OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Antalya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Antalya, Turkey   Şehrin avantajlı coğrafi konumu onu Türkiye’nin en sıcak ve en güzel tatil beldesi yapmıştır. Antalya, herhangi bir eski şehir gibi muhteşem kumsalları değil, geniş bir gezi yolları seçeneği de sunuyor.
  Antalya tasarımcı otellerinden yoksun değil. İnanılmaz şık ve çekici bir konaklama yeri Prime Boutique Hotel. Beyaz cepheli şık bir binada yer almaktadır. Otel, müşterilerine tam boy resim pencerelerine sahip aydınlık … Açık
Bu kentin en çekici ve sık ziyaret edilen yerlerinden biri 1972’de açılan Arkeoloji Müzesi’dir. Bu müzelerin salonlarında, 18-20. Yüzyıllardaki kazılar sırasında keşfedilen değerli buluntular bulunmaktadır. Daha önce bu paha biçilmez sergiler, müze bu amaçla bir düzine geniş salon sunana kadar Yivli Camii’nde saklandı. Muhtemelen Antalya’nın en ünlü mimari yapısı Hıdırlık Kulesi’dir. Bu kule Roma İmparatorluğu zamanında inşa edilmiştir. Tarihçiler, bu kuleye binanın yapımıyla ilgili birkaç kuramı adlandırıyorlar. Bazıları kuleyi koruma amacıyla inşa edildiğini, diğerleri bunun eski bir deniz feneri olduğunu düşünüyor. Kulenin içinde dev bir kare şeklinde taş var, bu da tarihçileri kulenin büyük krallardan birinin mezarlığı olarak kullanılmış olabileceğini düşündürüyor, çünkü bu blok bir mezar taşını çok hatırlatıyor.
Yivli Minare, birkaç yüzyıl boyunca Antalya’nın sembolü olmayı sürdürüyor. Bu minarenin yüksekliği 38 metredir. Minare 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Zengin yeşillikler ve çiçeklerle muhteşem bir kale dalışını hatırlatıyor. Doğa hakkında konuşurken, manzaraların Arap masallarından hatırlatan Karaalioğlu Parkı’ndan bahsetmek gerekir. Mandalina bahçelerinden, harika heykellerden ve çeşmelerden gelen güzel aroma unutulmaz romantik bir atmosfer yaratıyor. Bu park hızlı bir şekilde çiftler için en sevilen yer haline geldi ve akşam yürüyüşleri ve yalnız dinlenme için en iyi yer olmaya devam ediyor. Duden şelalesi aynı zamanda Antalya’nın en ünlü doğal mekanlarındandır. Yüksek kayalardan düşen su şelalesi görünümü, pek çok ziyaretçinin burada saatlerce harcadığı kadar büyüleyici görünmesi nedeniyle bu şelale her gezgin tarafından ziyaret edilmelidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Antalya, doğru oteli seçerseniz daha da şaşırtıcı olacak lüks tatil için mükemmel bir yerdir. En lüks yerlerden biri, pitoresk kıyısında, Kaleiçi’ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Ramada Plaza … Açık
  Antalya civarında bulunan eşsiz arkeolojik alanlar vardır; Aspendos antik bir amfitiyatrodan şehrin yarım saatlik mesafeden ayrılmaması. 2 000 yılı aşkın süre önce büyük bir müreffeh kentin toprakları üzerindeydi, bu büyük amfitiyatro aynı anda 50000’e kadar izleyici kapasitesine sahip olabilirdi. Modern arkeologların çabaları ile anfitiyatro neredeyse orijinal biçiminde yeniden inşa edildi ve bugün restore edilmiş yapı, önemli kültürel etkinliklerin yapıldığı mekan. Başlıca özelliği şaşırtıcı akustiktir. Sahneye düşen küçük bir bozuk para olsa bile, düşüş sesi arka sıralarda duyulacak.
Antalya - Miracle Resort Herkes Antalya’nın sadece güzel kumsallardan ve su parklarından değil, aynı zamanda harika bir kayak merkezi Saklikent’e sahip olduğunu da bilmiyor. Konforlu bir konaklama için tüm koşulları sunar; tesisin topraklarında çeşitli zorluk seviyeleri, spor malzemeleri kiralama ve kayak okullarının izleri vardır. Burada harika günler geçiriyorsun; ve tesisteki turistler için mini oteller ve çeşitli yatılı evler var.
  Antalya, geçmiş zamanların atmosferini koruyan harika otellere sahiptir ve pitoresk Mediterra Art Hotel da aralarındadır. Otele ev sahipliği yapan lüks Osmanlı tarzı bina, birkaç eski tarz parçayı muhafaza etmiştir. … Açık
Gezi programına çeşitlilik katmak istiyorsanız, Antalya’nın hemen yakınında bulunan Karain mağarasını ziyaret etmeyi unutmayın. Bu mağara dünyanın en önemli arkeolojik alanıdır; dünyanın en büyük Paleolitik Çağ anıtıdır. İlk arkeoloji araştırması burada 1946 yılında başladı, o zamandan beri neredeyse kesintisiz yürütülüyor. Mağarada insanlar tarafından 25 000 yıldan fazla yaşanıyordu ve burada araştırmacılar, ritüel objeler ve süs eşyaları kadar ilkel insanlara özgü araçlar buldular. Karain Mağarası oldukça geniş, bugünkü salonlarının tamamında özel izleme platformları bulunuyor.
Antalya - Miracle Resort Aileler için en çekici yerlerden biri Antalya Hayvanat Bahçesi olarak kabul edilir. 300 hektarın üzerinde bir alanı kaplar ve bugün hayvanat bahçesinde kendi topraklarında 80’den fazla hayvan türü bulunur. Ziyaretçiler, yaban domuzlarını ve kurtlarını görebilir, şirin ördekleri besleyebilir ve akıllı maymunlarını izleyebilir. Bu hayvanat bahçesi, yalnızca çeşitli hayvanların yanı sıra ayrıntılı bir tasarım da caziptir. Kendi topraklarında tezgahlar ve gazebolarla donatılmış pek çok rekreasyon alanı, çocuk oyun alanı ve rahat bir kafe bulunmaktadır.
Antalya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Antalya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Antalya’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Işıklar Avenue' Antalya, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Konyaaltı Avenue' Antalya, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Antalya ve Çevresindeki Turistik Yerler

Aspendos Amfi Tiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Zenon tarafından yaptırılan amfitiyatro inanılmaz derecede güzeldi ve sayısız heykel ve heykel ile süslendi. Ne yazık ki günümüze kadar ayakta kalamamışlar. Seyirci koltuğu dikkatle restore edildi. Bugün bale ve opera performansları tiyatroda sıklıkla yer alıyor. İşte dünyanın en ünlü sanatçıları burada. Jose Carreras'ın yanı sıra diğer ünlü opera şarkıcıları da antik tiyatroyu birkaç kez ziyaret ettiler. Aspendos'un 7000 kadar insana dayanabilen amfitiyatro, dünyanın en büyüklerinden biridir. … Devamını oku

Olympos Teleferik

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
Teleferik Olympos, Türkiye'nin en seçkin mühendislik simgelerinden biridir; teleferiğin büyüklüğü ve karmaşıklığı şaşırtıcıdır. Bu tesisi inşa etmek için 400 tondan fazla demir, yaklaşık 4,500 m3 su ve 3,500 m3 beton kullanıldı. Tüm bu malzemeler Olympos Teleferik açıldıktan sonra sökülmüş ve önceden tasarlanmış bir teleferikle taşınmıştır. Seyahat masrafı yetişkinler için yaklaşık 40 USD, 16 yaşın altındaki çocuklar% 50 indirimdedir. 7 yaşın altındaki çocuklar için teleferik ücretsizdir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Antalya’da araba kiralama

Dünyanın En Büyük Gözlem Çarkı Dubai'de Açılıyor

250 metrelik gözlem çarkının eklenmesi, emirliğin dünyanın en büyük turizm ve eğlence merkezlerinden biri olma vizyonuyla uyumludur. Ain Dubai'de turistler çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Lüks etkinlik kabinlerinden veya aile dostu kabinlerden gece veya gündüz büyüleyici şehir manzaralarını görebilir, kaliteli yemeklerin tadını çıkarabilir, partiler veya romantik tarihler yapabilirler. Gözlem çarkı, yakında açıklanacak daha fazla ayrıntıyla büyük bir açılışa sahip olacak. Genel olarak, yeni cazibe Dubai'ye daha fazla ziyaretçi getirmelidir - bu, emirlik liderlerinin hesaba kattığı şeydir. Oku bunu

21.09.2021

Antalya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Antalya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Antalya, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Antalya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Antalya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018