın en lüks ve tanınmış otelleri arasında Aktif Metropolitan Hotel. Şehrin kalbinde benzersiz bir fütüristik gökdelen kaplar. Lüks iç mekanlara ek olarak otel, çeşitli sauna ve masaj odalarına sahip … Açık
Bir başka sıradışı cazibe - Yazılıkaya kutsal bir kaya binası kompleksi. Hutt döneminde kurulmuştur ve günümüzde turistler ve araştırmacılar için ana değer, kutsal alanın duvarlarına oyulmuş yüzlerce resimdir. Araştırmacılar, zaman zaman bir zamanlar bu kutsal alanların kraliyet ailesinin mülkiyetinde olduğunu ve ölen üyelerinin külleri olduğunu belirtti. Bugün herkes, antik tapınağı ziyaret edebilir ve iyi korunmuş rölyeflerine hayran olabilir.
Doğanın tadını çıkaran, 2003 yılında resmen açılan Göksu Parkı’na büyük ilgi gösteriyor. Bu geniş park alanı 500 000 metrekareden fazla, park ailenizle birlikte tatil için ideal. Kendi topraklarında birçok oyun alanı, kafe ve cazibe merkezi bulunmaktadır ve piknik için özel yerler bulunmaktadır. Akşamları, pek çok kişi muhteşem ışıklarla dekore edilen iskelede yürüyüşe çıkıyor.
Ankara - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ankara ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Ankara’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Ankara' Ankara, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Mithatpasa Avenue' Ankara, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Atatürk Boulevard' Ankara, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Tunali Hilmi Street' Ankara, 2.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Ankara ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Hacettepe Museum' Ankara, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'State Art and Sculpture Museum' Ankara, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Türkiye Gezisi: Görülecek Yerler

Belek'te bulunan Troy Aqua Park, daha az ilginç bir yer. Park 2015'te açık; eğlence kompleksinin merkezinde Truva atının dev bir heykeli var ve at vücudu en yüksek sürüş için başlangıç ​​noktası. Ziyaretçiler burada parkın en genç ziyaretçileri için sayısız cazibe merkezi, yüzme havuzu, suni nehirler ve özel oyun alanları bulacak. …
OrangeSmile araç kiralama Ankara’da araba kiralama

2021'de Kuala Lumpur'da Yapılması Gerekenler

Son olarak, alışveriş yapmadan tatil olmaz. Gece alışverişi seviyorsanız Petaling Caddesi görülmeye değer. Çin Mahallesi'nin bir parçası olan bu hareketli caddede Çin restoranlarının yanı sıra her türden mağaza bulunur. Turistler ayrıca burada bazı ilginç hediyelik eşyalar bulabilirler. Oku bunu

01.08.2021

Ankara Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ankara Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ankara, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ankara’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ankara’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018