OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Portekiz Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Convento de Cristo, Tomar   Yer işaretlerinin çoğunluğu ülkenin başkentinde - Lizbon ve banliyölerinde bulunuyor. 700 yılı aşkın bir süredir yüksek bir tepe üzerinde yer alan Saint George Kalesi şehrin ana sembolü olmuştur. 13. yüzyıldan itibaren kraliyet sarayı olarak kullanılmış, günümüzde kulelerinden biri ülke düzeyinde önemli belgeler içeren bir arşive ev sahipliği yapıyor. Kalenin yaklaşık üçte biri 1755 depreminde tahrip edildi, bu nedenle günümüze kadar sadece ana duvar ve birkaç kule hayatta kaldı. Mosteiro dos Jerónimos sadece ünlü bir dini sembol değil aynı zamanda önemli bir tarihi nesnesidir. Birçok ünlü konuk geçmişi manastıra gitti, örneğin ünlü Hindistan gezisinden önce orada dua eden Vasco da Gama. Ünlü kâşifin dönmesinden sonra manastırın yakınında Meryem Ana’ya adanmış bir kilise inşa edildi. Mosteiro dos Jerónimos da kraliyet ailesinin gömülmesinin yeri ve manastır binalarından birisi deniz ve arkeoloji müzelerine dönüştürülmüştür.
  Kalmak için orijinal oteller çoğu durumda küçük kasabalarda yer almaktadır. Tarihle özdeşleşen otel “Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden”, …
Devamını oku
Ülkenin dini mekanlarını tarif ederken, Mesih Kral Heykeli’ni anlatmayı başaramayız. 1959’da inşa edilmiş ve Rio de Janeiro’da bulunan heykelin tam bir kopyasıdır. Heykelin yüksekliği 28 metredir; heykelin yakınında, ziyaretçilerin Lizbon’un etkileyici panoramik manzaralarının keyfini çıkarabileceği bir gözlem güvertesi var.
Lizbon Oceanarium, ziyaretçilerin 15 binden fazla deniz canlısı görebileceği başkentte en çok ziyaret edilen eğlence merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Kompleksin orta bölümünde dev bir akvaryum var. Akvaryumun kapasitesi 4 milyon litredir ve bu, Japonya’daki akvaryumun ilk akvaryumuyla dünyanın en büyük ikinci akvaryumudur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ülkedeki çoğu otel, beş yıldızlı bir hizmet seviyesi sunmaktadır. Bunun nedeni, bu standardın altında çalışmak dezavantajlı kabul edilir. Bahse konu olmaya …
Devamını oku
İlginç mimari simge yapılar ve müzeler, ana sembolü Palacio da Pena olan Sintra’da da bulunabilir. Saray, bir manastır kalıntıları üzerine 1939 yılında inşa edilmiş ve Portekiz’in en romantik ve zarif sarayı olarak biliniyor. Saray manastırın geri kalan kısmını ve küçük bir şapelini birleştirmek için inşa edilmiştir. Şehrin eski kısmı, çok güzel bir binaya ev sahipliği yapmaktadır - Castelo dos Mouros (The Moors Kalesi), 10 yüzyıl önce inşa edilmiştir. Biri devasa koruyucu duvarları göz önünde bulundurmazsa, bina eski bir kaleden ziyade peri masalından kaleye benziyor. 19. yüzyılda restore edilinceye kadar kale uzun yıllar boş kalmıştı. Günümüzde çok ilginç bir açık hava müzesi.
Castelo de Guimaraes

Tarih ve Eğlence

  Portekiz ilçesine yapılan ilk yazılı referanslar 868 yılına dayanmaktadır. Sadece 1143’te bağımsız krallığın statüsü kazanmıştır. 15. yüzyılda Portekiz Krallığı, sömürgeci genişlemenin zamanlarını gördü. İmparatorluk, 16. yüzyılın ilk yarısında gelişti. Daha sonra, ülke İspanya ve Büyük Britanya’nın altındaydı ve daha sonra bir dizi savaş ve devrime maruz kaldı. 1910’daki devrimden sonra, Portekiz cumhuriyetin statüsünü kazandı.
  Seçkin mekanların “damgasını”, aile konaklaması ve düşünceli bir bireysel hizmetin tadını çıkarma imkânı olan kırsal konaklarda veya evlerde konaklama. …
Devamını oku
Portekiz’in dünyanın her yerinden yüzbinlerce turist tarafından her yıl ziyaret edilmesi gerçeğine rağmen, büyük Portekiz şehirleri bile sakin ve huzurlu bir atmosfere sahiptir. Turizm sezonunun ortasında, büyük şehirlerin sokaklarında yürüyebilir, sakin bir ritim yaşamının tadını çıkarabilir ve yerli bir konuk değil, yerlilerden biri gibi hissedebilirsiniz.
Portekiz uzun yıllar boyunca plaj tatilinin hayranlarıyla daha popüler hale geldi. Buradaki en popüler plajlar Lizbon Rivierası’ndadır. Algarve romantik bir tatil için mükemmel bir yerdir. Burada sadece beyaz kumlu güzel plajlarda dinlenmekle kalmaz, aynı zamanda eşsiz tarihi mimariye de hayran kalacaksınız. Portekiz’de, dalış için mükemmel koşullar da vardır. Deneyimli dalgıçlar genellikle Madeira’yı ziyaret eder.
  Portekizlilerin her türlü bayram ve bayram ile kutlaması bilinmektedir. Kutlamaların sebepleri, sayısız azizlerin hatıralarını ve aynı zamanda adil etkinlikleri …
Devamını oku
Büyük şehirlerde tatil yapmak gibi alışveriş tutkunları. Yerel alışveriş merkezlerinde sadece yeni şık kıyafetleri değil, aynı zamanda harika altın aksesuarlarını da satın alabilirsiniz. Burada popüler hediyelik eşyalar seramik ürünlerdir. Birçok insan, yerel üretimin port şarapları setini hediyelik eşya olarak almayı tercih ediyor. Yerel alışveriş merkezlerindeki büyük satışlar ocak ayı ortasında ve yaz sonunda geçiyor.
Paula Rego Casa das Historias Yıl boyunca Portekiz’de pek çok ilginç tatil kutlanmaktadır. Eylül ayı başlarında geleneksel Şarap Festivali düzenlenmektedir. Festivalde ülkenin tüm bölgelerinden gelen şarap imalathaneleri en iyi şaraplarını sunuyor. Festivalin ana etkinlikleri şarap ve popüler ulusal yemek şaraplarıdır. Her mevsimde, Portekizli konuklar ilginç şarap turlarına katılabilir, tarihi şarap imalathanelerini ziyaret edebilir ve muhteşem üzüm bağlarına hayran olabilirler.
Portekiz rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Portekiz’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Portekiz şehir parkları ve milli parklar
♥   Nature Park 'Arrábida' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Douro Internacional' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Laurisilva of Madeira' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Litoral Norte' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Madeira' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Portekiz’deki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Antiqvvm' Porto. Kategori - Creative. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Aquariu’s' Guarda. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Aquário' Lagos. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Arcadas' Coimbra. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Armazém do Sal' Funchal. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Portekiz kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Campo Maior' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle of Elvas' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle of Guimarães' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle of Leiria' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle of Marialva' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Portekiz sarayları
♥   Sarayı 'Biscainhos Museum' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Burnay Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Buçaco Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Castle of D. Chica' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Correio-Mor Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Portekiz’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Santa Catarina Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Porto'da, en deneyimli ve seçici yolcuların ilgisini çekecek bir cadde var. Buna Santa Catarina deniyor. Bu tarihi sokağın ana özelliği, geleneksel beyaz ve mavi fayanslar, azulejolarla süslü güzel binalar. Eşsiz bir cila ile bina sadece büyüleyici görünüyor. Onların cepheleri, en iyi eserleri anımsatıyor. Santa Catarina Caddesi kentin ticari bir kalbi olarak kabul edilir; en şaşırtıcı dükkanlar ve hatıra tezgahları orada yoğunlaşmıştır.

Yaya caddesi tren istasyonunun yakınında başlar. Orada yürümek gerçekten zevk. Turistler olağandışı hediyeler, mücevher ve kıyafetler aramak için oraya gider. Yerel halk, en popüler ulusal yiyeceklerin tadına varılabilecek yerel kafelerde ve restoranlarda dinlenmeyi sever. Efsanevi Café the Majestic'in lezzetli kekleri burada bulunmaktadır. Birçok mağaza ve restoran gece … Tümünü Oku

Soaring Umbrellas Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Şaşırtıcı açık hava kurulumu Portekiz'in Agueda kasabasında görülebilir. Her yıl birkaç haftadır şehir merkezindeki sokaklar özel bir sanat eseri ile dekore edilmiştir. Renkli şemsiyeler ana bileşenidir. En renkli ve eşsiz öğeler sokağı süslemek için kullanılır. Şemsiye açılır ve özel halatlar kullanılarak asılır. Güneşli bir günde, parlak şemsiyeler cadde ve binalar üzerinde ilginç renkli parlamalar yapar. Bu dekorasyon cadde üzerinde sıcak bir yaz gününde tahmin edilemeyecek kadar hoş bir gölge oluşturuyor.

Yükselen Şemsiye Caddesi çok sayıda dükkana, restorana ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Sadece turistler arasında değil, aynı zamanda yerliler arasında çok popüler bir yer. Bu şirin sokak yaya. Agueda'daki daha şaşırtıcı ve alışılmadık bir yer bulmak zor olurdu. Şehri bu şekilde … Tümünü Oku

Sintra

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  Portekiz de muhteşem atmosferi ile çarpıcı muhteşem bir konuma sahiptir. Sintra'nın eski kasabası. Bugün, renkli atmosferi tüm dünyada biliniyor. Antik kent bozulmamış mimariyi korumayı başardı. Orada, yüzlerce yıllık ormanlarla çevrili sayısız görkemli saraylar, kaleler ve manastırları görebilirsiniz. Bir yerde çok dinlendirici ve romantik bir atmosfer bulunuyor. Liman şehri, 1154 yılında aynı adı taşıyan kalede kurulmuştur. Şimdi, şehrin tüm bölgesi ve yakın çevresi bir UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak listelenmiştir.

Kelimenin tam anlamıyla, kentteki her bina, paha biçilmez bir tarihi simge niteliğindedir. Tarihi tarihi yerlerden birisi Sintra Ulusal Sarayı'dır. Dünyaca ünlü Pena Sarayı yoğun ormanlarda gizlidir. Çevredeki ormanda bir tur genellikle bir yürüyüş içerir. Antik ağaçlar arasında … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Portekiz
Ülke haritaları Portekiz haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Portekiz şehir haritası
Bölgelerin haritası Portekiz’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Portekiz gezi haritası
Kabartma haritası Portekiz’in kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

18.07.2024

Portekiz’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Lizbon
İlginç bir tarihi anıt, 16. yüzyılda inşa edilmiş olan Belém Kulesi'dir. Çok uzun zaman önce, kule UNESCO'da listelenmişti. Bu güzel mimari anıtın inşası önemli bir tarihi olaya tarihlenmişti - deniz yolunun Hindistan'a açılması. Farklı dönemlerde bu kule savunma yapısı olarak kullanılmıştır. Toz deposu, cezaevi ve sonrasında bile bir gümrük istasyonu bulunuyordu. Şimdi, kule eşsiz mimari görünüm için değerlidir. Portekizli Manueline tarzında nadir görülen bir çekimdir. Eşit derecede etkileyici bir … Devamını Oku
Albufeira
En ilginç dini nesnelerden biri St. Sebastian kilisesidir. Manueline'nin - ulusal mimari tarzı - canlı bir örneğidir, ancak kilise sadece benzersiz mimari çizgileri için değil aynı zamanda dikkat çekici özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Her biri yerel papazlar tarafından yapılmış olan eserleri sunan büyüleyici bir müze var. En değerli sergi, üzerine kutsalların resimlerinin üzerine oyulmuş büyük bir ahşap paneldir. Albufeira'ya arabayla yarım saat uzaklıktaki şirin bir Paderne köyü, ayrıca çeşitli … Devamını Oku
Porto
San Francisco Kilisesi. Tıpkı katedral gibi, San Franciscan Kilisesi (Igreja de Sao Fransisco) farklı mimari üslupların inanılmaz bir birleşimidir. Başlangıçta, bu bir gotik kilise ve binanın nadir görebilirsiniz. Bununla birlikte, sonunda Barok tarzın bazı unsurları tasarımında ortaya çıktı. Kilise XIV-XV yüzyıllar içinde inşa edilmiştir. XVI. Yüzyılda bir vaftiz şapeli eklendi. Şapel, mimar Diego de Castillo tarafından tasarlandı. Şapelin sunağı, Epiphany'dan sahneleri temsil eden simgelerle … Devamını Oku
Lagos
Sembolik tarihi eser Forte Bandeira'dır. Caís da Solaria sahiline yakın bir konumdadır. Bu kale 1683 yılında inşa edilmiş ve yüzlerce yıl boyunca limanı korsanlardan korumuştur. Günümüze kadar mükemmel bir şekilde korunmuştu. Bugün, tarihi binada yerel sanatçıların ve fotoğrafçıların eserlerini sundukları bir sergi salonu da bulunuyor. Kalenin kulelerinden biri, her gün ziyarete açık olan gözlem güverte ile donatılmıştır. Pitoresk bir kent cazibe merkezi, pitoresk tarihi binalarla çevrili Gil de Ince … Devamını Oku
Vilamoura
Yoğun turistik bölgelerden uzak kalmak isteyenler Falesia Sahili'ne gitmelidir. Bu plaj gerçek bir doğal dönüm noktasıdır. Avrupa'daki en güzel plajların reytinglerine defalarca üye oldu. Bu büyüleyici plajın ana özelliği, inanılmaz doğal heykelleri andıran tuhaf şekillerdeki kayalık oluşumları olarak kabul edilir. Bu yerlerdeki kumtaşı, yüksek bir demir içeriği ile karakterize edilir, bu nedenle kaya oluşumları çeşitli hardal tonlarına sahiptir. Masmavi gökyüzü ve berrak deniz suyunun arka planı … Devamını Oku
Braga
Doğanın düşkünleri kesinlikle National Park Gerês Pineda'da bir tur atmalıdır. Bu park sadece doğası için değil, aynı zamanda arkeolojik açıdan da büyük ilgi görmektedir; kendi topraklarında araştırmacılar, eski insanların kalıntılarının çeşitli yerlerini buldular. Tur sırasında parkın konukları güzel meşe ormanlarında gezebilir ve hatta antik köylerin, kalelerin ve manastırların kalıntılarını görebilirler. Braga Raju'nun sarayı, 'Meksikalı Ev' in gayri resmi adı altında birçok gezgin … Devamını Oku
Cascais
Tesisin hemen yakınında, turistlerin fırtınada ziyaret etmeyi sevdikleri, dünyaca ünlü Boca do Inferno uçurum bulunmaktadır. Bu uçurumun şekli, kendisine çarpan dalgaların vahşi bir canlının üremesine benzeyen sıradışı bir sesin oluşmasına katkıda bulunacak şekildedir. Uzun yıllar boyunca, yerliler burayı mistik olarak gördüler ve uçurumun yakınında yeraltı dünyasının girişi olduğu konusunda efsane yaptılar. Sadece son zamanlarda bu güzel yerin gizemi çözüldü. Şehirde yürüyüş yapmak için çok … Devamını Oku
Guimarães
Şehrin en güzel dini eserleri arasında, Nossa-Senhora da Oliveira Kilisesi'nin görülmeye değer olduğu görülüyor. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu güzel kilise, Gotik tarzda canlı bir anıttır. Birkaç yıl sonra, kilisenin duvarlarında birçok ilginç eser kalmıştır. İçinde, 18. yüzyılda kurulmuş ve tavana boya ile süslenmiş güzel bir sunak hayatta kaldı. Çok ilginç bir site Sao Miguel de Castelo Kilisesi. Romanesk tarzdaki bu minyatür şapel, büyük taşlardan yapılmış ve çok etkileyici görünüyor. Bu … Devamını Oku

Portekiz’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018