OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lozan

Lozan Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Lausanne Lake Side   1. Toplu taşıma sistemi, otobüs ve troleybüs ağları ile sunulmaktadır. Şehri gezmenin bir başka yolu da yeraltı. Şehir ulaşımını kullanacak ziyaretçilerin seyahat kartı alması daha iyi olmalı. Bir gün ya da belirli miktarda sürmek için olabilir. Böylece kişi% 40’a kadar tasarruf sağlayabilir.
2. Şehirde araba sürmek oldukça zordur, çünkü asıl sorun ücretsiz park yerlerinin olmamasıdır. Lozan’ın merkezinde bir park yeri bulmak mümkün değil. Birçok sokak otomobiller için kapalı. Şehrin başlıca turistik yerlerini görmek ve güzelliklerini tam olarak kucaklamak isteyenlerin yürüyerek daha iyi seyahat etmeleri gerekir.
3. Taksi telefonla aranmalı veya büyük eğlence ve alışveriş merkezlerinin etrafına yerleştirilmiş özel otoparklardan alınmalıdır. Sokakta otomobilin durdurulması alışılmış değildir, kabin boş olsa bile sürücü yine de durmaz.
4. Nisan-Ekim ayları arasında, Lozan’da faaliyet gösteren birçok bisiklet kiralama merkezi bulunmaktadır. Bisiklet, şehrin herhangi bir yerine ulaşmak için mükemmel bir yoldur. En karlı kira oranları, Flon bölgesinde yer alan Lozan Roule merkezinde sunulmaktadır.
5. Yaz döneminde Lozan, turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirdir. Yaz aylarında Lozan’a yola çıkan turistler, önceden otel rezervasyonu yaptırmalıdır. Bu dönemde ayrıca bir otel fiyat artışı da var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Kamuya açık yerlerde, biri cep almaktan dikkatli olmalı ve özel şeylere dikkat etmelidir. Hiç kimse paltoları, çantaları ve cüzdanları hiç unutmadan bırakmamalı, değerli eşyalarını ve belgelerini tek başına saklamalı. Lozan, nakitsiz transferler sistemi benimsemiştir, bu nedenle kendi başına yeterli miktarda nakit para bulundurmaya gerek yoktur.
7. Şehir mükemmel derecede temiz, barışın herhangi bir ihlali için yüksek ücretler uygulanacak. Çöp, özel çöp kutularına atılmalıdır. Parkta pikniğe çıkmadan önce çalışma düzenlemeleri belirtilmelidir, zira park alanları bu rekreasyon amaçlı değildir.
  Lozan’da çocuklu turistlerin kesinlikle seveceği çok ilginç yerler var. Kesinlikle Vivaryum Lozan’ına bakmalılar. Bu merkez, dünyanın dört bir yanından getirilen inanılmaz bir sürüngen koleksiyonunu … Açık
8. Restoranlarda bahşişler (servis parası ödülü) toplam faturaya dahil edilmiştir. Ek ödül gerekli değildir. Bahşişler taksilerde geleneksel değildir ancak bir sürücüyü daha fazla ödüllendirmek istiyorsanız, toplam tutarı sayaca göre toplayarak yapabilirsiniz.
Lozan - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lozan’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Chillon Şatosu

From the series “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
Büyük kale, Cenevre Gölü'nün üzerinde yükselen kaya üzerinde yer almaktadır. Başlangıçta kale, stratejik öneme sahip ve St. Bernard Geçidi yolunda bir kontrol noktası olarak görev yapıyordu. Sonuncusu ise, Güney ve Kuzey Avrupa'yı birbirine bağlayan tek yolun önemli bir parçasıydı. Yüzyıllar boyunca derin göl, kaleyi ani saldırıdan korudu. Günümüzde binlerce insan muhteşem doğa manzaralarını otlatmaya ve muhteşem kaleyi izlemeye geliyor. … Devamını oku

Yvoire

From the series “Çoğu Turistik Noktadan Daha Renkli Olan Köyler ve Kuytu Köşeler”
Yvoire, yüzlerce yıldır, iyi tarihî geleneklerden cesaret alan Fransa'nın az sayıdaki köylerinden biridir. Örneğin yaz aylarında evleri ve sokakları çiçeklerle süslüyorlar. Bu nedenle, gezginlerin sıcak ay boyunca köyü ziyaret etmeleri önerilir. Fransa'nın en güzel köylerinden birinde görmeye karar veren konuklar, korunmuş ortaçağ sur duvarlarına hayran kalabilir, ev yapımı yemeklerin servis edildiği harika lokal restoranları ziyaret edebilir ve yerel zanaat mağazalarında eşsiz hediyelik eşya seçebilir. … Devamını oku

Lozan ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Lozan’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

26.09.2022

Lozan Fotoğrafları

Lozan haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lozan Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Lozan Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Lozan’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018