OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Basel

Basel Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Basel   1. Şehir, çok uygun döviz kurları sunan çok sayıda banka ve döviz bürosuyla doludur. Bu nedenle, sizinle çok para almak kesinlikle gerekli değildir.
2. Yerel restoranlar ve kafelerdeki fiyatlar oldukça yüksektir, bu nedenle yiyeceklerden tasarruf etmeyi düşünüyorsanız, şehrin her yerinde bulunabilecek çok sayıda bistro ve yemek yiyebileceğiniz yerler tavsiye edilir. Ayrıca, Basel’deki büyük alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın taze salata ve hamur işleri satan mükemmel gastronomi dükkanlarını kolayca bulabilirsiniz.
3. Bir gruptaki diğer turistlerle birlikte çeşitli gezileri ziyaret ettiğinizde, indirime hak kazanırsınız, bu yüzden şehrin manzaralarını keşfetmek için en iyi yer diğer yolcular arasındadır. Öğrenciler ve emekliler de indirim için uygundur.
4. Uzun bir yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, bir yağmurluk veya yanınıza bir şemsiye almanız önerilir. Basel’de hava çok değişken, bu yüzden sıcak güneşli bir günde bile küçük bir yağmur başlayabilir.
5. Yerel çikolata, saat ve cep bıçakları, turistlerin unutulmaz hediyelik eşyalar olarak satın aldığı geleneksel hediyelik eşyalardır. Saatin sadece uzman ticaret pavyonlarında satın alınmasının daha iyi olduğunu belirtmek gerekir. Sokak pazarlarındaki tüccarlar el sanatları ve hediyelik eşyalarını çok yüksek fiyatlarla satabilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Bazı ekonomi sınıfı otellerde, eski prizler standart Avrupa duvar prizleriyle değiştirilmemiştir, bu nedenle modern araçlar ve cihazlar özel adaptörler gerektirebilir.
7. Basel, uygun bir toplu taşıma sistemi ile ayırt edilir. Otobüs ve tramvay biletleri, her trafik durağının yanında bulunan özel satış makinelerinde satın alınabilir. Bu makinelerin kağıt para kabul etmediğini ve değişiklik yapmadığını unutmayın, bu nedenle küçük mezheplerde daha fazla bozuk para almanız iyi bir fikirdir.
  Basel sadece mağazaları ve alışveriş merkezleri için değil, pazarlar için de ilgi çekicidir. Zentral Halle pazarı, şehrin en iyilerinden biridir. Bu tarihi pazar, popüler ulusal lezzetler, çiftlik sosisleri, peynirler ve … Açık
8. Araba kiralamayı planlayan turistler, şehirde araba kullanırken hız sınırını unutmamalıdır. Sınır 50 km / s’dir. Trafik kurallarını ihlal edenler büyük para cezaları ödemek zorunda kalacaklar.
9. Tüm büyük alışveriş merkezlerinde, restoranlarda ve şehirdeki otellerde uluslararası standartlarda kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
10. Dükkanların çoğunluğu hafta içi 09: 00-18: 30 saatleri arasında açıktır. Cumartesi ve pazar günleri kısa çalışma günleri olarak kabul edilir, bu nedenle alışveriş merkezleri saat 16: 00’da kapanabilir.
11. Yerel restoranlar ve kafelerde ipuçları bırakmayı unutmamalısınız. Kural olarak, ipucu boyutu toplam faturanın yaklaşık% 10’unu tahmin eder. Birçok fast food yemeklerinde, yemek pişirme ve bistroda alınabilecek yiyecekleri sipariş edebilirsiniz.
Basel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Basel’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Schloss Hallwyl

From the series “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
Kalenin binalarının ve odalarının çoğu modernize edilmiş, ancak bazıları hala tarihi atmosferi korumaktadır. Zirvesinde dik sarmalı merdivene çıkabilen orijinal yuvarlak kule aynı kalır. Kulenin yanında eski yüzyılın iç mekânlarının bulunduğu eski ev var. Tarihi yerleri detaylı olarak görmek isteyen turistler, Hallwyl Kalesinin sadece Nisan-Ekim döneminde ziyarete açık olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. … Devamını oku

Colmar

From the series “Çoğu Turistik Noktadan Daha Renkli Olan Köyler ve Kuytu Köşeler”
Güzel eski sokakları keşfedmenin yanı sıra turistler müzeleri, tiyatroları ve konser salonlarını ziyaret ederek boş zamanlarını çeşitlendirebilirler. Dünyaca ünlü kutsal sanat müzesi Unterlinden, orada bulunmaktadır. Sadece 66.5 km2'lik şirin kasaba alanı ve nüfusu yaklaşık 67.000 kişidir. Kasabanın ilk sözü, 9. yüzyıla kadar uzanıyor. Kuruluşundan bu yana, yerin stratejik önemi büyüktü. … Devamını oku

Basel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Basel’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

26.09.2022

Basel Fotoğrafları

Basel haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Basel Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Basel Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Basel’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018