OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Alanya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Alanya harbor boulevard   Alanya, Toros Dağları’nın yakınında bulunan ve limon ve portakal bahçeleriyle çevrili pitoresk bir şehirdir. Birinci sınıf plajların yanı sıra tesis, konuklarına geniş kapsamlı gezi programları, çok sayıda mağaza ve restoran, disko ve bar sunmaktadır.
  Lüks tatil köyleri Alanya’nın ana avantajları arasındadır. Hotel Grand Kaptan, sahile birkaç adımlık mesafededir. Odalar güneşli renklerde boyanmıştır ve aristokrat tarzında zarif ahşap mobilyalara sahiptir. … Açık
Alanya, 4. yüzyılda kurulmuştur. Bugün sadece bir kez bu kez hatırlatıyor - eski bir Bizans surunun bir parçası. Birçok yüzyıllar önce duvar, yerel kaleyi ve kasabanın bir bölümünü çevreledi ve uzunluğu yaklaşık 8 kilometredir. Günümüzde kale etnografya müzesine çevrilmiş olup, Kızıl Kule kulesinde gözlem güvertesinden kentin ve banliyölerin muhteşem manzarası görülmektedir. Yıllardır Alanya korsan bir üs olarak kullanıldı, bu yüzden bu popüler Türk tesisinin birden fazla turisti muhteşem mağara ve mağaraları ziyaret edebilir. Bunlardan en güzellerinden biri kesinlikle Dalmataş Grotto’dur, ayrıca Mağara Kız, Mağara Severler veya Aşıklar Mağarası, ve mistik yıldırımdan adını alan Fosforik Grotto’yu da sevebilirsiniz.
En ilginç binalardan birine ’Gemi Tersanesi’ denir. Bu, her biri 30-40 metre derinliğindeki iki büyük galeri kompleksidir. Burada ziyaretçiler orta ve küçük gemileri görebilir, bir teknede galeriden binebilir ve tüm mağaraları ayrıntılı olarak görüntüleyebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Milyonlarca çift, Alanya’da dinlenmeyi tercih eder, unutulmaz bir romantik tatil için otel seçimi sadece orada büyüktür. Antik Roman Palace benzersiz bir oteldir; her yaştan çiftlere uyacaktır. Otelin bir restoranı … Açık
Turistler geleneksel olarak aqua parkı ziyaret etmekten, yerel Arkeoloji müzesinin koleksiyonuna bakmaktan ve yerel şeflerin mutfak şaheserlerini denemekten hoşlanıyorlar. Gece hayatı yaşayan insanlar kesinlikle James Dean, Oditoryum Açık Hava Disco, Koloni Disco, Zape Hahn ve Sedir Bar ve Kafe gibi yerleri ziyaret etmekten memnun olacak. Birincil eğlenceniz spor olduğunda, rafting, tırmanma, triatlon, izleme ve diğer spor dallarındaki yarışmaları ziyaret edebilirsiniz. Tüm bu etkinliklerden bıktığınızda, bütün bu tüyler arasında dinlenmekten ve Alanya’nın sayısız plajlarından ve koylarından birinde güneşin tadını çıkarmaktan daha iyi bir şey yoktur.
Alanya   Tarihi mekanlardan hoşlanıyorsanız, antik Kleopatra kalesine bir ziyaret yapılması şiddetle tavsiye edilir. Bir dağın tepesinde, kentin ve çevredeki alanların büyüleyici manzarasını sunan bir kale bulunmaktadır. Bu kalenin 13. yüzyılda Sultan Ala al-Dina Key-Kubad’ın emriyle yaptırılmıştır. Savunulamayan bir kalenin duvarlarının ötesinde, en güzel Sultan’ın sarayı ve camisi, nane ve birkaç düzine ev de dahil olmak üzere birçok bina gizlidir. Bugün kale, gerçek bir açık hava müzesidir. Burada korunaklı binalara hayran olduğunuz bir yürüyüşe çıkabilir, ayrıca ulusal el sanatlarına adanmış eğlenceli bir müzeyi ziyaret edebilirsiniz.
  Alanya’nın en büyük ve kalabalık alışveriş merkezi Alanum Merkezidir. Modaya uygun modern kıyafetlerle onlarca butik sunuyor. Burada kaliteli ayakkabıları her zaman satın alabilir ve ailenize güzel hediyeler … Açık
Alanya civarında birçok önemli arkeolojik alan vardır ve orada bulunan eserler yerel arkeoloji müzesinde görülebilir. Kolonları olan çok güzel bir bina ve müzenin en değerli sergileri, 1800 yılı aşkın tarihe dayanan zemin mozaikleri olarak kabul edilir. Bazı sergiler müzede sergilenirken diğerleri çevredeki alana dağılmış durumda. Bahçede antik mezarların parçaları ve eski heykeller gözlemlenecek.
Tip of the Alanya peninsula Alanya civarında, turistler arasında da popüler olan küçük bir tatil köyü Konaklı var. Çeşme ve antik camiye ve diğer tarihi binalara sahip güzel bir parka sahip olduğu için bu köy yürüyüş için de idealdir. Şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri, yalnızca her zaman taze meyve ve sebze satın alınmasını değil, aynı zamanda ilginç hatıra eşyaları da bulunan yerel bir pazardır.
  Alanya, en popüler Türk aile tatil beldelerinden biridir. Kumsallardan başka ilginç eğlenceler de burada çocuklu konuklar için mevcuttur. En ilginç eğlence merkezlerinden biri Sealanya Deniz Parkı’dır. 5000 … Açık
Şehrin çok dışına çıkmak istemeyenler için Central Park’a bir ziyaret gerekiyor. 2003 yılında kuruldu ve şehir yönetimi parkın ekipmanı için yaklaşık beş milyon dolar harcadı. Park 950 metre uzunluğunda ve 480 metre genişliğindedir. Yüzlerce ağaç ve egzotik bitkiler, suni bir havuz ve hatta üç büyük çeşme bulunur. Sıcak bir günün ortasında dinlenmek için daha güzel ve keyifli bir yer bulmak zordur.
Alanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Alanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Alanya kaleleri
♥   Kalesi 'Alanya Castle' , 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Türkiye Gezisi: Görülecek Yerler

Belek'te bulunan Troy Aqua Park, daha az ilginç bir yer. Park 2015'te açık; eğlence kompleksinin merkezinde Truva atının dev bir heykeli var ve at vücudu en yüksek sürüş için başlangıç ​​noktası. Ziyaretçiler burada parkın en genç ziyaretçileri için sayısız cazibe merkezi, yüzme havuzu, suni nehirler ve özel oyun alanları bulacak. …
OrangeSmile araç kiralama Alanya’da araba kiralama

Birleşik Krallık, Gezginleri Bu Yazı Kendi Ülkelerinde Geçirmeye Teşvik Ediyor

VisitEngland, yurt içi gezilerin güzelliğini ve çekiciliğini vurguladığı tanıtım kampanyasının yeni bir aşamasını yeni başlattı. Londra, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya'daki turizm kuruluşları ve otellerle yapılan bir ortaklığın sonucu olan kampanya, İngilizleri kısa gecelik konaklamalar veya yaz tatilleri için kendi ülkelerinde seyahat etmeye teşvik ediyor. Oku bunu

27.07.2021

Alanya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Alanya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Alanya, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Alanya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Alanya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018