OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Neuchâtel

Neuchâtel Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Neuchatel’de yazın en yüksek noktasında bile yuhalamayın, bu nedenle aktif turistler her an güvenle geziye çıkabilir. Bununla birlikte, Ağustos ayının bölgede yılın en yağışlı ayı olarak kabul edildiğini unutmamalıdırlar.
2. Neuchâtel, kış tatili için rahat ve ilginç bir yer olmayı vaat ediyor. Ocak ayında bile hava sıcaklığı nadiren sıfırın altına düşer. Şehirde kışın birçok ilginç tatil düzenleniyor.
3. Şehir, uygun fiyatlarla gezginleri memnun edecek birinci sınıf oteller sunmaktadır. Lüks ve tarihi oteller bile cazip fiyatlarla bazı standart odalara sahiptir.
4. Şehirde yaygın bir konaklama seçeneği dairelerdir. Özellikle gençler ve büyük seyahat eden aileler arasında talep görüyorlar.
5. Sevdiklerine benzersiz hediyeler arayan gezginler, yerel marketlere gitmelidir. Burada yerel olarak üretilen peynir ve gerçek İsviçre çikolatası satın alabilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yöresel yemekler sunan yerel restoranlar oldukça pahalıdır. Tutumlu turistler ana caddelerden uzakta bulunan küçük restoran ve kafeleri tercih ediyor.
7. En yakın uluslararası havalimanı, Zürih civarında bulunmaktadır. Buradan Neuchatel’e hızlı tren veya kiralık araç ile gidebilirsiniz.
  Neuchatel, yalnızca orijinal tarihi eserleriyle değil, aynı zamanda her yıl burada gerçekleşen güzel bayramlar ve festivaller sayesinde birçok gezgin tarafından tanındı. Şubat ayında, İsviçre’deki türünün en … Açık
8. Şehrin çevresinde güzel doğa rezervleri ve tarihi mekanlar olduğu için aktif turistler için araba kiralamak iyi bir fikir olacaktır. Onlara toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak her zaman uygun değildir.
9. Toplu taşıma araçlarının ana biçimi otobüslerdir. Onlar için biletler önceden satın alınmalıdır. Öğrencilere ve yaşlılara ulaşımda% 50 indirim sunulmaktadır.
10. Yerli halkın çoğu akıcı Fransızca konuşmaktadır. Yabancı dil bilmeyen turistler seyahatlerinde yanlarında bir cümle kitabı götürmelidir.
11. Otantik yöresel yemekleri denemek isteyen gurmelerin bunu kırsal kesimde yapmaları tavsiye edilir. Burada, klasik ev tarzı yemeklerin yerel ürünler kullanılarak hazırlandığı kırsal restoranları ziyaret edebilirsiniz.
12. Şehrin başlıca turistik yerlerini hızlı bir şekilde keşfetmek isteyen yolcular, özel bir turist treninin hizmetlerini kullanmalıdır. Düzenli olarak Place du Port’tan kalkar ve tarihi bölgenin ana caddelerinden geçer.
13. Eski Kent’in eteklerinde, Crête du Plan’ın tepesine çıkılabilen bir füniküler var. Şehirdeki en iyi görüntüleme platformları burada bulunabilir.
14. Haftada birkaç gün, tüm yerel turistik yerler ve müzeler ücretsizdir. Bir turizm merkezinde veya otelinizde programlarını önceden netleştirdiğinizden emin olun.
15. Etkinlik turizmi konusunda hevesli olanlar, en büyük ve en ilginç festivallerin burada yapıldığı Şubat, Haziran ve Eylül aylarında şehri ziyaret etmekten mutluluk duyacaklardır.
Neuchâtel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Neuchâtel’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Neuchâtel

From the series “Günümüze Kadar Korunmuş İlginç Eski Kaleler”
Kulede inanılmaz ilginç sergi sunuluyor - Neuchâtel şehrinin ufak modelleri. Müze ziyaretçileri kentin Orta Çağın erken dönemlerinde nasıl bir görünüm aldığını ve 19. yüzyıla kadar nasıl genişlediğini görebilirler. Etkileyici yaşa rağmen, kalenin yaşı 500 yılı aşan eski freskler de dahil olmak üzere bir çok orijinal unsuru korudu. Geziler hakkında bilgi almak daha iyi. Yüksek sezonda genellikle daha sıklıkla yönlendirilirler. … Devamını oku

Neuchâtel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Neuchâtel’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.08.2022

Neuchâtel Fotoğrafları

Neuchâtel haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Neuchâtel Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Neuchâtel Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Neuchâtel’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018