OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Graciosa Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Graciosa Island   Graciosa, Azores’in en ilginç ve tuhaf adalarından biridir. İnanılmaz güzel manzaralar, minyatür kar-beyaz binaların bolluğu, pitoresk bir sahil ve huzur ve uyumun hoş atmosferi - bunlar büyüleyici volkanik adanın başlıca ayırt edici özellikleridir. Graciosa, doğaya yakın olmayı seven gezginleri uzun zamandır çekmiştir. Yürüyüşler, muhteşem plajlar ve büyüleyici tarihi yerler için çok güzel yerler var.
  Graciosa Adası’nın plajları uzun. Hemen hemen hepsi saf beyaz kum ile kaplıdır. Kışın bile su aktiviteleri için sahilin önemli bir kısmının mevcut olması dikkat çekicidir. Suyun sıcaklığı genellikle 17-20 ° … Açık
Adanın sembollerinden biri yel değirmenleridir. Son zamanlarda, onlar otuzdan fazla numaralandırdılar. Günümüzde Graciosa’nın konukları sadece dört kişiyi görebilir. Adanın başkentinde iki adet yel değirmeni bulunmaktadır. Tarihi binaların önemli bir kısmı, keşfedilmesi ilginç, başkent bölgesinde yoğunlaşıyor. Santa Cruz de Graciosa şehri, büyük bir açık hava müzesine benziyor.
Yel değirmenlerine ek olarak, birçok orijinal eski sokak ve sömürge döneminden beri adanın süslediği lüks konaklar burada orijinal halleriyle korunmuştur. En eski binalardan biri, 16. yüzyılda inşa edilen Santa Cristo Kilisesi’dir. Dini dönüm noktası birçok önemli tarihi olaya tanıklık etmiştir. Birçok güzel özelliği ile eşsiz bir mimari anıtıdır. Daha sonraki dönemin dini yapısı, 17. ve 18. yüzyılın başında kurulan bir Katedral’dir. Aynı zamanda neredeyse bozulmamış hayatta kalmayı başardı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Graciosa Adası’nda sadece üç otel var ve her biri kendi yollarıyla çekici. En üst düzey otelde konaklayan tatilciler için otel Graciosa en iyi seçimdir. Adadaki en büyük ve en popüler otel. Otel, şehir merkezine … Açık
Guadalupe Kilisesi, eski mimarlığın meraklılarının ilgisini çekecek ilk Barok döneminin gerçek bir örneğidir. Sermayenin diğer göze çarpan yerleri arasında, tarihi tarih buluntularının zengin koleksiyonuyla Yerel Tarih Müzesi’nden de bahsetmek gerekir. Graciosa Adası topraklarındaki eşsiz tarihi yerlere ek olarak, meraklı doğal cazibe merkezleri bulunmaktadır.
Kükürtlü bir mağara olan Furna do Enxofre, en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Sadece doğa güçlerinin etkisi altında oluşan çok ilginç bir doğal oluşumdur. Mağaranın girişi, sönmüş bir yanardağın kraterinde yer almaktadır. Derinliği yaklaşık 100 metredir. Tünel, yüksekliği yaklaşık 18 metre olan kubbeli büyük bir mağara ile son bulur. Çapı 130 metre olan kristal berraklığında kükürtlü bir göl de bulunmaktadır. Bu ihtişamı hayranlıkla karşılarken, bu kadar düzenli ve uyumlu bir yaratımın insan katılımı olmadan ortaya çıktığını hayal etmek zor.
  Graciosa Adası’nın plajları uzun. Hemen hemen hepsi saf beyaz kum ile kaplıdır. Kışın bile su aktiviteleri için sahilin önemli bir kısmının mevcut olması dikkat çekicidir. Suyun sıcaklığı genellikle 17-20 ° … Açık
Şifalı mineral kaplıcalarıyla bilinen Carapacho bölgesi de doğal birer simge yapıdır. Burada, iki yüksek tepeler Facho ve Timão yer almaktadır. Pitoresk manzaralara hayranlıkla bakmak için ideal yerlerdir. Antik sokaklarda olağan bir yürüyüş de çok fazla izlenim bırakacak. Her yerde yemyeşil bahçeler ve çiçeklerin bolluğuyla çevrili güzel mimari yapıları görebilirsiniz.
  Egzotik doğası ile kesinlikle büyüleyici bir küçük ada, Graciosa gurme gezginler etkileyecektir. Yerel gastronomi gelenekleri Portekiz mutfağı tarafından şekillendi. Yerel restoranlar, balık ve deniz ürünleri ile fantastik yemek seçenekleri sunmaktadır. Haşlanmış ve kavrulmuş balık, günlük olarak yedikleri yöre halkının yiyecekidir. Balıkların yanı sıra, yerel restoranlar ıstakoz ve yengeçlerin yanı sıra çeşitli midye çeşitleri sunmaktadır.
  Graciosa Adası’nda sadece üç otel var ve her biri kendi yollarıyla çekici. En üst düzey otelde konaklayan tatilciler için otel Graciosa en iyi seçimdir. Adadaki en büyük ve en popüler otel. Otel, şehir merkezine … Açık
Balık ve deniz mahsullerine kayıtsız olan gezginler, yerel hamur işleri tarafından büyülenecektir. Queijadas da ilha graciosa adada popüler bir tatlıdır. Bu yemek, geleneksel süzme peynir kreplerini anımsatıyor. Ada ayrıca massa sovada adı verilen özel tatlı ekmeği ile ünlüdür. Lamperia de ovos, yumurtalardan pişirilen bir daha popüler ulusal yemektir. Graciosa’da muhteşem beyaz şarap üreten birkaç şarap imalathanesi var. Şarap mezelerinin yanı sıra konuklar yerel olarak yapılmış bir konyak sipariş edebilirler.
Adanın sahillerinin kayalık olmasına rağmen, volkanik kumla kaplı birçok kaliteli plaj bulunmaktadır. Sahil rekreasyonu için uygun kıyı bölgelerinin çoğunluğu güney ve doğu kıyılarında bulunmaktadır. Kural olarak, yüzme ve güneşlenme başındaki taraftarlar, Caleta de Sebo ve Casas de Perdo Barba gibi pitoresk yerleşimlere gidiyorlar. Kıyı suları zengin su altı yaşamına sahiptir, bu yüzden yerel plajlarda şnorkel maskeleri olan insanları görmek nadir değildir. Dalgıçlar için muhteşem su altı dünyasının keyfini çıkarabilecekleri birkaç uygun alan da var.
Graciosa - rehber bölümleri 1 2 3

Graciosa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Portekiz Gezisi: Görülecek Yerler

Lizbon Oceanarium, ziyaretçilerin 15 binden fazla deniz canlısı görebileceği başkentte en çok ziyaret edilen eğlence merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Kompleksin orta bölümünde dev bir akvaryum var. Akvaryumun kapasitesi 4 milyon litredir ve bu, Japonya'daki akvaryumun ilk akvaryumuyla dünyanın en büyük ikinci akvaryumudur. …
OrangeSmile araç kiralama Graciosa’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Graciosa Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Graciosa Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Graciosa, Portekiz Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Graciosa’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Graciosa’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018