OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Vilamoura

Vilamoura Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Vilamoura lighthouse at sunset 059   1. Döviz bozdurmanın en avantajlı yolu havalimanının yakınında bulunan ofislerin hizmetlerini kullanmaktır. Bankaların hizmetlerini kullanmayı bekleyen gezginler, sadece döviz kuruna değil, aynı zamanda komisyonun ücretine de dikkat etmelidir. Farklı bankalarda komisyon toplamı önemli ölçüde değişebilir.
2. Büyük süpermarketler ve mağazalar kredi kartıyla ödeme kabul eder. Bazı mağazalar ulusal paraya ek olarak ABD doları bile kabul etmektedir. Nakit çekmenin en iyi yolu, «multibancos» işaretiyle işaretlenmiş ATM makinelerini kullanmaktır. Kural olarak, tüm büyük alışveriş komplekslerinde bulunabilirler.
3. Şehirdeki restoran ve kafelerde ipuçları bırakmayı unutmayın. Kural olarak, ipuçlarının büyüklüğü toplam maliyetin yaklaşık% 10’udur. Taksi sürücüleri de küçük ödüller almalıdır. Toplam ücretin% 5 - 10’u kadar bir ipucu yeterli olacaktır.
4. Alışverişe zaman ayırmayı bekleyen gezginler, yüksek kaliteyle tanınan yerel üreticiler tarafından ayakkabılara ve kıyafetlere dikkat etmelidir. Yolcuların seyahatten almayı sevdikleri en popüler hediyelik eşyalar arasında değerli metallerden yapılmış eşyalar bulunmaktadır. Ziyaretçilerin açık pazarlarda mücevher satın almaları önerilmez. Özelleştirilmiş mağazalar bu amaç için çok daha iyi bir seçimdir.
5. Bankaların ve devlet kurumlarının çoğunluğu 8:30 ile 15:00 arasında çalışmaktadır. Bazı bankalar ve döviz büroları müşterilerine saat 18: 00’e kadar hizmet vermektedir. Bankaların yakınında ATM makineleri var. Kural olarak, saatlerce çalışırlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Şehirdeki suç seviyesinin nispeten düşük olmasına rağmen, yankılama sayısının hala yüksek olduğu görülmektedir. Bu nedenle turistler çantalarını ve kişisel eşyalarını halka açık yerlerde izlemeyi unutmamalıdır. Bir sahile giderken, değerli eşyaları, mücevherleri ve büyük nakit paralarını yanınıza almayın.
7. Balık yemeklerinin hayranları, sadece yerel restoranların ve kafelerin çoğunluğunun deniz ürünleri yemeklerine hitap ettiği gibi, herhangi bir restoranda ihtiyaç duydukları her şeyi bulabilirler. Vilamoura’daki en popüler alkollü içecekler liman ve yerel şaraplardır.
  Vilamoura, iyi vakit geçirebileceğiniz, huzur ve sükunetten yararlanabileceğiniz sakin ve huzurlu bir tatil beldesidir. Bu duygu, Vilamoura ve Quarteira’da bulunan çok sayıda doğal cazibe, plaj ve sahil ile … Açık
8. Birçok büyük restoran, mağaza ve otelin personeli mükemmel İngilizce konuşmaktadır, bu yüzden yerel halkla ’ortak dil’ bulmak büyük bir sorun olmayacaktır.
9. Seyahatinize başlamadan önce, bir cümle kitabı almayı ve Portekizce’de birkaç cümle öğrenmeyi unutmayın. Yerliler, kendi dillerini konuşmaya çalışan ziyaretçiler için büyük saygı duyuyor.
10. Hatıra eşyası satın almak için en iyi yer, en cazip mağazalar ve hediyelik eşya mağazaları bulunduğu için sahile gitmek. Bazı dükkanlar haftasonları bile burada çalışıyor.
Vilamoura - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Vilamoura’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Benagil Plajı

From the series “Dünyanın 10 Doğa Harikası”
Bu mağaralardan birinde birçok gezginin hedefi olan gizli bir plaj var. Yaz aylarında, Benagi turistler arasında çok popüler. Doğal dalgakıranlara hizmet eden bol kayalar sayesinde burada yüksek dalgalar nadirdir. Çocuklarınızla rahatça rahatlayabilirsiniz. Ancak, plaj, tüplü dalış hayranlarından memnuniyetle emin olabilirsiniz. Sahildeki su kristal berraklığındadır ve sualtı dünyasının çeşitliliğini güzel görmenizi sağlar. … Devamını oku

Vilamoura ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Vilamoura’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.01.2023

Vilamoura Fotoğrafları

Vilamoura haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Vilamoura Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Vilamoura Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Vilamoura’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018