OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cascais Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cascais, Portekiz kraliyet ailesinin geri kalanının en sevdiği yer olarak da bilinen popüler bir sahil beldesidir. Bir zamanlar burası küçük bir balıkçı köyünden başka bir şey değildi. 1755 yılında meydana gelen depremden ciddi şekilde zarar gördü, bu yüzden binaların çoğu yeniden inşa edildi. Cascais bölgesinde bir demiryolu ve elektrik ortaya çıktı. Bu, bu bölgenin kalkınması için güçlü bir teşvik verdi.
  Cascais aktif aile rekreasyonu için harika bir yer olacaktır. Kentte birçok güzel park ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Daha büyük çocuklarla, kentin en modern ve en renkli biri olarak kabul edilen eğlence kompleksi … Açık
Günümüzde kıyı şeridi muhteşem plajlar tarafından işgal edilmiştir. En büyüğü Guincho. Bu, sörf severler için gerçek bir cennettir, çünkü burada yüksek ve güçlü dalgalar bulacaksınız. Torre ve Ribeira plajları daha az popüler değildir. Doğal olarak, otellerin, restoranların, diskoların ve barların çoğu da sahil bölgesindedir. Bu, geri kalanı çeşitlendirilmiş ve eğlenceli hale getirmeye yardımcı olur. Su cazibe merkezlerinden zevk alan turistler, her gün açılan Marine Club’ı ziyaret edebilir.
Güneşlenmek ve plaj dinlenmek biraz sıkıcı hale geldiğinde, Cascais’in rahat sokaklarında yürüyün. Buradaki evler küçük ama tasarımları gerçekten unutulmaz. Oyma balkonlar ve antik kiremitli çatılar ile dekore edilmiştir. Bu evler yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  En iyi Cascais restoranlarının tanımı Fortaleza do Guincho’dan bahsetmeden tamamlanmış sayılmaz. Yerel mutfaklarda uzmanlaşmıştır ancak ziyaretçilerine uluslararası mutfaklardan popüler yemekler de sunmaktadır. … Açık
Fort, bölgenin en ünlü tarihi manzarasını koruyor. Kalenin binası 16. yüzyılda başlamıştır. Bugün bu bina askeri müze koleksiyonunu korumak için kullanılıyor. Kentin bir diğer ilginç kültür merkezi ise Belediye Müzesi. Arkeolojik bulguların ve sanat eserlerinin koleksiyonunu tutar. Burada da sıklıkla müzik konserleri düzenleniyor. Kentin topraklarında, 16. yüzyılda inşa edilen birçok antik kilise bulunmaktadır. Kıyı şeridinde yürürken kayalık bir kayalığa erişebilirsiniz. Kalıcı kuvvetli dalgalar nedeniyle kayalardan birinde bir mağara ortaya çıktı. Mağaraya Boca-do-inferno denir ve bu turistler arasında popüler bir manzaradır.
  Şehirde birçok görkemli saray var. En ünlü ve en güzellerinden biri olan Palacio dos Conde de Castro Guimarães. Bugün bu sarayın duvarları içinde inanılmaz derecede ilginç bir müze, Portekiz’deki en büyüklerinden biri olarak kabul edilen 25.000 kitaptan oluşan bir koleksiyona sahip. Bu kitapların arasında 500 yıldan daha eski olan nadir görülen gerçekler vardır. Bu müzede, yakındaki mağaralarda bulunan zengin bir arkeolojik eser koleksiyonu da bulunmaktadır.
  Yerliler tarihi ve kültürleriyle gurur duyuyorlar. Yerli insanları daha iyi anlamak isteyen gezginlerin bazı görgü kurallarını öğrenmeleri önerilir. Her şeyden önce, hiçbir zaman yerel halkın tarihi değerlerini … Açık
Tesisin hemen yakınında, turistlerin fırtınada ziyaret etmeyi sevdikleri, dünyaca ünlü Boca do Inferno uçurum bulunmaktadır. Bu uçurumun şekli, kendisine çarpan dalgaların vahşi bir canlının üremesine benzeyen sıradışı bir sesin oluşmasına katkıda bulunacak şekildedir. Uzun yıllar boyunca, yerliler burayı mistik olarak gördüler ve uçurumun yakınında yeraltı dünyasının girişi olduğu konusunda efsane yaptılar. Sadece son zamanlarda bu güzel yerin gizemi çözüldü.
Şehirde yürüyüş yapmak için çok güzel yerler var. En rahat ve çekici olanlardan biri, nispeten yakın zamanda kurulan Palmela Parkı. Bu parkta, birçok güzel bitki ekildi ve sıradışı peyzaj kompozisyonları tasarlandı. Turistik sezonun doruğunda, açık havada müzik konserleri ve diğer eğlence etkinlikleri bu parkta düzenli olarak yapılmaktadır.
  Şehrin antik sokaklarında yapılacak bir yürüyüş kesinlikle unutulmaz izlenimler bırakacaktır. Cascais’de turistler sayısız güzel tarihi bina bulacaklar. Şehrin her yerinde kiremitli çatıları ve oyulmuş … Açık
Tesiste, Meryem Ana Varsayım Kilisesi’nin de dahil olduğu çok ilginç dini cazibe merkezleri bulunmaktadır. Şehirdeki en eski yapılardan biridir. 1755 yılında büyük bir deprem meydana geldiğinde, neredeyse bozulmadan kaldı. Şimdi kilisenin duvarlarında birçok dini eser ve değerler var.
Cascais Ayrıca, 17. yüzyılın ortalarında kurulan Manastır Piedade’dan bahsetmeye değer. Yıllarca, bu manastır dünyanın ilk resmi felsefe okulu ev sahipliği yaptı. 19. yüzyılın ortalarında, eski manastır tamamen ıssızdı. Çok uzun zaman önce, tarihi binalar tamamen restore edildi ve birkaç yeni bina inşa edildi. Manastır bir kültür merkezine dönüştürüldü. Bölgede tarih ve geleneklere adanmış etkinliklerin yanı sıra sanat üzerine seminerler de düzenlenmektedir. Açıkhava rekreasyonu sevenler, eski manastırın topraklarında bulunan geniş, pitoresk bir bahçede yürüyüş yapmak gibi olacaktır.
Cascais - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cascais ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cascais kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Penas' , 10 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of the Moors' , 10.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of São Jorge' , 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Óbidos' , 77.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cascais çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Sintra-Cascais' , 10.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Arrábida' , 39.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Serras de Aire e Candeeiros' , 103.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina' , 148.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cascais ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museu Colecção Berardo' Lisbon, 18 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museu Nacional de Arte Antiga' Lisbon, 22.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museu Calouste Gulbenkian' Lisbon, 23.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cascais ve Çevresindeki Turistik Yerler

Elevador de Santa Justa

From the series “Dünyadaki En Egzotik 16 Asansör ve Teleferik”
Asansörün yolculara sağladığı üst meydantan görkemli panorama şehre açılıyor, bu nedenle eski asansör çok sayıda turisti cezbetmektedir. Bununla birlikte, asansör orijinal işlevsel amacını kaybetmemiştir ve şehir şahısları tarafından çeşitli otoyollar arasındaki hızlı hareket için aktif olarak kullanılmaktadır. Elevador do Carmo, Lizbon'un eski şehrinin merkezinde yer almakta olup asırdan uzun bir süre orijinal şeklini korumaktadır. … Devamını oku

Santuario de Cristo Rei

From the series “En Görkemli Heykeller ve Anıtlar”
Birçok hac bugün 8 Haziran'da ünlü Kral Mesih heykeli ziyaret etmeye çalışıyor. Bu gün önemli dini tapınak olan Kutsal Kalenin kalıntıları heykelin dibine her yıl yerleştiriliyor. Heykelin deniz seviyesinden 113 metre yükseklikte küçük bir tepede yer aldığı da dikkati çekiyor. Heykel, Tagus Nehri'nin ve dağlık alanların güzel manzaralarını izlemek için harika bir görüntüleme platformuyla donatılmıştır. Birçok deneyimli turist, akşamları turistik mekanı ziyaret etme eğilimindedir. Karanlıktan sonra, anıt inanılmaz aydınlatma sistemi ile aydınlatılıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cascais’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

25.05.2024

Cascais Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cascais Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cascais, Portekiz Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cascais’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cascais’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018