OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brasília Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Venite!   Bu şehir, modern mimarinin örneği olarak kolayca adlandırılabilir. Brasilia 40 yıldan kısa bir süre önce inşa edildi. Ünlü mimar Lucio Costa, bu yerin modern görünümüne çok katkıda bulundu. Yukarıdan Brasilia’ya bakarsanız, şehrin şeklinin bir uçağın hatırlattığını görürsünüz. Bazı insanlar sıkı bir tüylü bir yay gibi gözüküyor.
  Yerliler oldukça tuhaf bir karaktere sahipler. Bazı gezginler bile davranışlarının şaşırtıcı ve hatta garip geldiğini söylüyorlar. Genel olarak, çok hassas ve rafine insanlar olarak tanımlanabilirler. Yerliler kolayca … Açık
Bu şehrin parçaları birkaç bölgeye ayrılmıştır. ’Gövde’ denilen sözde, sıkı ve zarif bir tarzın örneği olarak bilinen Üç Güç’ün ana meydanı vardır. Uçağın “kanatları”, ticaret merkezleri, restoranlar ve şehrin ana kilisesini bulabileceğiniz yaşam alanlarıdır. Uçağın “başı”, bronz heykellerle süslenen Aurora Sarayı’nın yeridir. Bu, Brezilya cumhurbaşkanının ikametgahı.
Brasilia’da bir yürüyüşe çıkın ve yol üzerindeki binaların şekillerine hayran kalacaksınız. Sıradan iş merkezlerinden veya yaşayan komplekslerden daha çok sanat eserine benziyorlar. Yerel katedralin zirvesi, dua ederken ellerini yükselten insanları gösteren büyük bir taç ile dekore edilmiştir. Bu şehrin bir diğer avantajı, yollarının kalitesidir. Tüm yollar mükemmel bir kaliteye sahip ve çok sayıda kavşak ve kavşak, trafik sıkışıklığı olasılığını tamamen ortadan kaldırıyor. Brasilia sadece 13 kilometre uzunluğunda ve tüm yollar şehrin merkezinden başlıyor. Yaşam alanları genellikle sakin ve sessizdir, çünkü neredeyse hiç araba yoktur. Bu yüzden aracınızı en yakındaki otoparka bırakabilir ve yerel kafeleri ve mağazaları yürüyerek izlemeye başlayabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bir kuşun uçuşundan şehre bir göz attığınızda, şekli sizi uzak uçlu kanatlı bir kuşa hatırlatacaktır. Kuşun gövdesi çok sayıda ofis binası bulunan idari bir bölgedir ve burnu ünlü Praca dos Tres … Açık
Brasilia yarının gerçek bir şehridir. Burası geleneksel olarak, özgünlüğü ve mimarideki en yeni trendlerin, zarif ve zarif şekillerin ve eşsiz sanat atmosferinin unutulmaz karışımıyla gezginleri şaşırtıyor.
Cathedral   Brezilya’da, her türlü tat için cazibe merkezleri vardır. Doğa severler yaklaşık 500 hektarlık bir alan olan Botanik Bahçesi’nin keyfine varacaklar. Aslında, nadir bitkilere ek olarak hayvanları ve kuşları görebileceğiniz eşsiz bir doğa rezervidir. Ücretsiz bir ziyaret için botanik bahçesi, bölgenin sadece 1 / 10’unu sunuyor, bu rezerv dünyanın dört bir yanından biyologlar ve araştırmacılar tarafından ziyaret ediliyor.
  Parklar ve doğa rezervleri zengin bir seçim nedeniyle Brasilia genellikle ’yeşil şehir’ denir. Gerçekten de, burada her adımda eşsiz doğal cazibe noktalarını görebilirsiniz. Şehir ekolojik turizmin hayranları … Açık
Heyecan verici gezilerin hayranları, orijinal adı ’Prenses Evi’ ile müzeyi ziyaret etmeleri tavsiye edilir. 18. yüzyılda inşa edilen güzel bir sömürge binasında yapılan müze, duvarları çok yönlü ve ilginç bir koleksiyon koleksiyonuyla bir araya getirilmiştir. Hepsi 18’inci yüzyılın yaşamına ve kültürüne adanmıştır, en sıra dışı sergilerden biri sömürgecilik döneminde kullanılan işkence araçları olarak kabul edilir.
Palácio Tiradentes Şehrin birçok ilginç modern cazibe merkezi var, çok alışılmadık bir dini ve mimari anıt iyi Vasiyet Tapınağı’dır. Bu, 1989 yılında inşa edilmiş, alışılmadık bir piramit şeklindeki bir yapıdır. Bu tapınağın keşfinin yüzlerce turist ve hacı tarafından günlük olarak ziyaret edilmesinden bu yana, ziyaret etmek isteyenlerin sayısı o kadar büyüktür ki, kilise ziyaretçilere açıktır. saat. Tur sırasında ziyaretçilere anlatılan eşsiz mimarisi ile dikkat çekiyor ve sıradışı tasarımıyla dikkat çekiyor.
  1. Gezginlerin bankalarda para değişimi yapmaları önerilir. Döviz kuru genellikle çeşitli bankalarda aynı değildir, ancak fark genellikle hafiftir. Mümkünse, küçük para birimlerinde kağıt parası daha iyi … Açık
Brezilya’nın kültür kurumları arasında en sıra dışı müzelerinden biri Para Müzesi olarak kabul edilir. Açılışı 1960 yılında gerçekleşti ve başlangıçta Rio de Janeiro’da başladı. Zamanla, müzenin koleksiyonu o kadar büyük oldu ki yeni bir binaya ihtiyacı vardı. 1981’den bu yana Para Müzesi Brezilya’da bulunuyor, iki katlı güzel bir binada yer alıyor ve 125.000’den fazla sergi içeren bir koleksiyon. Müzede, eski banknot ve madeni paraların yanı sıra, altından yapılmış yatırım ürünleri ve ülkenin topraklarında bulunan altın külçelerini görebilirsiniz.
Brasília, pela noite Çok sıra dışı mimari cazibe, 1977 yılında inşa edilen Jaburu saraydı. Başlangıçta, bu saray, Brezilya’nın Başkan Yardımcısı için bir rezidans olarak inşa edildi, bugün bu şehirdeki en güzel bahçe arasında yer alıyor ve popüler bir turist cazibe.
Brasília - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Brasília ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Brasília çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Parque Estadual Do Descoberto' , 33.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Park 'Parque Estadual Dos Pirineus' , 99.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Park 'Parque Estadual Altamiro De Moura Pacheco' , 155.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Brezilya Gezisi: Görülecek Yerler

Buzios'un Rio'dan uzak olmayan küçük bir kasaba var. Kasaba, çoğunlukla tenha koyları, rahat parkları ve güzel botanik bahçeleri ile ünlüdür. …
OrangeSmile araç kiralama Brasília’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

20.05.2024

Brasília Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brasília Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Brasília, Brezilya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Brasília’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Brasília’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018