OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montevideo

Montevideo’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Prasa Independincia   Montevideo’nun tarihi bir bölümü, destinasyonu ziyaret eden turistler için büyük ilgi görüyor. Tam olarak şehrin tarihi kısmı, önemli simge yapıların ve turistik yerlerin büyük bir bölümünü yoğunlaştırır. Önemli gezi turlarının başlangıç noktası, banliyöleri çeşitli mimari yapılara ev sahipliği yapan Plaza Independencia’dır. Plaza’nın ana dekorasyonu, yapımı 19. yüzyılın başlarında gerçekleşen Katedral’dir.
  Montevideo’nun tarihi simge yapıları ve noktalarında yapılan gezi turlarının ardından, şehir misafirlerine çok sayıda eğlence merkezini, spor merkezini, gece kulüplerini, butikleri ve alışveriş merkezlerini, … Açık
Yüksek etkileyici bir bina, mimari tarzların benzersiz bir birleşimidir. Gerçek mimari sanat uzmanları, görünümünde barok ve klasisizm özelliklerini bulacaklar. Şehrin aynı önemli simgesi Museo Municipal de Bellas Artes’tir. Açılışı 1930’da yapıldı. Müze, Juan Manuel Blanes adlı ünlü bir Uruguaylı ressam ve sanatçının ilginç bir koleksiyonunu tutuyor.
Daha sonra müzenin koleksiyonuna diğer ünlü sanatçıların eserleriyle eklendi. Şu anda müze, başkentin en çok ziyaret edilen kültürel yerlerinden biridir. Dramatik sanatseverler, Teatro Solis’i gözden uzak tutamazlar. İlk performans 1856’da sahnesinde gerçekleşti ve o zamandan beri tiyatro, yerel halk arasında olduğu gibi Montevideo’nun konukları arasında da büyük popülerlik kazandı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerel sakinlerin çoğu yabancı dilleri iyi derecede biliyor, ancak ana dillerini konuşmayı tercih ediyorlar. Yerel kültüre saygı göstermek için turistler İspanyolca’da birkaç cümle öğrenmelidir, çünkü bu … Açık
Ulusal Doğa Tarihi Müzesi ziyareti, her turisti izlenimlerle dolu unutulmaz bir deneyime dönüştürecektir. Müze, daha önce ülkenin cumhurbaşkanı Jose Fructuoso Rivera’ya ait olan muhteşem bir sarayda bulunuyor. Müzenin güzelce dekore edilmiş salonlarında turistler, farklı trendlere ait çok sayıda koleksiyon ve gösteri parçası keşfedecekler: paha biçilemez arkeolojik keşifler, sanat eserleri ve önemli tarihi kayıtlar, müze koleksiyonlarının makaleleri arasındadır.
Palacio legislativo Önemli mimari nesneler arasında Yasama Sarayı en çok dikkat çekmeye değer. Saray, 20. yüzyılın başında inşa edilmiştir ve Neoklasizmin gerçek örneğidir. Saray’a akşam turları, gezginler ve şehir konukları arasında büyük popülerlik kazanmaktadır, çünkü Saray özel olarak tasarlanmış bir aydınlatma sistemiyle tam olarak gece saatlerinde aydınlatılmaktadır. Saray, benzersiz lüks iç mekanlara sahiptir, salonları değerli metallerle döşenmiştir ve bu arada ustaca mermer kaplama, iç mekana özel bir şenlikli görünüm katmaktadır. Yürüyüş için mükemmel bir yer, şehrin Ciudad Vieja kısmı olacak. Bölge, her fırsatta orijinal tarihi simge yapılar ve turistik yerler sunmaktadır. Şehrin tarihi kısmının her gün eski sokakları ve meydanları, şehir sakinleri ve Montevideo misafirleri için çeşitli eğlenceli programlar yapan sokak sanatçıları ve müzisyenlerle doludur.
  Montevideo’da turistlerin alışveriş için en gözde yeri güzel bir tarihi köşkte bulunan Mercado del Puerto’dur. Gurmeler et lezzetlerinden etkilenecek. Burada açık ateşte pişirilen lezzetli sosisleri ve etleri … Açık
  Uruguay’ın başkentinde çok sayıda güzel sokak ve meydan var. Burada yürümek gerçek bir zevk. Bunlardan biri La Plaza Fabini’dir (bu aynı zamanda Plaza del Entrevero olarak da adlandırılır). Harika çeşmeleri, heykelleri ve rahat bir atmosferi olan küçük yeşil bir alandır. Burada yerel kültür hakkında bilgi edinebileceğiniz kültür kurumlarından biri olan Museo del Gaucho’yu görebilirsiniz. Ayrıca ilginç konserlerin sıklıkla düzenlendiği Sala Zitarrosa’yı da ziyaret etmelisiniz. Plaza Independencia, şehrin ana meydanıdır. Burada festivaller, açık hava konserleri ve halka açık kutlamalar gibi ilginç etkinlikler sık sık düzenleniyor. Meydandaki en ilginç yapılardan biri de Palacio Salvo. 1928 yılında inşa edilmiş ve Neo-Gotik, art-deco ve neoklasik özellikleri birleştiren eklektik tarzda tasarlanmıştır.
Teatro Solis Montevideo’daki park veya bahçelerden birinde de yürümelisiniz. İlginç cazibe merkezlerini görebileceğiniz El Rosedal var: heykeller, Fotogalería Prado müzesi, fuar alanı Rural del Prado ve Monumento Vegetal Arboretum. Ayrıca Jardin Botanico da anılmaya değer. Kokulu egzotik bitkileri ve harika gölgeli barınaklarıyla dikkat çekiyor. Bir başka ilginç park, pitoresk göleti ve asırlık ağaçları ile Parque Rodo. Bu yeşil vahadaki diğer önemli yerler, Castillo del Parque Rodó Kalesi ve Galería de Arte Municipal’dir.
  Şehir, 18. yüzyılın başlarında İspanyollar tarafından kuruldu. Montevideo’yu kurmanın amacı oldukça tuhaftı. İspanyolların, şehre yakın bir yerde bulunan önemli ticaret yollarındaki kaçakçıların … Açık
Kiliselere gelince, Iglesia de las Carmelitas muhteşem bir dini anıttır. 1929 yılında Isola ve Armas projesi ile Gotik tarzda inşa edilmiştir. Ayrıca Iglesia Stella Maris’i de ziyaret etmelisiniz. 1918 yılında inşa edilmiştir. Ana kalıntısı Pantokrator İsa’nın resmidir. 1938’de inşa edilen Santuario Nacional del Cerrito de la Victoria da anılmaya değer. İkinci dini cazibeye gelince, İtalyan mimar Ernesto Vespignani tarafından olağanüstü neo-Bizans tarzında tasarlandı.
Pocitos Castillo Pittamiglio, Montevideo’da alışılmadık bir yer. Mimarı Umberto Pittamiglio öldüğünde, konak yarım kalmıştı. Mesele şu ki, mimar binayı satın aldığı 1910 yılından beri inşa ediyordu. Dikkat çekici bir şekilde, hayata felsefi bakış açısıyla ünlüydü. Onun ’ebedi’ binasında bazı felsefi çıkarımlar görebilirsiniz. İnşaat, tıpkı insanlık gibi asla sona ermeyecek. Konakta simya, Tapınakçı, Masonik, Hıristiyan ve Gül Haç sembollerini görebilirsiniz. Hiçbir yere çıkmayan birkaç kapı ve salon, boş pencereler ve garip odalar var. Konak birçok efsane ve efsaneyle ilişkilendirildiği için rehberlerden ve yerel halktan gelen hikayeleri de dinlemelisiniz.
  Montevideo’da çocuklarla gezebileceğiniz pek çok yer var. Böyle yerlerden biri Parque Lecocq. Hayvanat bahçesi, pitoresk bir doğa koruma alanının topraklarında açıldı. Yoğun ağaçlar ve geniş yeşil çayırlar … Açık
Ziyaret edilecek bir başka ilginç yer ise Universidad de la Republica. Neoklasik tarzda 1849 yılında inşa edilmiştir. Faro de Punta Carretas deniz feneri 1876’da inşa edilmesine rağmen hala çalışıyor. 1862’de elektrikli hale geldi. Bugün, deniz feneri tarihsel olarak önemli bir yapıdır. Uruguay’ın başkentinde, örneğin 1998’de açılan Dünya Ticaret Merkezi gibi modern yapılar da var. Modern mimari tarzın harika bir örneğidir. Bir başka bina olan Torre de las Comunicaciones, Carlos Ott tarafından uluslararası tarzda tasarlanmıştır. Bugün, Uruguay’daki en yüksek gökdelen.
Centro y Ciudad Vieja Bu arada, sadece parklarda veya sette yürüyemezsiniz. Cementerio Central, sadece huzurlu atmosferi nedeniyle yürüyüşler için mükemmel bir yerdir. Burada José Belloni, José Luis Zorrilla de San Martín ve Bernardo Poncini’nin birkaç heykelini görebilirsiniz. Uruguay’ın başkentinde görülmeye değer ilginç müzeler var. Museo del Gaucho y de la Moneda, ünlü Uruguaylıların büyük madeni paralar, ev eşyaları, tablolar, heykeller ve hareketli resim koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Yerel kültür hakkında bilgi edinebileceğiniz bir başka harika kültür kurumu da Museo del Carnaval. Burada Afrika Karnavalı sırasında giyilen büyük kostüm koleksiyonunu görebilirsiniz.
  Montevideo, en farklı mutfak trendlerinde uzmanlaşmış iki yüzü aşkın gastronomi işletmesi ile ziyaretçilerini selamlıyor. Tandory restoran füzyon mutfağı hayranlarının büyük ilgisini çekecek. Yemekhanede her akşam … Açık
Museo Milagro en Los Andes, özellikle 1972’deki uçak kazasından sonra yerlilerin And Dağları’nda nasıl hayatta kaldığını anlatacak. Yerel dansları tanıyabilir ve Museo del Tango - La’daki yerli halk üzerindeki tangonun etkisini öğrenebilirsiniz. Cumparsita. Museo del Cannabis de Montevideo, Uruguay florası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenleri de etkileyecek. Şehir büyük bir liman olduğu için Museo Naval da anılmaya değer. Burada Montevideo’nun denizcilik tarihi hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Ziyaretçiler ayrıca Espacio Ciencia’daki muhteşem sergiden de etkilenecekler. Burada birçok sergi etkileşimlidir. Ayrıca Museo Zoológico Dámaso Antonio Larrañaga ziyaret edilmeye değerdir.
Aşağıdaki bölümde, Montevideo ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Montevideo ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Montevideo - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Montevideo yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Santuario Nacional de la Gruta de Lourdes, Montevideo, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral de la Inmaculada Concepción y San Felipe y Santiago, Montevideo, 6.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral Nuestra Señora de Guadalupe, Canelones, 38.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Uruguay’ın İkonik Kültürel Yerleri

Rocha bölümünde yer alan Santa Theresa Kalesi, aynı adı taşıyan milli parkta bulunuyor. Başlangıçta, Portekizliler 18. yüzyılın ortalarında bu kaleyi inşa etmeye başladı, ancak binayı bitiren İspanyollar tarafından çabucak fethedildi. Kale, yüksek duvarları ve görkemli tasarımıyla sayısız ziyaretçisini hala şaşırtıyor. Yakınlarda köleler, yerli halk ve Avrupa'dan özgür insanlar için son çare haline gelen bir mezarlık var. Fortaleza General Artigas olarak da bilinen Fortaleza del Cerro, Montevideo'da ünlü bir kaledir. Şehrin muhteşem manzarasını sunan bir tepenin üzerinde yer almaktadır. İçeride, ziyaretçiler bu yerin tarihine ışık tutan silahlar ve diğer eserler içeren bir müze bulacaklar. Günün bu saatinde bölgede her zaman çok sayıda turist olduğu için öğle vakti tepeyi ziyaret etmek için en iyi zamandır - mahalle çok güvenli değildir. Dieciocho de Julio'da gezginler, farklı dönemlerde İspanyol ve Portekiz'e ait olan San Miguel Kalesi'ni ziyaret edebilir. Günümüzde geçmişi 1734 yılına dayanan bu bina bir otel haline gelmiştir. Yeniden yapılanmadan sonra, kale birincil ihtişamını korudu, ancak şimdi barışçıl bir amaca hizmet ediyor. …
OrangeSmile araç kiralama Montevideo’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.01.2023

Montevideo’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Montevideo’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montevideo Komşularında Kültürel Geziler

Montevideo Kültür Rehberi. Montevideo’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Montevideo’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018