OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Rio de Janeiro

Rio de Janeiro’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Rio Panorama   Rio sayısız tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Şehrin gerçekten benzersiz bazı doğal cazibe merkezleri ve müzeler ve galeriler en geniş seçenek sunuyor. ’Sugar head’ (Pan de Asugar) adı verilen kaya gezisi, gezginler arasında oldukça popülerdir ve kayanın yüksekliği 395 feet’dir ve olağandışı adıyla bağlantılı ilginç efsaneler vardır. Largo do’yu ziyaret etmeyi unutmayın Boticário Meydanı’nın yanında çok sayıda güzel mimari eser bulunmaktadır.Şehrin bu bölümünde göreceğiniz tüm evler 18. yüzyılda inşa edilmiştir.Temizin ana dekorasyonu güzel çeşme çeşmesidir. sokak sanatçısı ve müzisyenleri biraraya getiriyor.Gündüzleri turistler performanslarını izlemek için kareye geliyor ve geceleri çeşme romantik çiftler arasında popüler bir yer.
  Oskelen, Rio’nun en ünlü alışveriş merkezlerinden biridir. Kentin en büyük merkezlerinden biridir ve öncelikle uygun fiyatlardan dolayı popülerdir. Düzinelerce giyim mağazası yanı sıra, plaj dinlenme, spor … Açık
Yerel Belediye Sarayı, sömürge zamanların sadece mükemmel bir anıtı. Burada tüm ziyaretçiler binanın iç mekanlarına yürüyebilir ve şık tasarımını takdir edebilir. Palacio Tiradentes, gerçekten ilginç bir ilgi yeridir. Saray uzunca bir süre hapishane olarak kullanıldı, bina boştu ve günümüzde Yasama Meclisi’ne ev sahipliği yapıyor.
Şehrin de paha biçilemez dini anıtları var. Rio de Janeiro Katedrali şehrin ana türbesi olarak kabul edilir. Kilisenin inşası 1808’de tamamlandı. Hâlbuki vitraylı pencereler, güzel parıltılı kubbe, koridorun zarif dekorasyonu - kilisenin tasarımında gereksiz parçalar yok. Katedralin yakınında, 16. yüzyılda inşa edilmiş eski bir Carmelite kilisesi bulunmaktadır. Yakınlarda eski bir manastır bulacaksınız. Şehrin ziyaretçileri kesinlikle Amerikan Kızılderilileri Müzesi’ni (Museu do Indio) ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Burada kült objelerinin, seramiklerin, müzik aletlerinin, el sanatlarının ve ulusal kostümlerin büyük bir koleksiyonunu görebilirsiniz. Müzenin yakınında, tüm görevlilerin kendilerini bu büyüleyici gezi hatırlatacak unutulmaz hediyelik eşyalar satın alabileceği bir hediyelik eşya dükkanı var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kuş bakışı görünümünden Rio de Janeiro’nun mimarisini keşfetmek! Maracanã Stadyumu, Quinta da Boa Vista, Rio de Janeiro Cathedral, Millî kütüphane, tüm bu anıtlar Rio de Janeiro imajını tanımlıyor. … Açık
  Sonsuz şenlikli şehirdeki bir başka ilginç müze, bir denizaltının ne anlama geldiğini, ne tür bir iç mekan olduğunu ve nasıl yönetildiğini ilk elden görebileceğiniz bir yer olan Submarino Museu Riachuelo. Bu tür eğlence özellikle çocuklar tarafından eğlenceli bulunacak. Ancak, bölgenin kültürü ve sanatı ile tanışmak için Casa de Cultura Laura Alvim’i ziyaret etmek ilginç olacak. Ayrıca herkesin ünlü mimar Oscar Niemeyer’in anavatanının tarihini tanıyabileceği Museu da Maré adında başka bir eşsiz müze var.
Christ, the Redeemer statue -  Rio de Janeiro Sonsuz şenlikli kentte, Catedral Metropolitana de São Sebastião olarak adlandırılan en fütüristik kilise bulunur. Bina, 1979 yılında, Rio St Sebastian’ın koruyucusu Aziz’in şerefine, modernizm tarzında inşa edilmiştir. Görünüşe göre, katedral ziggurat’a benziyor ve Edgar Fonseca mimardı. Bunun arkasındaki fikir, modern olacak ve Maya piramitine benzeyen bir bina yaratmaktı - ve söylemeliyim ki, gerçekten oldu. Daha geleneksel katedrallerden bahsetmişken, Igreja São José’nin zengin dekorasyonuna dikkat çekiyor. Kilise Barok tarzında inşa edilmiş, tüm ihtişamı ve tarzın ihtişamını temsil ediyor.
Christ the Redeemer, Teatro Belediyesi, Candelaria Church, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Rio de Janeiro için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
Maracanã stadyumu - sembollerinden birini ziyaret etmeden memleketi Paolo Coelho ile tanışmak imkansız. Bir zamanlar, dünyanın en büyük stadyumu olarak kaydedildi. Bugün, bu yer haklı olarak Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ndeki “Mayıs Günü Stadyumu” tarafından işgal ediliyor. Stadyum bir kerede 76.000 kişiye kadar sürebilir. Binanın yakınında, sergileri arasında harika futbolcuların kişisel eşyalarını bulacağınız bir müze var. Santa Teresa bölgesinin doğusunda çok renkli bir yer bulunur. Bu Escadaria Selarón ile ilgili - farklı taşlarla süslenmiş merdivenler ve bunların hepsi bir kişinin çabaları sayesinde - Jorge Célaron. Daha sonra turistler, kendi ülkelerinin imgesiyle fayans getirmeye başladıklarında, “hareketine” katıldılar. Burası yaratıcı gençlerin toplandığı bir yer.
Sugar Loaf, Rio de Janeiro Rio, iyi bir nedenden ötürü zıtlıklar şehri olarak adlandırılıyor - gecekondular zengin bir bölgenin yanına yerleştirilebilir. Böylece, zengin Botafogo mahallesi ve Copacabana plajının birbirine yakın olduğu Favela Santa Marta ile oldu. Ve eğer gecekondular boyunca yürürseniz, Michael Jackson’ın “Bizi önemsemiyorlar” kült müzik videosunun resimleri kaçınılmaz olarak akla geliyor. Bu çok muhteşem bir yer. Bununla birlikte, Rio’nun tüm alanlarında olduğu gibi, burada geç saatlerde kalmanız tavsiye edilmez ve kesinlikle tek başına dolaşmaya değmez. Ancak genel olarak konuşursak, Michael Jackson ve buradaki film videosu sayesinde Favola bölgesinin (Brezilya gecekonduları denilen) artık iyi durumda olduğu ve gereksiz yere aşırı derecede güvensiz olmadıklarını gösteriyor. Buradaki pop krala ait bir anıt bulabilmeniz şaşırtıcı değil.
Aşağıdaki bölümde, Rio de Janeiro ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Rio de Janeiro ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Rio de Janeiro gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Christ the Redeemer, Rio de Janeiro

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Rio de Janeiro'daki Kurtarıcı İsa Heykeli, dünyadaki en ünlü ve popüler anıtlardan biridir. Hatta 2007'de Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olarak seçildi.
»  Mesih heykeli Rio de Janeiro'daki Corcovado Dağı'nın üzerinde; Rio de Janeiro ve Brezilya'nın bir bütün olarak sembolü.
»  Heykelin kaideli yüksekliği 38 metre, kol aralığı 28 metredir.
»  İlçenin en yüksek noktası olan heykel düzenli bir yıldırım hedefi haline geldiğinden Katolik Piskoposluk, hasar gören parçalarını onarmak için heykel yapımı için kullanılan taşı saklar.
»  Her yıl 1.8 milyondan fazla turist, kentin ve koyun panoramik manzarasını sunan heykele dalı tırmanıyor. Pitoresk Sugarloaf Dağı, Copacabana ve Ipanema'nın ünlü plajları ve Maracana Stadyumu'ndan büyük bir kase oradan görülebilir.

Maracanã Stadyumu, Rio de Janeiro

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Maracana Stadyumu Brezilya'nın en büyük futbol stadyumudur.
»  Stadyum 1950'de Dünya Kupası için yapılmış ve uzun zamandır dünyanın en geniş futbol stadyumudur.
»  Stadyumun maksimum kapasitesi hala bilinmiyor. Çeşitli kaynaklara göre, 180.000 ila 200.000 yer var.
»  Mekânın resmi adı Mario Filho'dur. Bu isim futbol hakkında bir kitap yazan spor gazetecisinin şerefine idi; Ünlü spor dergisinin kurucusu, birçok oyuncu ile konuştu ve stadyumun inşasında yakından görev aldı.
»  Flamengo ve Fluminense'nin yanı sıra Brezilya'nın her yaştan milli takımı stadyumda oyunlar oynuyor.

Quinta da Boa Vista, Rio de Janeiro

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Quinta da Boa Vista, Sao Cristovao Sarayı'nı, parkı ve Rio de Janeiro hayvanat bahçesini kucaklayan saray ve park kompleksidir.
»  Saray, Brezilya Ulusal Müzesi'ni barındırıyor.
»  Müzenin koleksiyonu çok çeşitlidir (böceklerden Aborijin kaplarına).
»  Hayvanat bahçesi, kompleksin en unutulmaz parçasıdır.
»  Hayvanat bahçesi 1945 yılında inşa edildi, bu Brezilya'nın en eski hayvanat bahçesi. Yaklaşık 2.000 farklı hayvan orada yaşıyor.

Candelaria Church, Rio de Janeiro

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Efsaneye göre, Candelaria Kilisesi İspanyol asıllı Antonio Palma tarafından 17. yüzyılda inşa edilmiştir.
»  O ve ekibi Candelaria gemisine gitti ve korkunç bir fırtınaya başladı. 1609'da kurtuluş şerefine, Candelaria'mızın Leydiğine ithaf edilmiş küçük bir şapel inşa ettiler.
»  Sonraki yüzyıllar boyunca kilise görünüşünü değiştirerek değişiyor. Bu nedenle, Baroktan Neo-Klasizm'e kadar çeşitli stilleri birleştirir.
»  İç mekan gelince, 1878'de İtalyan Neo-Rönesans tarzında dekore edildi.
»  Bugün klasik ve kutsal müziği dinleyebilir ve Candelaria Kilisesinde bir kilise servisine katılabilirsiniz.

Rio de Janeiro Cathedral, Rio de Janeiro

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Rio de Janeiro Katedrali, 1976 yılında San Sebastian şehrinin koruyucusu onuruna yaptırılmıştır.
»  Yapı, tapınaklar için çok atipiktir. 106 metre çapında ve 96 metre yüksekliğinde kesik koni şeklindedir.
»  Katedrali tasarlayan Edgar de Oliveira, Meksika'daki Mayalar piramitlerinden esin kaynağı oldu; Ancak, tapınak modern tarzda tasarlanmıştır.
»  Katedralin iç kısmı, güzelliği ve anıtsallığı ile çarpıcı.
»  Katedralin yanı sıra, bodrumda yer alan Sacred Art Museum'ı ziyaret edebilirsiniz. Farklı nesnelerin ve eserlerin bir koleksiyonunu temsil eder.
Rio de Janeiro - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

İki günlük Rio de Janeiro gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Christ the Redeemer
Nerede: Corcovado Mountain, Rio de Janeiro; Telefon: +55 21 2541 7522 (Tourist Office);
Sugar Loaf
Nerede: Near Copacabana Beach, Rio de Janeiro; Telefon: +55 21 2461 2700;
Rio de Janeiro Carnival
Nerede: Sambodromo and venues throughout Rio de Janeiro, Rio de Janeiro; Telefon: +55 2271 7121/ 713 (Tourist Office);
Rio Jazz Festival
Nerede: Venues throughout Rio de Janeiro, Rio de Janeiro; Telefon: +55 2271 7121/ 713 (Tourist Office);
Rio de Janeiro´s Beaches
Telefon: +55 21 2266-9750 (Tourist Office);
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Rio de Janeiro yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Palácio de São Cristóvão' , 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palácio das Indústrias' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palácio do Itamaraty' , 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palácio do Lavradio' , 5.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Paço Imperial' , 6.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palácio Gustavo Capanema' , 6.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palácio São Joaquim' , 6.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Rio de Janeiro ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museu Nacional de Belas Artes' Rio de Janeiro, 6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Modern Art Rio de Janeiro(MAM)' Rio de Janeiro, 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Niterói Contemporary Art Museum' Niterói, 11 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Rio de Janeiro yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Igreja de Santa Casa de Misericórdia, São Cristóvão, 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Santuário Basílica de São Sebastião, Rio de Janeiro, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basílica do Imaculado Coração de Maria, Rio de Janeiro, 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Igreja de Nossa Senhora do Rosário e São Benedito, Rio de Janeiro, 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral Metropolitana São Sebastião, Rio de Janeiro, 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Abadia de Nossa Senhora do Monserrate, Rio de Janeiro, 5.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Igreja da Irmandade da Santa Cruz dos Militares, Rio de Janeiro, 5.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Rio de Janeiro’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

22.04.2024

Rio de Janeiro’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Rio de Janeiro’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Rio de Janeiro Komşularında Kültürel Geziler

Rio de Janeiro Kültür Rehberi. Rio de Janeiro’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Rio de Janeiro’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018