OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Manavgat Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Chantiers navals de Manavgat (Turquie)   Manavgat, Akdeniz kıyısında, Manavgat Nehri’nin deltasında yer alan bir şehirdir. Burası çok sayıda muhteşem şelaleler için bilinir. Şehir, aralarında saklanan şaşırtıcı küçük şelalelerin olduğu yoğun ormanlarla kaplı Toros Dağları’nın yumuşak yamaçlarının eteklerinde yer almaktadır. Bu şelalelere bir cip yolculuğu yaparak ulaşabilirsiniz.
  Manavgat, Türk mutfağının geleneklerini keşfetmek için harika bir yer olacak, kentteki cazip restoranlar ve restoranlar her fırsatta bulunabilir. Çoğu bütçe gezginleri memnun edecek uygun fiyatlar var. Manavgat’ta … Açık
Kentin kuzeyi Sorgun adlı bir çam ormanı ile kaplıdır. Manavgat Nehri deltasının suyuyla birlikte Titreyengol adında unutulmaz bir manzara oluştururlar. Manavgat’ta, dağ yamaçlarından aşağı akan suyun süt beyazı bir renge sahip olduğu bir şelale vardır. Derenin her iki yanında ve ağaçların yeşil yaprakları altında küçük kafeler, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Manavgat ve Side’den doğuya Konya’ya kadar, kıyıların en eski Osmanlı tarzı otel olan Club Alibi’nin bulunduğu İncekum adında uzun bir plaj var. Plaj, kavurucu güneşten saklanarak gölgenin dinlenebileceği subtropikal bitki örtüsüne sahip İncekum Parkı ile çevrilidir.
Manavgat’tan çok uzak olmayan bir yerde, Çam Ormanı’ndaki yapay seviyeli tepenin üzerinde yer alan Seleukya antik kenti bulunmaktadır.

  Kentin ana mimari ve dini anıtlarından biri de Merkez Külliye Cami Camii’dir. Antalya sahilindeki en büyük ve en güzel camidir. Kubbesi 30 metre yüksekliğindedir. Caminin minarelerinin yüksekliği 60 metredir. Tesisin birçok bölgesinden görülebilirler. Güzel cami yakın zamanda 2004 yılında inşa edilmiştir. Şimdi, ince avuç içi ve süs bitkileri ile pitoresk bir manzara parkı ile çevrilidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Manavgat sahilden bir mesafede bulunur, bu yüzden tipik bir turizm şehri diyemezsiniz. Yaz mevsiminin zirvesinde bile neredeyse hiç yabancı ziyaretçi yok, şehir her zamanki yaşam ve atmosfer ritmini koruyor. Bir il Türk … Açık
1973 yılında gayri resmi Camii adı altında birçok turistin de bildiği Sanayi Cami Camii inşa edildi. Sadece eşsiz dış görünümü için değil, aynı zamanda lüks iç mekanı için de çekici. Duvarları içinde birçok orijinal unsur korunmuştur. Caminin duvarları, birçok cami için geleneksel olan çiçek süslemeli güzel sanatlar resimleri ile dekore edilmiştir.
2014-10-14_Canon_020694 Benzersiz bir cazibe Manavgat Çeşmesi. Bölgedeki en güzellerden biri olarak kabul edilir. Tarihsel verilere göre, bu çeşme MS 74’e kadar inşa edilmiştir. ünlü imparator Titus onuruna. Cetvelin anısına, günümüze kadar günümüze ulaşan bir yazıt çeşmede yapılmıştır. Unutulmaz yazıtlara ek olarak, en güzel antik kabartmaları korumayı başardı. Şu anda, çeşme pitoresk bir parkın topraklarında bulunmaktadır.
  Kentin ana simgelerinden biri inanılmaz bir cami olan Merkez Külliede Camii, Anadolu sahillerindeki en büyük camidir. Dini anıt 2004 yılında inşa edilmiştir, caminin yüksekliği 60 metre olan dört minaresi vardır. Güzel … Açık
Tarihi yerlerde yürüyüş sevenler için, Manavgat yakınlarında bulunan antik Lybre kenti ziyaret etmeye değer. Arkeologlar onlarca yıldır kendi topraklarında çalışıyorlar. Antik Roma hamamlarını, türbeyi, nekropolü ve agorayı ve antik kentin diğer binalarını restore etmeyi başardılar. İlginç geziler, gezginlerin bu yerler ve yerlilerin kültürü hakkında birçok yeni gerçekleri öğrenebilecekleri Lybre toprakları aracılığıyla gerçekleştirilir.
Nature Doğa severler kesinlikle pitoresk Yeşil Kanyon Rezervuarını ziyaret etmelidir. Deniz seviyesinden 350 metre yükseklikte, inanılmaz derecede güzel bir dağlık alanda yer almaktadır. Baraj harika ormanlarla çevrilidir. Bu yerler dağlarda, yaz yüksekliğinde bile yüksek olduğundan, burada asla çok sıcak değildir. Rezervuar yakınında, gezginler için doğal görüntüleme platformlarına sahip birçok büyüleyici yürüyüş rotası geliştirilmiştir. Bu yerlerde ayrıca plajlar ve balıkçılık için donanımlı yerler var.
Manavgat - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Manavgat ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Manavgat kaleleri
♥   Kalesi 'Alanya Castle' , 56.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Manavgat ve Çevresindeki Turistik Yerler

Aspendos Amfi Tiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Zenon tarafından yaptırılan amfitiyatro inanılmaz derecede güzeldi ve sayısız heykel ve heykel ile süslendi. Ne yazık ki günümüze kadar ayakta kalamamışlar. Seyirci koltuğu dikkatle restore edildi. Bugün bale ve opera performansları tiyatroda sıklıkla yer alıyor. İşte dünyanın en ünlü sanatçıları burada. Jose Carreras'ın yanı sıra diğer ünlü opera şarkıcıları da antik tiyatroyu birkaç kez ziyaret ettiler. Aspendos'un 7000 kadar insana dayanabilen amfitiyatro, dünyanın en büyüklerinden biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Manavgat’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

02.06.2023

Manavgat Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Manavgat Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Manavgat, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Manavgat’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Manavgat’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018