OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Natal Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Büyüleyici Brezilya şehri Natal, ’Rio Grande do Norte’ eyaletinin başkentidir. ’Güneşin Şehri’ nin gayri resmi adı, ana özelliklerinden birini - inanılmaz güneşli bir iklimi - yansıtmaktadır. Gerçekten de, güneş neredeyse tüm yıl boyunca burada parlıyor. Çok sayıda pitoresk plaj seçeneği, Natal’ı su aktiviteleri hayranları arasında popüler bir tatil yeri haline getirmektedir.
  Natal, tatilin her gününü yeni bir şekilde harcayan gezginleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bu destinasyon, plaj rekreasyon meraklılarını da memnun edecek. Doğa tutkunları “Parque das Dunas” ı görmezden … Açık
Şehir, 25 Aralık 1599’da Portekizli göçmenler tarafından kuruldu. Kuruluşunun temeli, mucizevi bir şekilde Portekiz’deki en önemli dini bayramlardan biri ile aynı zamana denk geldi - Noel. Tatilin şerefine yeni şehir adını vermek kararlaştırıldı: Portekizce Natal çeviri ’Noel’ anlamına gelir. Modern şehrin daimi nüfusu 800.000’den fazla kişidir, halkın önemli bir kısmı turizmde yer almaktadır.
Turizm sektörü, kentin başlıca ekonomik alanlarından biri olmaya devam etmektedir, bu nedenle ziyaretçilere tüm uygun koşullara sahiptir. Natal, ülkenin otantik ulusal çekiciliğini korumayı başaran birkaç şehirden biridir. Kuruluşundan bu yana, şehir oldukça yavaş gelişmiştir, aktif kentleşmesi yüz yıldan daha kısa bir süre önce tetiklenmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, şehirde büyük bir hava üssü kuruldu. Ancak düşmanlıkların sona ermesinden sonra, Natal yaşamında bazı değişiklikler oldu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Natal misafirleri için ana eğlence plaj eğlencelidir. Rahat dinlenme için sahil alanlarının seçimi burada gerçekten çok büyük. Tesiste sunulan hemen hemen tüm büyüleyici kumlu plajlar iyi donanımlıdır. Pitoresk … Açık
Savaş sonrası dönemde şehir, tropikal meyveler ve deniz ürünlerinin önemli bir ihracatçısı haline geldi, yerel insanlar pamuk yetiştiriciliğine katıldılar ve petrol arıtma endüstrisi yavaş yavaş gelişti. Yerli nüfusun pitoresk doğası ve eşsiz kültürü, her yıl hızla büyüyen ve komşu ülkelerden gelen turistleri bu bölgelere çekmeye başladı. Birkaç yıl içinde yüzlerce otel ve pansiyon, büyük alışveriş merkezleri ve restoranlar Natal’da ortaya çıktı. Günümüzde tatil, farklı yaş ve tercihlere sahip insanlar için mükemmel bir seçimdir.
Her zevke, ilginç kültürel yerlere ve tarihi simgesel yapılara, yürüyüş ve tenha rekreasyon için güzel yerler için güzel plajlar bulacaksınız. Aynı zamanda Natal’ın dünyanın her yerinden bilim adamlarını uzun zamandır çekmiş olduğunu da belirtmek gerekir. Kentin çevresinde tarihöncesi yerleşimlerin izleri bulunmuştur. Bazı arkeolojik siteler şu anda halka açıktır. Antik dünyanın tarihine bağımlı olan turistler, binlerce yıl öncesine ait kaya çizimlerini görme, eski insanın yaşadığı mağaraları keşfetme ve birçok paha biçilemez arkeolojik buluntuyu görme şansına sahip olacaklar.
  Natal’da kalmak için en sıra dışı yerlerden biri Lua Cheia. Bu çekici hostel, Ponta Negra Plajı’nın hemen yakınında yer almaktadır. Geçmişin atmosferini tamamen korumayı başaran güzel bir ortaçağ … Açık
  Natal, ilginç gezilere meraklı gezginler için mükemmel bir yerdir. Üç Kral Kalesi Fort, şüphesiz, tesisin ana tarihi sembolüdür. Bu muhteşem koruyucu tesis 17. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Kale, bir yıldız şeklinde yapılmış çok sıradışı bir koruyucu duvara sahiptir. Inşaat inanılmaz güçlü ve dayanıklıdır ve bunun için bir sebep vardır. Balina yağı, yüzyıllar boyunca hayatta kalmak için kaleye yardım eden başlıca gizli maddelerden biridir. Günümüzde, eski kale, ünlü gezgin Vasco da Gama’nın seferlerine ve keşiflerine adanmış ilginç bir tematik müzenin sergisine ev sahipliği yapıyor.
Tarihi Ribeira bölgesi, yürüyerek keşfetmek için daha iyi olan heyecan verici bir yerdir. Eski ve ilginç tarihi binalarda inanılmaz derecede zengindir. Toplamda, şehrin bu bölgesinde 150’den fazla tarihi bina var. Bu binaların bazıları oldukça mütevazı ve bazıları Victoria tarzı sömürge dönem villalar gibi çarpıcı ve lüks. 1873 yılına dayanan valinin sarayı, aynı zamanda güzel belediye binasının yanı sıra Ribeira’da da bulunuyor. Natal’ın tarihi kesiminde, tatilciler, tüm Brezilya’nın en iyilerinden biri olarak kabul edilen kentin ana tiyatrosunu da bulacaklar.
  Natal’ın ayırt edici özelliklerinden biri, koloni zamanlarının eşsiz atmosferidir. Kent, farklı dönemlere ait birçok tarihi yapıyı korumuştur. Birçok gezi turunun başlangıç ​​noktası ’Üç Kralın … Açık
Casudo Müzesi, şehrin tarihi ile tanışmak için en iyi yerdir. Müze, şehrin tarihinde farklı dönemlere ait çok sayıda eşya sergiliyor. Örneğin, Amazon Hintlilerinin kültürel geleneklerine adanmış çok ilginç bir eser koleksiyonu var. Bunun yanı sıra, müze zengin bir jeolojik madde koleksiyonu sergiliyor. Serginin büyük bir kısmı bölgenin mevcut ekolojik sorunlarına adanmıştır.
Kutsal Meryem Ana Kilisesi, Natal’ın en göz alıcı dini dönüm noktasıdır. Sadece dini değil kültürel açıdan da ilginç bir dönüm noktasıdır. Kilise 16. yüzyılda yerel sömürgeciler sırasına göre inşa edilmiştir. Ancak, güzel bina, birçok deprem nedeniyle orijinal görünümünü koruyamadı. Uzun tarihi boyunca, kilise dört kez tamamen yeniden inşa edildi. Günümüzde, kilisenin içindeki eski dini eserler ana hazineleri olarak kabul edilmektedir. Ziyaretçiler güzel eski freskleri hayranlıkla izleyebilecek ve eski simgelerden oluşan bir koleksiyon görebilecekler.
Natal - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Natal ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Natal kaleleri
♥   Kalesi 'Castelo do Lua Cheia Hostel' , 8.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Natal çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Parque Natural Municipal Da Cidade Do Natal Dom Nivaldo Monte' , 3.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Park 'Parque Estadual Marinho De Areia Vermelha' , 139.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Park 'Parque Estadual Mata Do Pau Ferro' , 140.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Brezilya Gezisi: Görülecek Yerler

  Renkli bir karnaval ve festivale sahip bir ülke olan Brezilya, muhteşem kutlamaları nedeniyle değil aynı zamanda sayısız ilgi çekici mekanı ile konukları cezbetmektedir. Brezilya'nın başkenti Rio de Janeiro, ülkenin en çok ziyaret edilen şehri olmaya devam ediyor. Şüphesiz Rio, uluslararası olarak sembolüyle bilinir - Corcovado Dağı'nın üstünde bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli. Heykel, 3 binin üzerinde hektarlık araziyi işgal eden Milli Park'ın bir parçası. Rio de Janeiro'da ondan fazla ilginç müze var. Turistlerin, Modern Sanatlar Müzesi, Kızılderililer Müzesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Etnografya Müzesi, Tarih ve Sanat Müzeleri, Taş Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi'ni ziyaret etmeleri önerilir. Guanabara Körfezi, başkentin en güzel yeri ve muhteşem manzarası sunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Natal’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

24.06.2024

Natal Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Natal, Brezilya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Natal’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Natal’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018