OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brezilya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Renkli bir karnaval ve festivale sahip bir ülke olan Brezilya, muhteşem kutlamaları nedeniyle değil aynı zamanda sayısız ilgi çekici mekanı ile konukları cezbetmektedir. Brezilya’nın başkenti Rio de Janeiro, ülkenin en çok ziyaret edilen şehri olmaya devam ediyor. Şüphesiz Rio, uluslararası olarak sembolüyle bilinir - Corcovado Dağı’nın üstünde bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli. Heykel, 3 binin üzerinde hektarlık araziyi işgal eden Milli Park’ın bir parçası. Rio de Janeiro’da ondan fazla ilginç müze var. Turistlerin, Modern Sanatlar Müzesi, Kızılderililer Müzesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Etnografya Müzesi, Tarih ve Sanat Müzeleri, Taş Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Guanabara Körfezi, başkentin en güzel yeri ve muhteşem manzarası sunmaktadır.
Buzios’un Rio’dan uzak olmayan küçük bir kasaba var. Kasaba, çoğunlukla tenha koyları, rahat parkları ve güzel botanik bahçeleri ile ünlüdür.

Futbol taraftarları, Sao Paulo’yu ziyaret etmeden Brezilya’yı terk edemezler. Burada efsanevi St Pacaembu bulunur. Bu stadyumda ’futbolun kralı’ Pele oynanır. Birçok insan Sao Paulo’yu çok sayıda gökdelen ve cam duvarlı binalar nedeniyle ’minyatür Chicago’ olarak adlandırıyor. Bu yüksek katlı binaların çoğunda üst katlarda gözlem güvertesi bulunmaktadır.
Brasilia şehri, sayısız simgelere ev sahipliği yapmaktadır. Bazen kentin kendisine benzersiz bir mimari proje deniyor. Bir kuş bakışı görünümünden şehrin şekli bir uçağa benzemektedir. ’Uçak’ ın her bir parçası belirli bir amaca sahiptir - kanatlar konut bölgeleri, idari ve kültürel merkezler vücuttadır. Brasilia’da büyük bir botanik bahçesi var ve çocuklar ile birlikte turistlerin yerel hayvanat bahçesini ziyaret etmeleri önerilir. Son olarak, ilgilenen mimari mekanların hayranları Metropolitana Katedrali’ne yapılacak bir gezi gibi olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Amazon, ülkenin en gizemli ve güzel bölgesidir. Brezilya’nın bu kısmı yoğun tropik ormanlar, hızlı nehirler ve kristal temiz göller bakımından zengindir. Amazonia’ya genellikle ’dünyanın ciğerleri’ denir - dünyada başka hiçbir yerde çok fazla ağaç ve bitki yoktur. Yıllarca süren çalışmalar sırasında, bilim adamları Amazon’da yetişen tüm bitkilerin yalnızca üçte birini tespit etmeyi ve keşfetmeyi başardı.

Tarih ve Eğlence

  Brezilya’nın erken tarihi az bilinir. Arkeolojik araştırmaların gösterdiği gibi, topraklarında ilk yerleşmeler MÖ 17. yüzyılda kuruldu. Brezilya’nın keşfi ünlü Portekizli gezgin Pedro Alvares Cabral. Ekibi sahile 1500 yılında bindi. Sadece 33 yıl sonra Portekiz kolonizasyonu başladı. 500 yıldan uzun süredir devam ediyordu. Sömürge ülkesi büyük bir köle ticaret merkezi oldu. Yeni yerleşimciler bunu şeker kamışı ve kahve tarlaları yetiştirmek için kullandılar. Ülke, Portekiz’den 1822’de bağımsızlık kazandı. Ardından, ülke 150 yıldan uzun bir süredir siyasi çatışmalar ve ayaklanmalar görüyordu.
  Güneşli Brezilya, kokulu mutfağı ile ünlüdür. Brezilyalılar yemek yapmayı sever ve her zaman zevkle yaparlar. Brezilya mutfağı, kendi lezzetini dünyanın farklı …
Devamını oku
Brezilya, Rio de Janeiro’da her yıl gerçekleşen nefes kesici karnavallarıyla ünlüdür. Karnavalın ana etkinliği, Rio’daki halkın bir yıl boyunca hazırladığı şenlikli bir kostüm törenidir. Her katılımcı, kostümle herkesi etkilemek niyetindedir. Ülkenin en iyi dansı ve yaratıcı grupları karnavalda yer alıyor. Son yıllarda, Rio’da karnaval turistler için düzenlenmiştir. Gıda ve kültür programlarının yanı sıra ilginç eğlencelere de katılabilirler.
Brezilya, plaj rekreasyonunun popüler bir merkezidir. Ülkenin en popüler plajları da Rio de Janeiro’da yer almaktadır. Oldukça büyükler, turizm sezonunun ortasında bile, boş zamanlarınızda rahat bir yer bulmakta sorun yaşamayacaksınız. Burada bulunan Copacabana plajı dünyanın en uzunlarından biridir. Güzel altın kumla kaplıdır. Eşsiz plajın uzunluğu 6 000 metreden fazladır. Birden fazla otel, alışveriş merkezi, restoran ve diğer eğlence mekanları vardır.
  Brezilya, kültürel çeşitliliğini son üç yüz yıllık göçüne borçludur. Brezilyalıların farklı sosyal gruplardan sosyalleşme yönleri önemli ölçüde …
Devamını oku
Brezilya’da tatilinizi yerel pazarlar ve alışveriş merkezleri ile yürüyüş yaparak çeşitlendirebilirsiniz. Alışveriş meraklıları tarafından satın alınan en popüler ürünlerden biri Brezilya kahvesidir. Ayrıca yerel ustalar tarafından yapılmış güzel eşyalar ve mücevherler de satın alırlar. Daha sıra dışı bir hediyelik eşya getirmek istiyorsanız, dikkatinizi ana ulusal sembollerden biri olan renkli hamaklara vermelisiniz. Pratik hediyeler için önceliğinizi yüksek kaliteli doğal deri ürünlerine verebilirsiniz.
Brezilya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Brezilya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Brezilya şehir parkları ve milli parklar
♥   World Heritage Site 'Cerrado Protected Areas: Chapada dos Veadeiros and Emas National Parks' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Iguaçu National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Park 'Parque Estadual Da Ilha Do Cardoso' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Park 'Parque Estadual De Ilhabela' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Park 'Parque Estadual Acarai' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Brezilya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Baby Beef Rubaiyat - Itaim Bibi' São Paulo. Kategori - meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Baby Beef Rubaiyat - Jardins' São Paulo. Kategori - meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Barbacoa' São Paulo. Kategori - meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Bazzar' Rio de Janeiro. Kategori - modern. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Bistrô Charlô' São Paulo. Kategori - international. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Brezilya kaleleri
♥   Kalesi 'Castelo Garcia d’Ávila' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castelo João Capão' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castelo Mourisco' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castelo Simões Lopes' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castelo de Araras' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Brezilya sarayları
♥   Sarayı 'Palácio Araribóia' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palácio Brocoió' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palácio Campo das Princesas' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palácio Farroupilha' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palácio Grão Pará' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Brezilya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Goncalo de Carvalho Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Brezilyalı Porto Alegre kentinde inanılmaz bir sokak olan Goncalo de Carvalho var. Uzunluğu 500 metredir. Sokağın her iki tarafında uzun ağaçlar, kronlar birleşerek inanılmaz derecede güzel bir doğal kemerle süslenmiştir. Bu caddenin kuş bakışı görünümünden bakarsanız, meşgul otoyolun yerine yeşil yapraklı bir halı yatıyor gibi gözüküyor. 80 yıl önce yol boyunca büyük Tipuana ağaçları dikildi. On yıllar boyunca, etkileyici bir boyuta ulaştılar. Yakından iç içe geçmiş dallar, en kalabalık ve yoğun şehir sokaklarının üzerinde doğal bir kanopi oluştururlar.

Bugün, muhteşem bir sokak olan Goncalo de Carvalho, ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. 2005 yılında yıkım tehdidi altındaydı. Sokaktan uzak olmayan bir alışveriş merkezi inşa etmeye karar verildi. Mighty ağaçlar inşaattan … Tümünü Oku

Serra da Capivara Milli Parkı

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Dünyaca ünlü Serra da Capivara Milli Parkı Brezilya'nın kuzeydoğu kesimindedir. Burası sadece doğal cazibe merkezleri için değil, aynı zamanda değerli taş sanatları anıtları için de ünlüdür. Bu şaşırtıcı yerleri keşfeden ilk arkeolog Nede Gideon'du. Keşifinden sonra, inanılmaz park bir Dünya Mirası Listesi olarak kabul edildi. Serra da Capivara'nın alanı 1 200 km²'den fazla. İlk arkeolojik keşif gezilerinden bu yana araştırma burada bitmiyor.

Parka, kaya sanatının gerçek bir açık hava sergisi olarak güvenle çağırılabilir. Burada keşfedilen kaya resimlerinin bazıları 10 000 yıl önce yapılmış. Çoğu çizim avlanma sahnelerini tasvir eder. Ayrıca, yerel halkın yaşamına ve temizlik görevine ayrılmış çizimler de vardır. Antik çizimlerin başka ilginç bir özelliği var. Bazıları karmaşık bir … Tümünü Oku

Santuario de Bom Jesus de Matosinhos

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Bom Jesus de Matosinhos adı verilen kilise kompleksi, Brezilya'nın Congonhas şehrinde bulunmaktadır. Görüş, 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Barok tarzdaki çarpıcı mimari anıt budur. Beyaz kilise, muhteşem iç mekanlar ile karakterizedir. Kutsal Kitap motiflerinden esinlenerek yapılmış güzel heykeller de dahil olmak üzere birçok tertemiz süsleme, surları içinde varlığını sürdürmüştür. Güzel kilise ünlü mimar Francisco Lima Cerqueira tarafından yaptırılmıştır. İnşaat 1773 yılında tamamlanmıştır.

Açılışından bu yana kilise, o zamanlar için oldukça tipik olmayan benzersiz mimari özelliklerle dikkat çekiyor. Dikkatle oyulmuş sabun taşı kilisenin cephesini ve iç kısmının bazı bölümlerini süslemek için kullanılmıştır. Bu oymaların bazı parçaları günümüze kadar varlığını … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Brezilya
Ülke haritaları Brezilya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Brezilya şehir haritası
Bölgelerin haritası Brezilya’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Brezilya’nın kabartma haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.05.2024

Brezilya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Rio de Janeiro
Santa Teresa Bölgesi. Santa Theresa ilçesi, Rio'nun merkezinin dışında, çeşitli serin tepelerde bulunur. Bu eski sömürge dönemi, bohem bir yer, sanatçılar ve aydınlar için bir cennet. Tarihi binalarda açılan sayısız otelden ve pansiyonlardan birinde konaklayarak, bir gecelik daha fazla harcayabilirsiniz. Akşamları Largo do Guimaraes çeyreğinin ana meydanı müzik ve eğlence dolu. Santa Teresa Meydanı'ndan merkezden, PetroBras'ın önünde bulunan bir duraktan yola çıkmaya başlayan küçük bir tramvayla ulaşmak zor … Devamını Oku
Salvador
Aktif rekreasyon ve yürüyüş gezileri hayranları, Costa Azul bölgesine yaptıkları ziyaretlerin tadını çıkaracaklar. Aynı adı taşıyan park bu ilçenin ana dönüm noktası olarak kabul edilir. Costa Azul Park, şehrin en büyük ve aktif eğlence ve eğlence için gerekli altyapıya sahiptir. Parkın alanı bir futbol sahası, bisikletçiler ve paten için özel yollar içerir. Ayrıca, 600'e kadar ziyaretçi için bir tiyatro var. Pek çoğu, popüler restoran ve barları ziyaret etmek için parka gelir. Muhteşem park … Devamını Oku
Florianopolis
Mozambik Plajı bölgenin daha önemli bir yeridir. Bu plajın uzunluğu 14 kilometredir. Tatilcilerin akılda tutulması gereken bu kumsalın güçlü dalgaları vardır, bu yüzden uzun yıllar boyunca sörfçülerin gözde mekanı olmuştur. Gözlerden uzak ve özel bir atmosfer arayan gezginler ve muhteşem doğayı hayranlıkla izlemek isteyenler tüm bunları ve daha fazlasını Santa Catarina Adası'nda bulacaklar. Bu ada, muhteşem tropikal manzaraları ve sahil şeridine yakın büyüyen yemyeşil egzotik florasıyla ünlüdür. … Devamını Oku
Natal
Tarihi Ribeira bölgesi, yürüyerek keşfetmek için daha iyi olan heyecan verici bir yerdir. Eski ve ilginç tarihi binalarda inanılmaz derecede zengindir. Toplamda, şehrin bu bölgesinde 150'den fazla tarihi bina var. Bu binaların bazıları oldukça mütevazı ve bazıları Victoria tarzı sömürge dönem villalar gibi çarpıcı ve lüks. 1873 yılına dayanan valinin sarayı, aynı zamanda güzel belediye binasının yanı sıra Ribeira'da da bulunuyor. Natal'ın tarihi kesiminde, tatilciler, tüm Brezilya'nın en iyilerinden biri … Devamını Oku
Brasília
Heyecan verici gezilerin hayranları, orijinal adı 'Prenses Evi' ile müzeyi ziyaret etmeleri tavsiye edilir. 18. yüzyılda inşa edilen güzel bir sömürge binasında yapılan müze, duvarları çok yönlü ve ilginç bir koleksiyon koleksiyonuyla bir araya getirilmiştir. Hepsi 18'inci yüzyılın yaşamına ve kültürüne adanmıştır, en sıra dışı sergilerden biri sömürgecilik döneminde kullanılan işkence araçları olarak kabul edilir. Şehrin birçok ilginç modern cazibe merkezi var, çok alışılmadık bir dini ve … Devamını Oku

Brezilya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018