OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Wrocław

Wrocław’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Wroclaw, zengin kültüre ve çok sayıda ilginç özelliklere sahip pitoresk bir şehirdir. Şehir, birçok farklı Avrupa ülkesinden insanlar tarafından yaşamaktadır. Yerel sakinler arasında gerçekten çok sayıda Çek ve Alman var. Doğal olarak, böyle bir kültür çeşitliliği burada, yemek pişirme ve çeşitli milli bayramlardan, eşsiz mimariye ve sanata, yaşamın tüm alanlarında yansıtılmaktadır. Wroclaw’ın başlıca büyük bir sanayi merkezi olarak bilinmesine rağmen, toprakları çok sayıda cazibe merkezine ve eşsiz mimari alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Birçoğu yabancı turistlere oldukça sıradışı ve özgün görünebilir. Örneğin, şehirde yürürken kesinlikle beklenmedik yerlerde küçük cüce figürler görebilirsiniz.
  Wroclaw, Polonya’da aile tatili için en popüler şehirlerden biridir. Birçok eşsiz ilgi çekici yer ve eğlence merkezi, burada çocuklu gezginler için mevcuttur. Yetişkin turistler arasında talep edilen en çok ziyaret … Açık
Küçük bronz heykeller şehrin tüm ilçelerinde bulunabilir ve hepsi farklıdır. Gnomes parklarda banklarda oturabilir, gururla bir yere bakabilir veya ağaçların gölgesinde dinlenebilir. Yerel mimarların bu fikri oldukça semboliktir, çünkü cüce kentin ana sembolü olarak kabul edilir. Yıllar önce Wroclaw eyaletinin başkentiydi. Bugün bu bronz heykelleri ararken gezginler için gerçek bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Özellikle bu sevimli cüceleri aramaya ve akılda kalıcı bir fotoğraf çekmek için aramaya başlarlar.
Bu şehirde her peri masalı karakteri kendi adı ve tarihi vardır. Herkes heyecan verici gezi turlarına katılabilir, tüm heykelleri görebilir ve her bir gnome’un ilginç tarihini öğrenebilir. Sıra dışı bronz heykeller de vandallar için gerçek bir cazibe haline gelmiştir, bu yüzden heykeller bazen kırık veya çalıntıdır. Düzinelerce heykelin gözünün çok zor olmasına rağmen, şehir hükümeti tüm kırık ve çalıntı heykelleri çok çabuk değiştiriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ulusal mutfağa hizmet veren restoranların yanı sıra Wroclaw, çok çeşitli kurumları ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Sadece burada her restoranın kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır. Akropolis restoranı, … Açık
Wroclaw ayrıca tüm yıl boyunca burada gerçekleşen müzik festivalleri ile ünlüdür. Şubat, en ünlü Polonyalı sanatçıları cezbeden Çağdaş Müzik Festivali’nin zamanı. Mayıs ayında şehir caz müziğinin hayranlarını çekiyor, çünkü burada büyük bir caz festivali yer alıyor. Festival birkaç hafta sürüyor ve farklı Avrupa ülkelerinden gelen sanatçıların ziyaret ediyor. Yaz aylarında Wroclaw, her zaman çok sayıda enteresan eğlence aktivitesinin eşlik ettiği «Non Stop» festivaline ev sahipliği yapar. Dinlenmek için en uygun zaman bu yüzden gezginler tatillerini müzikal ve tiyatro gösterileri, fuarlar ve çeşitli etkinliklerle ziyaret ederek keyifli bir şekilde bir araya getiriyorlar.
Polonia, Wroclaw   Wroclaw sakinleri ölçülü bir yaşam sürmek için kullanılan kısıtlanmış insanlar olarak adlandırılabilir. Aynı zamanda, yardım istemek için korkmamalısınız - ellerinden geldiğince yardım etmek için mutlular. Yerliler nadiren pervasız eylemler yaparlar - herhangi bir eylemden önce iki kez düşünürler, çünkü birçok insan biraz halsiz ve balgam gibi görünebilir. Ancak, küçük şeylerden hoşlanmaya alışıklar ve hiç kimseyi sevmiyorlar. Ve yöre halkının bu ayırt edici özelliği - her zaman sakin olmak - neredeyse her şeye yansıyor. Belki de başkalarının onlardan, özellikle de stresle başa çıkabilme yeteneğine sahip olamayanlar hakkında öğrenmesi gereken şey budur.
  Eski bir pazar meydanı, birçok gezi yolunun geleneksel bir başlangıç noktasıdır. Meydan, Wroclaw’ın ana mimari anıtının yeridir - Belediye Binası binası. Güzel binanın inşası 1327’de başlamış ve … Açık
Daha önce de belirtildiği gibi, şehrin bir çeşit sembolü cüceler. Bu nedenle Wroclaw’ın, çocukların cüceleri, ana şehir sokaklarında dostça bir alayla yürürken giydikleri Uluslararası Cüce Festivali’ne ev sahipliği yapmak şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, festivale katılmak için yeterince şanslı olan ziyaretçiler, atölyelerde, tiyatro performanslarında, sihirbazlarda, danslarda, açık havada yarışmalarda oynayabilirler. Tüm festival köyü bir masalın atmosferine daha da dalmış olan cücelerle ilişkili renklere boyanmıştır. Eylem zamanı eylül ortasıdır, geçit töreni Pazar Meydanı’nda başlıyor, festivalin ana mekanı olan Staromiejski Garden’a gidiyor.
Haziran ayı ortasında önemli bir etkinlik düzenleniyor - birçok festivali içeren Şehir Günü. Bunlar, Stadion Wrocław’daki Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa’dır. Burada en ilginç ve lezzetli biraları tadabilir (el yapımı içecekler dahil), yanı sıra üretimiyle ilgili birçok yeni bilgi edinebilirsiniz: Quijoteando, İspanyol kültürü festivali. Zaułek Solny ve Kuźniki Festivali, 10 Sarbinowska Caddesi’nde bir zanaat fuarı. Seyirciler, şehir merkezinde çeşitli yerlerde yarışmalar, sanat sergisi, müzikal ve tiyatro gösterileri gibi daha az ilginç etkinlikler sunmuyor.
  Wroclaw Üniversitesi’nin harika bir botanik bahçesini ziyaret ediyorlarsa, açık hava rekreasyonunun harika Japon Bahçesi hayranları memnun olacaklar. Bahçe üniversitenin yakınında yer almaktadır. Burada ziyaretçiler … Açık
Endüstriyel müzikseverler, Wrocław Endüstri Festivali’nin kentte gerçekleştiği Kasım ayı başlarında Aşağı Silezya’nın başkentine davet edilir. Festivalin başlıkları, insanları festivale katılmaya teşvik eden seçkin ve popüler gruplardır. Genellikle Sala Gotycka, Dolnośląskie Centrum Filmowe ve Baszta gibi yerlerde gerçekleşir. Burada ilgili alt türlerin müziklerini de dinleyebilirsiniz. Bir çok insanı çeken bir başka müzikal etkinlik Mayıs ayı başında planlanıyor ve buna Ethno Caz Festivali deniyor. Mekan Sala Gotycka W Starym Klasztorze. Başlıkları arasında yetenekli ve ilginç caz ve blues sanatçılar vardır.
Wroclaw Eylül ayı sonlarında başlayan ve Ekim ayı ortalarında sona eren Uluslararası Organ Müzik Festivali Artem ad Astra, Cüceler Şehri’nin festival hayatında ilginç bir etkinlik. Müzik programına ek olarak, bu tür müzikleri popüler hale getirmek ve izleyicileri kültürle tanıştırmak için ustalık sınıfları ve yetenekli sanatçılar ile tanışma ve selamlar düzenleniyor. Ve festivalin uluslararası bir formatı olduğundan, katılımcılar arasında dünyanın dört bir yanından yetenekli ve seçkin müzisyenler var.
  1. Eğer bir araba kiralamayı planlıyorsanız, şehirde ücretsiz park yeri bulmanın oldukça zor olduğu dikkate alınmalıdır. Otoparkların çoğu ödenir ve bu yüzden bunları kullanmadan önce özel bir park bileti satın … Açık
Ekim ayında Aşağı Silezya’nın başkenti olan Diyalog Festivali’ne şahit olabilirsiniz. Bu, Avrupa’nın her yerinden yüzlerce izleyiciyi çeken büyük ölçekli bir tiyatro etkinliği. Her performans belli bir temaya ayrılırken, festivalin amacı festivalin isminden tahmin edebileceğiniz gibi seyirci ile sahne yönetmeni arasında bir diyalog kurmaktır. Etkinlik programı, teatral sanat dünyasının en ilginç başarılarını sunuyor. Festival her iki yılda bir yapılır, bu yüzden bir geziye gitmeden önce, etkinliğin bu yıl için planlanıp planlanmadığını açıklığa kavuşturmak gerekir. Festivalin mekanları şehirde çeşitli tiyatrolar.
Centrum Kultury Zamek Temmuz ayı sonlarında, başka bir olayın gerçekleştiği Uluslararası Film Festivali Nowe Horyzonty gibi bir etkinlikle kutlanır - MFF T-Mobile. Mekan Arsenał Club. Festival sinemaya adanmış, izleyicilerin eleştirmenlerden mükemmel bir not almış en iyi Avrupa filmleri ile tanışmak için eşsiz bir fırsat var. Festivalin bir başka parçası da bir müzik programı. Burada Endüstri, Indie Rock, Metal, Avant-Garde müziklerini dinleyebilirsiniz.
Wrocław - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Wrocław ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Wrocław yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katedra św. Wincentego i św. Jakuba, Wrocław, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela, Wrocław, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Elżbiety, Wrocław, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Jadwigi Śląskiej, Trzebnica, 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Oleśnica Śląska, 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, Twardogóra, 42.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedra św. Stanisława i św. Wacława, Świdnica, 47.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Wrocław kaleleri
♥   Kalesi 'Rydzyna Castle' , 80.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Wrocław’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.09.2022

Fotoğraflarla Wrocław’ın Renkleri

Wrocław Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Wrocław’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Wrocław’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Wrocław’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Wrocław’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018